06 Mayıs 2013
#47LA660S #görüş #kanal bulmuyor #LM660S #sinyal yok #tavsiye #uydu sorunu #yorum

LG 42LA660S İnceleme

Herkese merhaba,

04.05.2013 itibariyle ürünü almış bulunmaktayım.

Televizyonu Ankara Kentpark LG mağazasından aldım.

Kentpark Darty’de 2200 TL, Teknosa’da 2300 TL, LG mağazasında da 2400 TL idi. LG mağazasına Darty fiyatını söyleyince hiç ikiletmeden 2200 TL’den verdiler televizyonu. Ertesi gün de (bugün) gelip kurdular. Kurmaya gelen arkadaşların genelinde var bu durum herhalde, işi hemen bitirip gitme çabasındalar. Haklılar da tabii ama yine de kumandadaki açma kapama düğmesinden fazlasını gösterebilirlerdi.

Televizyon model numarasından da anlaşılacağı gibi 42inch (106cm). Yaklaşık 25 metrekarelik salona tabir yerindeyse ‘cuk’ oturdu. Ne küçük, ne de büyük oldu. Büyük ekran televizyon olsun diyenler benzer ölçülere sahip bir oda için 47 inch de düşünebilirler. Ben boyutu fazla abartmak istemedim, bir de fiyatlar boyuta göre çok arttığından 42′ li modeli aldım.

Denediğim yazılım: ver.03.10.74

Gelelim teknik özelliklere…

Ürünün resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıntıları tek tek yazmayacağım.

Televizyonun öne çıkan özellikleri 3D ve HD ise ben de bu kavramlar üzerinden değerlendirme yapmaya çalışayım.

HD için,

En çok merak edilen konu sanıyorum FULL HD film izlerken donma, atlama vb sorunlar olup olmadığıdır. Televizyonda ilk denediğim şeylerden birisi HD film oldu. 1920*1080 olmasa da 1920*804 px çözünürlükte Django filmini denedim. Sonuç mükemmel. Yarım saat kadar izlediğim filmde hiç bir teknik probleme rastlamadım. Filmi Toshiba’nın 20 TL lik 16 GB USB 2.0 Flash diskiyle çalıştırdım. Film boyutu 12GB idi. Altyazı formatı ise .srt. Bu arada altyazıyı çalıştırabilmek için filmle aynı dizinde bulunması ve yine filmle aynı isimde kaydolması gerekiyor. Altyazıya değinmişken, standart ayarlarda altyazının Türkçe karakterleri &% vb şekillerde gösterdiğini belirteyim. Ancak hiç endişelenmeyin, filminiz arkada oynarken ayarlara girip altyazı dilini Türkçe yaptığınız zaman, karakter gösterimlerine dair tüm problemler ortadan kalkıyor. ( Dolayısıyla .srt dosyasını bilgisayarda ANSI’den UTF-8’e çevirme benzeri zahmetlerde bulunmanıza kesinlikle gerek yok.)

Harici disk üzerinden anlattığım şekilde film izlerken kumanda ile filmi dilediğiniz şekilde ileri – geri sarabiliyorsunuz. Aynı şekilde ayarlar menüsünden altyazı büyüklüğü, altyazı rengi gibi ince ayarları da keyfinize göre düzenleyebiliyorsunuz. Altyazı dışında videonun 16:9 vb formatların hangisinde görüntüleneceğini de seçebiliyorsunuz. Tabii bu ayarın orjinalde kalmasında fayda var.

HD demek sadece film demek değil elbette. Sonuç itibariyle bu bir televizyon ve yayınları nasıl gösterdiği çok çok önemli. (Bu konuda dahili uydu alıcısıyla bazı sorunlar yaşadım ancak tamamen benden kaynaklanan sorunlar. İleride anlatacağım.)

HD yayın için ister dahili HD uydu alıcısını kullanın isterseniz de kendi uydu alıcınızı bağlayın. Dahili uydu alıcısında kanalların geç listelenmesi doğrudur. Örneğin 6. kanaldan 7. kanala geçiş süresi yaklaşık 2.5 saniye sürüyor. Harici alıcıların hızına alışınca bu süre bana çok uzun geldi. 2013 yılında son teknoloji televizyonları kullanıyoruz ancak kanal geçiş hızı 3 saniyeyi buluyor. Enteresan bir durum. Bu arada yazılım güncellemesini henüz yapmadım. Güncelleme ile bu hızda değişim olup olmadığını daha sonra yazacağım.

ATV HD (pek de sevmem bu kanalı ya neyse…) de yaptığım denemeler sonucunda şunu söyleyebilirim ki HD performansı oldukça iyi. Atlama, takılma vb hiç bir sorun kesinlikle yok. Kayan yazılar, altyazılar çok net ve temiz. Tabii gelen yayının kalitesiyle alakalı durumlarda var. Full HD yayın gelmeden bile net görüntüler alabiliyoruz, içiniz rahat olsun.

Yayın deyince tüm kanalların HD yayın vermediğini biliyoruz. O halde televizyonun SD yayın performanısı da değerlendirmek gerekir. SD yayınlar da kanaldan kanala farklılık gösteriyor. NTV gibi kaliteli yayın sunan kanallarda SD görüntü HD’yi aratmıyor. Tabii biraz abarttım ama bu konuda korktuğum başıma gelmediği için pek mutluyum. Bulanıklaşma, pikselleşme, netliğin kaybolması, görüntü de sünme gibi hiç bir sorun yaşamadım. Ancaak, kanalı NTV den örneğin FB TV gibi düşük kalitede yayın yapan bir tv ye çevirince işler değişiyor.  (Kimse kızmasın ben de FB’liyim 🙂 ) FB TV nin gönderdiği çözünürlük düşük olduğundan görüntüde bozulma meydana geliyor. İzlenmeyecek kadar değil tabii ki, ancak 55 Ekran tüplü televizyonda aldığım SD yayın kalitesini, FB TV gibi düşük yayın gönderen kanallar açıkken bu televizyondan alamadım. Ancak tekrar tekrar altını çiziyorum, bu durum sadece çok kötü yayın gönderen kanallarda mevcut. Popüler kanalların bir çoğu da – hatta hemen hemen hepsi – sd yayın konusunda fena değiller. Diğer taraftan popüler kanalların çoğu HD yayın da verdiklerinden endişelenecek bir konu yok.

SD yayınlara da değindikten sonra gelelim 3D’ye…

3D

Televizyonu alıp deneyene kadar 3D’nin balon bir teknoloji olduğunu, evler için gereği olmadığını düşünenlerdendim. 3D’nin tamamen ticari amaçlı tv lere yerleştirildiğini fiyatların gereksiz yere yükseldiğini düşünüyordum. Bakalım düşüncelerim değişmiş mi ?

Televizyon 3D konusunda birden fazla seçenek sunuyor. 3D filminizi harici diske atıp normal bir film izler gibi izleyebiliyorsunuz. Bunun yanında internet aracılığıyla online 3D izleyebiliyorsunuz. Son olarak standart görüntüyü 3D’ye çeviren özellik de bulunuyor. Ben anlatmaya sonuncusundan başlayayım…

Kumandamızın üzerinde 3D yazan bir tuş var. Televizyon, film ya da herhangi bir şey izlerken bu tuşa bastığımızda ekranda seçenekler beliriyor. 2D to 3D seçeneğini seçtiğimizde görüntüyü 3D ye çeviriyor. Orjinal 3D kadar performanslı değil. Görüntünün %20 si kadarını 3D ye çevirebildiğini söyleyebilirim. Bildiğim kadarıyla bu oran önceki modellere göre de bir hayli iyi, bunu da atlamayalım. Sonuçta görüntü 3D gelmiyor ve tv kendisi 3D ye çeviriyor, mutlaka kayıp olacak.

Normal 3D konusunda da, denemek için içindeki 3D videolarını kullandım. Smart Menu üzerinden daha önce tanımlanan online videoları açabiliyorsunuz. Ben de o şekilde açtım.  Sinema performansı yok. Ancak bariz bir kalite var. 3-4 metrelik mesafeden izledim ve inanılmaz keyif aldım. Saçma sapan demo videoları olmasına rağmen oldukça keyifliydi. Yakında gerçek bir film atıp deneyeceğim.

3D, HD ve SD konusunda değinmemi istediğiniz başka konular olursa lütfen yorum kutusuna yazın. Bir kaç saat içersinde cevap vermeye çalışıyorum.

Not: Televizyonun 3D performansını ölçmek istiyorsanız Hobbit filminin 48fps 3D 1080p 30 GB çift mkv li sürümünü indirin. İnanılmaz bi tecrübe, harika bir eğlence… Gerçekten muazzam.

Diğer özellikler, smart menu, uzaktan kumanda vs…

İnceleme başlığını attık bir kere, yazı verimli olmazsa içime sinmez. İçeriğe ne ekleyebilirim diye düşündüm ve biraz araştırmaya başladım.

  • En çok merak edilen konulardan birisi de alt yazıların (yayın sırasında altta kayan yazı) nasıl göründüğüydü. SD yayında kayan yazılar tüpü tv lerdeki gibi okunaklı değil. Kesinlikle okuyabiliyor, yazıları seçebiliyorsunuz ancak yazılarda hafif bir çizgileşme mevcut. Ben kafamı taktığım için baktıkça rahatsız oluyorum. HD yayınlarda ise kayan yazılarda hiç bir problem yok.
  • Harici HDD destekliyor elbette. Ancak 1 TB üzeri disklerde sorun çıkartabilir. Televizyon da 2TB üzeri disklerde sorun çıkabilir uyarısı veriyor. Onun dışında yazıda da belirttiğim gibi ucuz USB 2.0 Flash Diskte hiç sorun yaşamadım.
  • NFC özellikli telefonum olmadığı için deneme yapamadım. Yakında Sony Xperia almayı düşünüyorum. Alırsam tecrübelerimi aktarırım 🙂 NFC de şu şekilde çalışıyor. Kutudan bir adet NFC alıcısı çıkıyor. Yuvarlak sticker şeklinde. Bunu çıkartıp TV nin istediğiniz bir bölmesine yapıştırıyorsunuz. Daha sonra NFC özellikli telefonunuzu bu stickerın üzerine tuttuğunuzda telefonunuz ve tv birbirine bağlanıyor. Oldukça güzel bir özellik.
  • Kutu içeriğinden bahsetmedim. Kutudan 4 adet pasif 3D gözlüğü, 2 adet Dual Play gözlüğü çıkıyor. Tabii bir de uzaktan kumanda. Bunun dışında kablo saklayıcılar yedek vidalar vs vs… 6 adet gözlük  ve magic kumanda olayı bitiriyor zaten…
  • DLNA özelliği için ayrı yazı yazacağım. Ufak bir rehber de hazırlayacağım. (Bu özellik özetle, kablosuz olarak bilgisayarınızla bağlantı kurmanızı sağlıyor. Film, fotoğraf vb medyalarınızı USB Flash Disk ya da harici HDD olmadan oynatabiliyorsunuz. – Smart Share özelliğini kullanmak için tıklayın.)

TV de en büyük sıkıntım şu oldu. Dahili uydu alıcısını bir kez yarım yamalak kullanabildim. Sonra hiç kullanamadım. Servisçi arkadaşlar geldiler kurup gittiler sözde… Çatıdan (çanaktan) gelen kabloyu tv nin arkasındaki uydu girişine bağlıyorum ancak kanallarda ‘sinyal yok’ uyarısı alıyorum. Ne yaptıysam çözemedim. Uydu ayarlarından bir şeyler yapmak gerekiyorsa da bilmiyorum. Yarın sorup sonucu yazacağım.

 

İnceleme kimisi için yeterli kimisi için yetersiz olmuştur eminim. Sizlerden ricam merak ettiklerinizi yorum kutusuna bırakarak bu yazıya katkıda bulunmanız. Atladığım konuları, merak ettiklerinizi belirtin lütfen. Böylelikle herkes kafasındaki soruları cevaplamış olur. Ben de zaman geçtikçe yaşadığım sıkıntıları bu yazı altında paylaşacağım.

Güncelleme:

Yazılım güncellemesi geldi. Menü üzerinden wifi a bağlanıp güncellemeleri tarattığımda 03.20.74 numaralı güncellemeyi buldu. 505 mb lık güncelleme dosyasını sorunsuz indirip kurdum. Ancak şok edici bir gelişme oldu. Güncellemeden sonra TV’nin sesi kendi kendine kısılıyor. Kesinlikle ‘mute’ olayı yok. Herhangi bir zamanlayıcı da açık değil. Durum hakkında araştırmalar yapıyorum. Güncelleme öncesi böyle bir sorun yoktu. Yarın LG’ye de soracağım. Sonuçları burada paylaşacağım.

Güncelleme 06.05.2013 :

Dahili uydu alıcısındaki sinyal sorununu çözdük. LG yetkili servisini aradım ve taratma  yapmadan önce (Turksat 42.0E’den) dSeq ayarını Tone B yapmamı (çalışmazsa Tone A) söylediler. Ayarı yaptım ve tüm kanallar sorunsuzca yüklendi. Dahili alıcı sorunu kesinlikle bulunmamaktadır. Ses kesilme sorunu bugün az oldu. Ses ayarlarını tek tek deniyorum. Sonucu yazacağım.

(Bu arada dahili uydu ayarını çözdük ama yinede 96 kanal buldu. (en 350-400 civarı bulması gerekiyordu.) Yetkili arkadaş kabloyu değiştirmemi kaliteli bir kablo almamı istedi. Kablo olarak da RGU6 kablo almamı önerdi. )

Güncelleme 08.05.2013:

Ses ayarlarını denedim ama sonuç alamadım. Ses sorunu hakkında farkettiğim bir nokta var. Ses gittiği zaman giriş tipini değiştirdiğimde (örneğin USB filme geçtiğimde) ses geliyor. USB film izlerken kendiliğinden yine kısılıyor bu defa uyduya geçtiğimde yani giriş tipini yine değiştirdiğimde ses geri geliyor. Anlaması zor bir durum. Yazılım güncelleme hatalarını gider’e tıkladım ama sonuç alamadım. Servisle görüştüm. Pazar günü gelecekler birlikte bakacağız. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim.

Güncelleme 12.05.2013:

Logitech kablosuz mause’u tv de denedim. Tek yaptığım şey usb alıcıyı tv nin usb portuna takmak oldu. Takar takmaz mause’u tanıdı. Kumandadan ekrandaki imleci yönetemeyenler harici mouse ile sorunu çözebilirler. 4-5 metre mesafeden mause u tanımayacaktır. USB uzatma kablosu ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Mause değil klavye de lazım diyorsanız Logitech’in tocuhpad’li kablosuz klavyesini alabilirsiniz. (50-60 TL)


Ses sorunu için (kendi kendine sesin kesilmesi) LG servisi 7 saatlik gecikmeyle geldi. (İçlerinde gerçekten yardımcı olmaya çalışanlar var, gelen arkadaşlar da iyi niyetli ama bu gecikmeden dolayı  bütün gün evde beklemek zorunda kaldığımdan dolayı çok sinirlendim.) Teknik eleman (İsimlerini biliyorum ama açıklamak uygun olmaz.) kendisinin yapacağı bir şey olmadığını, cihazı atölyede test etmesi gerektiğini söyledi. Ben de 7 günlük cihazı ‘atölye’ ye göndermem dedim ve servis fişini önünden aldım. TV yi evde test ettirttim. Ses kendi gözü önünde tam 5 kez gitti. Neyse, en sonunda kendisi de ikna oldu ve servis fişine ilgili notu düştü. Sıfırıyla değişim için yarın ararlar dedi. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.

Stay with me :))

Güncelleme 14.05.2013:

Değişim tamamlandı. Sıfır televizyon bu akşam kuruldu. Güncelleme yapmadım. 3 Saattir ses sorunu da yaşamadım. LG yeni güncelleme yapana güncellemeyeceğim.

Şimdilik çözdük bakalım.

Güncelleme 18.05.2013:

Tarayıcı üzerinden film izlemeyi denedim. Yaklaşık 15 dk sonra bellek yetersiz hatası aldım. Youtube’un kendi programıyla dakikalarca video seyredebiliyoruz ancak web tarayıcı üzerinden video izlerken yaklaşık 15 dk sonra ‘bellek yetersiz’ hatası alınıyor. Web tarayıcıdan film izlemeyi düşününen arkadaşlar bunu da göz önünde bulundursun.

Güncelleme 28.05.2013: 

Tv’nin yeni yazılımı çıktı.  v03.30.08 numaralı sürüm 24.05.2013’de indirilmeye sunuldu. Sürüm notlarına ulaşmaya çalışıyorum. Ulaşınca buraya yazacağım.

Yeni yazılımın çıktığını haber veren Batuhan arkadaşımıza da teşekkür ediyorum 😉

Güncelleme 31.05.2013: 

Bilgehan arkadaşımızın yorumu üzerine dosyaları tekrar kontrol ettim ve sürüm numarasını düşürdüklerini gördüm. 24 Mayıs’ta 03.30.08 olarak güncellenen dosya 28 Mayıs’ta 03.20.08 olarak tekrar güncellenmiş. Belki’de 30.08’de başka bir sorun vardı ve geri çektiler.

Hala güncelleme yapmamanızı ve 10.08 sürümünde kalmanızı tavsiye ediyorum. Tabii karar sizin.

Takipteyim.

Güncelleme 14.06.2013: 

Mehmet Bey’in uyarısı üzerine tv ayaklarının montaj sonrası hoparlörleri kapatıp kapatmadığını kontrol ettim. Böyle bir duruma kesinlikle rastlamadım. Ayaklar olması gereken yerdeler. Bunun için aceleyle bir kaç fotoğraf da çektim. Bilginiz olsun… (Tozlar için çok özür dilerim 🙂 Bir süredir bekar hayatı yaşıyorum da… 🙂 )

 lg_42la660s_
lg_42la660s_inceleme

Güncelleme 24.06.2013: Efe arkadaşımızın haberi üzerine yeni güncellemenin sürüm notlarını LG Desteğe sordum. Ses sorununun çözülüp çözülmediğini öğrenmek istediğimi söyledim ve ‘çözüldü’ cevabını aldım. Sorun çözülmüş görünüyor. Resmi bilgiler de bu yönde 🙂 Yaptığım canlı görüşmenin ekran görüntüsünü de ekliyorum. Ayrıca mail de atmıştım. Oradan gelen cevabı da paylaşacağım.

lg

Güncelleme 24.06.2013: Yine Efe arkadaşımızın haberine göre güncellemenin ses sorununu çözdüğünü doğruladık.

Son güncelleme ile tv’de ses kısılması sorunu çözülmüştür.

Güncelleme 13.07.2013: 

Anladığım kadarıyla dahili uydu üzerinden frekans kalitesini artırma konusunda sorunlar çıkıyor. Doğrudur, çıkabilir. Öncelikle uydu uzmanı olmadığımı belirteyim. Harici uyduda çalışan uydu kablonuz LG dahili uyduda sorun çıkartıyorsa bunun bir kaç sebebi olabilir. Örneğin kablonuz ‘ek’ olabilir. Eğer ek yaparak kabloyu uzattıysanız, dahili uydu alıcınız sinyal kalitesini yükseltemeyebilir. Diğer taraftan kablo vb hiç bir donanımsal sorununuz yoksa, problem çok büyük bir ihtimalle uydu ayarlarınızdan kaynaklanıyordur. Sonuçta elektronik alet, dahili uydu alıcınız bozuk da olabilir ancak inanın bu çok düşük bir ihtimal. Peki ayarlarınızdan emin değilsiniz ve en doğru uydu ayarlarını yapacaksınız. O halde anlatıma geçelim. Çok kısa ve kolay şekilde uydu ayarlarını yapabileceksiniz.

Öncelikle uydu kablosunun tv nin dahili alıcısına problemsiz bir şekilde bağlandığından emin olun. Ardından kumandada smart menüye girerek ayarlara tıklatın. Uydu simgesinin üzerine gelince sağ taraftan ‘Uydu ayarları’na girin. Eğer uydu ekliyse sağ üstten uydu sil butonuna tıklatarak kayıtlı uydu ayarlarınızı silin. Ardından yine sağ yukarıdan ‘uydu ekle‘ ye tıklatarak yeni uydu ekleyin.

İlk eklediğiniz uydunun ayarlarını,

Uydu : TURKSAT 42.0E

LNB Frekansı: 9750/10600

Uydu Alıcı Verici: 11844,V,2222

22khzTone: Sönük (kapalı)

LNB Gücü: Açık

DiSEqC: A

Unicable: Sönük (kapalı)

Motor Türü: Sönük (kapalı)

yapın. Ardından tekrar sağ yukarıdan Uydu Ekle diyerek ikinci uyduyu da ekleyin. İkinci uydunun ekli ya da seçili olduğu anlamak için sol yukarıdan uydu ayarı başlığının hemen altındaki sekmeleri kontrol edebilirsiniz. İkinci eklediğiniz uydu için Uydu#2 seçili iken,

Uydu : HOTBIRD 13.0E

LNB Frekansı: 9750/10600

Uydu Alıcı verici: 10992,V,27500

22khzTone: Sönük (kapalı)

LNB Gücü: Açık

DiSEqC: B

Unicable: Sönük (kapalı)

Motor Türü: Sönük (kapalı)

olarak ayarlayın.  İki uyduyu da ekledikten sonra sol altta Sinyal Gücü ve Sinyal Kalitesi barlarını kontrol edin. Sinyal kalitesinin en az %60 olması gerekiyor. Tüm kanalları düzgünce görüntüleyebilmek için iki barı da %70’lere çıkartabilirseniz iyi olur. Bunun için doğru ayarları yapmanın yanında, kaliteli uydu kablosu tercih etmek de önemlidir.

LG LA660S’de uydu ayarları bu şekilde yapılıyor. Sinyal gücünü ve kalitesini artırınca taramayı başlatabilirsiniz. Kör taramayı seçerseniz önüne gelen bütün kanalları listeye alacaktır.(En az 2000 kanal ekler.) Ancak bu kadar kanalın içinden çıkamam derseniz kör taramayı kapatabilirsiniz. Bu şekilde de en az 400 adet kanal bulması gerekir. Son olarak sinyal gücü bu ayarlara rağmen artmıyorsa uyduların DiSEqC ayarlarını B – C – D gibi değerlere getirin. Örneğin birinci uyduyu B, ikinci uyduyu C yapın ve beş – on saniye kadar bekleyip sinyal barlarını kontrol edin. Sinyal barları yine artmıyorsa hemen aşağıya eklediğim alternatif uydu ayarlarını uygulayın.
[learn_more caption=”Alternatif Uydu Ayarları”] #1

Uydu : TURKSAT 42.0E

LNB Frekansı: 9750/10600

Uydu Alıcı verici: 10970,V,30000

22khzTone: Sönük (kapalı)

LNB Gücü: Açık

DiSEqC: A

Unicable: Sönük (kapalı)

Motor Türü: Sönük (kapalı)

#2

Uydu : HOTBIRD 13.0E

LNB Frekansı: 9750/10600

Uydu Alıcı verici: 10719,V,27500

22khzTone: Sönük (kapalı)

LNB Gücü: Açık

DiSEqC: B

Unicable: Sönük (kapalı)

Motor Türü: Sönük (kapalı)

[/learn_more]

Güncelleme 19.07.2013:  

Wifi üzerinden değil de direk USB Flash Disk üzerinden güncelleme yapmak isteyenler şu yönergeleri uygulamalı:

Öncelikle televizyonumuzun modelini http://www.lg.com/tr adresine girip sağ üst bölümden aratıyoruz. Televizyonun kendi sayfasına giriyoruz. Televizyonu 42LA660S olarak varsayarsak, modeli aratıp şu sayfaya girmiş olmamız gerekir –> http://www.lg.com/tr/televizyon/lg-42LA660S

Burada orta bölümün sağ tarafında ürün desteği butonunu göreceksiniz. Buraya tıklatarak destek sayfasına giriyoruz. (http://www.lg.com/tr/urun-destegi/lg-42LA660S)

Yüklemeler kısmında yazılım güncelleştirmeleri sekmesine gelip en güncel yazılımı indiriyoruz. Şu anda en güncel yazılım 9 Temmuz 2013 tarihli v.03.20.30 numaralı sürüm. Zaman geçtikçe yeni versiyonlar çıkacaktır. Yeni versiyonlar en üstte görüntülenir. Dikkat etmeniz gereken şey aynı sayfada bulunan Smart Share programını değil, bahsettiğim yazılımı indirmiş olmanız. Gayet basit…

Yazılımı indirdikten sonra usb flash diskinizi bilgisayara bağlayıp içerisine LG_DTV isimli bir klasör açın. İndirdiğiniz yazılımı bu klasöre atın.  (İndirdiğiniz dosyayı .zip olarak değil de zip içerisindekileri LG_DTV klasörüne atacaksınız. Atacağınız dosya muhtemelen .epk formatında olacak.)

Her ihtimale karşı tv nin internet bağlantılarını kapatın. Flash diski TV’nize bağlayın. Tv de bir pop-up ekranında yazılım güncellemesi uyarısı çıkacaktır. Yüklemeyi onaylayın. Yükleme tamamlandıktan sonra TV otomatik kapanıp açılır. Bu olması gereken bir şey. TV kapanıp açıldıktan sonra yükleme tamamlanacak.

USB Disk ile güncelleme yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar:

 • İndirdiğiniz yazılım dosyasını .zip olarak değil, .epk olarak atacaksınız. (.zip’in içersinden çıkacak.)
 • TV’ye bağlayıp yüklemeyi onayladıktan sonra yükleme barı tamamlanacak. Ardından TV kapanıp açılacak. Kapanıp açılma tamamlandıktan sonra yükleme başarıyla tamamlanmış demektir. Versiyon numaranızı smart menüden kontrol edebilirsiniz.
 • Çok nadir de olsa bazı USB disklerin TV ile uyumlu olmayabileceğini unutmayın.
 • Yükleme sırasında USB Flash diski asla çıkartmayın.
 • USB diski TV’ye taktığınız zaman yükleme penceresi gözükmüyorsa, flash diske açtığınız klasör isminden ve içine attığınız dosyanın doğruluğundan emin olun. Bir de TV’nin sadece yeni yazılımları dikkate aldığını unutmayın. USB diskte Tv ile aynı ya da TV’den daha eski versiyon varsa yükleme penceresi gözükmez.

Gördüğünüz gibi gayet basit. Kolay gelsin 🙂

 Güncelleme (27.07.2013): LG TVler için ipTV uygulaması ve kurulumu hakkında kısa bir anlatım hazırladım. İşinize yarayabilir.

[button link=”https://www.tlgcntn.com/2013/07/lg-ve-samsung-tvler-icin-iptv-uygulamasi/” color=”orange” newwindow=”yes”] iptv uygulaması[/button]

 Güncelleme (12.08.2013):

Uygulama mağazası vb menülerde ‘Sunucu Bağlantı Hatası : 404’ uyarısı alıyorsanız, televizyon ayarlarından (smart menüdeki ayarlar) konum olarak Türkiye’yi seçiniz. Hata büyük bir olasılıkla düzelecektir. Ancak Türkiye’yi işaretledikten sonra uydu vb ayarların silinebileceğini ve tekrar ayarlamak zorunda kalabileceğinizi unutmayınız.

 Güncelleme (17.08.2013):

LA 820, 840, 860 serilerinde DVB-T2 desteği yok. 860V’de var. LG yetkililerinden gelen cevap bu şekilde. Kesin bilgi diyebiliriz.

LG_DVBT2

 Güncelleme (04.05.2014):  Geçtiğimiz günlerde denk geldiğim bir uyarıyı sizlerle paylaşayıp. Çok ciddi bir güncelleme geliyormuş 🙂 Merakla bekliyoruz.

2014-05-04 00.09.58

[box type=”info”] Bu arada destek vermek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey sağ bölümdeki google reklamına bir kez tıklamak ;)[/box]

Harici disk almayı da istiyorsanız Seagate Backup Plus’ı düşünebilirsiniz. İncelemesi için tıklayınız.

Şu aralar cep telefonu bakınıyorsanız Xperia SP‘ye göz atabilirsiniz 🙂

Görüşmek üzere, sağlıcakla kalın…

 

Bir yorum ya da cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 • Comments (1.618)

 1. mustafa dedi ki:

  azizim yorumlarının devamını bekliyoruz.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Devam edeceğim 🙂

  2. Serdar dedi ki:

   yeni mesaj yazmayı bulamdagım için cevap ı şeçtim 🙂 1 hafta önce lg la 640s aldım teknosadan sitesindede panel hızı 100 hz yazıyordu mağazada öyle dendi ama internette baktıgım kadarıyla herkez 50 hz diyor 😀 bunun kaç hz oldugunu öğrenmenin yolu varmı neye dayanarak 100 hz değil 50 hz diyorlar yardımcı olursanız sevinirim tşkler

  3. Ali dedi ki:

   Altyazıları her defasında video oynatma seçeneğinden “türkçe”ye getirmekten sıkıldım artık, bunu varsayılan hale getirmenin bir yolu yok mudur?

   1. Tolga CANATAN dedi ki:

    Merhaba,

    Sormayın gitsin. Bu sorundan ben de muzdaribim, üşenmeyip LG destek’e mail atalım. Bir sonraki yazılım için listeye alırlar belki.

 2. ZAFER dedi ki:

  Eline sağlık, önümüzdeki hafta almayı düşündüğüm bir televizyon. Senin tecrübe ve paylaşımların benim için iyi bir referans oldu.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Fiyatı azıcık yüksek olsa da ben aldığıma pişman olmadın.
   Bir tek ses sorunum var o da bir tek ben de var zaten.
   Bugün servis gelecek. Bakacaklar, çözemezlerse sıfırını talep edeceğim.

