Airdroid ile telefonunuza dokunmadan ulaşın

Airdroid mac, pc ya da web tarayıcısı üzerinden cep telefonunuzu kullanmanızı sağlayan ücretsiz bir uygulama. Gününün büyük bir çoğunluğu bilgisayar başında geçen kişilerin işine yarayacak, zaman kazandıracak özellikler içeriyor. Uygulama ile cep telefonunuza hiç dokunmadan, telefon ile aynı ağa bağlı bir bilgisayardan sms gönderebilir, uygulama bildirimlerini kontrol edebilir, aramaları yanıtlayabilir ya da kablosuz dosya transferi yapabiliyorsunuz.

Uygulamaya son eklenen özellikler arasında Airmirror da bulunuyor. Airmirror ile WhatsApp ve Line gibi uygulamaları bilgisayar ekranından kontrol edebiliyorsunuz. Bu özellik kimi telefonlarda root özelliği gerektirse de sunduğu pratik yapısı ile bilgisayar ekranına odaklanan kişilerin dikkatini dağıtmadan mesajlarına yanıt verebilmesi ya da genel anlamda telefonunu kullanabilmesi için güzel bir özellik.

Özellikle smslere bilgisayar ekranından  klavye ile yanıt vermek, telefon kamerasını monitörde kullanabilmek ve kablosuz dosya transferi (tüm medya dosyaları dahil) yapabilmek gibi özellikleri göz dolduruyor.

Nasıl kullanılır?

Açıkça söylemek gerekirse uygulamayı yeni kullanmaya başladım ve kurulum aşamasında hiçbir zorluk yaşamadım. Yine de zorluk yaşayabilecek kullanıcılar için kısa bir tarif yazayım:

* Uygulamayı google play üzerinden yükleyin.

* Uygulamayı çalıştırıp bir Airdroid hesabı alın.

* Telefonunuzu bilgisayarınızı bağladığınız internet ağına kablosuz bağlanın. (Evet, bildiğimiz wifi.)

web.airdroid.com adresine girin ve yönergeleri takip ederek telefonunuzu bilgisayarınızdan yönetmeye başlayın!

İşte hepsi bu kadar. Web sitesine ek olarak bu adresten PC ya da MAC programınızı bilgisayarınıza kurarak, program üzerinden de telefonunuzu yönetebilirsiniz. Unutmayın, Airmirror özelliği bazı telefonlarda root gerektirecektir. Dosya transferleri, sms’leri okuyup yanıtlayabilme, rehberi düzenleyebilme vb özellikler için root gerekmemektedir.

Alternatifleri neler?

Programın en ciddi rakibi Mighty Text‘i AirDroid kadar yeterli bulmadım. Aynı özellikleri sunsa da Airdroid kadar sorunsuz çalışmıyor. Hoş, Airdroid’in de çakıldığı, kapandığı zamanlar oluyor ama sorun çıkartmama açısından Mighty Text’in çok önünde. Yaşadığım bağlantı sorunlarını, Mighty Text’in bilgisayar programı değil de tarayıcı eklentisi ile çalıştığını da hesaba kattığımızda, AirDroid için pek de ciddi bir alternatif olmadığını anlıyoruz.

Siz iyisi mi AirDroid’i bir deneyin. Seveceksiniz 🙂

[box type=”info”] Bu arada destek vermek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey sağ bölümdeki google reklamına bir kez tıklamak ;)[/box]

Bir yorum ya da cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


  • 1 Comment

  1. KEMAL dedi ki:

    kardeş airmırror u daha önce airdroid programında kullanabiliyordum şimdi kullanamıyorum yani açılmıyor ne yapmam lazım yardımcı olurmsun