 3. mehmet dedi ki:

  usta sana çok önemli bişey sormak istiyorum.

  ben LG LM660S almak istiyorum. fakat satıcı kurumda çalışan müşteri temsilcileri bana bu ürünü neredeyse satmak istemiyorlar. diyorlarki bundan daha ucuza aynı özellikte samsung 40ue-es6340 al dediler. ayrıca benim alacağım lg’de dedilerki internetten bağlandığın zaman ekranı full yapamıyorsun, yarım izliyorsun dediler. lütfen bu konudaki bilgine ve kalemine güvendiğim için soruyorum bana yardımcı ol. şimdiden teşekkür ederim.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   İnternette ful ekran yapamama gibi bir saçmalık yok. Yukarıdaki ileri, geri, kapat vb butonların ekranı küçültmesinden bahsediliyorsa bu kadarda olmalı değil mi ? Siz internet tarayıcısını pc de full screen mi kullanıyorsunuz ? (Chrome da F11).

   Öncelikle o Samsung modeli 40′. LG’nin bu modeli 42′. Boyut farkı var bir kere. Bir inch de yüzlerce lira fiyat oynuyor unutmayın.
   LG 6 adet gözlük hediye ediyor. (2 Dual Play (oyun için) + 4 adet pasif 3D)
   İki televizyonun da gerçek değeri olmamakla birlikte, LG 400 Samsung 200 hz. (Normalde panellerin değeri daha düşük ama yazılımla yükseltiyorlar)
   Model olarak da LG 42LA660S daha iyi diye düşünüyorum ama bu zevk meselesi.

   Durum bu, tabiki karar sizin.
   Ben olsam yine LG alırdım.

   1. mehmet dedi ki:

    verdiğiniz detaylı bilgi için çok teşekkür ederim.. gidip bende LG ile aldım.. artık hayırlı lur inşallah 🙂

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Hayırlı olsun 🙂
     Güle güle kullanın.

   2. zatarra dedi ki:

    Merhaba,
    Aynı ses sorununu 47LA660S model TV’mde yaşıyorum. Daha tv’mi alalı 10 gün oldu ve aldıgım gun dediğin update’i yapmıştım. İlk günden beri de sorun devam ediyor. Bugün LG servis gelecek. Sorunun update’den kaynaklandığını düşünüyorum. Ne yapmamı tavsiye edersin?

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Merhabalar,

     Ben de güncelleme sonrası yaşadım. Güncelleme detaylarına ulaştım ama ses ile ilgili hiç bir düzenleme yok. Sadece sanal klavyedeki büyük harf sorununu düzeltiyor. Tabii bu ses ayarlarını bozmuyor anlamına gelmez.

     10 gün çok uzun bir süre değil. Garantiye göndermek isteseniz bile sizi reddedip sıfırını vermeleri gerekiyor. Ancak vermemek için işi yokuşa sürebilirler.
     Servis geldiğinde sorunu uydu alıcısına, kablolara vs lere atabilir. Teknolojiden anladığınızı, tüm seçenekleri tek tek denediğinizi anlatın. Fabrika ayarlarına geri döndüğünüzü, yazılım güncelleme sorununu gider seçeneğini de denediğinizi ancak işe yaramadığını söyleyin. O zaman da cihazı servisde denemek istediğini söyleyebilir. Kesinlikle kabul etmeyin. Denemek için zamanınız olduğunu, evde de deneyebileceğini anlatın. Sabırlı olun ve serviş fişine ‘Ses rastgele zamanlarda gidiyor. Değişim talep ediliyor’ yazdırın. Fişi imzalarken imzayı atacağınız yerde not bölümü olur. O bölüme de sıfırını istediğinizi yazıp imzalayın.

     Benzer işlemleri ben de yaptım. Bugün ya da yarın sıfırı gelecek. 10 günlük cihaz garantiye gitmez.

     (Bu arada lg sitesine girip destek kısmından yaşadığınız problemi mutlaka ama mutlaka gönderin. Yoksa yeni güncellemede bunu düzeltemezler. Feedback çok önemli)

     1. Dogukan dedi ki:

      Merhaba,
      Servisin yaninda sorun cikmadi. Ama daha once cekmistim sorunla ilgili videolar, onlari gosterdim. Atölyeye gitmemesini saglayamadim. Bakalim beklemedeyim.

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      Hmm önceki versiyona downgrade yaparlarsa sorun direk çözülür zaten ama yinede 10 günlük cihazın garantiye gitmesine insanın vicdanı el vermiyor.

      Gelişmeleri bildirirseniz sevinirim.
      Kolay gelsin.

     3. Doğukan dedi ki:

      Tekrar selam,
      Bana sizdeki TV’nin ve arıza kaydının kimin adına alındığını eposta ile iletebilir misiniz? Böyle bir sorun ile hiç karşılaşmadıklarını iddaa ediyorlar.

     4. Tolga CANATAN dedi ki:

      İstanbulda mısınız ? Servisler bu tip bilgileri gizli tutmak isteyebilirler, biliyorsunuz.
      Önceden yaşanıp yaşanmaması önemli değilki. Sanıyorum ilk yaşayan benim ama hiç bir şekilde öyle savunma yapamazlar. 10 gün olmuş daha, televizyon 3 sn geç açılsa bile değiştirmek zorundalar.

      Sorunun güncellemeden kaynaklandığını ilettiniz mi ? Downgrade sorunu çözebilir ama ısrarla değişim talep edin.
      Servisten ziyade aldığınız mağazayla da iletişime geçin. Sağlı sollu sıkıştırın. Başka türlü olmuyor.

     5. dogukan dedi ki:

      Ankara’dayım, bakalım beklemedeyim. Downgrade olayını çoktan sordum ama malesef yapılamıyor dendi. Sıkıştırıcam işte ama aynı sorunu yaşan sizi göstersem daha başarılı olurum.

     6. Tolga CANATAN dedi ki:

      Oradaki teknik eleman ürün değişimi yazdığı zaman değiştirilen ürün İstanbul’a onaya gidiyor. Eğer rapora geçen ağrızaya rastlanmazsa televizyonun fiyatı çalışandan alınıyor. Zora sokmalarının ve mutlaka atölyede denemek istemelerinin sebebi bu. O halde bırakın denesinler atölyede. Nasılsa ses yine gidecek ve siz haklı çıkacaksınız.

      Eğer tamir ettik deyip aynı tv yi gönderirlerse 10 günlük ürünün tamirini kabul edemeyeceğinizi, sorunu tespit ettiklerine göre sıfırı ile değişim istediğinizi söyleyin.

     7. ahmet dedi ki:

      Kimse direk sifirini veremez boyle bir yasal hak da yok. Ilk 1 ay icinde bir durum olursa servis onayi ve doa degisim raporu ile gidip oyle talep ediuorsun. Yanlis yonl3ndirmeyin insanlari

     8. Tolga CANATAN dedi ki:

      Öncelikle merhaba,

      Yorumu yanlış anlamışsınız. Kimseyi yanlış yönlendirmiyorum ki bilmediğim bir konuda yönlendirme de yapmam. Servis onayı gerekiyor demişsiniz de zaten ben de servis fişine yazılması gerekenleri yazmışım. Neresi yanlış anlamadım 🙂

      Sözün özü, yanlış yönlendirme yok. Yazdıklarımı yanlış anlamışsınız.

     9. MURAT dedi ki:

      Tolga bey,

      Ben arama motoruna Logitech klavye ile ilk harfi girdiğimde almıyor ikinici defa harfi yazdığımda alıyor.Sizin LG led tv de öyle mi?

     10. Tolga CANATAN dedi ki:

      Merhaba,

      Logitech klavyeyi TV’de hiç kullanmadığım için cevap veremeyeceğim. Ancak bir tahminim var. Klavye kendini stand-by’a alıyorsa, ilk basışta algılamıyor olabilir ancak bu durumda bir kez algıladığı zaman sonra sorun çıkartmaması beklenir. Öyle mi oluyor ?

   3. burak dedi ki:

    abi bende 42la660s aldım görüntü ayarlarını yazarmısın bana nası kullanıyosun merak ettim yazarsan cok sevinirim iyi günler 🙂

  2. Tugay dedi ki:

   Dostum senin söylediğin. Lm serisi arkadaşın anlattığı LA serisi. Yani sana dedikleri sorun lm serilerinde vardı. LA serilerinde yok.

 4. mustafa dedi ki:

  azizim ben de almayı düşünuyorum bu tvden lakin dahili uydu alıcısından biss şifresı girebiliyor mu bılmiyorum. maçlari nası ızlicez ? bide karasal sayısala uyum var mı?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Biss girilmiyor. dvb-t2 desteğini akşam yazacağım.

 5. mustafa dedi ki:

  azizim tekrar hayırlı olsun yeni tv. inan kendi tivim degişmış kadar mutlu oldum 🙂 yeni yorumlarini bekliyoz.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Teşekkür ederim 🙂 Kimsenin başına gelmez umarım.

   Tekrar söylüyorum ikinci bir bildiriye kadar LG LA660S de güncelleme yapmayın :))

   1. dogukan dedi ki:

    Aynen 😉

   2. dogukan dedi ki:

    TV’m yenisiyle degisti. Yeni surum guncelleme geldiginde haberleselim 😉

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Süper! Sevindim 🙂
     Benim kayıtları hatırlatmanız işe yaradı mı bari ?
     Tamam ben yazıyı güncellerim 🙂

     1. dogukan dedi ki:

      sizden bahsetmeme gerek kalmadi ama yine de cok tesekkur ederim 😉 ben tivibu kullaniyordum su anki surume yukleyemedim :/

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      Tivibu güncelleme istiyor sanırım.

     3. dogukan dedi ki:

      Selam,
      Bizim TV’nin guncellemelerini takip edebilecegimiz bir yer var mi? Yani yeni surum ciktiginda hemen haberim olsun istiyorum.

     4. dogukan dedi ki:

      Merhaba,
      24/05/2013 tarihli yeni güncelleme çıktı. Ama ses sorununu çözüp çözmediği konusunda bir bilgim yok. Güncelleme yapmadan önce iyice araştırmak lazım.

 6. engin dedi ki:

  tolga kardeş ben de 12 mayısta kayseri teknosada 2200 tl olan 42LA660S LG KENDİ MAĞAZASINDA 2100 lira dedi düz olsun dedim ama kabul etmedi. şöyle 3-5 ay daha beklesek fiyatlar düşermi? sanırım lg yeni modelini piyasa sürüyormuş. bir de kumanda sesli komutla çalışıyor mu

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   3 aya düşeceğini sanmıyorum. Bazı mağazalar şok indirimler yapıyor 2000’lere çekiyor fiyatı. Ancak bu şekilde iyi bir kampanyaya denk gelirseniz etiket fiyatından daha ucuza alabilirsiniz. Piyasa uzmanı değilim ama 3 ay gibi kısa bir sürede sağlam indirim beklemeyin derim.

   Evet LG yeni modelleri sürüyor ama unutmayın ki 660S de o yeni modellerden birisi 🙂

   Kumanda da sesli komut var. Sesli komutu Web Tarayıcı da dahil hemen her yerde kullanabiliyorsunuz.

 7. ZAFER dedi ki:

  Siparişi verdim, netten aldığım için elime ulaşması birkaç gün sürecek. Ben, televizyonun hangi uzantılı filmleri açabildiğini merak ettim. Soruyu biraz daraltacak olursam; sen Hobbit filminin 48fps 3D 1080p 30 GB çift mkv li sürümünü Blueray oynatıcı ile mi açtın? Televizyonun kendisi açabiliyor mu? Direk harddiski bağlayınca harddiskte ki blue ray filmleri TV den izleyebiliyor muyuz ?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Selamlar,
   Hobbit’in formatı mkv. Bluray formatı değil. Bluray m2ts formatı ile oynatılıyor. m2ts’ler bluray disklere kopyalanarak bluray oynatıcılarda izlenebiliyor. Tv lerin de bu formatı açabildiğine dair bir makale okumuştum geçenlerde. Ancak doğruluğundan şüpheliyim. Keza m2ts açsa bile film menüsünü açamayacaktır (Takdir edersiniz ki Bluraylerin de DVD film menüleri gibi menüleri oluyor.)

   Uzun lafın kısası, avi bn tüm divx formatlarını ve HD filmler için de mkv formatını izleyebilirsiniz.
   m2ts’yi araştırıp denediğim zaman ufak bir yazı eklerim bloga.

   Bu arada hayırlı olsun 🙂

 8. vural dedi ki:

  la 660 serisinde internet üzerinden film seyrede biliniyormo.lm 660 serisinde 20-25 dakika baka biliyorsun ondan sonra hata veriyor bellek dulu dıye.bu kunuda bilgilendirirsen seninirim tşk

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Geçen gün anneme dizi seyrettirdim 🙂 40-45 dk kadar izledi, ben izlemedim. Hata alsa ya da dizi dursa haberim olurdu.
   Sorun yok 😉

   Ama kendim de denerim. Bunun için bir kaç gün bekleteceğim.
   Malum, iş güç …

 9. vural dedi ki:

  valla sevinirim çünkü almayı düşünüyorum şimdiden teşekkürler

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   İnternetten film izlerken (fullfilmizle.com) gibi bir şeydi, yetersiz bellek hatası alınıyor. (Yaklaşık 15 dk sonra)

 10. vural dedi ki:

  caresi varmıdır

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Sanmıyorum 🙁

 11. mehmet dedi ki:

  usta selam,

  ben LG42660S aldım ama youtube den video izleyemiyorum, yani youtube giriyorum ama bir videoya tıkladığımda açılıyor fakat siyah ekran kalıyor. acaba bişey mi yükleyeceğim veya güncelleyeceğim.. bu arada daha dün en son güncellemeyi yaptım..bu konuda bilgin varsa yardımcı olursan sevinirim.

  sağol

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Selam,

   Youtube’un programını denediniz mi?

  2. Bünyamin dedi ki:

   mehmet bey merhaba,

   öncelikle sizin bahsettiğiniz sorunu bende yaşadım. Sorunun internet sağlayıcısından (ttnet) kaynakladığını söylemişlerdi. lg ttnet ile görüşme yapmış sanıyorum bir kaç gün sonra sorun çözüldü. LG Desteği arayarak sorunla ilgi bilgi verin, kayıt açıyorlar bir kaç gün sonrada size dönüyorlar.
   iyi günler

 12. mehmet dedi ki:

  youtube’nin programı derken ?

  ben google’ye yazdım youtube diye sonra çıkan herhangi bir videoyu izleyeyim istedim fakat süreyi ve normal youtune arayüzünü görmeme rağmen videoyu açmıyor.
  direkt smart üzerindeki youtube ikonundan da girdim ama sonuç aynı..

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Smart üzerindeki youtube simgesi youtube programı oluyor.
   Bu konuda bir fikrim yok malesef, bilmişlik yapıp da seni de oyalamayım 🙂 Fabrika ayarları vb seçenekleri uygulayıp tekrar deneyebilirsin.

 13. Yunus Çelebi dedi ki:

  Öncelikle hayırlı olsun. Bende bir kaç ay önce darty’den indirimle almıştım. 47LA660s gerçekten beklenenleri oldukça iyi karşılayan SD-HD-3D-Film gibi sorunsuz şekilde yerine getiriyor. Bir kaç sorum var true motion açık iken geçişlerde anlık titreme buzlanma gibi oluyor dikkat ettniz mi ? İkiniciside kanal yedeklemeyi nasıl yapabiliriz 11-12 modellerin anlatımlar mevcut bunda bulamadım saygılar..

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Teşekkürler,

   Buzlanma değil de Lig TV yayınlarında maç sırasında (bazen her zaman değil) futbolcular patates cipsi gibi oluyor. Tırtıklı tırtıklı gözüküyor.

   Kanal yedekleme için servis menüsünüe girmek gerekli. Bazı anlatımları görmüştüm ama ne uygulamaya ne de okumaya vaktim oldu 🙁 Araştırınca konuyu güncellerim.

  2. Engin dedi ki:

   Bende tv’yi yaklaşık 1 haftadır türksat uydusuyla dahili uydu alıcısını kullanıyorum. Dün akşama kadar tvde herhangi bir sorun farketmemiştim. Ancak dün AhaberHD kanalında maç özetleri izlerken geniş açıda hareketlerde bir sorun yoktu ama gol olunca futbolcu sevinirken yakın çekime girince ekran çamur gibi oluyor. Futbolcunun etrafı ve seyirciler kesinlikle farkedilmiyor. Tekrar geniş ekrana dönünce düzeliyor ve netleşiyor. Bazı kanallarda da SD yayınlarda reklamlarda alttan geçen yazılar çok bulanık oluyor. Önerisi olan var mı?. Harici uydu denemedim.

 14. tayyar dedi ki:

  Merhabalar
  Bende 42 la660s almayı düşünüyorum.
  Aklıma takılan bazı sorular var yardımcı olursanız sevinirim.
  -Akıllı kumanda sesli komut ile kanal değişimi, ses açma-kapama, tv açma-kapatma gibi işlemler yapılabiliyor mu?
  -İnternet hızı hakkındaki görüşleriniz?(çift çekirdek hızlandırmış mı?)
  -Ses kalitesi hakkındaki görüşleriniz?

  saygılarımla…

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Selamlar,
   Sırayla cevap veriyorum 🙂
   -Hayır. Örneğin Google’dayken tuşa basıp ‘Fenerbahçe’ derseniz ‘Fenerbahçe’yi aratıyor. Sesli komut stabil çalışmıyor, çok bel bağlamayın.
   -İnternet hızı on numara. Modeme yakınlığıyla da alakalı bu tabii. Ethernet kabloyla da direk bağlanabiliyorsunuz.
   -O da on numara 🙂 Ses filtresi bir çok seçenek sunuyor. Kendinize uygun ayarları yaptıktan sonra tadından yenmez.

   Şimdiden hayırlı olsun 🙂

 15. tayyar dedi ki:

  Tolga bey cevaplarınız için teşekkür ederim.

  Bir sorum daha olacak,
  bu belki TV ile alakalı da olmayabilir ama,
  Digiturk kartını harici bir uydu alıcısı olmadan modül ile Lg ye bağlayabilir miyim? yayınları çözer mi?
  benim elimde 2004 yılındaki digitürk aboneliğimden kalan bir modül bulunmakta. bu konuyu digiturk müşteri hizmetlerine sorduğumda olamayacağını söylüyorlar.Çünkü biz verdiğimiz kart ile verdiğimiz receverı eşleştirdik diyorlar. ancak Bimeks, Media markt gibi mağazalardaki Lg standındaki personele sorduğumda kesinlikle yayınları izleyebilirsiniz diyorlar.
  Tv nin dahili uydu alıcısını kullanarak digitürkü modül
  ile izleyebilir miyim? harici bir recever (digiturkun verdiği) kullanmak istemiyorum. aslında ikinci bir kumanda kullanmak istemiyorum, tek kumanda hele akıllı kumanda varken.
  Eğer modül ile olmuyorsa digiturk ün internet üzerinden aboneliği ile maçları izleyebilir miyim?
  şimdiden teşekkürler…

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Digitürk bahsettiğiniz yıllarda harici modül ile yayın izlemeye ses çıkartmıyordu. Ancak kaçak yayınların (dreambox vs) artmasıyla önlem almak amacıyla tüm modülleri toplayıp yerine kendi alıcılarını taktılar (Sinirimizi de zıplattılar tabii…) Dolayısıyla artık Digitürk harici modül ile yayın vermeyi desteklemiyor. Kaçak yöntemleri var mı bilemiyorum ama varsa da tavsiye etmem, çünkü kendi alıcılarını kullandırtma konusunda bir hayli ısrarcılar. Kaçak yayınlar olmasaydı bizler de harici modül ile dilediğimiz alıcı da maçlarımızı seyredebilecektik. (Elimde modülle istediğim evde maç seyredebiliyordum o yıllarda, pek güzeldi.)

   Tv tarayıcısı üzerinden internet aboneliği ile lig tv seyredebilirsiniz ancak tavsiye etmem. Çünkü tarayıcı kullanımı bilgisayar kadar muazzam değil ve yoğun günlerdeki (Derbi maçları gibi) internet ağırlığı tv de sizi rahatsız edebilir.

   ( Bu arada hiçbir şey tavsiye etmediğimi farkettim 🙂 )

 16. Zafer dedi ki:

  Televizyonu, Wifi ile internete sorunsuz bir şekilde bağladım. Ama bir türlü bağlantıyı kesemiyorum. Bu alet internete sürekli bağlı mı kalacak? Yoksa biryerde internet bağlantısını kesmek/devre dışı bırakmak için yapabileceğim birşey varda ben mi bulamadım.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Şu an hatırlayamadım ama ağ ayarlarında böyle bir seçenek olması gerekiyor. Eve gidince bakarım 😉

   1. Yusuf Kaya dedi ki:

    Abi allah askına soyle kesemedım çıldırcam.

 17. Gökhan dedi ki:

  Merhaba
  55la660s modelini yeni aldım.
  Cihaz bilgisi alınan ekranda sadece ethernet kartının mac adresi yazıyor. Wifinin mac adresini nasıl öğrenebilirim , bir fikriniz varmı.
  Dsmart sd ye sahibim. Reciver daki kartı kullanabileceğimi öğrendim fakat cı modülünü nerden almalıyım. Net de bulamadım.
  Teşekkürler.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Öncelikle hayırlı olsun 🙂 55′ süper boyut…

   Mac adresini modemin arayüzünden öğrenebilirsiniz.
   CI modülünü de D-Smart vermiyorsa ve Ankara’daysanız Konya Sokak’ta bulabilirsiniz. (Emin değilim ama büyük ihtimal vardır.)
   Ben teşekkür ederim.

 18. Tugay dedi ki:

  Bende 2 hafta 47LA660 aldım. Ancak televizyonun yerini değiştirmek için kaldırdığımda optikal giriş yerini sökmeyi unuttuğumdan giriş yeri kırıldı. Acayip sinir oldum ve tv den soğudum. Acaba böyle geldi falan desem değişim yaparlarmı.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Bilemiyorum, çok kötü olmuş geçmiş olsun. 2 Haftadır farketmediniz mi diye sorarlar yani…

 19. Tugay dedi ki:

  Yeni eve taşındım. Ev sahibim tv yayınını uydudan izlediğini söyledi. Ancak uydudan gelen iki tane kablo var. bir tanesi bildiğimiz anten girişine takılan çevirmeli vida gibi olandan, diğeri de ona benziyor ama vidalı değil ittirince giriyor. ikisinide taktım denedim yüzde 15 olana kadar otomatik tarattım hiç bir kanal bulamadı. tone A yaptım olmadı tone B yaptım yine olmadı. sonuna kadar taratmadım nasıl olsa kanal bulsa yüzde 15 olana kadar bulur diye. Acaba başka neden olabilir.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,
   Uydu olayı biraz değişik. Kablo kalitesi, ek kablo yapımı vb olaylar sinyal kaybına yol açıyor. Dahili alıcınızda sorun olduğunu sanmıyorum (bildiğim kadarıyla pek rastlanmayan bir durum) Kablolara ek yapılmış mı öncelikle bunu araştırın. Ek yapıldıysa yeni kablo alıp temiz bir hat çektirin. Kaliteli RGU-6 kablosu alırsanız daha rahat edebilirsiniz. (Uyducu değilim ama duyduklarımı aktarmaya çalışıyorum 😉 )

   Kanal taratmadan önce tone A B vb ayarları yaptığınız ekranın sol tarafında sinyal gücü ve kalitesinin arttığından emin olun. Orası düşükse kanal aratmanıza da gerek yok zaten… (Bu arada tone D ye kadar deneyin derim.)

   Güle güle oturun 🙂

 20. ahmet dedi ki:

  Merhaba,
  Ben de 11 Mayis’da 47LA660S aldim. Ses ve görüntü de asenkron olma, ses de gitme sorunu ile karşılaştım. servis macerasından sonra 1hafta içerisinde ürünün yenisi ile değiştirildi ler. Yeni gelende ise, trt1hd de görüntü gitmesi sorun yaşıyorum. denemelerim devam ediyor bakalım neyle karşılaşacağım..

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Güncelleme yaptıktan sonra mı ses gitti ?

 21. ahmet dedi ki:

  Güncelleme öncesi varmıydı bilmiyorum.

  Servis, TV’yi kurulduktan hemen sonra güncelleme yapmıştı.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Sorun güncellemeden kaynaklanıyor. Yeni tv’nizde 03.20.74 sürüm numaralı güncellemeyi kesinlikle kurmayın. Zaten bir ekranda sanal klavyede değişiklik yapıyor başka bir yenilik yok bu güncellemede.

   03.10.74’de kalsın sürümünüz. Otomatik güncelleme vs her şeyi kapatın 😉

 22. serkan dedi ki:

  iyi günler tolga bey.. bende bu cihazdan aldım henüz elime ulaşalı 2-3 saat oldu heyecanla kurdum ve çok güzel bir tv.. fakat bir sorum oldu.. yaklaşık 450-500 tane uydu kanalı var bunu usb ye atıp internetten güncellemek istedik fakat usb ye aktaramadık kanal listesini.. bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum..

 23. serkan dedi ki:

  merhaba bu tv de kanal listesini usb ye aktarmayı bulamadım bu konuda bi bilginiz var mı.. yoksa tek tek kanal ayarlaması mı yapacağız

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Kanal listesini yedeklemek için servis menüsüne girmeniz gerekiyor. Onun için de servis kumandanız olması gerekiyor.

   Üzgünüm…

   Bu arada tv yi güncellemeyin 😉

   1. serkan dedi ki:

    teşekkür ederim yardımınızdan dolayı.. yorumlarınızı okudum saolun güncelleme yapmayı düşünmüyorum :))

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     🙂 Tabii bununla yetinirsek sorunları çözemeyiz. Sizden ricam LG Türkiye resmi sitesine giderek destek bölümünden güncellemeden sonra sesin gittiğini bildirmeniz… Feedback yapmadığımız sürece yeni güncellemenin gelme süresi de uzayacak.

     Geribildirim önemli 😉

 24. Umit Goktas dedi ki:

  Tolga Bey merhaba incelemeniz herkesin anlayabilecegi kadar basit basit oldugu kadarda aciklayici olmus elinize saglik. Bende 55la660 almayi dusunuyorum ama 2013 model oldugundan fiyatlarin birazdaha dusmesini beklemektwyim. Cok merak ettigim bir konu bu cihazda picture in picture destegi ne seviyede? Misal, dizi izlerken reklam girdi o kanali reklam bitene kadar koseye kucultup diger kanali tam ekran izleyebiliyormuyuz bilgilendirirseniZ cok sevinirim. Simdiden tesekkurler…

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Teşekkür ederim. İşe yaradığına sevindim.

   Picture in Picture özelliği yok maalesef. Smart menüde gezinirken tv yi seyredebiliyoruz ancak yayın sırasında p.i.p yapamıyoruz.

 25. Mustafa dedi ki:

  Merhabalar bende bugün itibariyle la 660s modelini aldım.Tv arka bölümünde adaptör sıcaklığında bir ısınma var ve içinde farklı bir koku geliyor. Bu koku yanık kokusu gibi dğeil ama insanın canını sıkan bir koku. Servis devrelerin yeni olması nedeniyle bu konunun yapabileceğini söyledi. Sizce bu normal mi? Ayrıca Servis kutuyu açarken dikkat etmedim ama servis elemanı içinden bir tane sihirli kumanda çıktığını söyledi. Yani standart kumanda yokmuş, sizde de tek kumanda mı çıktı yoksa iki tane mi kumanda mı çıktı.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Selamlar,
   Öncelikle hayırlı olsun 🙂 Koku sorun yaratacak seviyedeyse iade edin derim. Ancak anladığım kadarıyla yeni aldığınız için bir sorun çıkma ihtimali sizi biraz korkutmuş. Haklı olarak endişelenmişsiniz. Kokunun bir problemden kaynaklandığını sanmıyorum.

   Kumanda konusunda servis görevlisi doğru söylemiş. Smart kumanda standart. Başka kumanda çıkmıyor. Geleneksel kumandalara alışan bizler için yeni akıllı kumandaları kullanmak maalesef tam bir eziyet.

  2. Mustafa dedi ki:

   47la660s aldım ve iki gündür kullanıyorum çok ağır bir elektronik devre kokusu geliyor. Aynı sorun benim tv de de var.

 26. Yiğit dedi ki:

  Merhaba,

  televizyonun oyun performansını deneyebildiniz mi acaba ?

  bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,
   Oyun performansını ben de çok merak ediyorum. Ne var ki denemek için hiç vaktim olmadı. Kısa vadede de deneyebileceğimi sanmıyorum.
   Çok üzgünüm.

 27. isa dedi ki:

  Merhabalar bende dün itibariyle la660s kullananlar kervanına katıldım. Akıllı kumandayı kullanmak biraz zor gelsede genel olarak televizyonu beğendim. Benim sorunum kayıt ile ilgili tv nin uydudan kayıt özelliği var ancak flas diskte takmama rağmen bu özelliği aktif edemedim. Bu konmuda bilgisi olan var mı?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Selamlar, bu konu önemli. Bir çok kişinin de işine yarar. Bir kaç güne kadar (muhtemelen hafta sonu) bu konu hakkında bir yazı yazmayı planlıyorum.

  2. Gökhan dedi ki:

   Bende de böyle bir sorun vardı ben hallettim. Tam olarak nerde takıldığınızı söylerseniz yardımcı olabilirim. mail adresim; debilisim@hotmail.com

 28. ahmet dedi ki:

  Merhaba,

  LA660S TV’lerde sinyal kaybı şikayeti olan var mı?

  http://db.tt/w79FDhyF

  ilişiminde bulunan görüntünün 7 ve 31 inci sanilerindeki gibi?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Selamlar,
   Video’yu izledim. Bu tarz bir sorun yaşamadım. Aynı kabloyla farklı alıcılarda benzer sorunları yaşamıyorsanız uydunun sinyal ayarlarını gözden geçirin derim. Bildiğiniz gibi sinyal gücü ve kalitesinin %70’lerde olması gerekiyor.

 29. ZAFER dedi ki:

  Merhaba
  Güncellemeler ile ilgili son durum nedir? Güncelleme yapıyor muyuz, yapmıyor muyuz?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Yapmıyoruz Zafer Bey. Yeni güncellemenin ne getirdiği henüz belli değil.

 30. efe dedi ki:

  Merhaba. lg nin sitesinden resmi son sürümü indirebilirsiniz.

  Software File(Version 03.20.08)

  link: http://www.lg.com/tr/urun-destegi/lg-42LA660S#

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Güncellemeyi yaptınız mı ?
   Güncellemenin ne getirdiği bilinmeden kimse yüklemesin. Ses gitme sorunu devam ediyor olabilir.
   (Ayrıca yeni sürüm 03.20 değil 03.30)

 31. kemal dedi ki:

  merhaba tolga bey lg la660s teknosada inceledim çok beğendim fakat bazı yorumlar kafamı karıştırdı ses gelip gitmeler falan ve benim için en önemlisi internetten film seyrederken 15 dk sonra yetersiz hafıza demesi bu beni üzdü bunun bi çaresi yokmudur araştırdınızmı hiç la660s alış sebebim zaten internetten film seyretmek usb bellek takıp deneseniz bi işe yararmı acaba sizin düşünceniz nedir çünkü bu tv yi almak istiyorum cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Kemal Bey,

   Ses gitme sorunu 03.20 sürüm numaralı güncellemeden kaynaklanıyor. Yazılımsal bir hata. Donanımda hiç bir sorun yok. Yazıda da belirttiğim gibi 03.30 sürümü çıktı ancak ses sorununu çözüp çözmediğini bilmiyoruz. O yüzden sonuç belli olana kadar kimse yüklemesin, güncelleme yapmasın.

   İnternetten film seyretme kısmı biraz yanlış anlaşılmış sanırım. Televizyonun kendi tarayıcısı var ve bu tarayıcıdan aynı pc deki gibi internete bağlanabiliyoruz. Flash desteği de olduğundan yine aynı pcdeki gibi tarayıcı üzerinden online film seyredebiliyoruz. Bu şekilde izlerseniz tv 15 dk sonra hafıza hatası veriyor. (Smart uygulamalarda örneğin youtube uygulamasında ise bu tip bir hata yok. Sadece tarayıcısında var.)
   Bilgisayarınızdan film indirip usb flash disk, usb harici hdd vb depolama birimlerine atarsanız sorunsuz izlersiniz. Bahsettiğim hatanın usb bellek vb ile hiç bir ilgisi yok 😉

   Şimdiden hayırlı olsun.

 32. Bilgehan dedi ki:

  Bende de 42la660s modeli kullanmaktayım. Version_03.20.04 yüklü ve bahsettiğiniz sorunlarla karşılaşmadım. En azından şimdilik karşılaşmadım. LG sitesinde son sürüm olarak Version_03.20.08 görünüyor. Bazı arkadaşlar Version_03.30.08 diyor acaba ben yanlış yere mi bakıyorum? Son güncelleme hakkında bilgi sahibi olmak istiyordum ama herkes dikkatle benim gibi güncelleme yapmadan bekliyor. Tedbirli insanlarız. 🙂

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkürler. 03.30.08 sürümü yayımlanmıştı. Yorumunuz üzerine kontrol ettim ve evet geri çekmişler sürümü. 20.08deki sorunu çözüp dosyayı güncellemiş de olabilirler. Keza sürüm tarihi olarak 28 Mayıs gösteriliyor.

 33. ümit öztok dedi ki:

  tolga bey mrb bende aldım lg 42la660s cok güzel yorumlarınızı okudum güncellemeyi kapadım kızımda lg tel var kutudan bir etiket cıktı tel e nasıl tanıtıcaz tşk ler

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Televizyonun arkasına yapıştırın. Telefonun NFC özelliği varsa bu stickrın üzerine tuttuğunuzda tv ile iletişime geçer. Telefondaki medyaları tv den oynatabilirsiniz.

 34. Cem dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey,

  Bu versiyonun 47 inç olanını almayı düşünüyorum. Fiyatı 2750 lira. Samsung f7000’deki keskin görüntüler bunda yok gibi sanki.. Fakat f7000’de 3700 lira. Ayrıca Lg’de kullanım ergonomisi bir hayli iyi. Samsung’da malesef bu ergonomi yok. Ayrıca Samsung flash desteklemiyor. Demem o ki 2750 lira fiyatı hakedecek bir cihaz mı sizce? Siz olsanız hangi ürünü tercih edersiniz? Bu arada 47la860’ı da sordum. 4599 lira gibi uçuk bir rakam söylediler 🙂

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar, Ben LG’den bazı sıkıntılar dışında memnun kaldım. O sıkıntıları da yazıya eklemiştim zaten. Arada çok fiyat farkı var. Eğer bütçe düşükse tabiki LG 😉

 35. Fırat dedi ki:

  47″ 660S aldım benim cihaz paralel ithalat olduğu için konum olarak seçeneklerde Türkiye bulunmamakta.Bu nedenle smart programlarında türkiye programlarını göremiyorum.(Başka bir yolu var mı?)Product infoda ise 660S-ZA yazıyor.ZA(Güney afrikamış)Cihazın üzerindeki sürüm 3.10.81 ve güncelleme bulunamadı diyor.LG Türkiye sitesinden 3.20.08 usb ile yükleyeceğim fakat ses sorunundan dolayı şüphelerim var.Eski sürümün dosyası elinizde varsa birisi link verebilir mi yada upload edebilir mi acaba?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba, Eski sürüm dosyaları yok malesef. Ses sorununun düzelip düzelmediğini bilemiyoruz. LG müşteiri hizmetlerinde bir çok kişi durumdan habersiz.

  2. sahin dedi ki:

   yaklaşık bir ay önce bende 47la660s aldım, tolga bey’in yazıları epey faydalı oldu.
   tv ismine bakınca bende de 47la660s-za yazıyor, bu tv demi
   paralel ithalat oluyor? kafam karıştı sizin yorumu okuyunca?
   smart menüde sizin tabirinizle türkiye programlarını görebiliyorum.

 36. Ahmet Işık dedi ki:

  Merhaba

  Lg la620s modelini kullanıyorum tv versiyonu 3.10.92 lakin bir türlü güncelleme yapamıyorum usb den veya internetten güncel 3.20 olmasına rağmen

  Konuyla ilgili lg müşteri hizmetleri görüştüm sorunun farkında olduklarını çözmeye çalıştıklarını hafta sonuna kadar bu durumun düzeltileceğini söylediler

  Umarım en kısa sürede düzelir çünkü şuna tv nin tivibu smart tv özelliğini kullanamıyorum güncelleme yapamadığımdan ötürü

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Müşteri hizmetleri ses sorununun mu farkındaymış ? Sevindim.

   Evet tivibu güncelleme istiyor. Ses sorunuyla ilgili bir gelişmeden haber alırsanız bana da bildiriniz.
   teşekkürler.

 37. Cem dedi ki:

  Tekrar merhaba 🙂

  Bugün LG mağazasına gittim ve 47LA860V aldım. Görüntü kalitesi bariz 660s serisinden çok daha iyi. Fakat 860v mağazada sergilenmesine rağmen stoklara henüz girmemiş. Ve gariptirki LG Türkiye sitesinde de henüz bir tanıtımı yok. LG mağazasındaki sorumlu arkadaşa sordum: ”Paralel ithalat ürünü olmasın?” Yok abi dedi. Şahsıma kestiği faturada ”47LM860V LED TV” kodlu televizyonu stoklardan çıkış yaptı. Ve fatura üzerinde ”47LM860V” yazan yerdeki M harfini A’ya dönüştürdü. Ve tarafımızdan düzeltilmiştir ibaresini yazıp, kaşeledi ve imzaladı. Böylece 47LM860V, 47LA860V oldu 🙂 Merak ettiğim şey; koskoca bir Forum alışveriş merkezindeki LG mağazası paralel ürün satamaz değil mi? Çünkü gayet makul bir fiyattan aldım 🙂

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   LG’nin yetkili servisi bu tarz alengirli işlere girmez. Giremez. En ufak bir şikayet te bayiliğini bile alırlar. NE güzel işte size kolaylık sağlamışlar 🙂 Her bayi de yapmaz bunu. O bayinin işletmecisiyle alakalı bir durum. İyi birisine denk gelmişsiniz belli ki…

   Hayırlı olsun 🙂

  2. bünyamin dedi ki:

   cem bey merhaba nereden aldınız ve fiyatını ögrenebilirmiyim. teşekkürler.

 38. Cem dedi ki:

  Bu arada satın aldığım firma Lg Türkiye’nin yetkili satış bayisiymiş. Lg’nin sitesinden teyit ettim.

 39. samet dedi ki:

  merhabalar. geçen haftaya kadar evime 42lm660s modelini almayı düşünüyordum. fakat hafta sonu tesadüfen gittiğim bir LG mağazasında bu fikrim tamamen değişti. şimdi aklımda olan tek model 42LA660S modeli sadece 3 ayım var fiyatının düşmesini bekliyorum :).. yorumları okurken şöyle bir duruma takıldım. bende i phone 4s var. acaba bu tv de yer alan NFC özelliğini ben nasıl kullanacağım? :S. birde ses sorunu hepsinde oluyor mu? okadar para vercem bir de onunla uğraşmıyım :))

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Ses sorunu 20.18 numaralı güncelleme ile oluyor. Geçtiğimiz haftalarda bazı güncellemeler de yapıldı ama sorunun çözülüp çözülmediğini saptayamadık.
   NFC özelliği olan tüm telefonları stickera tutarak özelliği kullanabilirsiniz.

 40. yasin dedi ki:

  arkadaslar merak ettıgım bsey var 10 gun once lg la660 s aldım kutunun ıcınden magıc control kumandası cıktı fakat normal kumanda cıkmadı acaba hepsındemı böle cunku kullanıs bakımnda kanal degısırken kanal lıstesıne bakarken sıkıntılı oluyor detayları beklıorm sımdıden tsekkrler..

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Normal kumanda çıkmıyor maalesef 🙂 Sadece magic control çıkıyor.

 41. yasin dedi ki:

  cok sacma ya tamm kumanda guzelde kullanıslı olmuo ınternet harıcınde ayrıca normal kumanda alıp kullanma ımkanımz varmı ?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Evet lg led tv kumandaları ayrıca satın alınabiliyor. İnternetten bulabilirsiniz.

 42. Yasin dedi ki:

  Bilgilerin icin tesekkur ederm

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Ben teşekkür ederim 😉

 43. alparslan ayhan dedi ki:

  47la860 fiyatını ve yeri soyleyebilirmisiniz.bende alabilirim.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Teknoloji mağazalarından ve internet sitelerinden araştırma yapabilirsiniz.

 44. asil dedi ki:

  üstad bu tv usb den hngi formatları destekliyor mkv mp4 izleyebiliyorrmuyus

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Mkv, avi/divx, mp3 vb tüm formatları izleyebilirsiniz. Harici disk, usb flash disk vb depolama birimlerinden de izleyebilirsiniz.
   Sadece bluray formatı .m2ts oynatamazsınız.

 45. uygarekici@hotmail.com dedi ki:

  bende la660s’in ses mağduruyum bugün zor bela ulaştığım LG servisindeki vatandaşı walla hiç böyle bişi duymadım demesi ile yarın servisin yönlendirileceğini öğrenip.inşllah kafalarına fırlatarak yenisini talep edeceğim ki ( ben vodafone ve turkcellden inat sonucu 2 iphone almış bir kullanıcıyım. gelişmeleri yazıcam. Birde güncelleme ses problerini çözmüşmü bilgisi olan varmı?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Duymaları gerekmiyor zaten 🙂 Büyük bir ihtimal haberleri yoktur. Ancak bu sorun kesinlikle var. İkna olmazlarsa sayfadaki yazıda ilgili bölümleri ve diğer kullanıcıların yorumlarını gösterin.

   Ses problemi henüz giderilmedi. …20… sürüm numaralı sürüm sorunlu. …10… da kalınması gerekiyor.
   Gelişmeleri bekliyoruz 😉

 46. uygar ekici dedi ki:

  şimdi aradılar tv’yi alıp test etmek istiyorlarmış. evde uygulanacak bi prosedür değilmiş. bende bu linki Aktardım bakalım ne olucak..

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Aynı cevabı bana da vermişlerdi. Onlar da haklı, işlerini yapıyorlar. Ancak bu sorun kesinlikle var ve başka kullanıcılar tarafından da defalarca kanıtlandı. Ankara LG servisi tarafından da onaylanıp birebir değişim yapıldı.

   Servisler her ne kadar tv yi alıp götürmek istese de, kullanıcılar da 3-5 günlük televizyonlarını servise göndermemekte haklılar. Eğer bu yazıyı okuyorlarsa da, kendilerine sorunun kesinlikle var olduğunu ve İstanbul genel müdürlüğünün kendilerine fatura çıkartamayacağını söylüyorum. Çünkü sorun kesinlikle var. Çok kez farklı kullanıcılar tarafından da doğrulandı.
   Sorun v.03.20… sürüm numaralı güncellemeden kaynaklanıyor. Televizyonları servise götürmek yerine genel müdürlüğe bunun raporunu geçip yeni yazılım istetmeliler.

   Herneyse, size kolay gelsin.

 47. tuğrul dedi ki:

  bende 42la660s almak istiyorum ama yazılanlar hep olumsuz şeyler soğudum resmen daha almadan . birde sihirli kumanda çokmu kullanışsız ikamet ettiğim yer itibari ile mağazalarda deneme imkanım hiç olmadı maalesef.sihirli kumandaya gerek olmadığınımı düşünüyorsunuz sağladığı hiçbir kolaylık yokmu ve son sorum sihirli kumandalar konusunda eğer sıkıntılar varsa 42la640s almak dahamı mantıklı our hem 300 lira daha ucuz hemde önemli olarak görülen tek fark kumanda gibi duruyor.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Öncelikle kumanda için model düşürmenizin pek doğru olmadığını söyleyim. O kumanda ücretsiz veriliyor. İsterseniz sonradan normal kumanda da alabilirsiniz. En fazla 20 TL’dir. Magic kumanda ise 100 TL’nin üzerinde diye biliyorum.
   660S ten çıkan kumanda kullanışsız değil. Aksine smart tv nin olanaklarından yararlanmanız için işinizi inanılmaz kolaylaştırıyor. Sadece alışma sorunu var. Kendimizi bildik bileli normal kumanda kullandığımız için bu tip yeni teknolojiler hayatımıza girerken afallıyoruz. Merak etmeyin, alışırsınız. Alışamazsanız da dediğim gibi 20 TL ye normal kumanda alırsınız.

   O kadar yazı içinden olumsuzlar gözünüze çarpmış olmalı. Şu an için televizyonun en büyük problemi seste. O da kesinlikle yazılımsal bir problem. v3.20’ye güncellemeyeceksiniz. Zaten bu güncelleme neredeyse hiç bir yenilik getirmiyor. v3.10’da kalacaksınız.

   TV’yi mağazada deneyip birebir tecrübe etmeden almayın bile. Denemek isterseniz, hızlı atakların yapıldığı bir maç videosu ya da bir aksiyon filminin en hızlı sahnelerini full hd oynatmak isteyebilirsiniz.

   Başka sorunuz varsa sorun 🙂 Şimdiden hayırlı olsun.

 48. tuğrul dedi ki:

  teknosada 2199 lira ve 200 lirada hediye çeki veriliyor sizce bu fiyat uygun mu?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Şu an için 2100 TL ve altına denk gelen her fiyat uygundur.

   1. Rıza dedi ki:

    arkadaşlar bugün bimekste 42la660s 2,099 tl hemen almayı düşündün geç kaldım mağaza kapanmış yorumlarınızı büyük bir ilgiyle okudum.kendi tarayıcısında film izlerken 15 dk sonra bellek yetersizliği hatası benim de kafama takıldı çünkü pc gibi kullanmayı düşünüyordum eğer bu sorun çözülmesse almayı düşünmüyorum .

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Bu sorun çözülmez. Televizyonu pc gibi kullanacaksanız pc bağlayın.
     İnternet tarayıcısı bilgisayardaki gibi hızlı değil. Ancak buradan kötü sonuç çıkartmayın. Hemen her siteye sorunsuzca bağlanıp internette gezinebilirsiniz.

     2100 TL lik tv den 4500 tl lik performans beklememek lazım 😉

    2. murat dedi ki:

     peki 4500 tl lik tv hangisi bellekhatası almadan internetten film syredebileceğimiz ?

 49. Osman dedi ki:

  Akakce.com da 1879 tlye kdar satan yerler oldunu goruyorum. Fakat bunlar distirubutor veya ithalatci garantililer. Sence bunlara guvenebilir miyiz, garanti konusunda ne tarz bir sikinti yasanabilir ?

  Bir de su internetten film izleme konusunu acikliga kavusturmak istiyorum. Eger dogrudan tv tarayisindan izlersek 15 dk da kilit, fakat laptopu tvye baglayip onun tarayicidan girip filmi tvden izlersek bir sorun yok anldigim kadariyla ? Cunku diger turlu indirip izleme durumu pek pratik bir yol degil, direk izlemek varken. Simdiden tesekkurler

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Selamlar,

   İthalatçı garantili almayın derim. Biraz daha fazla verin LG garantili satın alın.

   Tarayıcı konusu da aynen dediğiniz gibi. Laptopdan bağlarsanız hiç bir sorun yaşamazsınız. Ancak kendi tarayıcısı stream film izlemek için yetersiz.

 50. kemal dedi ki:

  merhaba tolga bey yorumlarınızı sürekli okuyorum insanları bilgilendiriyorsunuz teşekkürler la660s almak istiyen biri olorak anmadığım bişey lm640s lm660s yorumları takıp ediyorum genelde herkes internetten sorunsuz film seyrettiklerini yazıyorlar la660s teknosada yetkili arkadaşla beraber inceledik hatta kendi tarayıcısından googleden herhangi bifilm sitesinden bir film açtırdım filmi 3d ye çevirerek bile izledik gayet güzeldi ama bu sorunun olduğunu bilseydim o zaman filmi daha uzun süre izlerdim yani yarın saat falan bir alt modellerde sorun yokken bu sorun düzelmez demişşiniz yazılımsal bi sorun değilmi sizce tekrar teşekkürler kolay gelsin

 51. ahmet dedi ki:

  selam tolga bey yorumlar için teşekkür ederim ben ithalatçı firmadan aldım la660s sihirli kumanda internette sesli aramada sürekli yabancı terimler çıkarıyo karşıma türkçe karakteri algılamıyo ne yapmalıyım güncelleme olmaz diyorsunuz şaşırmış durum dayım birazda pişmanlık var lg türkiyeden yada teknosadan alsaydım diyorum şimdi ama almış bulundum yardım ederseniz sevinirim birde smart sahe ne demek kablosuz bilgisayara telefona bağlamak mi oluyo<a

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Selamlar,

   Öncelikle hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Biraz fazla para verip direk lg den almak daha iyiydi ama olsun…

   Yabancı terim derken ? Yazılım dili Türkçe mi ?
   Smartshare için: https://www.tlgcntn.com/2013/05/lg-smartshare-ozelligi-nasil-kullanilir/

 52. hayati dedi ki:

  selam,
  tolga bey bu garanti konusu bence önemli. ancak hangi firmaların LG Türkiye garantisi verdiğini nasıl bilebiliriz böyle bir liste varmı? lg.com.tr sitesinde yetkili servisler kısmında ankara için kutup ve temizkökler(ankaradaki lg mağazaları) olarak verilmiş bunlar lg türkiye garantilimi demek oluyor?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Evet Ankara’da Kutup Bilgisayar LG mağazalarının bir çoğuna sahip. Ben de Kentpark’daki LG Mağaza’dan almıştım. Orası da Kutup Bilgisayara ait. Müşteri ilişkileri konusunda biraz zayıflar ancak satış sırasında her türlü kolaylığı sağlıyorlar.

 53. tuğrul dedi ki:

  42la640s ile 42la660s arasında sizin bildiğiniz can alıcı bir fark varmı tolga bey kumanda farkı ve çerçeve dışında
  teknosada ki çalışanlar bir fark yok dediler ama size sormak istedim birde onlar çok yüzeysel biliyorlar konuyu farkettiğim kadarı ile sizden aldığım bilgileri söyledim şaşırıp kaldılar 🙂

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Evet fark var. 640S sistem frekansı (MCI) 200hz. 660S ise 400hz.

   3D özellikleri tamamen aynı.
   660S’in hopaörlörü 2+1, 640S’in hoparlörü ise sadece 2.

   mkv, ac3 vb medya kodeklerini destekleme açısından da aynılar.

   Kumanda farkını zaten biliyorsunuz.
   Bildiğim kadarıyla 640S’in kutusundan dual play gözlükler çıkmıyor ( BU gözlükler sadece oyun oynamak için.)

   Güç tüketimleri aynı.

   Kısacası hoparlör ve mcı farkı var.

 54. tuğrul dedi ki:

  42la640 a diyelim ilerde sihirli kumanda aldık şu sesli komut olayı 42la660 daki gibi mi olur yoksa o özellik sadece 660 a mı ait. 660 alacağım sanırım ama bunlar kafama takıldı.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Evet 660S ile aynıdır.

 55. ahmet dedi ki:

  tolga bey sihirli kumandaya atıyorum fenerbahçe beşiktaş ızmir gibi sözcükler söylüyorum saçma sayfalar açıyor bunu yazılımla hallede bilirmiyiz

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Bu konuda bir bilgim yok maalesef… Yazılım dili Türkçe mi ?

   Keşke paralel ithalat ürünü almasaydınız…

 56. Alparslan Ayhan dedi ki:

  Tolga bey verdiğiniz bilgi ler icin tesekkurler.bende büyük ihtimalle 47la660s alacağım ama 15 dakikadan sonra tarayıcı dan film izleyememek can sıkıcı.tum tv ler de durum aynımı acaba yada her tv farklımı. Bunu çözmek mumkunmu.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Diğer tvleri bilmiyorum 🙂 660S için bunu halledebilmek neredeyse imkansız. Hafıza sorunuyla ilgili bir durum. Sanıyorum ram yetersiz kalıyor.

 57. Alparslan Ayhan dedi ki:

  Bir sorum daha olacak.aktif pasif gözlük lerden hangisi kullanışlı dir.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Aktif – Pasif ayrımı biraz karışık bir durum. Bu konuyla ilgili detaylı anlatım hazırlamadım. Ancak internetten çeşitli makalelere ulaşabilirsiniz. (Özellikle yabancı kaynakları tavsiye ederim.)

 58. tuğrul dedi ki:

  Dual play gözlükleri kullandınız mı hiç bende play Station yok muhtemelde hiç almayacağım bu gözlükler başka ne için kullanılıyor acaba marketten indirilen oyunlarda kullanılır mı acaba

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Oyun dışında hiç bir şey için kullanılmıyor. Mağazada dual play destekleyen oyun yoktur.

 59. Tugay dedi ki:

  Merhaba,
  Kanal listesini kumandada tek tuş ile açmanın kısa yolu yokmudur. İllet oldum bir kanal değiştireyim diye 50 tane yere tıklıyoruz. Hani maus gibi yazınca kanal değişiyor tamam ama ben kanalları görüp hangisini istiyorsam onu açmak istiyorum. Lütfen bu konu hakkında cevabınızı bekliyorum

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Kanal listesini teş tuş ile açmanın kısa yolu yok maalesef. O eziyeti çekmek durumundayız.Ancak LG desteği mail yağmuruna tutarsak bir sonraki güncellemede yeni özellikler gelebilir.

 60. Mehmet Ali dedi ki:

  Merhabalar. teknosadan 2199 a almış bulunmaktayım tv yi. henüz teslim ettirmedim tv ünitesi vs onları ayarlıyorum. Sormak istediğim ise şu (Aslında fazlasıyla karışık benim için bu kadar teknoloji ama neyse aldık artık :)) 3D filmleri nereden nasıl bulabilirim ve öyle format falanda pek anlamam? Şu an için blue-ray oynatıcı alacakta durumum yok açıkcası belki daha sonra. Şimdiden teşekkürler…

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Hayırlı olsun 🙂

   3D filmin özel bir formatı yok. Orjinal bluray disklerin formatı m2ts’dir. Ancak tv m2ts formatını çözemez. Yani açamaz.
   Bu yüzden internetten o bluray’in mkv formatına çevrilmişini bulmak gerekir. Bunun için de en iyi adres sağlam torrent siteleridir.

   Mkv filmlerinde kendi aralarında kaliteleri farklılık gösterebilir. Genelde tüm mkv ler yüksek çözünürlük sunarlar ancak dosya boyutunu küçültmek için kötü kaydedilen mkv lerde vardır.

   Kısacası siz 3D desteği sağlayan mkv filmleri izlemelisiniz 😉

   1. Mehmet Ali dedi ki:

    Sıkılmadan herşeye cevap verdiğin için çok takdir edilesisin şu an gözümde 🙂 senin bu tavrına karşılık yapabileceğimiz tek şey reklama tıklamak sanırım?

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Diğer yazılarımı takip edebilirsiniz.Hoş, artık yazmak için pek vakit de bulamıyorum…
     İmla vb hataları bana bildirebilirsiniz.Fikirlerinizle yazılara katkı sağlayabilirsiniz.
     Ama inanın hiç birisi samimi bir teşekkür kadar motive etmiyor 🙂
     Ben teşekkür ederim…

 61. Demet dedi ki:

  Ya bişey sorcam, 47LA660s bugün geldi.

  1- Bu digiturk kartını eski uydu alıcısından çıkarıp direkt televizyonamı takıyoruz, yoksa bi aparat falan mı gerekiyor?

  2- Bide youtube a giriyorum, “Oynatma Hatası” “Bu video biçimi desteklenmiyor” diyo.

  3- Mevcut sürüm 03.10.92 diyo. Güncelleme yap diyorum, yeni güncelleme yok diyo. Gerçekten son sürüm mü acaba?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Hayırlı olsun 🙂

   1- Evet modül gerekiyor. Ancak digiturk’ün harici kartları iptal ettiğini sanıyordum ? Kartı digiturk alıcısına takarak mı kullanıyordunuz ?
   2- Bu hatayı ilk kez duydum. İnternetin sorunsuz çalıştığından emin olun. Belki ağda kopmalar yaşanıyordur. Youtube daki tüm videolarda mı bu hatayı alıyorsunuz ? Bir de youtube sitesindemi yoksa programında mı bu hatayı alıyorsunuz ?
   3- Mevcut sürüm 03.20.08. Ancak yazıda da yazdığım gibi bu 03.20 li sürüm sorunlu. Ses gitmesi problemi yaşanabiliyor. Güncelleme yağmanıza gerek yok. Pek bir yenilik getirmiyor zaten. Tavsiyem yeni güncelleme gelene kadar tüm güncellemeleri kapatmanız.

   1. Demet dedi ki:

    Şuan digiturk’ün harici uydu alıcısına HDMI kablo ile bağlı. O zaman digiturk bayisine gidip o modülden alayım.

    Youtube’da ise hem uygulamadan, hem tarayıcıdan hiç video açamıyorum. Arama yapabiliyor ama yükleyip oynatmıyor.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Digiturk kendi uydu alıcısı dışında modül kullanımına izin vermiyor. Kaçak yayınları önlemek amacıyla bir kaç sene önce böyle bir karar almışlardı.
     Tabi siz yine de bir sorun…

     Yotube konusu ise ilginç… Tv yi fabrika ayarlarına döndürseniz ?

     1. İbrahim ÇELİK dedi ki:

      Digiturk playden web yaynını tvye aktarabiliyormuyuz? bilginiz varmı? veya deneme imkanınız ?
      teşekkürler

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      Merhaba,Digiturk Play programını kastediyorsanız henüz denemedim

 62. Alparslan Ayhan dedi ki:

  Arkadaş lar bu 15 dakika da hata veriyor konusu ile ilgili lg desteğe mail attım. Flaş icerikli reklamlar tv nin on bellegini doldurdugu icin filmin on yuklemesi gerceklesmiyor bunun tv uzerinde ayarı filan olmuyor dediler.Ram olayı galiba.you tube filmbox yada turkcel tv den izlerseniz bu sorun olmaz dediler.bunun cözen tv bilen varmı.ayrica bu paketleri tam olarak kullanan ve bilgi verecek olan varsa iyi olur.tesekkurler.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Bilgi güzel.Ram’den olduğunu biliyorduk zaten. Resmileşmiş oldu.

   Teşekkür ederim 🙂

 63. Zekeriya dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey! Güzel bir sayfa yapıp, insanları bilgilendiriyorsunuz, bu gerçekten güzel bir şey. Ben de 42LA660S alanlardanım. Piyasayı biraz takip ettikten sonra teknosa’ nın yapmış olduğum bir kampanya ile 1999 TL. ye aldım, ve çok memnunum. Şu an 3.10.81 sürümünde herhangi bir problem yaşamıyorum. Güzel özellikler getiren yeni bir sürüm olursa ona güncellerim diye düşünüyorum. Şu an tek problemim kanal listesine tek tuşla ulaşamamam. Sırf bunun için bir tane normal kumanda almayı düşünüyorum. Servislerde 50 TL. Piyasada 20-25′ e yan sanayi bulunuyor, ancak televizyona zarar verebilir diye tereddütlerim var. Yeni gelişmelerden yazarsanız memnun olurum, takip ediyorum. Hayırlı günler!

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Zekeriya Bey ! 🙂

   İndirim gerçekten güzel. Hayırlı olsun.
   Yan sanayi kumandalar tv ye zarar vermez merak etmeyin. Nihayetinde bir kumanda.
   Ancak yan sanayi ile orjinal ürün arasındaki farkı da düşünmek gerekir. Arada iki katı fiyat farkı olsa da bu fark 25 TL’yi geçmiyor. Bence orjinal/garantili alın, rahat edin.
   Teşekkür ederim.
   Size de hayırlı günler.

 64. fuRkan dedi ki:

  öncelikle tolga beyi alkışlıyorum 🙂
  cumartesi günü 42la660s aldım (vatandan 2099 lira) fakat henüz kurdurmadım, servis geldiğinde ilk kurulumla ilgili bişey yapmam yada herhangi bir kablo almam gerekiyor mu bunu öğrenmek istedim

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Hani ? Duyamadım :p

   İlk kurulum için bir şey yapmanız gerekmiyor. Servis elemanları her şeyi halleder. HD uydu alıcınız ya da benzeri bir görüntü cihazınız varsa ve ilk kez kullanacaksanız HDMI kablosu edinmelisiniz. Bunun dışında bir şeye ihtiyacınız yok.

   Servis elemanlarının aceleci tavırlarını sabırla önlemeye çalışın 🙂 Onlar bir an önce kurup gitme derdinde olacaklardır. Dahili uydu alıcısına da tüm kanalları kurdurtup düzgün görüntü alana kadar bekletin.
   Mutlaka piksel testi yaptırın (Söylemezseniz yapmayabilirler.) Tek bir piksel de bile hata varsa cihazı kabul etmeyin.

   Güncelleme yaptırtmayın ! 03.10.08 numaralı sürümde kalsın cihaz.

   Bunun dışında cihazın özelliklerini denettirebilirsiniz. Kutu içeriğine de dikkat edin. 4 tane 3D, 2 tane Dual Play gözlüğü ve bir adet NFC sticker’ı vermeleri gerekiyor. Ayrıca kablo toplama ve montaj parçaları da vermeleri gerekenler arasında.

   Aklıma gelenler bunlar 🙂

   Hayırlı olsun, güle güle eskitin.

   1. Hasan ARSLAN dedi ki:

    Tolga Bey Merhaba…
    Ben TV’yi aldığımda ölü piksel testi yaptırmadım, çünkü bilmiyordum böyle bir test olduğunu 🙁
    Ben şimdi kendim ölü piksel testi yapabilir miyim…?
    Yapabilirsem nasıl yaparım….???
    Şimdiden teşekkürler…

 65. Alparslan Ayhan dedi ki:

  Tolga bey bu tvde google play store varmı. Uygulama indirilebiliyormuyuz.hd film izle gibi bazı uygulamalar var biliyorsunuz.bunlar on belleği doldurmazlar herhalde..bende bu tv ye takmış durumdayım. Birkac siteden bu tv nin panel olarak 50 hz olduğunu okudum.bilginiz varmı.maç izledinizmi.petformsnsi nasıl. Teşekkür ler.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Panel hızı 1000 hz olduğunu varsayarsak dahi, digiturk’un 50hz üzeri yayın yapmadığı gerçeği önümüzde duruverir. TV nin panel hızının gerçekte kaç olduğu hala kanıtlanmadı. Çeşitli rus sitelerinden kaynak gösteriliyor ancak ben hiç birisine güvenmiyorum. Tabii, panelin orjinalinde 400hz olmadığı da kesin.

   Maçlarda ara ara bozulmalar oldu, ne yalan söyleleyim… Futbolcular da patates cipsi görünümü oluştu. Ancak kısa bir süreydi ve tekrarlanmadı.

   Google Play Android işletim sistemlerine özel bir mağazadır. Televizyonda ise Android işletim sistemi yok. Haliyle Google Play de yok. LG nin kendi store’u var. Onu da Google Play’la kıyaslamak yürek ister. LG Store yetersiz kalıyor. Cut the Rope gibi oyunları mağazada bulabiliyorsunuz ancak Androiddeki tüm uygulamaları bu mağazadan karşılayamıyorsunuz. Çünkü yoklar 😉

   1. adem değerli dedi ki:

    iyi geceler tolga bey.öncelikle tam 2 gündür uykumu çaldınız ve bu sayfanın sonuna kadar tek tek okuyarak bitirmiş bulunmaktayım 🙂 ilk defa böyle severek araştırma havasında tüm yorumları okudum.sağ duyarlılığınız için gerçekten teşekkür ederim.yarın kısmetse almaya gideceğim LG 42LA660S i teknosa dan.umarım bi sıkıntı çıkmaz da fiyat olarak 2199 da halen sizce almalımıyım yoksa düşmesini mi beklemeliyim? 🙂 kabul ediyorum zor bir soru 🙂

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Merhaba,

     Ben de o fiyattan aldığım için beklemenizi söylemem biraz saçma olur 🙂 Bence fiyatını hakeden bir televizyon. Ben daha çok HD, 3D film izlemek için kullanıyorum ve son derece memnunum.

     Bütçeniz uygunsa beklemeden alın derim. Sanıyorum ciddi fiyat düşüşleri yılbaşı kampayalarıyla gelecek.

     Şimdiden hayırlı olsun 🙂

     Ayrıca teşekkür ederim, yardımcı olabildiysek ne mutlu bize…

 66. Alparslan Ayhan dedi ki:

  Aslında samsung 46es7000 çok takip ettim düşmedi fiyatı.hatta seri sonuna girdi birde fiyat arttı.simdide piyasada yok.biraz daha dusunelim bakalım. Teşekkür ler

 67. metin dedi ki:

  öncesinde şu klişe ama hak edilen teşekkürümü edeyim 🙂 tolga rakadaşıma ve sonrada soruma geçeyim. 47la660s aldım. elimde bir kaç orjinal dilli film var ama ne ettiysem alt yazısını açtıramadım yardımcı olursan sevinirim.( ayrıntılı bir şeilde :)) şimdiden teşekkürler

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Filmlerin alt yazısını açabilmek için, film dosyası ile altyazı dosyasının (.srt) aynı dizinde olması gerekiyor. Ayrıca bu iki dosyanın isimleri de birbirinden farklı olmamalı.

   Örnek olarak harici diske (ya da flash belleğe) attığımız film ve altyazı dosyası
   ornekfilm.mkv
   ornekfilm.srt
   şeklinde olmalı.

   Ben teşekkür ederim 🙂

 68. Teoman dedi ki:

  Zekeriya bey,

  ben bu tv yi almak için yakından takip ediyorum ama hiç bir teknosada 2199 dan aşağıya fiyat alamadım çünkü hepsi aynı sitem üzerinden satış yapıyolar. Rica etsem siz ne zaman ve neredeki teknosadan aldınız bilgi verebilir misiniz? muhtemelen mağazaya özel indirim uyguladılar.

  teşekkürler

  1. Zekeriya dedi ki:

   Merhaba Teoman Bey!
   Ben 26.05.2013 tarihinde Teknosa’nın internet mağazasından almıştım. Gerçekten iyi bir indirim yapmışlardı. Biraz takip etmeniz lazım. Mutlaka yine iyi indirimler yapacaklardır. İnşallah denk getirirsiniz.

 69. fuRkan dedi ki:

  teşekkür ederim tolga bey.. çok açık söylüyorum bana televizyonu siz aldırdınız, sizin incelemenizi okuduktan sonra almaya karar verdim umarım pişman olmam :)henüz kurdurmadım ama kullanmaya başladıktan sonra illaki sorularım olacaktır, ilginiz ve samimiyetiniz için sağ olun var olun (:

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Ben teşekkür ederim 🙂
   Eksiksiz bir ürün değil ama fiyatına göre iyi performans sunuyor.
   Hayırlı olsun 🙂

 70. gökhan dedi ki:

  Merhaba Tolga bey çok güzel bir site hazırlamışsınız benim sorum bu piksel testini ürünü kurmaya geldiklerinde nasıl yaptıracaz acaba ve yaptılar diyelim biz hata olup olmadığını nerden bileceğiz?

  teşekkürler

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,
   Piksel testi ekranda farklı renklerin (tek renk olacak şekilde) gösterilmesiyle yapılır. Örneğin ekran,
   sadece siyah, sadece mavi, sadece sarı, sadece yeşil gibi renklere boyanır. Burada amaç eğer ekran üzerindeki herhangi bir piksel çalışmıyor ve renkleri göstermiyorsa bunu çalışanlardan ayırt edebilmektir. Milyonlarca renkten oluşan full hd bir fotoğraf üzerinde hatalı pikseller gözden kaçabilir. O yüzden dediğim şekilde farklı renkler (tek renk olacak şekilde) ekranda gösterilir ve göz ile ölü piksel testi yapılır.

   Ölü pikseller renkler ekrana gösterildikten sonra çok kolay tespit edilir. Örneğin ekranda sap sarı bir test ekranı gösterilmişse,ölü piksel o sarı rengi veremeyince simsiyah gözükecektir. Ölü piksel ekranın her hangi bir yerinde çok küçük bir noktacık olarak belirir. Bir tane ölü piksel olabileceği gibi, bir kaç tane farklı noktalarda da olabilir.
   Örneğin şu (http://www.drwindows.de/attachments/33590d1258627357-ismylcdok-pixel-test-fuer-tft-monitore-ismylcdok-2.jpg) görselde siyah renk ekranda gösterildiğinde bir den fazla ölü piksel olduğu tespit edilmiş.

   Önceleri bu sorun çok kez meydana gelebiliyordu. Ancak günümüzde bir hayli azaldı. Tamamen şans işidir. Eğer ilk kurulumda ölü piksel tespit edildiyse cihaz ONARILMAZ. Sorgusuz sualsiz sıfırıyla değiştirilmesi gerekir.

   Hayırlı olsun. Kolay gelsin 🙂

 71. ibrahim halil dedi ki:

  merhaba. bende bu ürünüden aldım ve dün kurulumu yapıldı .tavsiyeleriniz ve alakanız gercekten takdir edilir.ben mağazadaki ilgili satış elemanının tavsiyesi ile bu ürüne kara verdim,lakin sizinde ürün hakkındaki yorum ve inceleme tavsiyelerinizle dogru karar verdiğimi tam anlamış oldum.fakat bendenmi kaynaklıdır bilmem ilk kez bu teknolojide bi tv almış oldum,ki önceki tv sıradan tüplü 70 ekran bi tv idi.dün kurulumdan sonra ekran görüntüleri beni ilk bakışta iyi geldi ,bende biraz deişiklik yaparak daha iyi olur dedim ama (sorun benden kaynaklı olabilir)renkler eski tv me karşı beni rahatsız etti.yani demek istediğim sanki tüplü tv daha bi başkaydı…..acaba alışma meselesimi?sonra resim ekran ve görüntü ayarlarıyla oynamaya başladım fakat hiçde istediğim sonuca ulaşamadım.napayım tolga kardeş bi el atıver şuna:)))))

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Selamlar,

   Öncelikle hayırlı olsun 🙂 HD görüntülerde de mi renkler bozuk gözüküyor ?
   Açıkcası donanımsal bir problem olduğunu düşünmüyorum. Söylediğiniz gibi alışmakla alakalı bir durum olabilir.
   Kaldıki her panel, her tv modeli birbirinden farklı renk tonları gösterebiliyor. Televizyonun kalitesini belirleyen unsurlardan birisi de bu…

   Görüntü ayarlarıyla oynamanız problem olmaz. O ayarlar kendinize en uygun görüntüyü bulabilmeniz için ekleniyor. Ancak bu ayarlamaları yapabilirken dengeyi iyi kurmalısınız. Yoksa beğenmediğiniz görüntü iyice kötüleşebilir. Eğer ilk ayarları hatırlamıyorsanız ‘varsayılana dön’ seçeneğini kullanabilirsiniz. BU seçenek yoksa en son çare fabrika ayarlarına dönebilirsiniz.

   Teşekkür ederim 🙂

 72. Emir GANT dedi ki:

  Selamlar Dün itibariyle 2.450 TL fiyata 47LA 6608-ZA Modelini aldım. sanırım Türkiye modeli değil 660S olması gerekiyor. ilerleyen dönemde güncellemelerde sıkıntı yaşar mıyım. Birde digiturk play’ den üyeliğim var sorunsuz izleyebilir miyim. birde koku geliyor fakat yeni olmasından kaynaklan sa gerek.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Selam,

   Hayırlı olsun 🙂 Sıkıntı yaşayabilirsiniz. Çünkü LG Türkiye’nin sitesinde de arattığım zaman sizin modeli bulamadım.

   1. EmirGANT dedi ki:

    TV’ demi sorun yaşarım yoksa güncellemelerde mi? Digitruk play ile ilgili yorumunuzu alamadım ama…

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Selamlar,

     TV’de bir sorun yok. Güncelleme’de yazılım problemi var.

     Digiturk Play’i internet sorunlarından dolayı deneyemiyorum. Aksilik işte :/

 73. Mehmet dedi ki:

  Selam
  Bende lm 660s serisinden aldım geçen servis kurulum için gelmiş ayarlarını yapmış ama uydu kablosunu takmamış siz takarsınız demiş anneme gitmiş ben eve geldim ve taktığımda ekrana görüntü gelmiyor bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Öncelikle hayırlı olsun. Diğer yorumunuz da bununla aynı içerikte olduğundan sildim, kusura bakmayın.

   Uydu kablosu diğer alıcılarda sorunsuz çalışıyor mu ? Kablonuzun herhangi bir yerinde (çanak çatıdaysa çatı kısmında da olabilir.) ekleme yapıldı mı ? Ekleme kablolar sorun çıkartabiliyor. Bunların dışında uydu alıcısı ayarlarınızı televizyon ayarlarından kontrol ettiniz mi ?

   Eğer sinyal sorunu yaşıyorsanız Güncelleme 06.05.2013 başlıklı paragrafı okuyup uygulayın. Sorun çözülmezse kendi uydu alıcısı ayarlarımı bir bir size aktaracağım.

   Kolay gelsin.

 74. mehmet bilgi dedi ki:

  Tolga bey, öncelikle profösyonel incelemeniz ve yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Benimde farkettiğim bir handikaplarından birisi, arka da bulunan hoparlörün yerinin sehpaya montajından sonra sehpa direklerinin hopalörün bir kısmını kapatması, bu gerçekten nasıl düşünülmemiş anlamadım. Sehpa direği resmen hoparlörü kesiyor ve plastik bir conta bulunmadan metal direklerin direkt temas edip çizmesi sözkonusu.Bu olayı bir üretim hatası olarak değerlendiriyorum.Sizin bu konudaki görüşünüzü merak ediyorum. Acaba sizdeki demi öyle.Öyle ise güncelleme sorunu gibi bu da bir ciddi sorun.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey,

   yorumunuz için ben teşekkür ederim. Belirttiğiniz sorunu hemen kontrol ettim ancak sizinkine benzer bir sorun göremedim. ? Sizin için bir kaç fotoğraf da çektim. (Yazıya ekledim.) Acaba sizin ürüne özel bir sorun mu var ?

 75. Mehmet dedi ki:

  Teşekkürler tolga bey,
  Uydumuz ortak anten olarak kullanılıyor 47 dairelik bir apartman sadece bende sorun oldu kanaatimce servisin gevşek çalışmasından kaynaklanıyor -:)
  Şuan iş yerindeyim akşama gidip deneyecem yazınızda belirtilenleri inşallah bu çözüm sağlar. İlginiz için tekrardan saolun.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Sorun çözüldü mü acaba ?

 76. EMİR gant dedi ki:

  Tolga bey,

  sanırım benim model 47 LA 6608-ZA polonya üretimi. Güncellemelerde sıkıntı yaşarmıyım veya başka konularda.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Deneyerek öğrenebiliriz 🙂 Kullanmaya başlamadınız mı ? TV Türkiye’de garanti kapsamında mı ?

   1. Emir GANT dedi ki:

    Açıkçası sürüm 10′ dan sonrasını güncelleme yapılmasını uygun görmediğiniz yazıları okudum o yüzden bende sürümü yükseltmedim.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Yükseltmediğiniz iyi olmuş. Güncelleme risk alacak kadar büyük yenilikler getirmiyor.

 77. Emir GANT dedi ki:

  ithalatçı dan aldım açıkçası ama yetkili servis var tabi ki.

 78. Salim Tufaner dedi ki:

  Tolga bey yorumlarınızı baştan sona okudum verdiginiz bilgiler için çok teşekkür ederim iki sorum olacak bu televizyonu dün bimeksten 2099TL ye 12 taksit aldım 105TL de hediye çeki verdiler pzts servis kurulum yapcak 1- DVB T2 Karasal yayın destegi ne durumda denedinzm
  i2

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Bunu deneyemiyorum malesef. Ancak bildiğim kadarıyla desteklemiyor.

   Ben teşekkür ederim.

 79. Salim Tufaner dedi ki:

  tv de kayıt olayını soracaktım harici hdd ye kayıtta herhangi bir sınırlama var mı 1saat yada 2saat kayıt yapıyor mu yaptıgı kaydı pc de izleyebiliyormuyuz bu konuyu biraz açıklarmısınız

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Hmm güzel soru 🙂 İnceleyip yazıya ekleyeceğim…

 80. volkan dedi ki:

  Dün itibariyle ürünü bende aldım, vatanbilgisayardan 2099liraya aldım ama Paraf kartın kampanyası ile 1949liraya geldi. Dahili uydunun kanal geçişleri yavaş sanki Samsung’un bir modeli(82cm olanı ama modelini tam hatırlamıyorum) daha iyi gibiydi. Tam olarak kurcalayamadım ama tv hoşuma gitti, 4sene kadar önce aldığım 82cm lcd LG’me göre çok daha iyi. İnceleme için teşekkürler, takipteyim.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Çok iyi fiyata almışsınız. Hayırlı olsun. Dahili uydu geçişleri yavaş evet. Ancak her gelen güncelleme ile biraz daha hızlanacağını umuyorum

 81. onur dedi ki:

  Televizyon bugune ozel teknosa.com da 1950 tl. 100 tl de hediye ceki var. Alacaklar icin buyuk firsat.

 82. onur dedi ki:

  Merhaba bu tv yi almak istiyorum bugün teknosada inceledim gerçekten çok güzek renk tonları var ancak aklıma takılan diğer LG modellerinde çift çekirdek gibi bir uygulama vardı bu model üstünde böyle bir ibare yoktu ürün çift çekirdekli acaba.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   42la660s çift çekirdektir 😉

 83. Salim Tufaner dedi ki:

  Evet teknosa hediye çeki veriyor ancak bu hediye çekini kullanabilmek için 1000TL harcama limiti koymuş, yani 100TL lik ya da 200TL hediye çekini yalnız başına kullanamıyorsun bu nedenle teknosadan alacağım 42W805 Sony tv vazgeçip Bimeksten 42LA660S aldım, üstelik sony ye 300TL de hediye çeki veriyorlardı. kullanamadığım çek bir işime yaramadığından vazgeçtim ticaret alavere dalavere her türlü orta oyunu var.

 84. Salim Tufaner dedi ki:

  Tolga Bey,

  internette lg.com.tr den tv nin kullanım kılavuzunu pdf formatında indirdim ancak kullanıcıya hitap eden zerre miktarda bir bilgi yok suya, toza karşı dikkatli kullanın ıvır zıvır laf salatasından başka bir şey yok
  uydu nasıl ayarlanır, diseq nasıl kullanılır, kanal listesi düzenleme yedekleme, izlediğin kanalı kayıt etme, sesli komut verme olayı, skype kamerası ..vs hiçbir bilgi yok ağacı sevelim yeşili koruyalım çevremizi temiz tutalım … başka bi şey yok bu bilgileri nereden temin edebilirim bildiğiniz bir yer var mı yoksa deneme yanılma yoluyla kendinimiz mi öğreneceğiz teşekkürler

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Bu tip ince ayrıntıları gelen servis elemanının aktarması gerekiyor ama malesef böyle elemanlara denk gelmek çok zor.

   Uydu için pek de teferruatlı bir durum yok aslında. Bilindik uydu frekanslarını girip kabloyu bağlıyoruz, sinyal kalitesi %70 lere kadar geliyorsa sorunsuz izliyoruz. Uydu ayarlarıyla ilgili bir iki soru daha sorulmuştu. Kendi ayarlarımın fotoğraflarını çekip yazıya eklemek iyi olacak.

   Kanal listesi düzenleme bölümü çok da kullanışlı değil. Dahili uydu açıkken menüden kanal programlamaya girerek tek tek kanalları sıraya dizmek gerekiyor. Sıraya dizilen kanalların usb flash disk vb depolama birimlerine yedeklemek için ‘servis menüsü’ne girmeniz gerekiyor. Servis menüsüne girmek içinse ‘servis kumandanız’ olması gerekiyor.

   Dahili uydu alıcısını kullanırken kanalları usb flash disk ya da harici disklere kayıt edebiliyorsunuz. Ancak diski tv üzerinden formatlamanız gerekiyor. Bunun için küçük bir rehber hazırlayacağım.

   Tv için LG Kamera ayrı olarak satılıyor. Kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim.

   Sesli komut vermek için bildiğiniz üzere kumandadaki mikrofon tuşuna basıyoruz. İnternnette gezinirken işe yarayabiliyor. Sanal klavyeyle eziyet çekmemek için örneğin Google’da aratacağınız kelimeyi mikrofona söyleyerek vakit kazanabilirsiniz. (Bu arada mikrofon kumandada bulunuyor.)

   Kullanım talimatlarındaki zayıflık konusunda haklısınız. Hoş, firmalar talimatları ayrıntılarıyla yazdığında okumaya üşenen insanlar da var. O da ayrı konu tabii..

   Hayırlı olsun, güle güle kullanın 🙂

 85. onur çakırer dedi ki:

  Merhaba Tolga BEY,

  Yeni LG660S aldım ve gayet güzel bir tv. Ancak pc ile tv arasındaki bağlantıyı yapamadım. Konu hakkında kolayca anlayabileceğiz bir cevap verirseniz sevinirim.
  Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   TV ile PC arasındaki bağlantıyı kablolu ya da kablosuz olacak şekilde kurabilirsiniz. Kablosuz bağlantı için Smart Share özelliğine ihtiyacınız var. Detaylı açıklamayı blog’da bulabilirsiniz.

   Kablolu bağlantı için de kabloya ihtiyacınız var 🙂 HDMI ya da SCART kablo ile bilgisayarınızı tv ye bağlayarak görüntü aktarımı yapabilirsiniz.

   Daha ayrıntılı bilgiye ihtiyaç duyarsanız anlatmaya çalışırım.

 86. volkan dedi ki:

  Bazı görüntülerde, özellikle hızlı ekran geçişleri veya hızlı görüntülerde takılma hissediyorum, servisi arayacağım ama sizde durum nedir?

  1. volkan dedi ki:

   Kanal geçişlerinin yavaşlığını, LG Türkiyeye söyledim normal dediler, donma-takılma sorunu için servis gelecekmiş.

   1. volkan dedi ki:

    Acaba sorunu güncelleme ile aşabilirmiyim diye düşündüm ve dayanamadım yükledim. Takılma sorunum 03.20.30 güncellemesi ile sanırım geçti, yaklaşık yarım saattir izliyorum şimdilik bir sıkıntı yok. Ama hdmi kablo ile bağladığımda bilgisayarımın ekranın görüntüsü çerçeve dışına taşıyor, ayarı nasıl yapılıyor bilen var mı?

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Bilgisayar çözünürlüğünden kaynaklanıyor olabilir mi?

    2. Ömer ŞANDA dedi ki:

     Bilgisayarınızı Ekran ayarları ile bu sorunu çözebilirsiniz.

 87. cumhur dedi ki:

  TOLGA BEY MERHABA

  16 HAZİRANDA BENDE LGLA660S MODEL TV ALDIM KANAL KURULUMUNU HERŞEYİNİ YAPTIM FAKAT USB DEN FİLM İZLERKEN ALTYAZI ÇIKMIYOR. FİLM ADIYLA ALTYAZI ADINIDA AYNI YAPTIM YİNE ÇIKMADI. FİLM OYNARKEN ALTYAZI AYARINI DEĞİŞTİREMİYORUM PASİF DURUMDA VE KAPALI GÖZÜKÜYOR BU KONUDA BİLGİNİZ VARSA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Altyazı formatı nedir ? .srt olması gerekiyor.
   Bir de film formatı nedir 🙂

   film.mkv
   film.srt gibi olacak. Aynı klasörde bulunacak.

   1. CUMHUR dedi ki:

    tolga bey filmi mp4 olarak indirdim denedim olmadı sonra mk formatına çevirdim yine olmadı altyazı srt sanırım ben biryerde yanlış yapıyorum:) neyseki şimdilik filmeleri başka siteden indiriyorum altyazı sorunum olmuyo idm programını kullanıyorum daha önce ısohunt sitesini kullanıyodum. ilginiz için teşekkürler başka birşeyle karşılaşırsam tekrardan paylaşırım.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Diskte mi bir sorun var acaba. Başka bir diske atıp denediniz mi ? Bir de Smart Share özelliği ile kablosuz deneyin bakalım. Smart Share blogda aratarak bulabilirsiniz.

 88. Ömer ŞANDA dedi ki:

  Bende 47 LA660s aldım bu yarın kurulum için gelecekler, Sorunlarla karşılaşırsam buradan yazıcam. sürüm güncellemesi yapmıyacağım tavsiyeleirniz üzere

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Hayırlı olsun. Sizden ricam uygulama yüklerken ‘Sunucu bağlantısı kesildi. Error 404’ gibi bir hata alıyor musunuz, kontrol eder misiniz ?

 89. mehmt bilgi dedi ki:

  tolga bey,
  iyi akşamlar.
  benim tv 42la667s ses kısıklığından değişimden geldi.su an 03.10.92. 28 mayıs güncellemesinde sorun varmı treddüt ediyorum geri dönüş olmadığı için. 20.08 yazılımı için lg genel merez teknik servis adem bey bir sorun olmadığını soyluyor. Siz denediniz mi bu yazılımda bir sorun var mı? Bundan onceki tv günceleleden sonra 20.04 guncelmesinden sonra ses kısıklığı olmuştu. Geriye dönüşü de olmadı.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Selamlar,

   Şöyle söyleyim,

   10.08 sürümünde satın aldım tv’yi. 20.08′ e güncelledim ve ses kısılma sorunu başladı. Sıfırıyla değişimini sağladım. (yazıda da var zaten bunlarç)

   Şu an sitede de 03.20.08 nolu sürüm var. Ancak bir ara bu sürüm 03.30.08 oldu ve yaklaşık iki gün sonra tekrar 03.20.08’e düşürdüler. O karışıklık sırasında hatalı güncellemeye düzeltme uyguladılar mı bilemiyorum. Açıkcası çoğu kimse de riskini alamıyor. Çünkü geri dönüşü olmayan bir olay ve çok can sıkıcı.

   1. mehmet bilgi dedi ki:

    Tivibu başka şekilde izlenemiyor güncelleme olmadan.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Evet tivibu güncelleme istiyor.

 90. Doga dedi ki:

  Merhabalar. Geçen hafta aldım la660s modelini. Youtube aplikasyonunda bideolar açılıyor ilk kare geliyor ekrana ve duruyor. oynatmıyor videoları. bir çok video denedim. bazen çalışıyor bazen dediğim gibi ilk ekran geliyor ve öyle kalıyor. browserdan videolar çalışıyor applikasyonunda problem var. sizde de problem oldu mu? premium başlat dns değiştirme falan yaptım. güvenlik duvarını bile kaldırdım modemin olmadı.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Bir kez bende de oldu ama biraz bekledikten sonra açıldı program. İnternet hızıyla ilgili olabilir.

 91. mehmet bilgi dedi ki:

  Ne yapacağız izlemeyeceğiz o zaman?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Sebebini bulalım da ona göre müdehale edelim 🙂 Başka diskte denediniz mi ? Bir de mkvtool programını indirip kurar mısınız ?

   Programı açıp mkv filminizi üzerine sürükleyin. üst bölümde filmi satır halinde göreceksiniz (ismini). Alt bölümde film içeriğini göreceksiniz(video + ses + varsa altyazıları) . Buradan eğer varsa altyazıların yanındaki tiki kaldırın. Kendi .srt altyazınızı bu alana sürükleyip işaretlendiğinden emin olun. Compress (başka bir buton da olabilir. Onayla gibi bir şeydi tam hatırlayamadım 🙂 ) tıklatın masaüstünü seçin. Bu sayede altyazıyı mkv ye text olarak gömmüş olduk. Şimdi bu masaüstündeki yeni .mkv filmini diske atıp tv den altyazıyı kontrol edin bakalım.

   Deneyelim bi. Sürekli böyle yapacaksınız anlamında değil ama denemek gerekir. Tüm bu işlemler en fazla 5 dk sürer.

 92. Harun Gökdemir dedi ki:

  Tolga Bey merhaba,

  Öncelikle tv konusunda bizi bu kadar aydınlattığınız için size çok teşekkür ederim.
  Benim 47LA660S model LG televizyonum ve ev sinema sistemim geçen hafta Cuma günü kuruldu.
  Fakat ışığın açık olacağından kaynaklanacak ki o sıra bir sorun göremedim.
  Fakat ışıklar kapandığında ve film izlemeye başladığımda karanlık sahnelerde yukarıdan bir ışık sızması mevcut. Sanki yukarıdan biri fener tutuyormuş gibi.
  Çok rahatsız edici bir durum benim açımdan.
  Konu ile ilgili yarın servis gelecek fakat siz ne önerirsiniz ? Değişim mi gerekli yoksa bu normal mi ? Bir hata değil mi ?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Defalarca izlememe rağmen ışık sızması görmemiştim. Üretim hatası da olabilir. Bence normal bir durum değil. Sizin için akşam ışıkları kapatıp tekrar kontrol edeceğim.

   Hangi mesafeden daha çok dikkat çekiyor ? Bir de tam karşıdan bakınca mı yoksa yanlardan bakınca mı daha çok belli oluyor ?

   1. Harun Gökdemir dedi ki:

    Tolga Bey,

    Tam karşıdan izliyoruz TV yi.
    Hafif yatarak yani TV nin üst kısmına hafif aşağıdan bakıyoruz.
    Tek bir ışık değil bizdeki sanki yukarıdan 4 5 yerden ayrı ayrı fener tutuluyor gibi.
    Özellikle film izlerken bazen sahnelerden dolayı üst ve alt kısımlar siyah oluyor. O zaman çok belirgin bir beyaz ışık görüyoruz.
    Acaba kontrasttan mı dedim ama ayarlarında da oynamadım. Yarın gelip servis bakacak inşallah ama kendilerine karşı ne gibi üstünlüğüm var öğrenmek istedim.
    Eğer ki sizde böyle bir durum yoksa her TV de olmuyor demektir.

    1. Harun Gökdemir dedi ki:

     Şimdi servisten aradılar.
     Böyle bir sıkıntının aslında olmadığını çok karanlık ortamlarda led ışıklarının belli olduğunu kendisinin tv sinin de böyle olduğunu söyledi.
     Böyle bir sıkıntının forumlarda söylenildiği ama bunun bir sıkıntı olmadığını söyledi. İnanmayın forumlara dedi.
     Ben de cumartesi bir gelin kendiniz görün dedim.

   2. Harun Gökdemir dedi ki:

    Tolga Bey merhaba,

    Bakabildiniz mi TV’nize.

    Sizde de böyle bir sorun var mı ?

    Ne yspmslıyım ?

    Değişim mi istemeliyim sizce ?

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Böyle bir sıkıntının aslında olmadığını söyleyip aynı sorunun kendisinde olduğunu nasıl söyleyebiliyorlar 🙂 Yahu tv bu oda aydınlatma sistemi mi ? Biraz önce Game of Thrones izledim. Ne aydınlık sahnelerde ne de karanlık sahnelerde hiç bir şekilde ışık sızması yoktu. Forumlarda söylenenler direk tüketici yorumlarıdır ve bence en çok onları dikkate almanız gerekir. Pire için yorgan yakan kişileri ayıklarsanız bu tip yorumların çok faydasını görürsünüz benden söylemesi.

     Değişim konusunda,

     kesinlikle sıfırı ile değişim talep etmelisiniz. Servis yetkilileri, değişim taleplerini engellemek için ellerinden geleni yaparlar. Çünkü değişimin ardından bozuk olduğu iddia edilen cihaz genel merkeze gider ve test edilir. Eğer söz konusu sorun görülmezse, tv nin bedeli değişimi onaylayan elemanlardan kesilir. O yüzden sizin yapmanız gerekenler bunları bildiğinizi vurgulayıp, sorunun kesinlikle yaşandığını belirtmek olacaktır. Servis elemanları sorunu atölyelerinde tespit etmeleri gerektiğini söyleyebilirler. Onu kabul edip etmemek size kalmış ancak ben yeni aldığım bir cihazın atöyleye girmesine izin vermem, keza vermedimde.

     Sözün özü, sorun kesinlikle yoktur. Bahsettiğiniz şekilde ışık sızması (fener tutuyormuş gibi) yaşanmamaktadır.

 93. tuğrul dedi ki:

  televizyonu aldım sonra bi dsmart modülünü taktım daha sonra çıkartıp geri kendi kanallarına döndüremedim hocam olmuyo ne tone a ne tone b nede diğerleri fayda etmiyo ne yapmak lazım acaba varmı bi öneriniz

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Hayırlı olsun 🙂

   Ayarların fotoğrafını çekeceğim ama şehir dışına çıkıyorum. Pazar akşamı geleceğim. :/

   Sorunun kabloda olmadığını düşünüyorsanız uydu alıcınızda da sorun olabilir. Ancak bu çok düşük bir ihtimal. Büyük ihtimal frekans ayarlarında yanlışlık vardır.

   1. tuğrul dedi ki:

    kanalları buldum ve herşey yolunda 🙂 kaiteli bildiğiniz askı aparatı varmı peki tolga bey bu televizyon için

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Süper 🙂 Hiç bilmiyorum maalesef.

 94. mesut dedi ki:

  televizyon biraz yandan izlendigi zaman siyah orani azaliyor,görüntüde ağarma oluyor. Bu la660s için normal bir durum mu

 95. Muhammed dedi ki:

  Öncelikle emeğine sağlık abi. Ben wi-fi ile internete bağlanıp yabancı dizi izlemek istiyorum. Böyle bir şey mümkün değil mi? 15 dakika sonra “yetersiz bellek” uyarısı veriyor demişsin de.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Teşekkürler. 15 dk için mümkün 🙂

   15 dk diye net bir zaman yok ama anladığım kadarıyla tarayıcıdan film izlemek gibi yoğun bir iş yaptığınızda (flash’ın ne kadar yük bindirdiğini bilmeyen yoktur herhalde) ‘yetersiz bellek’ hatası alınıyor. Ram ile alakalı bir durum malesef.
   İndirin dizileri filmleri, rahat rahat izleyin yahu 🙂

 96. efe dedi ki:

  merhabalar,

  lg nin resmi sitesinde yeni sürüm yayınlanmış.(Software_File(Version_03.20.30).zip 19/06/2013 549,336K ) Dosya boyutu bir önceki sürümde 508 mb dı , bu sürümde 549 mb olmuş. yükleyen varmı acaba.

  link: http://www.lg.com/tr/urun-destegi/lg-42LA660S#

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Süper haber 🙂 LG Desteğe mail attım. Bakalım güncellemenin getirdiği yenilikler nelermiş.

 97. Recep dedi ki:

  Merhaba,

  cuma günü internetten 1800 tlye aldım cumartesi elime ulaştı. dayanamayıp kendim açtım ve kurdum tvyi. bir arkadaşım bunun tvyi garanti kapsamı dışına çıkaracağını söyledi. böyle bir durum söz konusu mudur? bir de binada ortak anten var uydu ayarlarından tone a yaptım tone b yaptım star,atv vb. kanallar gelmedi. trt hd falan çıkıyor ama sinyal yok yazıyor.

  yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Öncelikle hayırlı olsun 🙂 Televizyonu aldığınız yer biz gelip kuracağız dediyse garanti konusunda sorun çıkabilir. Ancak böyle bir vaatte bulunmadılarsa televizyon kendiliğinden kurulamayacağından garanti dışı kalamaz.

   Uydu sinyalleri konusunda yorumlar (şikayetler artıyor.) Çanak/uydu uzmanı değilim ama elimden geldiğince bir rehber hazırlamaya çalışacağım.
   Bu arada uydu kablosunda ek olmasın dikkat edin.

   Görüşmek üzere…

   1. Recep dedi ki:

    Hocam tekrar merhaba,

    hala dahili uydudan adam gibi performans alabilmiş değilim. binada iki tane anten var biri digiturke biri turksata çevrilmiş. ne yaptıysam yerel kanallar dışında doğru düzgün birşey bulamadım. forumlarda ne kadar çanak varsa ayarlardan o kadar uydu eklemek gerekiyor falan diyorlar,onları da denedim ama nafile.

    sen en son 96 kanal bulabildim diyordun, o konuda ilerleme kaydedebildin mi ?

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Selamlar, evet kaydedebildim. Tv değişince frekans ayarlarıyla oynamıştım o şekilde sinyal kalitesini yükselttim. Kör tarama yaparak 2400 den fazla kanal buldum.

     Frekans ayarları farklı değildir aslında ama yinede ilerleyen günlere kendi ayarlarımın fotoğraflarını ekleyeceğim.

  2. Gökhan dedi ki:

   merhabalar recep bey,
   1800 tl’ye 42LA660s mi aldınız ? peki nerden 🙂 o fiyata 42LA620S satılıyor çünkü 🙂

   1. Recep dedi ki:

    burdan aldım 🙂

    http://www.n11.com/lg-42la660s-3d-led-televizyon-P13346172

    bu arada kanal işini hallettim. ilk olarak kutudan çıkan ara bağlantı aparatını kullanmayı bıraktım.
    apartmanda iki tane çanak var. uydu ekle ile diğer1 uydusunu ekledim. lnb tone a yaptım. manuel olarak tüm kanalları ekleyebildim 🙂

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Düzeldiğine sevindim. Ayarlarla ilgili bir problem olduğu belliydi 🙂

 98. ALİ dedi ki:

  yazınızı bastan sona okudum gercekten olaganüstü bi iş çıkarmıssınız.
  benim sorum tv de sesli komut özellliği varmıydı denediniz mi hiç..

 99. ENSAR dedi ki:

  Merhaba tv yi alırken yorumların bana çok yardımcı oldu teşekkür ederim bu konu için.

  Su anda tv yi deniyorum fakat altyazıda sıkıntım var i ş ö vb sesli harfler gözüküyor ancak o ı u gibi diğer harfler gözükmüyor.

  Bilgin varsa yardımcı olabilir misin ?
  (Altyazı türkçe ya da ben öyle yaptığımı sanıyorum )

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Rica ederim 🙂

   Altyazıdaki Türkçe karakter sorunları için, film açıkken;

   Sağ alttan opsiyon’a tıklatıyoruz. Video oynatma ayarlarına gelip Dil kodlamasını Türkçe yapıyoruz 🙂

   1. ENSAR dedi ki:

    Eve gidince deneyeceğim şimdiden teşekkürler.

 100. efe dedi ki:

  Tolga bey merhaba ;

  İlginiz için teşekkür ederim.Yeni sürümü (Version_03.20.30) yükleme şansınız oldumu. Güvenle yeni sürümü yükleyebilirmiyız. Siz yükleyebilirsiniz diyene kadar yüklemeyeceyiz :)) İyi günler dilerim.

  alıntı:
  merhabalar,

  lg nin resmi sitesinde yeni sürüm yayınlanmış.(Software_File(Version_03.20.30).zip 19/06/2013 549,336K ) Dosya boyutu bir önceki sürümde 508 mb dı , bu sürümde 549 mb olmuş. yükleyen varmı acaba.

  link: http://www.lg.com/tr/urun-destegi/lg-42LA660S#

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Selamlar,

   YÜkleme şansım oldu ama yüklemedim. Çünkü ben de risk alamıyorum 😉 Ancak LG’den sorunun çözüldüğüne dair resmi açıklama geldi. Orası kesin.

 101. Ataberk OLGUN dedi ki:

  Selamlar,
  Bende LA660S var. Yeni yazılımı( Version_03.20.30) yükledim.Her hangi bir sorun gözükmüyor. Özellikle Ses konusunda her hangi bir sorun yok. Yeni versiyonu yaklaşık olarak 8 saat test ettim.Bir sorun göremedim.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Beklenen geribildirimler geliyor. Çok teşekkürler haber verdiğiniz için. Nasıl yeni yazılım güzel mi ? Bahsetsenize biraz :)) Şaka bir yana sorun çıkmamasına cidden sevindim.

 102. ramazan demir dedi ki:

  merhaba tolga bey iyi günler.
  ben 47la620s modelini almayı düşünüyorum bütceme uygun o var media markttan alıcam ama 660s ile arasında çok büyük bir fark var mı bana sadece 3d si kalitesi görütüsü net hızı olsun yeter. birde uzun süre arızalanmasın yeter hemen cevap yazar mısınız lütfen???? yarın parasını ödiyeceğim de..

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   620S ile 660 S arasında panel hz değer farkı var. 660S 400hz iken 620S 200hz. 3D özellikler tamamen aynı.660S de 2+1 hoparlör var. Haliyle 660S’de subwoofer var.. 620S stereo hoparlör sanal surround. Ses çıkışları 660S 12W, 620S 10W (çok büyük bir problem değil). Bunların dışındaki özellikler hemen hemen aynı. Aksesuar konusunda 660S, smart kumanda ve 2 adet dual play gözlük hediye ediyor. 620S’de bu aksesuarlar yok. Sadece 4 adet 3D gözlük var.

   Öne çıkan farklılıklar bunlar. Haliyle hiç fark yok diyemeyiz.

   1. ramazan demir dedi ki:

    çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
    iyi günler

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     rica ederim 🙂

 103. Kadir dedi ki:

  Merhaba 42la660s de kendi uydu alıcısında kanalları sıraya koyuyorum daha sonra kendiliğinde siliniyor birde yapmış olduğum kanal listesi sürekli değişiyor konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Bu konu hakkında hiç bir fikrim yok. Ayarları kaydetme konusunda sorun yaşamışsınız belliki. İlk defa duyuyorum. Bir sorun olduğunu da sanmıyorum ama siz yine de servisi arayıp durumu bildirin. Gerekirse uzaktan yönlendirsinler kumandayla söylediklerini adım adım yapın.

   Kolay gelsin. Teşekkürler.

  2. Gökhan dedi ki:

   merhaba, eğer ayarı yaptıktan sonra fişten direk çekiyorsanız ayarlar kaydedilmemiş olabilir. Kumandadadan yeniden başlat gibi birşey varmıdır veya kumandadan kapatıp ardından fişten deneyebilirseniz belki düzelir.

 104. Gökhan dedi ki:

  Merhabalar, güzel inceleme olmuş 🙂 bu modeli takip ediyorum 1 aydır. 42LA660S VE 47LA660S 🙂 arada 550 TL’lik bir fark var ama 12 cm içinde değermi değmezmi ona karar veremedim. 2 duvar arası 2 metre var. yani izleceğim mesafe 2 metre. Diğer yandan almak için fiyat düşüşünü 1 ay daha bekleme kararı aldım umarım düşerde alırım 🙂

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   47′ büyük gelebilir 2 metre için. Ben de hemen hemen aynı mesafeden izliyorum 42′ yeterli oluyor. Ancak zamanla 42′ de göze küçük geleceğini düşünürseniz 47′ alın. 1 aya kadar fiyatın düşeceğini sanmıyorum. Mağazaların kampanyaları denk gelirse olabilir tabii…

 105. erdi dedi ki:

  iyi günler. öncelikle süpersiniz bu belirteyim. her konuya cevap vermişsini:)
  ben normalde sd uydu alıcısı kullanıyorum tv eskiydi. şimdi la660s aldım bunun dahili uydu alıcısını yine aynı çanak ile kullanabilirmiyim. tabi hd olarak kullanmak istiyorum. yani hd kanallar için bişey değiştirmem gerekirmi?yoksa sadece kabloyu tv ye bağlamam yeter mi.
  teşekkürler…

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   HD kanalları eski çanağınızla izleyebilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken çanağın yönü (turksat, hotbird vs) ve o yönde hd yayın yapan kanallardır. Siz muhtemelen Turksat üzerinden yayın alıyordunuz. Haliyle uydu kablosunu tv alıcısına bağlayıp turksattan tarama yaptırdığınız zaman çıkan ücretsiz HD kanalları izleyebilirsiniz. Manuel kanal eklemek isterseniz, Turksat kanal frekanslarını şu linkte bulabilirsiniz. (http://uydu.turksat.com.tr/UyduFrekans/list.php)

   Ayrıca teşekkür ederim 🙂

   Kolay gelsin.

 106. Emir dedi ki:

  Tolga bey tekrar selamlar,

  yeni sürüm güncellemesi çıkmış dediniz. Benim model 47 LA 6608 nasıl güncelleme yapabilirim. Birde normal bir HD yayın izlerken bazı sahnelerde çok güzel bazı sahneler de yani yayında iç içe geçmeler yaşıyorum yanı yayın HD ama hiçte HD miş gibi kalite alamıyorum. hafif bazen donmalar oluyor. bazen de bahsettiğim gibi yani bir el düşünün elin kalktığını oynadığını net olarak göremiyoruz çok hızlı çekimmiş gibi sanki.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Selamlar,

   Sizi kandırdım aslında gelmedi 🙂 Şaka bir yana yeni güncellemeyi LA 6608’e nasıl kuracağınız hakkında bir fikrim yok. Sizi de yanlış yönlendirmek istemem. Ancak güncellemeyi siteden indirip yazılı talimatlara uyarak USB disk ile kurabilirsiniz. Tabii olası hasarlardan da siz sorumlusunuz. Talimatları bulamazsanız söyleyiniz 😉
   HD konusunda, ben belirttiğiniz gibi bir probleme rastlamadım ? Defalarca hd izledim (film vs.) ama o tarz bir duruma rastlamadım. Belki de benim gözümden kaçmıştır.

   1. Emir dedi ki:

    Selamlar tolga bey,

    TV EKRANINDA SMARTTAN GÜNCELLE DEDİ BENDE GÜNCELLEDİM HER HALDE SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR. AYRICA BAŞKA BİR İŞLEM YAPMAYA GEREK YOK SANIRIM KONTROL ETTİM SÜRÜM 20 DÜYE YAZIYOR.

  2. Gökhan Akçakara dedi ki:

   Aynı sorunu bende yaşıyorum….HD görüntülerde bazen çok hızlı hareket ediyor…bu nasıl düzelebilir acaba?

 107. altug dedi ki:

  Merhaba,
  47la640s ile 03.20.30 güncellemesinden önce flash videoları izleyebiliyordum(ör: dizimag). Güncellemenin ardından flasha izin verilmiyor tarzında bir uyarı alıyorum. Ayarlar kısmında filan programa yetki verme, izin verme gibi bir yer bulamadım.Bununla ilgili sorunu nasıl çözebiliriz fikriniz var mı? Şu anda dediğim versiyonu kullanıp dizileri izleyebilen var mı dizimagdan filan mesela?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Konuyu LG Türkiye’nin sitesinden Canlı Destek’e bildirip verdikleri cevabı bizimle paylaşır mısınız ? Ram tasarrufu için bu şekilde bir kısıtlama yapmış olabilirler :/

   1. altug dedi ki:

    yazıyorum ama maalesef şu ana kadar cevap atan olmadı. Buradan cevap alabilen var mı? Bir de benimle aynı sürümü 03.20.30 u kullanıp flash videoları izleyebilen var mı?

    1. Recep dedi ki:

     En son versiyonu kullanıyorum. Tarayıcının ayarlarında flash kullanımı ile ilgili seçenek var.

     1. altug dedi ki:

      teşekkürler. ben de soruyu yazdığım günün akşamında ayarlar da sayfayı aşağıya çekince bu gerçekle karşılaştım 🙂 ama demekki güncelleyince flash engelli geliyor

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      Aynen öyle 🙂

 108. Çağrı dedi ki:

  Herkese merhaba, ben yeni LG 42LA640S aldım, 660ın bi alt modeli sanırım… Henüz teslimat yapılmadı cumartesi olacak inş.. Burdaki yazılara bakınca bi sıkılma geldi bana:) teknolojiye düşkünüm ve bu konuda acaip mükemmeliyetçiyim ancak burada yazılan şeylerin çoğuna baya Fransız kalıorum:/ (güncelleme kodları vs.) bir de ses sorunu falan tedirgin oldum şimdi 🙁 acaba 640 kullanan veya bilgisi olan var mı? bir de hep güncelleme mi yapmak gerek mutlaka? dahili uydu alıcı sorunlarıyla ilgili yorumlar da huzursuz edici…

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Öncelikle hayırlı olsun 🙂 Mükemmelliyetçi iseniz en iyi tv için bir kaç milyar daha ödemeniz gerekir. Hoş, günümüzde o tv ler bile mükemmel değil.
   Yazılanları umursamadan tv’nizin tadını çıkarın derim. Olur da bir sorun yaşarsanız yazın buraya, çözüm bulmaya çalışalım 🙂

   Güncellemeler bildiğiniz gibi sadece televizyonlarda değil bir çok yazılımda hataları giderir, yeni özellikler getirir. Haliyle her zaman en son sürüm yazılım tercih edilmelidir. 660S’de v20.38 numaralı sürümde ses problemi vardı. LG Destek’ten aldığım mail ile bu sorunun v30.28’de giderildiğini öğrenmiştim. v30’da sorunun giderip giderilemediği tüketiciler tarafından doğrulanamasa da LG tarafından doğrulandı. Kaldıki bu hata 660S’de vardı. Muhtemelen 640S’te yoktur. Olsa da v30 ile giderilmiş zaten. Siz rahatlıkla en son sürüme güncelleyebilirsiniz. Güncellediğiniz zaman herhangi bir hata yakalarsanız buraya yazarak aynı televizyonu kullananlara yardımcı olabilirsiniz.

   Ve iyi bir çocuk olursanız belki bir gün siz de… Öhöm … Şey şımardım tamam kabul ediyorum. 🙂

   Çağrı Bey tekrar hayırlı olsun 🙂 Güle güle kullanın.

   Görüşmek üzere….

   1. Çağrı dedi ki:

    teşekkür ederim öncelikle:) eheh o kadar da mükemmeliyetçi olmayabilirim :p işte o güncellemelerden bahsediyorsunuz ama onları yükleme işlemi nasıl oluyor ve illa ki manuel yapmak gerekior mu bunu, otomatik olmuyor mu falan, sorular sorular 🙂 ha bir de şu dizi veya film izlerken 15 dk sonra durması mevzusu acaip düş kırıklığı oldu :/ eğer durum buysa bu konuda hevesim kursağımda kalacak demektir :S alıcı konusunda önce bi dahili alıcıya bakıp, memnun kalmazsam harici alırım diye düşünüyorum ama bakalım.. daha tv gelmeden aklımı yeterince kurcaladı, geldiğinde düşünemiyorum 😛

    “iyi bir çocuk olursanız belki siz de şirinleri HD ve 3D olarak izleyebilirsiniz” şeklinde bağlarsak konuya uygun düşer bu arada 😀

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     🙂
     Evet kendi tarayıcısı üzerinden video izlendiğinde yaklaşık 15 dk sonra hata veriyor. Kaldırmıyor.
     Her zaman söylerim filmleri indirip izlemek en güzel diye…

     Dahili uydu alıcısı benzerlerine göre gayet iyi. Ancak harici alıcılarla boy ölçüşemez. Hem yazılımsal hem donanımsal eksikleri var.

     Güncellemeler otomatik yapılabildiği gibi USB Flash Disk ile manuel de yapılabiliyor. Menü üzerinden otomatik güncellemeyi kolaylıkla yapabilirsiniz merak etmeyin.

     1. Çağrı dedi ki:

      Peki aklımı bir de şu kurcalıyor, malum flash diskler çoğu zaman pclerden virüs kapıyor, ve bazen bu kendini belli etmeyebiliyor, demem o ki; eğer flash disk virüs içeriorsa, onu tvye veya uydu alıcıya taktığımızda tvye ya da alıcıya zarar verir mi? yoksa o virüs pcyle ilgili olduğu için tvye zarar etmez mi?

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      Virüslerin geneli Windows işletim sistemi için yazılır. Bir kısmı da Mac OS için. Android’in hızla yayılmasından dolayı artık Android için de virüsler yazılıyor.
      LG Smart tv ne Android ne de Windows kullanıyor 😉

      Merak etmeyin.

  2. Recep dedi ki:

   Merhaba Tolga Bey

   la640s te bluray 3D veya 2D full hd mesela hızlı ve öfkeli gibi hareketli filmlerde bi sorun filan
   varmı acaba görsellik açısından, bu tv yi almayı düşünüyorum ama tek derdim bu konu ???

   bide blu ray player alsam bluray disk oynatabilirmiyim tv de ?

   bide bluray player alıp blu-ray disk film izleyebiliyomuyum acaba sorunsuz olarak 3D veya 2D

   %90 film izlemek için alıyorum umarım memnun kalırım..

   Cevaplarınız için teşekkürler.

   1. Tolga CANATAN dedi ki:

    Merhaba Recep Bey,

    Görüntü kalitesi açısından izlediğim en iyi film Hobbit 3D idi. 45 GB çift mkv’li sürümü izlemiştim. Televizyon yaklaşık 3 saat bir kez bile teklemedi.Ancak orjinal bluray formatında izlemek istiyorsanız – ki bu format m2ts oluyor. – maalesef tv kodeklerinde m2ts desteği yok. Bu şu anlama geliyor, elinizdeki bluray iso disk kalıbını herhangi bir harici diske atarsanız, tv o .iso dosyasını okuyamaz. Haliyle de filmi gösteremez. Harici disk ile bluray izlemek istiyorsanız, kaliteli bir mkv sürümünü bulmalısınız.

    Harici bluray player ile izlemek istiyorsanız elbette izleyebilirsiniz. Hiç bir sorun çıkmaz.

    TV’de tek sorun hızlı sahnelerde rastgele zamanlarda görüntünün dağılması. Bu olay ben de çok nadir oluyor. Bir kaç saniyeden fazla da sürmüyor. TV’nin diğer özelliklerini de göz önünde bulundurduğumda bu olaydan çok rahatsız olmadığımı söylemek isterim. Hani haberiniz olsun diye yazıyorum.

    Şimdiden hayırlı olsun 🙂

    1. Recep dedi ki:

     Teşekkür ederim Tolga Bey 1 hafta içinde almayı düşünüyorum umarım memnun kalırım.

     1. Tolga CANATAN dedi ki:

      Umarım 🙂

      Rica ederim.
      (Son 4 gündür şehir dışında olduğumdan blog’la ilgilenemedim. Geç cevaplar için kusura bakmayın.)

 109. Selim dedi ki:

  Tolga kardeşim 55LA 660S almayı düşünürken şimdi
  PHILIPS 55PFL6188K kafamı karıştırdı
  İkisi de fiyat olarak aynı
  Ses ikisinde de 24w
  Philips 700 hz , Lg 400 hz
  Philips kumanda klavyeli Lg ses kontrollü akıllı kumanda
  Philips de enerji A++ Lg de A+
  Philips de extra olarak Ambilight XL özelliği ve hareket Pixel Precise HD var
  ayrıntıları için inceleme karşılaştırma fırsatınız oldu mu ?
  veya araştırma yapabilirseniz bilgilerinizden istifade edelim inşaallah
  Hayırlı geceler

 110. Çağrı dedi ki:

  hımm bu bilgi iyi oldu teşekkürler:) şu 15dk sonra hata vermesinin bi çözümü yok mu ki.. veya bu lgye özgü bi problem mi diğer tvlerde de aynı mı acaba…

 111. efe dedi ki:

  VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN,(42la660s)

  Arkadaşlar merhaba , 03.20.30 sürümünü saat 14:20 itibari ile online olarak yükledim. şuan saat 20:05 ve ses sorunu giderilmiş.ses kısılmıyor yani (Not: ürünü harici uydu alıcıdan alıyorum, kendi uydusunda denemedim ama muhtemelen sorun yoktur). Şuan için menülerde veya smart tv de herhangibir değişiklik görmedim. muhtemelen iyileştirmeler yapmışlar. yenilikler görürsem size bilgi vericem.Tolga bey güvenle bu sürümü yükleyebilirsiniz 🙂

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   🙂 Bilgi için teşekkürler. 2 – 3 gün içerisinde ses sorunu yaşanırsa bildirin lütfen.

   Geçmiş olsun 🙂

   1. Recep dedi ki:

    3 gündür son versiyonu kullanıyorum ben de. ses problemi yaşamadım.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Geri bildirim için teşekkürler. Ses problemi kesinlikle giderildi.

 112. Selim dedi ki:

  Tolga kardeşim 55LA 660S almayı düşünürken şimdi
  PHILIPS 55PFL6188K kafamı karıştırdı
  İkisi de fiyat olarak aynı
  Ses ikisinde de 24w
  Philips 700 hz , Lg 400 hz
  Philips kumanda klavyeli Lg ses kontrollü akıllı kumanda
  Philips de enerji A++ Lg de A+
  Philips de extra olarak Ambilight XL özelliği ve hareket Pixel Precise HD var
  ayrıntıları için inceleme karşılaştırma fırsatınız oldu mu ?
  veya araştırma yapabilirseniz bilgilerinizden istifade edelim inşaallah

  Yazdım ama cevap vermediniz ?
  bu hususta yardımcı olabilir misiniz ?

 113. Selim dedi ki:

  Tolga kardeşim 55LA 660S almayı düşünürken şimdi
  PHILIPS 55PFL6188K kafamı karıştırdı
  İkisi de fiyat olarak aynı
  Ses ikisinde de 24w
  Philips 700 hz , Lg 400 hz
  Philips kumanda klavyeli Lg ses kontrollü akıllı kumanda
  Philips de enerji A++ Lg de A+
  Philips de extra olarak Ambilight XL özelliği ve hareket Pixel Precise HD var
  ayrıntıları için inceleme karşılaştırma fırsatınız oldu mu ?
  veya araştırma yapabilirseniz bilgilerinizden istifade edelim inşaallah

  Tolga kardeşim yazdım ama cevap vermediniz ?
  bu hususta yardımcı olabilir misiniz ?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Mesajı okudum da cevap yazmayı unutmuşum 🙂

   Mağaza da iki televizyonu da inceleyin. Philips biraz daha önde gibi duruyor. LG için de Teknosa Digiturk kampanyası yapmış. Diğer mağazalarda var mı bilmiyorum.

   http://www.teknosa.com/urunler/110012620/lg-55la660s-dvb-s-3d-fhd-smart-led-lcd-tv-4x-3d-go

   Hz olayı ikisinde de yalan 🙂

 114. hayati dedi ki:

  merhaba tolga bey, önden yorumlarınız için teşekkür edeyim.
  la660s yaklaşık bir aydır kullanıyorum. şöyle bir sorunum var, tv üzerinden oturum açmak için bildiğiniz gibi email adresi ile şifre belirleyerek kayıt yapıyoruz. bende tv ilk geldiğinde internet bağlantısından sonra hemen rastgele bir şifre ile kayıt yaptım. geçenlerde tv üzerinden şifremi değiştirdim ve ertesi gün tv yi açtığımda oturumun açılmadığını gördüm. yeni şifrem ile açmaya çalıştığımda “geçersiz kullanıcı adı veya şifre” uyarısı verdi. eski şifreyi denedim aynı uyarı. bende parola anımsatıcıyı kullanarak email adresime gönderilen geçici şifre ile giriş yaptım. bu defa geçici şifre ile oturum açabiliyorum ancak, şifre değiştirme kısmından değiştirince yine aynı şekilde hata veriyor. yani kısacası eğer benim tv de bir problem yoksa şifre değiştirme kısmı çalışmıyor bunu lg ye bildirdim ama bana sadece klasik nasıl kayıt yapılacağını anlatıyorlar. internet üzerinden de giriş yapıp şifremi değiştirerek denedim, internet sayfasında kabul ediyor ama tv yine kabul etmiyor. belki küçük bir sorun ama lg nin verdiği 9 haneli abuk sabuk bir şifreyi kullanmak istemiyorum. yardımcı olabileceğiniz birşeyler varmı bu konuda?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Yeni güncellemeyi yükleyince de aynı sorun devam ediyor mu ?

 115. Çağrı dedi ki:

  tekrar merhaba.. harici uydu alıcısı aldım (nextstar 18000 HD CX) görüntüsünden memnunum ancak hafif bir senkronizasyon problemi var… ses ile görüntü arasında.. ama yani birisi oturup izlese bunu fark etmez muhtemelen, dikkatle bakınca- ve tabi braz detaylara takık olunca- göze çarpıyor bu sorun, beni rahatsız etmeye yetiyor… ses görüntüden çok milim bir farkla daha geç geliyor… bu sorunu nasıl çözebilirim bi fikriniz var mı? tekrar teknosaya geri götrmek istemiyorum, zaten başka bir sorun yüzünden götürüp değiştirdim, bir daha gtmek istemiyorum… var mıdır bunun başka bir yolu?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Harici uydudan izliyorsanız problem uydu alıcısında olmalı, öyle değil mi ?
   O halde yapacak pek bir şey yok gibi görünüyor.

   1. Çağrı dedi ki:

    🙁 bir de tv karanlık sahnelerde (mesela gece geçen bir sahne) parlayıp görseli daha görünür kılacağına, kendini daha da karartıyor, kanal geçişi yaparken görüntü kararıp sonrasında normale dönüyor.. bu enerji tasarrufu ışık koruma muhabbeti gibi bi şey sanırım ama karanlıkta geçem bir sahnede görüntünün daha da kararması mantıksız deil mi.. enerji tasarrufu kapalı konumda ama durum bu.. bu lg serisinin ortak özlliği mi acaba? yoksa bu da mı bana özgü bi sorun…

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Uydu alıcısını aldığınız yere götürün. Denettirin. Değiştirin derim.

     Enerji tasarrufuyla ilgili bir durum değil. BU özelliği kullanan hemen her cihaz aynı şekilde çalışıyor aslında.

     1. Çağrı dedi ki:

      Bugün ilk aldığımda, ürünle ilgili kendi yanlış anladığım bir problemden dolayı götürüp değiştirdim ve eve geldiğimde kendi yanlış anlamam olduğunu ve boş yere değişim yaptığımı fark ettim… acaba ilk aldığımda da bu problem var mıydı bilmiyorum o an dikkatimi çekmedi… zaten o zaman da uydu sistemleri olmadığını ve deneyemeyeceklerini söylediler… şimdi de üçüncü kez götürmek istemiyorum ama belki nextstar yetkili servisiyle görüşürüm diye düşünüyorum…

      bu kararma olayı normal midir diyorsunuz sonuç olarak?

      __

      youtubedan video izlerken alttaki görev çubuğunu yok edemiyor muyuz acaba?

      __

      internette youtubedan video izlerken alttaki araç çubuğunu(videonun kaçıncı saniyesinde vs. olduğunu gösteren) yok etme şansımız yok mu??

      __

      bir de şuna eminim ki denense bile senkronizasyon sıkıntısı olmadığını düşünecekler, onlara normal gelecek, ikna olmayacaklar uyuşmazlık olduğuna… (çünkü çok dikkatle bakmayınca göze çarpmıyor, ama kesinlikle var)

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      Hiçbirşeye dokunmayınca görev çubuğu kalkıyordu diye hatırlıyorum.

  2. Ahmet dedi ki:

   Bir 47LA660’ı ses kesikliği ve senkronizasyon sorunu nedeni ile iade ettim. Değişen TV’de de üç kez aynı sorun ile karşılaştım. İlk TV’de sorun kendiliğinden giderken ikincide yarım saate yakın devam etti. Kanal değiştirince düzeldi. Ses ile görüntü arasında 18-20 sn kadar fark vardı…

   1. Çağrı dedi ki:

    hım… benim 42la640s de bu senkronizasyon probleminin tvden kaynaklandığını sanmıyorum, zira tvyi dahili uydu alıcısı ile izlediğimde bu sorun yoktu.. harici alıcıda oluştu bu sorun.. tvde ses ayarlarında sesi senkronize et gibi bir seçenek var orda artıda 15e kadar çıkabilirken, ekside sadece 5e kadar düşüyor malesef, ekside de 15e kadar düşse belki düzelecek ama olmuyor malesef… bir de orda bypass seçeneği var onu işaretleyince bir nebze daha iyi oldu gibi ama yine de tam uyumlu denemez.. özellikle show tvde uyumsuzluk acayip bariz.

    1. Ahmet dedi ki:

     Hangi sıklıkta oluyor?
     Ben Kanal Türk ve TV8’de karşılaştım..

   2. Çağrı dedi ki:

    tabi bilemem belki de tvdendir… yani tvnin harici alıcıya bağlanma özelliğiyle ilgili bi sıkıntı vardır belki de bilemiyorum..

   3. Tolga CANATAN dedi ki:

    Sorun çözüldü mü? Problemin tv den kaynaklandığı doğrulandı mı ?

 116. Osman dedi ki:

  42la 660s yaklaşık 1 ay önce satın aldım maç yayınlarında hareketli anlarında dikine çizgi halinde gölgeler ve bulutlanmalar var çok can sıkıcı insan maça odaklanamıyor acaba bu sorun giderilebilir mi henüz servisle görüşmedim sizlerde de böyle bir sıkıntı var mı acaba teşekkürler şimdiden

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Patates cipsi denilen çizgilenmeden mi bahsediyorsunuz ?

 117. Osman dedi ki:

  evet bulutlanma diyolarlar sanırım buna ve dikine siyah ince çizgi oluşuyor evkanda sadece maçın hareketli olduğu anlarda

 118. Osman dedi ki:

  böyle bir durum üretim hatası mı yoksa herkes de olan bir sorun mu servis değişim sağlar mı acaba

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Dikine siyah çizgi ? Hmm. Benim bahsettiğim, örneğin futbolcu depar attığında ya da top hızlandığında, hızlanan nesne patates cipsi gibi tırtıklı olabiliyor. Bu şekilde bir şey mi ? Ama bu kesinlikle yatay olmalı. Dikine ilk defa duydum. Fotoğraf çekme imkanınız var mı ?

   Duruma göre değişim olabilir.

 119. oğuzhan dedi ki:

  lütfen bana 55la640 ile 55la660 arasındaki farkı anlatabilirmisiniz .. bir yere soruyorum fark yok diyor başka bir yere soruyorum çok fark var diyor ben ise sadece aradaki 400 tl lik farkı biliyorum ancak teknosa çekle bu fark 700 tl oluyor tabi akıllı kumanda almazsam 640 için ..lütfen yardımcı olurmusunuz evleniyorum ve tek eksik tv kaldı boş yere çok para vemek istemiyorum

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Öncelikle mutluluklar 🙂

   Çok büyük fark yok. Olan farkları da yazayım.

   Öncelikle tasarım farkı var. 660S serisi cinema screen çerçeveli. Yani neredeyse çerçeve yok. Bunun dışında 660S MCI değeri 400hz iken 640S’inki 200hz. Ancak bu değerlerin iki model içinde abartıldığını söylemeliyim. Bu fiyattaki bir tv nin işlemcisi 400hz de 200 hz de kaldırmaz. Her neyse farkını söyleyim de 🙂

   3D özellikleri tamamen aynı.

   660S hoparlörü 2+1. Yani 2 speaker bir tane de subwoofer var. 640S’de subwoofer yok. Ses için önemli ayrıntı. Ayrıca 660S 12W çıkış veriyor, 640S 10W.

   Video desteği, kodek desteği, bağlantı birimleri tamamen aynı.

   Aksesuar olarak 660S’de magic kumanda ve 4 adet 3d gözlüğe ek olarak 2 adet dual 3d gözlük hediye ediliyor. (Dual 3D gözlükler sadece playstation ya da xbox da oyun oynamak için. Örneğin 2 kişilik araba yarışı oynarken ekran ikiye bölünmüyor, gözlüğü takan sadece kendi arabasını görüyor. Tabii oyunun da bunu desteklemesi gerekir. Dual gözlük başka bir işe yaramaz. ) 640S de dual gözlük yok. Sadece normal 3d gözlük var (4 adet)

   Güç tüketimleri de hemen hemen aynı.

   Farklar bunlar. Çok çok önemli fark yok. Eğer sizin için önemliyse ince çerçeve, biraz daha güçlü hoparlör ve magic kumanda için 660S alabilirsiniz.
   Şimdiden hayırlı olsun.

 120. Çağrı dedi ki:

  görev çubuğu hiç dokunmasam bile yok olmuyor bende malesef :/ bir de lnbyi dahili uydu için tvye taktığımda temassızlık yapmaya başladı, haricide direkt algılarken tvnin kendisine takınca sinyal almıyor çok kuvvetli elle bastırırsam ancak oluyor ama elimi çekince gidiyor… ben de lnb hepten gitmesin diye fazla zorlamadım. umarım sorun lnb dir, tvnin lnb girişinde bi problem olmasın da..

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Tam hatıralayamadım, eve gidince kontrol ederim. Muhtemelen bende de gitmiyordur.

   Harici uyduda sinyal sorunu yoksa tv de sorun olabilir.

 121. Çağrı dedi ki:

  senkronizasyon sorununu belki çözer diye tvyi fabrika ayarlarına döndüm iyi halt ettim :// şimdi alıcı çalışıyor ama senkronizasyon hala uyumsuz, dahası dahili uydu alıcı gitti, kanalları bulamıyor falan diyor, ve de internette youtubeda videoları oynatmıyor :S nasıl düzeltebilirim bu durumu ?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Uydu ayarlarını nasıl yapmıştınız, aynı ayarları yapın ? Youtube vs pek bi alakası yok aslında açılması lazım. İnternet ayarlarıyla ilgili olabilir.

 122. Çağrı dedi ki:

  bu sabah denediğimde youtubedaki videolar açıldı… ama dahili alıcının kanallarının bulunamaması ve senkronizasyon sorunu devam tabi… kanalları aratırken lnbyi tvye takıyorum ama geçen demiştim o kısımda bi temassızlık var diye, onunla ilgili olabilir mi kanalları bulamaması? ya da ben aratma ayarlarında bi yanlışlık mı yapıyorum…

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Senkronizasyon sorunu nasıl çıktı anlamadımki. Flash Diskten film izlerken de sorun oluyor mu ? Dahili alıcıda mı var bu sorun ? Güzel bir test yapıp sorunu tespit edin derim.

   Uydu ayarlarıyla ilgili bir sorun vardır. Ya da kabloda ek varsa o da sinyal kalitesini düşürebilir.

 123. Çağrı dedi ki:

  flash diskten izlerken sadece durdurup devam ettirirsem ses kayıyor ama pause yapmadığım sürece sorun olmuyordu, tekrar bi bakarım tabi ona, gerçi ben harici alıcıdan izledim flashı, tvye takarak da kontrol etmek gerek bugün eve gidince deneyeyim onu. Dün dahili alıcıyı denedim onda da hafif var gibiydi senkronize problemi.. ama işte sonra fabrika ayarlarına döndüm ve bu sefer dahili alıcıyı çalıştıramıyorum…

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Bana kalırsa harici alıcınız bozuk :/

   1. Çağrı dedi ki:

    bilemiyorum ama sanki sorun tvde gibi… bir de dediğim gibi şu an öncelikli problem dahili alıcıyı çalıştırabilmek… ama onu nası yapıcam bilmiyorum. tvnin lnb girişi mi sıkıntılı acaba ve bunu nasıl test edicem ki, sonuçta aynı lnb ucunu hariciye taktığımda sinyal sıkıntısı yok, tvde vardı, ki şimdi de kanalları bulduramıyorum uydudan… bir se sizden ricam tvnizde ses ayarları bölümünde AV SENK. gibi bi seçenek var, onu açık hale getirince altta bir doğru üzerinde senkr. ayarı yapılıyor ama bu ayar bende sağa 15 kademe giderken sola 5 kademe gidiyor. iki tarafa da eşit gitmesi gerekmez mi? bi dengesizlik mi var acaba? siz bu kısma bakabilir misiniz sizde de 15e 5 mi yoksa iki tarafa da eşit ayar seçeneği var mı? bilgilendirirseniz sevinirim

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Akşam deneyip bilgilendiririm.

     1. Çağrı dedi ki:

      teşekkürler şimdiden..

     2. Çağrı dedi ki:

      Tolga Bey bahsettiğim senk. ayarına bakma fırsatınız oldu mu?

     3. Tolga CANATAN dedi ki:

      Çok özür dilerim ama dün akşam eve çok geç döndüm. Denemek için hiç fırsatım olmadı. Merak ettiğinizin farkındayım ama sanırım bugün ancak bakabilcem. :/

    2. Ahmet dedi ki:

     Merhaba,

     Sinyal sorunu bende de var. 29 Mayıs 2013 tarihinde sizlerle bir kaydı paylaşmıştım. Bakabilirsiniz.. Bu kaydı aldığımda TV’den görünen sinyal seviyesi %80’ler civarında ve kalitesi de %100 idi.

     Geçen gün uydudan TV8’e geçince sinyal yok mesajı aldım. Aynı anda aynı frekansta yayın yapan MNG’nin başka bir kanalında da sinyal yok uyarısını verdi. Bu arada, Teledünya yayınımda var… Kabloya geçince TV8 de sorun olmadığını gözlemledim.

     Sonra araya harici uydu alıcısı taktım. Yine TV8’de sorun yoktu. Antenden gelen sinyali TV’nin LNB girişine tekrar taktım, TV8’e geçtim, sinyal yok.. Farklı kanallarda ise sinyal var, sorun yok..

     1. Çağrı dedi ki:

      yani tvnin dahili alıcısının sinyal gücü zayıf mı diyorsunuz? özellikle bazı kanallarda? ben fabrika ayarlarına dönmeden önce en son dahili alıcıda sinyal yok uyarısı alıyordum, ama kanallar vardı listesi falan. lnb girişini elimle tutunca sinyal de geliyordu fakat çekince elimi, gidiyordu. o girişi dün biraz sıkıştırdım düzeldi gibi oldu; fakat fabrika ayarlarına dönüp tv sıfırlanınca oto ayarlama evresinde kanal bulunamıyor, o kanal listesi gelmiyor yani. arama seçeneklerinde uyduyu seçip aramayı başlat yapıyorum ama hiçbir şey bulamıyor. yani harici alıcı olmasa kalakalıcak tv. bu aramayı yaparken lnb girişi takılı olmalı değil mi? takıyorum onu zaten ama acaba o temassızlık probleminden dolayı mı bulunamıyor kanallar? lnb kablosunda sorun olsa haricide de sinyal vermezdi diye düşünüyorum ama?? servis çağırmadan olmayacak sanırım… onlar da kablonu değiştir öyle dene falan diyecekler, fakat boşuna yeni kablo falan teçhizata ödeme yapmak istemiyorum, çünkü sorun o olsa haricide de çalışmazdı bence..

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      Uydu ayarlarınızda bozulma olmuş gibi görünüyor.Uydu ayarlarına girin ve ilk uydunuzu,

      Turksat 42.0E
      LNB Frekansı 9750/10600
      Uydu Alıcı verici 10970,V,30000
      22KHz Tone Kapalı
      LNB Gücü açık
      DiseqC A yapın.

      Ardından ikinci uyduyu ekleyin ve

      Hotbird 13.0E
      LNB Frekansı 9750/10600
      Uydu Alıcı verici 10719,V,27500
      22KHz Tone Kapalı
      LNB Gücü Açık
      DiseqC B yapın.

      İki uyduyu da bu şekilde ekledikten sonra tarama yapın. Kör taramayı seçin. Tarama yapmadan önce sinyal kalitesini kontrol edin. En az %60 olmalı.
      Kanal bulamazsa Turksat uydusunun diseqC ayarını C ve D olarak sırasıyla değiştirin. Örneğin C yaptıktan sonra 20-30 sn sinyal kalitesinin yükselmesini bekleyin.Ardından tarama yapın. Bu tip ayarlarınızda sorun var gibi geliyor bana.

      Kolay gelsin, sonucu bildirirseniz sevinirim.

 124. Çağrı dedi ki:

  Benim esaslı bi sorun tespitine ihtiyacım var :/ ki çözüm sürecine geçebileyim. ama işte elimde kendi tvm ve kendi tek hd uydu alıcımdan başka teçhizat yok teste tabi tutmak için…

 125. coşkun dedi ki:

  Merhaba TOLGA Bey, 42LA660S almayı düşünüyordum ki birkaç olumsuzluk canımı sıktı, şimdi kararsız kaldım, Sadece magic kumanda çıkması ek kumanda alınmasıyla halledilebilir fakat film sitelerinden izlenilen filmlerin 15 dakika civarı sonrası hata vermesi kabul edilebilir bir özellik değil benim için, acaba tüm LG lerde mi var bu sorun, yoksa sadece bu modele has birşey mi, LA640S te aynı sorun var mıdır sizice?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Evet insanlar tarayıcıdan film seyretmek istiyorlar ve TV nin donanımı buna müsade etmiyor. 640S’de de aynı sorun vardır.

 126. oğuzhan dedi ki:

  teşekkür ederim tolga bey cevaplarınız için..

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu.

 127. Gökhan dedi ki:

  Merhabalar,
  Tolga bey, bende bu modeli cumartesi aldım salı itibariyle kurdular fakat panelin sol üst köşesinde ekran dışa doğru hortlama var. baktıgında goremıyorsun fakat bastırdığında farkedılıyor. bastırmadan oncede panel ıcınde beyaz bırsey gorunuyor ve vıdalar. tam sıkılmamış gibi. bu normal mi?

  http://img17.imageshack.us/img17/7112/0y8m.jpg

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Selamlar,

   Hayır bu kadar açıklık normal olmamalı. Servisi çağırıp kontrol ettirmelisiniz. Gerekirse değişim isteyin.

   Tabii öncesinde mağazaya gidip teşhirdeki ürünü çaktırmadan kendiniz kontrol edin 🙂

   1. Gökhan dedi ki:

    servis kaydı bıraktım, fakat bir yandanda servise vermek istemiyorum tvde herhangi bir ışık süzmesi bulutlanma falan yok diye. tornavida değsin istemiyorum. o arada beyazlığı çok çok dibine girdiğimde fenerle dikkatle baktığımda görebiliyorum. benmi evhamlıyım bilemedim 🙂 çok sıkıntı işler :/

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     İnsan binlerce lirayı dökünce her yerini kurcalıyor 🙂
     Fotoğrafta sanki çok dışardaymış gibi bir algı var. O yüzden servisi çağırın dedim. İyice dibinden bakınca belli oluyorsa hiç servisle uğraşmayın, arayın gelmesinler.
     Tabii siz bilirsiniz.

 128. Çağrı dedi ki:

  ayar bilgileri için teşekkür ederim 🙂 bugün arayıp haftasonuna servis randevusu almayı düşünüyordum bu konuda ancak şimdi bu akşam gidip ayarları bu şekilde denemeyi planlıyorum. yine olmazsa o zaman arayayım servisi.. bir de şunu sorucam; bu aratmayı yaparken lnb ucu tvye takılı olmalı mı mutlaka, yoksa o takılı olmasa da kanal listesini bulur mu? yani ben ucu takmasına takıyorum zaten de, hani diyelim orda temassızlık var diye varsayalım, yine de listeyi her türlü bulmalı mı?

  1. Çağrı dedi ki:

   bu arada youtube videoları bazen yine tutukluk yapıyor, ve de netd.com videoları açılmıyor… fab.ayrl. dönmedne önce açılıyordu halbuki.. bu neyle ilgili olabilir sizce? ayrıca youtube’a web browserdan değil de smart tv uygulamasındaki youtube kısmından girince videolarda görüntü-ses arasında aşırı bariz senkronizasyon problemi var:/ bu youtube uygulamasının bir sıkıntısı mıdır? direkt web browserdan youtube izlerken bu problem yok çünkü.. senkronizasyon problemleri yapıştı kaldı bana..

   1. Tolga CANATAN dedi ki:

    Senkronizasyon problemi programramdan değildir. Belliki televizyonun ayarlarında sorun var. Akşam kurcalayacağım.

    1. Çağrı dedi ki:

     pekala av.senk. ayarına dair 5-15 ayarıyla ilgili dönüşü de bekliyorum sizden çok saolun:) netd.com videolarını açmaması neyden kaynaklanabilir sizce? fabr.ayrl. dönmeden önce açıp sonrasında açmaması neyin nesi..

     1. Tolga CANATAN dedi ki:

      Tarayıcının flash ayarlarına baktınız mı ?

  2. Tolga CANATAN dedi ki:

   Rica ederim. Söylediğim gibi diseq A B C D ne varsa deneyin 🙂 Sinyal kalitesinin yükselmesi için ayarları yaptıktan sonra aratmaya başlamadan önce bir süre bekleyin. %80 ayarlarınızda sorun var.

   Eğer kablonun tv ye taktığınız kısmında (tam ucunda) temassızlık olduğunu düşünüyorsanız kablonun ucundan bir karış kesip (güzelce tabii) tekrar bağlamayı deneyin. Hiçbirisi olmassa servis gelsin ayarlasın.

   Televizyon kablo takmadan kanal bulamaz.

   1. Çağrı dedi ki:

    o temassızlık muhtemelen tvnin lnb girişinde diye düşünüyorum çünkü kablo ucunda olsa szn de önceden dediğiniz gibi haricide de sıkıntı olurdu… ki bu durumda napılır bilmiyorum o girişi fiziki olarak kurcalayacaklarsa (sökme vs. işlemleri) cesaret de edemem ona… varsın dahili alıcısı olmasın ne diyim…

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Televizyonu ne zaman almıştınız ? Dahilide sorun varsa ve aldığınızdan bu yana çok geçmediyse sıfırıyla değişim talep edebilirsiniz.

 129. Çağrı dedi ki:

  tarayıcının flash ayarları hımm… yani ona nasıl bakıyoruz tam olarak diye sorsam?=) tv bana teslim edileli daha beş gün oluyor, da lnb girişinde sorun olup olmadığını ben kendi imkan ve bilgimle anlayamam muhtemelen, kesme olayına da valla cesaret edemem açıkçası:) lg servisi gelse bile bunun yargısını sadece bakmakla verebilir mi ki.. fiziki kurcalamaya girişmeleri gerekecek muhtemelen, veya lnb kablonuzu değiştirip test edin önce diyecekler yokuşa sürecekler… neyse bakalım akşam şu ayarları bir deneyeyim de, olmaz ise servis çağırırım, ne diycekler bakıcaz…

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Tarayıcıyı açın, sağ üstten ayarlara tıklatın.

   1 ya da 2 haftalık (emin değilim) değişim süreniz var. Kablo girişinde sıkıntı olmadığını düşünüyorsanız servisten değişim talep edin.

   İlk söyleyecekleri şey ‘sorun kabloda’ olacaktır. Kabloyu yeni değiştirdiğinizi söyleyin.Ardınsan size ‘atölyede denememiz gerekir’ diyecekler. Çalışmadığından emin olduğunuzu kabloyu harici alıcıya takarak gösterin. Kendi sistemimizde deneriz derlerse bırakın denesinler. İçini açmadan kendi harici alıcılarında deneyeceklerine dair söz alın. Bozuk olduğundan eminseniz televizyon orada mucizeler yaratmayacağı için sıfırıyla değiştirirler.

   1. Çağrı dedi ki:

    anladım teşekkür ederim.. umarım gerek kalmaz bu prosedüre…

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Uydu ayarlarını yanlış vermiş olabilirim. Ayarlar çalışmazsa lütfen bildirin.

     Ses senkronizasyonu söylediğiniz şekilde. Ancak açık tutmaya gerek yok. Kesinlikle kapalı olmalı.

     1. Çağrı dedi ki:

      bende diseq bölümünde diseq 1.2 diye bi şey var sadece, bir de usals var ve de kapalı seçeneği var, a, b, c, d şeklinde seçenekler yok… diğer değerleri söylediğiniz gibi yaptım ama sonuç deişmiyor…

      a, b, c, d kısmını buldum şimdi evet, ancak sinyal gücü sıfır hala..

      tvnin lnb girişine ucu biraz daha sıkıca bastırınca sinyal gücü yüzde yüz oldu ve arama sonucu kanallar çıktı nihayet=)…

      şimdi hariciye geri döndüm ve senk. sorunu belli ki harici alıcının problemi.. dahilinin kanallarında bu sorun yok. en azından alıcıyı servise falan verirsem artık dahili alıcıyla idare edebilirim, tabi o teması yine sağlayabilirsem… neyse kanal listesi var artık en azından..

      tolga bey yardımlarınız için çok teşekkür ederim:) ben yine sorularım oldukça başınızı ağrıtırım muhtemelen 😛 ..

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      Sorunu çözdük. Güzel. Peki kaç kanal buldunuz ?

 130. Çağrı dedi ki:

  eğer fırsatınız olursa akşam bir de http://www.netd.com adresine girip herhangi bir dizinin bir bölümünü açıp açmadığına bakar mısınız? 15 dk sonra hata vermesi mühim deil şimdilik, sadece video açılıyor mu onu bilmek istiyorum.. başta reklam bölümü var o bende de çaılıyor, ama reklam bitiminde veya reklamı geç dediğimde video başlamıyor video kutucuğu siyah olarak kalıyor öylece

 131. tuğrul dedi ki:

  Tolga bey dlna özelliğini nasıl kullanıyoruz laptoptan kablosuz nasıl bağlanıyoruz bu televizyona bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,
   Bağlantı adresindeki işlemleri uygularsanız kolayca kablosuz bağlantı oluşturabilirsiniz.

   https://www.tlgcntn.com/2013/05/lg-smartshare-ozelligi-nasil-kullanilir/

 132. can dedi ki:

  Merhabalar,

  47la660s Tv yi yeni aldım, tv de usb bağladığım zaman klasör içerisindeki alt yazı dosyaları gözükmüyor. Alt yazı ayarlarına girdiğim zaman da bu ayarlar pasif çıkıyor.
  Bu tarz bir sorunla karşılaşan oldu mu?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Alt yazı formatı .srt değil mi ? Bunun dışında alt yazı ve film dosyasının isimleri aynı olmalı. ornek.mkv , ornek.srt gibi … Bunlara dikkat ettiniz mi ?
   Pasif çıkmasının sebebi oynatıcının alt yazı formatını görmüyor olmasından kaynaklanabilir.
   Son olarak alt yazı dosyaları tv’de film ya da resim dosyaları gibi somut olarak gözükmezler. Gizli klasör gibidirler ve filmi oynatmaya başladığınızda otomatik olarak okunurlar.

   Teşekkürler, kolay gelsin.

 133. brk dedi ki:

  Merhabalar.. Lg 42LA660s tw aldım ve kanal kaydetmek istediğimde biçimlendirildiğinde ve kaydetmeye başlanacağını söyledi bende biçimlendirdim tw den.. ve sorunsuz kayıt başladı, fakat bilgisayara taktığımda takıldığını gösteren ses alıyor ama görmüyor taşınabilir hdyi ne yapmam gerek tw de sorunsuz çalışıyor ama bilgisayarda herşeyi yapmama rağmen görmüyor?? Yardımcı olurmusunuz?????

 134. brk dedi ki:

  Arkadaşlar sorunu çözdüm.. İleride arkadaşların işine yarar diye buraya yazayım

  AYNI OLAY BENIMDE BASIMA GELDI BEN LG 42LM620S KULLANIYORUM YENI 1 TB HARD DISK TAKDIM EKRANDA SENIN DEDIGIN GIBI BICIMLENDIRILMESI GEREKIYOR VE BIR DAHA BILGIAYARDA KULLANAMAYACAKSINIZ DEDI … DEDIGI GIBIDE OLDU AMA 3 SAATLIK ARAMADAN SONRA WD SITESINDEN BU SAYFAYI BULDUM ASAGIDAKI SAYFAYI TIKLA VEYA GIR

  http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/search/1/a_id/3868 bu sıteye gır

  SONRA BU SAYFADA

  To reformat your drive to the NTFS (Windows) or HFS+ (Mac) file format, please follow the instructions below:

  Download, install, and run the WD Quick Formatter for Windows if you are on Windows, or WD Quick Formatter for Mac if you are on Mac OSX 10.5, 10.6, 10.7, 10.8 (Leopard, Snow Leopard, Lion, Mountain Lion).
  The warning message below will appear. Click Continue to format.

  DIYE BOLUMU BUL VE ” WD Quick Formatter for Windows ” YAZAN MAVI YERI TIKLA PROGRAMI INDIR PROGRAMI AC SONRA HARD DISKINI TAK VE BICIMLENDIR KULLAN

  BU DEDIKLERIM HARD DISKINI KURTARMAK ICINDIR YANI BILGISAYARDA KULLANMAN ICIN

  UMARIM BIR FAYDAM OLMUSTUR IYI GUNLER DILERIM

  NOT:(ALINTIDIR)

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Teşekkür ederiz 🙂 Ancak basit bir biçimlendirme programıyla çözülebilecek bir şeydi bu sanki ?
   Diğer taraftan bu bir sorun değil ki 🙂

 135. ali dedi ki:

  Tolga Bey merhaba,

  Bende bugün 55La660s aldım. Yorumlarınızla birlikte televizyonu keşfetmekten büyük keyif alıyorum. Çok teşekkürler.

  Sadece 3D ayaları ve bilgisayar bağlantıları ile ilgili sorunlarım var. yardımcı olmanız ricasıyla.

  1- Bilgisayardan 3D film aktarım için 1.4 HDMİ kablo ile ilgili görüşleriniz? Veya tecrübeleriniz.
  2- 3D film indiriken full sbs ile half sbs farkları?
  3- 3D filmlerin yan yana olanları mı makbuldür. yoksa en iyi hangi format ve bilgisayarda hangi proglam açmak lazım.
  4- Son olarak pc’de sol sağ açılan 3D filmi doğrudan TV’ye aktardıktan sonra tv üzerinden mi 3d ayarı yapacağız. Yoksa pc’mizde 3d desteklik ekran kartı varsa ayarlamak farz mıdır?

  Biraz karışık teknik konular oldu. Cevaplarınız için şimdiden teşekekür ederim

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Öncelikle hayırlı olsun.

   1.http://www.teknosa.com/urunler/110271128/philips-swv3472hs-gold-hdmi-mini-hdmi-1-5m-kablo bu ürün yeterli olur diye düşünüyorum.. Uzun kablo gerekiyorsa 3 ve 5 metrelik seçenekleri de var.
   2.3D filmlerde bildiğiniz gibi ekran ikiye bölünüyor. Örneğin 1920*1080 full hd ekranda half sbs 3d izlerken ekran 960*1080 x2 olmak üzere ikiye ayrılır. Yani 960*1080 çözünürlüğünde aynı görüntüye sahip 2 ekran yan yana gelir. Bu half sbs oluyor. Çözünürlük kaybı yaşanmayanlar ise full sbs oluyor dersem konuyu özetlemiş olurum sanırım. (http://www.hdtvmagazine.us/articles/images/ecf255151f1a_13340/clip_image005_a5d4bdde-8a94-414e-adf7-5b07abe4242e.jpg) TV lerin çoğu full sbs 3d leri oynatamaz. Çünkü full sbs 3d çözünürlüğü 3840*1080 dir. Bunu düzgün oynatabilmek için sağlam bir pc gerekir. Aslında güzel bi test konusu bu. Vakit olursa kurcalayım biraz 🙂
   3.Yan yana vs fark etmez. Filmde kullanılan derinlik ve dışarı çıkma miktarı 3d filmin kalitesini belirliyor bence. Orjinal bluray diskleri en iyi görüntüyü içerir. (.m2ts formatıdır ve genelde .iso olarak yüksek gb haliyle inerler.) Ancak iyi çevrilmiş bir .mkv formatı da makbuldür.
   4.PC den 3D denemesi yapmadım. Ancak PowerDVD nin bunun için biçilmiş kaftan olduğunu çok yerde okudum. PowerDVD den 3D ayarları menüsüne girip output’u otomatik tespit’e getireceksiniz. Sonra kabloyu tv ye takıp tv pc bağlantısını kuracaksınız ve kumandadan 3d aktif edeceksiniz.

   Umarım yardımcı olabilmişimdir.
   Kolay gelsin, görüşmek üzere.

   1. ali dedi ki:

    Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. Çok faydalı oldu.

    Bu arada son güncellemeden sonra uydu ayarlarında frekans ayarlarına giriyorum Televisyon restart etmeye başladı. Hemen fabrika ayarlarına döndüm düzeldi. Bu problem yaşanıyor mu?

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     İşinize yaradığına sevidim.

     Güncelleme sonrasında ‘güncelleme sorunlarını düzelt’ seçeneği ile olası problemleri giderebilirsiniz. Ayrıca güncellemeyi wifi ile değil flash disk ile yapmanızı öneririm.

 136. Çağrı dedi ki:

  500ü aşkın kanal buldu ama tabi kör tarama yaptırınca bunların pekçoğu şifreli, kanald hd falan vs.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Anladım. En doğru çanak ayarlarını haftasonu yazının sonuna ekleyeceğim.

 137. Ali dedi ki:

  Az evvel uydu ayarlarını yapmak istedim. Sonuç inanılmaz oldu. öylesine arattık toplam 1500 yakın kanal buldu. inanamadım.

  Tolga beyin kanal uydu ayarlarını denedim. aynı şekilde 1400’e yakın kanal buldu. Fakat TRT kanalları dışında bulamadım. Aynı zamanda TRT hd Yi açamadım. Zor bir iş.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Uydu ayarlarını paylaştım ancak bir iki ufak değişiklik yapılabilir. Onları da haftasonu vakit bulunca yazıya ekleyeceğim.
   Teşekkürler.

 138. Adnan dedi ki:

  Benim de 42LA660S tv im var. İnternet ağımdan ipad’imle bağlantıyı kurdum ve başka odada tabletimden izleyebiliyorum. Fakat merak ettiğim ben tabletten izlerken internet kotamdan düşüyormu?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Anlamadım 🙂

   Film nerede ? İnternette mi yoksa bir hdd de mi (pc vb)

   1. ADNAN dedi ki:

    Normal Tv kanallarını izliyorum.İpad de Lg Tv Remote
    diye bir programdan izliyorum.Telefonumun internet ağını kullanarak yapıyorum bu işlemleri.

 139. Serhat VURAL dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar;
  10-11 gün önce Bayrampaşa teknosadan lg 32la620s aldım 1099tl’ye. Ramazan ayı olduğu için pek kurcalayamadım. Dün güncelleme yaptım ve kurcalamadım. Şimdi sizin bu güncellemeden kaynaklanan ses sorununu duyunca içimi bir korku kapladı. Acaba bende yaşar mıyım bu sorunu? benim aldığım modelde de bu sıkıntı var mı?

  Yardımcı olur musunuz?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Öncelikle hayırlı olsun 🙂 Hayır olmaz merak etmeyin ses sorunu son güncelleme ile çözüldü. Siz de muhtemelen son güncellemeyi yüklemişsinizdir.
   Gönlünüz rahat olsun.

   1. Serhat VURAL dedi ki:

    Teşekkür ederim Tolga bey 🙂 Bu arada gerçekten çok başarılısınız. yorumlarınız çok güzel. Tekrar tekrar tebrik ediyorum sizleri…

    Selamlar…

 140. utku dedi ki:

  Merhaba,
  İncelemeniz çok iyi. Ben de dün 47la660s aldım. Biraz inceledim. Bir kaç tane mkv formatında film ve dvd denedim bilgisayarı HDMI ile bağlayarak. Filmler genelde süper ama hızlı sahne geçişlerinde veya çok hareketli görüntülerde hafif bir yavaşlama oluyor. Bu sizde de oluyor mu? Dikkat etmeyince farkedilmiyor pek. Aynı filmi usb disk’e attığımda aynı problem oluyor ama bu HDMI’a göre daha az oluyor gibi geldi bana.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Ağırlaşma derken görüntünün dağılması gibi mi ? Herhangi bir ağırlaşma olmuyor bende ?

   Teşekkürler bu arada 🙂

   1. utku dedi ki:

    evet olabilir. veya tasvir ettiğiniz patates gibi görüntü olabilir bu. Yavaşlama değil aslında. görüntünün bozulması, hızlı kamera dönüşlerinde özellikle. Geri kalan da görüntü normal. Kafaya taktım biraz. Aynı filmlerde, iki yıl önce babam için aldığımız Vestel LCD TV’ de olmuyor. Ama bunda dediğim gibi hızlı görüntü değişen veya çok fazla hareket olan sahnelerde hafif görüntü bozuluyor. Ben görüntü ve ses konusunda çok takıntılı olduğum için kafama takıyorum.

    Sizce bu bir problem midir? akşam güncelleştirme yapıp tekrar deneyeceğim.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Güncellemeyle düzeleceğini sanmıyorum. Çünkü güncellemede böyle bir yenilik yok. Size tavsiyem bunu LG Desteğe mail atarak geri bildirim sağlamanız. Aynı şikayeti ben de yazıyorum. Ses problemini bu şekilde bildirerek, bizim sayemizde olsun ya da olmasın, çözdük. Yazılımsal bir sorun da olabilir. Eğer öyleyse bir sonraki güncellemede düzelmesi için feedback yapmalıyız 😉

  2. Ali dedi ki:

   Aynı sorunu bilgisayar bağlantısında dün akşam yaşadım. Bugün teknosa’dan 1.4 hdmi Monters marka kablo aldım. şimdi renkler ve takılma gibi bir sorun kalmadı. Bu arada usb yerine hardisk öneririm. Sonuçta yüksek veri gönderiyorsunuz + verinin işlenmesi, kısacası veri yolu çok önemli. Fakat halen televizyona ısınamadım, sanki her an bir sorun çıkacak ve çözümü yok gibi hissediyorum. 55La660s henüz alalı 24 saat oldu. günceleme için bugün bir lg yetkilisi eylül’e kadar bekleyin ancak yazılım oturur dediler.

   Son olarak evde 4.2hz 4 çekirdek, hd6850 3D ekran kartı, asusm5a97,8gb cossair ram’li fena olmayan bir desktop var fakat bir türlü 3d bağlantısını istediğim gibi yapamadım. Daha doğrusu en uygun setup ayarını bulamadım.
   Sanki tv nin işlemcisi daha iyi 3d elde ediyor.

 141. harun durak dedi ki:

  yaklaşık 10 gün önce burdki incelemenin etkisiyle de 42la660s tv aldım tv den genel anlamda memnunum yalnız bugün bir uydu taraması yaptım yaklaşık 500 ün üzerinde kanal buldu trthd için yapmıştım çünkü o yoktu tarama bitti ben de kanl düzenleyim dedim o da ne kanl düzenleme fonksiyonu çalışmıyor kafayı yiyecem kanl düzenleme nasıl geri aktif olacak yardım edermisiniz

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Çalışmıyor derken nasıl çalışmıyor ? Tıklanmıyor mu ? Tıklayınca hata mı veriyor ?

 142. brk dedi ki:

  Tw’ye bir türlü ısınamadım, kullanımsız sihirli kumandası, yavaş kanal geçişi, kanal kaydetme problemleri pişman oldum diyebilirim dahili uydu alıcısı kullandıgımdan kanal geçişleri gerçekten vasat.

  1. ali dedi ki:

   Burak bey merhaba,

   Kanal düzenlemeyi ayarlar üzerinden uydu bölümünde yer alan program düzenle seçeneği üzerinden halledebilirsin. bir takım kısa yollar ve favori liste oluşturma seçenekleri var. istediğiniz kanalı istediğiniz sıra ile kayıt edip favoriye alabilirsiniz.Cut-copy özellikleri var. Fakat isimleri öyle değil. aynı şekilde uydudan de-aktif kanal yapma seçeneği var. fakat yazılımın en büyük eksiği ayarladığınız kanalları tv seyrederken değiştirmek istedğiniz kısa yolu yok. kısa yola ulaşmak için mutlakaya uygulamamalar üzerinden gitmeniz lazım. Ben alıştım. uydu kanalları geçişi az daha hızlı olsa daha iyi olur. Fakat çok çokta yavaş değil.

   Bir şu pc’den 3d olayını çözebilirsem harika olacak. Son olarak Tolga beyin önerdiği Powerdvd ile film açtığımda pc ve lg tv birbirlerini tanıyıp otomatik 3d’ye geçiyor. Fakat benim grafik kartı tv’ye ek olarak 3d işleyince
   görüntü aktif gözlükler gibi oluyor. Aşırı bir derinlik gözünüz saçmalıyor. Takıldığım konu burası oldu. bir türlü pc’yi set edemedim. tv’deki 3dleri sıfırlayınca bir nebze iyi oluyor. Tahmin ediyorum bir çok insan bu konuda takılmıştır.

   Şunu rahatlıkla söyleyebilirim 3D filmleri direk tv üzerinden seyredebilirsin. Lakin Lg tv, pc tarafından şimdilik çok daha başarılı 3d’leri işliyor. Ar-GE’ye devam. Tolga Bey’e bir kez daha teşekkür ederim.

   1. Tolga CANATAN dedi ki:

    Bilgiler için ben de teşekkür ederim 🙂

  2. Tolga CANATAN dedi ki:

   Dahili uydu alıcıların neredeyse hiç birisi harici kadar iyi performans veremiyor haklısınız. Sihirli kumandadan memnun değilseniz, ki dahili alıcı için alışmak gerçekten sabır istiyor, normal kumandasını satın alabilirsiniz.

 143. efe dedi ki:

  (PLAYSTATİON 3 PERFORMANSI HK.)

  Arkadaşlar tekrar merhaba,

  yazılarınızı okudum ps3 performansı hakkında bilgi yazan olmamış. Tv genel itibari ile ps3 de başarılı.Dual play özelliğini de denedim mükemmmel aynı anda 2 kişi tam ekranda oyun oynayabiliyor. Birde maç performansını denemek için pes2013 ü oynadım ve işte burda sıkıntılar başladı. Oyunda kaleci topa vurduğunda olsun adamlar şut çektiğinde olsun ara ara takılmalar oluyor. top 2-3sn titreye titreye gidiyor. tabi bu olay tv nin hz le ilgili. trumoniton ayarlarınıda yaptım ama fayda vermedi. bunun sebebini araştırında tv nin gerçek panel tarama hızının 50 hz olduğunu gördüm 🙁 yazılımla 400 hz çıkarılıyor ama bu 1080p oyunlarda fayda vermiyor malesef. ama yinede maç güzel bir şekilde oynanıyor. kısacası ps3 maç oynayacak olanlar bunu göz ardı etmeli..Diğer oyunlarda (araba yarışı,aksiyon…vb.) bu sıkıntıyı görmedim..

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Teşekkürler bilgi için. Panel hızının yazılımla 400’e çıkartıldığı su götürmez bir gerçek. Hap kadar işlemcilerle gerçek 400hz mümkün değil.

 144. ZAFER dedi ki:

  Merhaba
  Televizyonun üzerindeki kontrol butonlarını (sağ tarafda hemen yan arka tarafda) ben kullanamıyorum. Bu tuşları aktif hale getirmek mi gerekiyor?

 145. ramazan dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey,burada yazılanları okuyup bir hafta önce sipariş verdim ve dün itibariyle 42LA660s LG tv’m geldi ve kuruldu. Yazılım güncellemedim, şöyle bir mesele var ki bu sorun mu değil mi onu merak ettim, kanallarda geçiş yaparken mesela 1 den hiç durmadan 10a doğru giderken ekran hafif kararıyor, izleyeceğim kanalı seçip orda durunca tekrar eski haline geliyor. Böyle bir durum yaşayan var mı acaba?

  1. Çağrı dedi ki:

   Ramazan Bey benim 42LA640s, aynı olay bende de var, kanal açılana kadar ekran baya kararıyor hatta tamamen siyah hale dönebliyor uzun süre geçiş sürecinde kalırsa.. bir de mesela karanlık (mesela gece geçen) bir sahnede de logoya baktığınızda ekranın karardığını hissedebiliyorsunuz… bu sanırım lg tvlerin ekranda fazla ışık yokken boşuna parlak kalmayarak enerji tasarrufu etme yöntemi gibi bir şey … isterseniz resim ayarlarından enerji tasarrufunu tamamen kapalı duruma getirebilirsiniz ancak kararm olayı yine de tam yok olmuyor…

   1. ramazan dedi ki:

    Çağrı Bey enerji tasarruf modu tamamen kapalı ve resim modu canlı. Bu şekilde gözüme güzel gözüküyor, ancak kanal geçişlerinde bu kararma oluyor, ben de sizin söylediğiniz gibi LG’nin tasarruf düşüncesiyle böyle yaptığını düşünüyorum. Şimdilik başka bir sorunum yok, bir de güncelleme dosyasını indirdim, akşam güncelleme yapacağım. Bir sorun olmasa bari…

    1. Çağrı dedi ki:

     ben tv için güncelleme dosyası indirmedim hiç.. bir ara kendisi güncelleme yüklemişti sonrasında ellemedim.. o konuda deneyimsizim o yüzden=) bu arada bildiğim kadarıyla canlı moddayken kontrast ve arka ışık en son ayar olan 100de oluyor, ayarı şimdiden en sona getirmeniz ileride daha çok parlaklık istemeniz halinde buna erişememenizle sonuçlanabileceği gibi, tvnin renklerini de çabuk yorabilir d,ye düşünüyorum.. eğer harici hd uydu alıcınız varsa, onun da kendine ait renk ayarı var, yani nacizane fikrim tvnin arka ışık ve kontrastını maksimum 90-95 dolaylarında tutmanız ve canlılığı daha çok arttırmak için harici alıcının kontrast ayarını yükseltmenizdir : ) tabi tolga beyden de bi görüş alırız bu konuda: ) tvniz hayırlı olsun bu arada=)

     1. Tolga CANATAN dedi ki:

      Bu tip ayarlamalar kişisel zevklere göre değiştiğinden mutlaka şunu yapmalısınız diyemem. Kendi göz zevkinize göre en parlak ayara ya da orta seviyeye getirebilirsiniz. Göz çok farklı bir olay, insan hangi ayarı yaparsa yapsın bir süre sonra o görüntüye alışıyor ve onun için sıradanlaşıyor. Tekrar değiştirme ihtiyacı hissediyor. Halbuki önceden çok beğendiği görüntüyle aynı 🙂 O yüzden bunun farkında olup kendi zevkinize göre en uygun ayarı yapıp tv nin keyfine bakmak en iyisi…

    2. Tolga CANATAN dedi ki:

     Güncelleme ile sorun olmaz. Sorunlar giderilir 🙂 Ses sorununu kastediyorsanız, o problem çözüldü. Gönül rahatlığıyla güncelleyin.

   2. Tolga CANATAN dedi ki:

    Açıkçası böyle bir şeyi denemedim 🙂 Harici uydudan seyrediyorum genelde o yüzden farketmemiştim.
    Çağrı Bey sizden iyi tester olur 🙂

  2. Tolga CANATAN dedi ki:

   Evet bildiğim kadarıyla o model paralel ithalat oluyor.

 146. Mehmet Emin EĞE dedi ki:

  Burdaki yorumlara bakarak ben de 42LA 660S aldım.07.07.2013 tarihinde Aydın Forum LG bayisinden aldım ertesi günü hemen kurdular ve 10 gündür kullanıyorum gerçekten mükemmel 3D kısa film izledim harika normal uydu kanallarını bile 3D izleyebiliyorsunuz güncelleme yapmadım yapmasam sorun olur mu Tolga bey Teşekkürler…

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Öncelikle hayırlı olsun,

   Güncelleme yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü bazı programlar (örneğin tivibu) güncelleme yapmadan çalışmıyor.

 147. ramazan dedi ki:

  Güncellemeyi bilgisayarıma indirdim, ancak TV’yi manuel olarak usb üzerinden güncellemesini yapamadım, sadece otomatik güncelleme var o da kendisi internet üzerinden yapıyor galiba, bilen var mı manuel olarak güncelleme nasıl yapılır? bu arada çağrı beye teşekkürler:)

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Manuel güncelleme yönergelerini yazıya ekleyeceğim. Sizden bir gün daha beklemeniz. İş güçten ancak vakit ayırabiliyorum kusura bakmayın 🙁

 148. Burak dedi ki:

  Tolga Bey merhabalar,

  Televizyonu 3 gündür kullanmaktayım genel anlamda çok memnunum diyebilirim yanlız size bir sorum olacak, televizyon yeni br model olduğundan internet üzerinde kalibrasyon ayarlarını bulmak neredeyse imkansız. Sizin kullandığınız görüntü ayarları nedir acaba?(3d dahil)

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Burak Bey,

   Ben standart görüntü ayarlarını kullanıyorum 🙂 Bazen filmine göre değiştirdiğim oluyor ama film dışında standartı neyse onu kullanıyorum. İnternette bu tip ayarlar bulamazsınız. Çünkü bunlar zevk meselesi ve kişiden kişiye değişir.

   3D ayarları için eğer derinlik algısı size az geldiyse bunu artırabilirsiniz, aynı şekilde dışa çıkma oranında da benzer değişiklikleri yapabilirsiniz. Tamamen sizin keyfinize kalmış bir şey.

   Geç cevap için kusura bakmayın :/

   Teşekkürler.

 149. Serhat VURAL dedi ki:

  32la620s led tv var bende. 3d performansını herkes övmüş. Bense abartılacak birşey görmedim. 3d ayarı yapmadım. Yapmam gerekiyor mu? 3d ayarlarını nasıl yapmalıyım? (keskinlik, açı vs)

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Standart ayarları yeterlidir. 3D beni de heyecanlandırmıştı açıkcası. Ayarlarınızda bir problem olduğunu sanmıyorum. Ya filmlerinizin 3D sahneleri kötüydü, ya da 3D sizi bizi etkilediği kadar etkilememiş 🙂

 150. Serhat VURAL dedi ki:

  32la660s 1199 tl, ilgilenen arkadaşlara duyurulur.

  Ben 15-20 gün önce 32la620s almıştım 1099 tlye, almasam bunu alırdım, pişman oldum şimdi 🙁

  http://www.n11.com/lg-32la660s-dvb-s-3d-fhd-smart-led-lcd-tv-P13346176

 151. ramazan dedi ki:

  Yönergelerinizi merakla bekliyorum Tolga Bey.

   1. ramazan dedi ki:

    Tolga Bey, .zip dosyasını LG_DTV adlı klasörün içerisine çıkartırken bir hata mesajı alıyorum.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Dosya inerken hasar almış olabilir. Tekrar deneyin.
     Olmazsa farklı bir bilgisayarda indirip açın bakalım.

     1. ramazan dedi ki:

      Şimdi çıkarmayı yaptım, akşam evde güncellemeyi de yaparım artık. Teşekkür ederim… 🙂

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      Rica ederim 😉

 152. yusuf dedi ki:

  Bilgiler çok faydalı gözümden kaçmamıştır diyerek soruyorum. la660s kanalları sıralamayı başaramadım . işaretliyorum ama kaydır kısmı pasif fale geliyor. seçmeden kaydırma tuşu aktif ama önce seçim yapın ve kanal biçimlemeye girin diyor ne yapacağım bilemiyorum.
  favori messelesi var ben favoriye kaydediyorum ama sadece favorileri göremiyorum.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Bu tip durumlarda TV yanımda olmayınca yardımcı olamıyorum 🙁 Yazılımda bir problem olduğunu sanmıyorum. Bence servisi arayıp teknik elemanı isteyin. Sizi telefondan yönlendirir, rahatça yaparsınız.

  2. harun durak dedi ki:

   FABRİKA AYARLARINA DÖN SONRA OTAMATİK ARAMA YAP 3 SEÇENEK ÇIKIYOR DİGİTİÜR SEN YOK U SEÇİYORSUN TAMAM KAYDIR BUTONU AKTİF OLUYOR

   1. yusuf dedi ki:

    yardım için çok teşekkürler. aynen uyguladım her şey aktif oldu. servisi aramak zorunda kalmadım. birde bu siteyle bizleri bir araya getiren Tolga CANATAN’a da teşekkür ederim. birçok sorumuza yardımlaşarak cevap buluyoruz.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Rica ederim. İşe yaradığına sevindim 🙂

 153. Ali dedi ki:

  Sonunda optimum 3d ayarlarını pc’den vermeyi başardım. TV’nin işlemcisinden çok başka ayarlar yaparak mükemmel sonuç aldım. Tabi bunda 3D ekran kartının faydası büyük. Özellikle ATİ Raedon HD kartlarda AMD vision ccc’den ekranınızın Ratio ayarını 0 yapmanız gerekiyor. TV’nin kumandasından tarama seçtiniz zaman TV-Pc arası standart 3D ayarları nefis oluyor. Ardından gene ccc menüsünden 3d ayarlardan istediğiniz ayarı derinlik, filitreleme vs ayarları ekstra yapabilirsiniz. İso bluray açıyorum 40 gb görüntü fotoğraf gibi.

  Son olarak Cyrsis 3 3D oynadım. Anlatılmaz yaşanır denir cinsten. normal oyunlar artık zevk vermez.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Harikasınız. TV’den 3D Crysis oynarken bir fotoğrafınızı çekseniz hiç de fena olmazdı 🙂 Ne kadar eğlenceli olduğunu tahmin edebiliyorum. Vakit bulsam ben de neler yapacağım 🙂

 154. Mustafa Çotur dedi ki:

  47 LA 660 S TEKNOSANDA ALDIM… TV MEDİA OYNATICI OLARAK FEVKALADE İYİ…

  FAKAT YOUTUBE DA VİDEO İZLERKEN HATALAR ALIYORUM. İZLEMEK İSTEDİĞİM VİDEOYU ARADIĞIMDA VİDEOLAR SONUC OLARAK LİSTELENİYOR FAKAT İZLEMEK İSTEDİĞİMDE GÖRÜNTÜ TAKILIYOR VE HİÇBİR ŞEKİLDE VİDEOLARI İZLEYEMİYORUM …

  BUNA BENZER BİR SIKINTI YAŞAYAN VARSA ÇÖZÜMÜNDE YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM…

  SAYGILARIMLA
  MUSTAFA ÇOTUR

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Mustafa Bey,
   İnternet bağlantısından kaynaklanan bir sorun ya da program hatası olabilir. Videoların yüklenmesi için bilgisayara nazaran biraz daha fazla beklemenizi öneririm. Bir de yazılım güncellemesi yapın.

 155. oğuzhan dedi ki:

  merhabalar..55la660 aldım kurulumu yapıldı çok hoşuma gitti tv .. ancak tek kafama takılan şey harici hard disk den HD film izlerken alt yazı dosyam gözükmüyor ..PC de dosyayı açınca alt yazı dosyası var ama tv de açınca sadece film gözüküyor alt yazı yok sorunu nasıl çözebilirim?

  şimdiden teşekkürler..

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Öncelikle hayırlı olsun 🙂
   Alt yazı dosyaları film dosyalarında olduğu gibi hdd içinde tv üzerinden gözükmez. Gizli dosya gibi düşünebilirsiniz. Yani bir klasörde hem film hem altyazı varsa, tv oynatıcısı klasör içinden sadece filmi gösterir. İzlemek için filme tıkladığınızda (altyazı ve film dosya isimlerini aynı girdiyseniz) tarayıcı altyazıyı arkaplanda görür ve filmle eş zamanlı olarak açar. Sizde altyazılı filminizi izlersiniz.

   Sorun, film ile altyazı dosyalarının aynı olmamasından kaynaklanıyor olabilir.Örneğin bir diske ‘film’ klasörü açtınız. İzlemek istediğiniz filmi örneğin ‘batman.mkv’ olarak adlandırdınız. Altyazı dosyanız da aynı şekilde ‘film’ klasörünün içinde ‘batman.srt’ olarak bulunmalıdır. TV oynatıcısı bu iki ismi eşleştirerek altyazıyı çalıştırır.

   Ben teşekkür ederim.

 156. Cengiz Bodur dedi ki:

  merhabalar LG 42LA640S DVB-S 3D FHD SMART LED LCD TV almayı düsünüyorum fakat olumsuz yorumlar kafamı karıstırdı internetten film izlerken 10-15 dakika sonra yetersiz hafıza sorunu uydu taratınca karısık geliyor sıralama yapılmıyormus ses poroblemi vs son durum nedir acaba bu gün itibarı ile bilgisi olan arkadaslar lütfrn yardımcı olabilirmi vereceginiz bilgiler için simdiden çok teşekkürler

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Olumsuz yorum yok aslında. Ses problemini düşünmeyin bile. Çözüleli çok oldu. LG de müşteriler de çözüldüğünü doğruladılar.
   Tarayıcı hatası, donanım yetersizliğinden kaynaklanıyor. FULL HD görüntüyü açmaya anca yeten TV donanımı, aynı zamanda internete bağlanıp tarayıcı üzerinden film gösterirken afallıyor. Keşke olmasaydı ama malesef ki tv tarayıcısı üzerinden flash video (film) izlerken bu hatayı alacaksınız.

   Günümüzün binlerce liralık akıllı telefonları da Flash desteğini tam da bu nedenden dolayı kaldırıyor. Flash içerik sisteme gereksiz yük bindiriyor.

  2. Çağrı dedi ki:

   ben de bu tvyi kullanıyorum iki buçuk haftadır, tarayıcıdan film izlerken hata verme olayını ben de hep duyuyorum ama hiç denemedim, youtube uygulamasından video izledim sadece. ses sıkıntısıyla karşılaşmadım hali hazırda, umarım karşılaşmam da.. Tolga Bey’in de uzun zamandır bu konudaki yazıları bu sorunun çözüme ulaştırıldığı yönünde (ki bu 660 serisine özgüydü anladığım kadarıyla) tvde ufak bir ses-görüntü senkronizasyonu sıkıntısı var ama göze çok batıyor denemez, bi de bu benim harici alıcından mı yoksa tvnin kendisinden mi kaynaklı onu hala bilmiyorum:) tvden bile olsa benim tvye özeldir, genel seri sorunu olduğunu hiç sanmıyorum, yani genel olarak içinize siniyorsa alabilirsiniz bence:)

   1. Tolga CANATAN dedi ki:

    Bence sizin televizyonda senkronizasyon problemi yok Çağrı Bey 🙂

    1. Çağrı dedi ki:

     🙂 umarım ama mesela youtube üzerinden klip izlerken de bu senkronizasyon sıkıntısı oluyor bazen, e onun harici alıcıyla bağlantısı da yok, o zaman sıkıntı ne ki acaba:/

 157. Teoman dedi ki:

  42la660s bugün teknosa ve bimeks 1999 TL ye satılıyor almayı planlayanlar kaçırmasın iyi indirim yaptılar…

 158. oğuzhan dedi ki:

  tekrar teşekkür ederim bilgilendirme için..

 159. kaan serin dedi ki:

  Güzel bir inceleme olmuş emeğinize sağlık. Aynı televizyonu aldım bugün. Kurulum yapıldı.Yalnız sesi %100 yapınca bile sanki yeterli,beklediğim sesi alamadım açıkcası.Ayarlarda atladığım bir kısım mı var acaba.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Ses %100’de yeterli değil mi ? Bu mümkün değil. Ya da sizi beklentiniz çok çok yüksekti :/

   Teşekkürler bu arada 🙂

   1. harun durak dedi ki:

    BENİM TVNİN SESİ 10 U GEÇMİYOR NASIL OLUR SESİ BU TVNİN EN BEĞENDİM ÖZELLİĞİ

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     10’u geçmiyor derken ? 100 olmuyor mu ?

     1. harun durak dedi ki:

      100 BULUYOR TABİ DE BEN 10 U GEÇMİYORUM ÇOK SES OLUYOR O ZAMAN

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      Peki o zaman ama ben neden 10’u geçmiyor dediğinizi anlayamadım 🙂

     3. Çağrı dedi ki:

      10dayken bile o kadar yüksek çıkıyor ki daha ileri götürme ihtiyacı hissetmiyorum, benim kendi bireysel ses seviyesi tercihim 10’u geçmiyor demek istemiş sanıyorum:) 100deyken yetmemesini ben de anlamadım, harici alıcıyla ise alıcının sesini arttırmak lazım, tvnin kendi öz sesi ise bence de 30u falan geçmek imkansız (videonun kendi sesi çok yetersiz deil ise) 20lerde bile istemediğiniz kadar kulak dolduruyor (webden açtığım videolar veya dahili alıcı için söylüyorum) yoksa hariciden izliyorken 80e getirip geri kalan ayarlamayı haricinin kumandasından yapıyorum. 10-20 gibi bir seviyedeyken haricinin sesi oldukça yetersiz kalır.

     4. Tolga CANATAN dedi ki:

      Ben de hiç çıkmıyor anladım 🙂 Ben tv nin sesini 25 yapıp harici uyduyu da %75 civarlarında tuttuğum zaman yeterli oluyor. Orta boy bir odada seyrediyorum.

 160. Ali dedi ki:

  Bugün Desktop PC’nin 3d sınırlarını hem oyunda hem de 20-40 gb filmlerle sınırlarını zorladım. Yeni bir şey keşfettim. iz3d programı ile normal 2d oyunları bildiğiniz 3d yapıyor. Performansı oldukça iyi diyebilirim. Aynı şekilde iz3d programı üzerinden filmlerde daha da derinlik elde ettim. Lakin program üzerinden pc’den 120hz 1.4a gönderiyor. Ve başka bir çok seçenek sunuyor. Cihazının özelliğine göre.

  Cyrsis 3 3D özelliğini doğrudan desteklediğinden bir başka güzel. Tolga bey foto nasıl ekleyebilirim bilmiyorum? yönlendirirseniz sevinirim.

  Son olarak flashdiskten İP tv yi çalıştırdım. Bir kaç türk arkadaş yapmış. İyi iş çıkarmışlar. 20-30 tane hd kanal var. En önemlisi belgeseller kanalları, mtv vs eurosport hd hepsi var. Aynı zamanda baya bir film hd, 3d hepsi var. IC modülü olmadan izleyemediğim kanallara şimdilik %75 ulaştım diyebilirim.

  1. harun durak dedi ki:

   HOCAM BU İPTV NEDİR TVYE NASIL YÜKLEDİNİZ AÇIKLAYABİLİRSENİZ SEVİNİRİM

   1. Tolga CANATAN dedi ki:

    IPTV ile ilgili yakın zamanda bir kaç satır yazacağım .

  2. Tolga CANATAN dedi ki:

   Dışarıdan kamerayla fotoğraf çekip bana gönderin 🙂 Ekran görüntüsü değil normal fotoğraf :))

   ipTV hakkında yazı hazırlamak lazım. Güzel konu. 🙂 Gerçi uzatcak bir şey de yok ama bilmeyen arkadaşlarımız için faydalı olacaktır.

   Paylaşımlarınız için tekrar teşekkürler.

 161. cerenc dedi ki:

  mrb kanal kaydetmenin hdyi biçimlendirmeden başka yolu yokmu acaba yardım edermisiniz

 162. eko dedi ki:

  isteğim kanalı istedeğim numaraya atamıyorum.sorun bendemi acaba?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Program Düzenle menüsünden istediğiniz numaraya taşıyabilirsiniz.

 163. Ali dedi ki:

  TV üzerinden İPTV izlemek için yapılması gerekenler.
  http://forum.donanimhaber.com/m_74946392/tm.htm

  TV üzerinden bazı kanallar donma, bazıları klitlenme yapıyor. Fakat şimdilik herşeye rağmen bence çok başarılı. Üşengeçler için tv’ye ek içerik. Hemde baya bir büyük içerik:)

  Fakat İPTV izlemek pc bağlantısı üzerinden daha mantıklı. PC üzerinden izlemek için aşağıda ki siteye üye oldum.
  http://www.hqtv.biz/

  1. Ali dedi ki:

   Ufak bir hatırlatma İPTV izlemek ve hele ki HD kanallar, 3D içerikler için en az 10 mb bağlantı hızı şart.
   Bende 50mb bağlantı var. Sorun yok.
   HD bağlantılar 8-12 mb bağlantıda harika. IPTV bir nevi kota canavarı. Fakat bir çok kanal hem hd hem de şifresiz.

 164. ozan turhan dedi ki:

  herkese ıyı geceler bende aranıza katılmıs oluorum ıkı gun ıcersınde la660s tv gelcek umarım memnun kalrım buarada ıp tv yı bnde merak ettım bu konuyu guzel bı sekılde bılglendrsenz tolga bey cok memnun olurum tskler tkrar

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Öncelikle hayırlı olsun 🙂

   IP TV ile ilgili bir şeyler yazacağım evet 🙂

   1. ozan turhan dedi ki:

    cok tskler

 165. yusuf dedi ki:

  güncellemeden sonra internetten filmi açınca önce izleyebiliyorum ama ikinci parta geçince ses oluyor görüntü gelmiyor explorer kapatıp açınca düzeliyor üçüncüye tekrar aynı şeyi yapıyor.bazı sitelerde de yine sadece ses alıyorum görüntü yok. sizde böyle bir durumla karşılaştınız mı?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Bu tarz bir sorun yaşamadım. Tarayıcının flash desteğiyle ilgili bir problem olmalı. Smart Menüdeki güncelleme sorunlarını çöz seçeneğini deneyin bakalım.

   1. yusuf dedi ki:

    onu yaptım sadece televizyonu resetliyor başka bir şey yapmıyor. internetten film izlemek otomatik partsız sistemlerde sinir bozucu bir hal aldı. sebebini veya çözümünü bilen varsa yardım etsin lütfen.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Hmm anlaşılan tarayıcıdan film izlemeyi sevmeyen bir tek ben varım. Sizin sorun için yapacak bir şey yok gibi görünüyor. Size tavsiyem LG Desteğe bu yönde mailler atıp, bir sonraki güncellemede flash desteğini gözden geçirmelerini istemek olacak.

 166. Teoman dedi ki:

  tolga bey uzun zamandır sizi takip ediyorum hafta sonu bu tv nin teknosa ve bimekte güzel indirim yapılması ile beraber bende bir tane aldım.
  1 saat içerisinde gelip kurulumu yapıldı.. kanlları ekledim yazılımını güncelledim bu noktaya kadar bir sorun yoktur.
  şimdilik gözüme çarpan tek sorun facebook’a kendi application ile bağlanmak istediğimde hata veriyor. aktif edilmesi için..
  kendi brovser’ından girip verdiği kod ile aktid etmeme rağmen aynı durum devam ediyor.
  bu sorunu nasıl ortadan kaldırabilirim yardımınızı rica ederim.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Kodu istediği zaman kendi tarayıcısından değil de pc tarayıcısından (chrome gibi) verdiği adrese girip kodu alabilirsiniz.

   Bu arada güle güle kullanın 🙂

 167. teoman dedi ki:

  tolga bey dediklerinizi yaptım fakat aynı hatayı almaya devam ediyor.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   O halde tv deki güncelleme hatalarını düzelt seçeneğini seçip tekrar deneyin. Yine olmazsa fabrika ayarlarına dönmeyi deneyebilirsiniz. (Fabrika ayarlarına dönmek kanal düzenlemelerini ve kişisel ayarlarınızın tümünü siler.)

 168. seçkin aten dedi ki:

  TOLyorumlarını okuyorum.bende 7 temmuz 2013 tarıhımde 42”LA 660S LG tvGA bey yarım saattir sizin ve arkadaşların aldım.ancak 1gün sonra gelen teknık servisin bütün kurulumu ve tanıtımı 5 dakkaya sıgdırma çabası benı çileden cıkardı.O sinirle servisi evden kovdum,bidahada ellemedım tv yi…birde uydudan gelen kablonun yetersiz olması(her tv için ayrı hat çekılmesı gerekıomuş)nedenıyle daha tek bır kanal bile izlemedım o gun bugun.ama yazılarınızı okuduktan sonra bu hafta kablo cektırıp tavsiyelerınız dogrultusunda izlemek nasıp olur inşallah.birde size sadece burdanmı ulaşabılırız TOLGA bey.herzaman gıremıorumda nete oyuzden soruorum.TEKRAR PAYLAŞIMLARINIZ VE EMEKLERINIZ İÇİN TEŞ EDERIM.HAKKINIZI HELAL EDIN.COK GÜZEL BILGI VE PAYLAŞIMLAR.SİZİN GİBİ DUYARLI VE YARDIMSEVER İNSANLARA İHTIYACIMIZ VAR.ALLAH’a EMNAET OLUN SAYGILAR.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Teşekkür ederim, yardımcı olabiliyorsam ne mutlu…
   Hayırlı olsun televizyonunuz. Servis elemanlarına kızıp da televizyonu dışlama niye ? 🙂 Pire için yorgan yakılır mı 🙂 Siz bağlatın kabloları keyfinize bakın. Bir kaç 3D bir kaç tane de HD film bulun sizden iyisi olmaz 🙂

   Twitter ve Facebook üzerinden de ulaşabilirsiniz. Blog’un en üzerinde butonlar mevcut.

 169. ali dedi ki:

  Tolga bey 3d konusunda bir bilgi paylaşmak istiyorum. Benim gibi ağırlıklı 3d ile uğraşanlar için faydalı olacaktır.
  Özellikle amd kartı grafik kartları için normalde paralı olan iz3d programı kesinlikle kullanılmalı. AMD chipli grafik kartları için AMD bizzat öneriyor. Hatta programın içinde AMD için bir bölüm var. eğer kartınız amd ise program ücretsiz çalışıyor. Son bir bilgi daha. AMD’nin sayfasında okudum. Eğer AMD kartınız directx11 destekliyorsa çoğu oyunu iz3d ile 3d oynayabiliyorsunuz. Bunu amd global sayfasında okudum. PC’deki en basit directx destekli oyundan en sağlam oyunlar olan ferrari legend’da denedim. Aynen 3d oldu. illa cyrsis gibi 3d destekli olması gerekmiyor. 3d etkisi olarak tabi ki cyrsis 3 gibi değiller. Ama iz3d programıyla 2d oyunları 3d açmaya çalışırken çok bir beklentim yoktu. Sonra gözleerime inanamadım normal 2d oyun 3d olmuş. aynı zamanda – / + ve alt tuşu seçenekleri ile derinlikleri manuel oyun içinde yapıyorsunuz. Öyle bir baş ağırısı şaşı görmede olmuyor.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Çok değerli bilgiler bunlar 🙂 Araştırıp, ilgili olduğunuz konuları bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Bu konu hakkında da detaylı bir yazı hazırlamak gerekecek anlaşılan 🙂

 170. Çağrı dedi ki:

  Hangi harici alıcıyı kullanıyorsunuz Tolga Bey?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Digiturk’ün kötü bir alıcısı var. Sizin senkron sorunu youtube da da varsa tv arızalı olabilir. :/

   1. Çağrı dedi ki:

    öte yandan harici alıcıyı başka tvde denediğimde yine senk sorunu veriyor, tvye başka bir harici alıcı taktığımda senk sorunu olmuyor, bu da alıcıyı suçlattırıyor bu konuda.. tamamen belirsizlik söz konusu:) bir de bende şu an en fena durum show tvde. mesela müzik kanallarında bazı kliplerde hiç senk sorunu yokken bazılarında hafif sıkıntı var onu da anlamadım da, dediğim gibi show tvde çok rahatsız edici bir senk problemi var. diğer kanallarda dikkat etmiycem dersen etmeyebiliosun ama show tv nie böyle anlayamadım

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Sorun harici alıcıda. Öyle gözüküyor. Youtube vb programlar yazılımla ya da internet bağlantısıyla alakalı olabilir.

     1. Çağrı dedi ki:

      evet sanırım en makul analiz bu.. bakalım çözebilecek miyim:) teşekkürler:)

 171. sahin dedi ki:

  Haziranda alığım 47la660s e dün gece ilk güncellemesini yaptım. Hiçbir değişiklik farketmedim, bir problemde
  gözükmüyor şuan arkadaşlar. güncelleme versiyonu 3.20.30 du
  zannedersem.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Evet o sürümde gözle görülür bir değişiklik yok. Önceki güncellemenin ses sorununu çözüyor ve arkaplanda bazı iyileştirmeler yapıyor.

 172. ozan turhan dedi ki:

  merhaba tolga bey ben bısı ogrenmek ıstıorum la660s kurulumu yarın yaplılıcak ama ben duvara monte etmek ıstıorum ıcersnden askı aparatı cıkıo mu yoksa bz kendımız mı taktıoruz sımdıden tskler

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Ozan Bey,

   Duvara asmanın uzun vadede sorun çıkarttığını duyduğumdan dolayı televizyona hiç o yönden bakmadım. Yani buna dikkat etmedim. Sizi yanıltmak istemem. İsterseniz gelecek servisi arayıp en doğru bilgiyi alın.

   1. uğur demir dedi ki:

    Tolga Bey Selam..

    LG42LA660 Kullanıyoruz.Şunu sormak isterim. Evde internet Wifi. Laptop ve Tv aynı anda açıkken modem sürekli Dowland haline geçiyor. Hani modemin üstünde 4 beş tane ışık vardır ya, bir tanesi sürekli pır pır yanıp sönüyor. Laptopu hapattığımızda dowland hali bitiyor.Bu durum SmartShare özelliğinden mi kaynaklanıyor acaba..
    Teşekkürler..

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Merhaba Uğur Bey,
     Smart Share wifi ağını kullandığından elbette ışık tarif ettiğiniz şekilde yanacaktır. Ancak bunun için PC ve TV den Smart Share’i aktif etmeniz gerekir. Smart Share otomatik açık konumda da olabilir. Bunun için Nero programından ‘Paylaşımı durdur’ gibi bir seçenek bulup tıklayabilirsiniz. Smart Share’i daha önce hiç kullanmadıysanız, problemin kaynağının kesinlikle TV olmadığını söyleyebilirim.

     Diğer taraftan laptop’ta interneti sürekli kullanan başka bir program da olabilir.

     1. uğur demir dedi ki:

      Çok teşekkür ederim..
      SmartShare aktif pc den paylasım da yaptık bir sorun çıkmadı.Aslında benim öğrenmek istediğim bu paylaşım durumunun ya da SmartShare hizmetinin bir şekilde açma ve kama durumunun olup olmadığı..

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      PC’den paylaşım yaptığınız programı kapatarak durdurabilirsiniz. Sanıyorum Nero Smart Share kullanıyorsunuz ?

      Rica ederim 🙂

 173. ozan turhan dedi ki:

  anladım pekı tvının ıcınden askı aparatı cıkıo mu yoksa ayrıyetten satın almak mı gerekıo

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Servisten en doğru bilgiyi alırsınız derken bunu kastetmiştim 🙂 Ben alalı çok oldu kutudan bir çok şey çıkıyor ama duvar aparatını hatırlayamadım.

  2. uğur demir dedi ki:

   Kutu içinden duvar aparatı çıkmıyor.. Ayrıca almanız gerikli..

   1. Tolga CANATAN dedi ki:

    Teşekkürler 🙂 Ben de emin olamadım yahu o kadar şeyden sonra 🙂

 174. uğur demir dedi ki:

  Doğrudur Nero kullanıyoruz..
  Tekrar teşekkürler..

  1. ozan turhan dedi ki:

   eywala dostum umarım onuda lg servısı duvara monnte eder:))bı zahmet

   1. uğur demir dedi ki:

    Servis gelmeden 30-40 dakika önce sizi arıyor ve geleceklerini bildiriyor. Bu arada TV nin masa üstüne mi yoksa duvara mı kurulacağını da soruyor. En azından bize gelen servis öyle yaptı,

    1. ozan turhan dedi ki:

     tamam kardesım tsk ederım

 175. mustafa toprak dedi ki:

  selam tolga bey benim televizyon almam için beklediğim DVB T2 yeni nesil karasal yayın özelli var mı teşekkür ederim.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Bu özelliği onaylayan hiç bir bulguya rastlamadık 🙂

 176. Zekeriya dedi ki:

  Merhaba Arkadaşlar!
  42LA660S kullanıcısıyım. Karşılaştığım bir problemi paylaşmak istiyorum. Harici diskimde bulunan cep telefonu ve fotoğraf makinemle çektiğim videoları oynatırken görüntüyü oynatıyor ancak ses gelmiyor. Zannedersem videoların uzantıları mp4 ve amr. Çözümünü bulamadım, sizlerden deneyenler oldu mu acaba. Ne yapabiliriz yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Ses kodekleriyle ilgili bir problem olabilir. LA660S; AC3(Dolby Digital), EAC3,HAAC,AAC, Mpeg, MP3, PCM, DTS ses kodeklerini oynatabiliyor. Videoların ses kodeklerini herhangi bir video düzenleme programında değiştirip tekrar dener misiniz ?

 177. ozan turhan dedi ki:

  tekrar merhaba tolgay bey bugun tv kurulumu yapıldı genele olarak cok begendım tv yı bı kac takıldgım yer var 3 tane 3d fılm ındırdım alt yazılrını aynı seklde bır dosyada tutum yalnız bırınde dgru sekılde alt yazı cıktı dıernde bı alt yazı bulamadım dıeırnde ıse alt yazı cıktı ama fılmle beraaber gtmıo arkadan gelıo alt yazı 🙂 bır sorunum daha var lıg tv uyglansmda vıdeolar tam ekranda acılmıo kucuk ekranda ıslıyebılıorum ancak bı bılgnz varsa bunlar hakında cok mmenum olurm

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Öncelikle hayırlı olsun Ozan Bey, güle güle kullanın 🙂

   Altyazıları film ile aynı klasörde, aynı isimde atmanız gerekiyor. Bir klasörde bir film bir de altyazı dosyası olursa en sağlıklı şekilde izlersiniz. Eğer altyazıda senkron problemi varsa %90 alt yazı ile film uyumsuzluğu vardır. Yani sorun TV de değil altyazıdadır. Altyazının sizin filme uygun sürümünü bulmanız gerekir.
   Eğer altyazı ile film aynı klasörde olmasına rağmen, TV’de altyazıyı göremiyorsanız kontrol etmeniz gereken şey isimlerinin aynı olup olmadığıdır. Örneğin, ornek.mkv ile ornek.srt şeklinde tek klasörde tutacaksınız. Alt yazı formatı mutlaka .srt olacak.

   İyi seyirler 🙂

   1. ozan turhan dedi ki:

    Tsk ederim tolga bey indrdgm 3 ayri filmi ayri klasorlerde alt yazlari ile brlkte tuttum birnde gayet normal calsti dierlernde .demeki alt yazlrda bi sorun var sunuda belirtrim mesla titanic filmini titanic +titanic.srt ile yapsak sorun olur mmu illa mkv eklemek zorundmyiz filme

 178. ferhat dedi ki:

  arkadaşlar merhaba lg la 660s tv aldım internet explorer den filim izlemek istediğimizde 15 dk süre sonunda yetersiz bekllek diyor ve izleyemiyoruz bu konu hakkında ne yapmamız gerekiyor hariçi hdd miz mezcut bunu televizyona bir program aracılığı ile kendi belleği olarak gösterebiliyormuyuz… biz bu tv de internetden filim izleyemiyormuyuz explorer den LÜTFEN YARDIM

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Öncelikle hayırlı olsun 🙂 İlk olarak o tarayıcının Internet Explorer olmadığını söyleyeyim. Ukelalık gibi algılamayın ama IE tarayıcısı LG televizyonlarda yok. Yanlış anlaşılma olmasın. TV tarayıcısında uzun süreli film izlemede hata alındığını yazmıştım. TV nin RAM miktarı yetersiz kaldığından bir süre sonra bellek hatası verip tarayıcıyı kapatıyor. TV tarayıcısı üzerinden film izlemek zor.

   1. murat dedi ki:

    bu ne kadar dogru bir tespit emin değilim. bu bellek hatası aynı sitenin aynı sayfasında bazen hiç çıkmazken bazen 1 saat sonra bazen de 10 dakika sonra çıkabiliyor.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Tespitiniz doğru. Zannediyorum bu ram üzerindeki o anki yük ile ilgili.

 179. Burak dedi ki:

  İncelemeniz ve güncellemeleriniz için sonsuz teşekkürler tolga bey, 47la660s kullanıyorum. Tvnin arkasında vga çıkışı bulunmuyor, vga çıkışlı pcyi tvye nasıl bağlayabiliriz ? vga-hdmi dönüştürücü aldım ama işe yaramadı, tvnin kılavuzunda pc bağlantısının tvnin arkasındaki hdmi çıkışından yapılacağı söyleniyor ama ne yaptıysam bir türlü sinyal alamadım. Masaüstü pc sahibiyim, yardımcı olabilirseniz sevinirim..

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu. VGA-HDMI kablolarla bu sorunu çözebilirdiniz. Kullandığınız kabloda ya da PC nin görüntüyü aktarmasında problem olabilir. Doğrudur, aktarım için TV nin HDMI girişini kullanacaksınız. Ekran kartınızda HDMI çıkışı yoksa, HDMI _ VGA kablosu ile bu sorunu çözebiliyor olmanız gerekir.
   Ancak bu tür dönüştürücü kabloların orjinali kadar verimli olmayacağını da hatırlatayım. HDMI – HDMI kablolara göre görüntü kalitesinde düşüş yaşayabilirsiniz.

   1. Burak dedi ki:

    Hemen ilgilendiğiniz ve cevap yazdığınız için sağolun, bana tavsiye edebileceğiniz bir vga-hdmi kablo varmıdır? Yine arkadaşlardan pcsi vga çıkışlı olup da tvye bu şekilde pcyi bağlayan varmı? Anlatırlarsa çok sevinirim. Keyifli seyirler herkese..

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Kablo için spesifik bir öneri yapamayacağım ancak çok kalitesiz olmadığı sürece hemen her kablo işinizi görür. Kablo seçiminden ziyade PC’nizin ekran paylaşım ayarlarında bir eksiklik olduğunu dşünüyorum. Kabloyu bağladıktan sonra ayarları kurcaladınız mı acaba ?

     1. Burak dedi ki:

      Pcden hiçbir ayarlama yapmadım tolga bey, sadece dönüştürücü kabloyu bağladım ve sinyal alamayınca dönüştürücüyü geri iade ettim vatana,90 lira gibi bir tutardı çünkü işime yaramayınca iade ettim, şimdi direkt dönüştürücü olmayan sadece bir ucu vga bir ucu hdmı olan bir kablo alıcam 18 liraya ama ikinci defa arkadaşlar iade kabul edermi bilmiyorum, onun için tereddütteyim ama denemeden de bilemicem hiç 🙂 pcden ekran paylaşımı konusunda hiç bilgim yok ne yapmalıyım?

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      Yeni kabloyu deneyin bakalım. Olmazsa ayarları bir şekilde yaparız.

     3. Burak dedi ki:

      Sonunda pc tv bağlantısını yapmış durumdayım. Hiç kapsamlı bir dönüştürücüye filan gerek yokmuş. Pcmin arkasında vga çıkışının yanında dvı çıkışının da olduğunu fark ettim ve vatandan bir ucu dvı bir ucu hdmı olan bir kablo aldım ve bağlantıyı bu şekilde anında sağladım, ancak ses almak mümkün değil bu şekilde arkadaşlar. Benimki gibi eski kasa bilgisayarı olan, bilgisayarında widi ve miracast gibi özelliği olmayan arkadaşlar bu şekilde bağlantıyı kurabilirler. Hiç LG Müşteri hizmetlerine sormaya da gerek yok aman sakın (!) hem telefonda bana bunun teknik olarak mümkün olamayacağını söylediler, hem de eve gelen yetkili arkadaş mümkün olmadığını söyledi, onların lafına uysam gidip hiç kablo almasam bilemicektim olduğunu, bir firmanın reklamında diyor ya “aklımı seveyim aklımı”:)

     4. Tolga CANATAN dedi ki:

      PC’de DVI olduğunu bilseydik keşke Burak Bey 🙂 DVI ses aktarımı yapmadığı için evet ses alamazsınız.
      Çözdüğünüze sevindim. Şimdi TV’nin tadını çıkarma vakti 🙂

 180. ozan turhan dedi ki:

  sorunu cozdum tolga bey 3d fılmerdekı alt yazılardaymıs problem ayrıyetten aynı fılmlerı full hd ındırdım alt yazılarda bı sorun cıkmadı buna ek olarak fılmelrı 3d dondurdum ayarlardan extreme secınce ınanılmaz bır perfonmans aldım oncekı 3d fılmde bıle bukadar verım alamamıstım

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Sevindim 🙂 Altyazılarda problem olduğu belliydi. Çünkü Televizyonun bu yönde bir problemi yok.
   Haydi iyi seyirler o zaman, her gün bir yeni film 🙂

 181. harun durak dedi ki:

  ıp tv yi kurdum harika bir uygulama arkadaşlar öneririm bu arada film izlerken 15 dk yetersiz bellek sorunu bu uygulamayla beraber ortadan kalkıyor (gerçi benim tv normal izlerken de yaklaşık 40 dk bu uyarıyı vermiyordu) ıp tv ile 70 dk film izledim donma yetersiz bellek sorunu falan vermedi uygulama bazı yerlerde kitlenme yapsa da bence harika

  1. ozan turhan dedi ki:

   Ip tv yi bnde kurmayi dusunurom fkaat hic bi bilgim yok nasil yapldgna dair eger detayli bi sekilde nasil yapldgna dair bilgi verirsnz cok makbule gecer 🙂

   1. Tolga CANATAN dedi ki:

    Yazacağım ama bir türlü fırsat bulamadım 🙁 Sanıyorum hafta sonu hazır olur.

    1. ozan turhan dedi ki:

     Ilginz icin tekrar tesekurler Tolga Bey

     1. Tolga CANATAN dedi ki:

      iptv bağlantısına ana sayfadan ya da bu yazının sonuna eklediğim güncellemeden ulaşabilirsiniz 🙂

 182. ahmet dedi ki:

  bu 3. mesajım. Neden yayınlanmıyor merak ediyorum. TElevizyonda ışık sızması var. servis bariz olan şeyin normal olduğunu söyledi.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Ahmet Bey bana ulaşan ilk mesajınız. Neden yayınlanmasın 🙂

   Işık sızması lcd ekranların bir çoğunda olabiliyor. Bu duruma LG nin tüm serilerinde var diyemeyiz. TV’yi yeni aldıysanız ve içinize sinmediyse iade edebilirsiniz.

   1. ahmet dedi ki:

    Kusura bakmayın, daha önce geç saatte yazdım belki ondan ulaşmamıştır. Televizyonu 21 Temmuz pazar günü aldım. Pazartesi kurulumu yapıldı. Sağ alt köşede bir ışık sızması gördüm. Servisi aradım. Servis dün tvyi aldı. Bugun aradığımda sızmanın normal olduğunu sınırlar dahilinde olduğunu söyledi. Bu durumda iade isteyemeyeceğim. Ama ışık sızması var. Televizyon gelirse burada resimlerini de paylaşırım siz de fikrinizi söylerseniz sevinirim.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Anladım. Kötü olmuş sizin için. Ozan Bey’in de dediği gibi fotoğraf çekip ekleyebilirseniz çok sevinirim. Işık sızmasını sizin giderebilme gibi bir imkanınızda yok. TV garanti dışı kalır…
     Değişim için şartları zorlayın bence. Değiştirilen TV, genel merkezde onaylanmazsa değişimi onaylayan servis çalışanlarının ücretinden kesildiği için çalışanlar da bir hayli direniyorlar. Siz biraz üsteleyin, eğer yine kabul etmezlerse onlardan çözüm önerisi alın. Kendileri düzeltebiliyorlar mı ? Hiç kimse binlerce lira verip de içine sinmeyen malı kullanmak istemez.

     1. ahmet dedi ki:

      tv serviste şuan. bana geri verecekler. iade almayacaklar. yarn gelince resimlerini paylaşırım.

 183. burak dedi ki:

  Selam, tvyi aldım. Şahane. android markette kumanda uygulaması var çok iyi. akıllı kumanda sayısı 2ye cıktı.

 184. ahmet dedi ki:

  Selam, Televizyonumda ışık sızması var. Sizlerden böyle bir problemi olan var mı?

  1. ozan turhan dedi ki:

   Merhaba kardesim bence ekranin gorununtusunu koyarsan daha gercekci bir yorum yapabilrz bana gelen servis la serilernde isik szmsnin kolya kolay olmadni soledi bnde siyak ekrani aciorum ama pek bisi goremiorum

   1. ahmet dedi ki:

    Televizyon gelir gelmez resim paylaşacağım. Fikirlerinizi bekliyorum. Ben büyütüyorsam ortada çok büyük bir sorun yoksa ışık sızması açısından mutlu olurum. Ama zamanla artar filan diye sıkılıyorum açıkçası.

    1. ozan turhan dedi ki:

     Resimleri koydgnz zaman bir mukayse yapmamz daha saglikli olur bzim tvlere gore cok bariz bir isik szmasi yoksa normal die dusunuorum

     1. ahmet dedi ki:

      Selam,

      TV bugün servisten geldi. İlk söyledikleri gibi ışık sızması yok dediler. Ben de bu yönde bir rapor istedim. Servis tutanağına bir problem olmadığını yazdılar. Fotoğraf ekleyeceğim fakat telefon dışında bir kameram yok şu anda. Çözünürlük kötü olduğundan belli olmuyor resimler.

      Bir de sorum var kanallarla ilgili; bazen sinyal vermeyen bir kanal olduğunda atlıyor sanırım. Mesela 29 numaralı kanal gitti ama 29 numara da gitti. 28 den direkt 30a geçiyor. Ama ben o olmayan kanalın yerine 29a başka bir kanal taşımak istiyorum. Fakat 29 numara yok şu anda. Bu konuda ne yapabilirim?

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      Merhaba,

      O kadar büyük bir sorun olsaydı servis de inatla geri göndermezdi gibi geliyor bana. Siz artık sürekli oraya dikkat ettiğinizden gözünüze batıyor olmasın ?

      Dahili uydu alıcısını çok fazla kullanmadığımdan kanalların gitmesiyle ilgili de sizi yönlendiremeyeceğim. Program düzenleme menüsünde 29 yok mu ?

 185. ahmet dedi ki:

  Belki de ben büyütüyorum. Resim koyabilirsem siz de fikir belirtebilirsiniz. Kanal düzenlemede 29 gitmiş. En sona atmıştır belki dedim ama yok. Tamamen gitmiş. Harici uydu kullandığınızda kanal geçişi daha hızlı oluyor mu?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Elbette daha hızlı oluyor. Kaliteli bir HD uydu alıcısı alırsanız bir çok konuda daha rahat edersiniz.

   1. ahmet dedi ki:

    Kanal değişirken uydu alıcının kumandasını mı kullanıyorsunuz?

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Evet harici alıcının kumandası kullanılıyor.

 186. Mustafa ÇOTUR dedi ki:

  Merhaba Lg 47La660s de önbellek temizleme işlemini nasıl yapabilirim…

  1. Bünyamin dedi ki:

   Merhaba,
   Montaja gelen arkadaşa sormuştum aynısı, fabrika ayarlarına dönersen ön bellek boşalır dedi. Biraz saçmaladı sanırım yada o da bilmiyor her seferinde fab. ayarlarına gitmek kanal ayarlamak vs. çok zor. Bende de 47la660s var. internetten film izlediğim zaman bir süre sonra önbellek doldu diyor kapatıyorum o sayfayı, yeni bir sayfa açarak filmi kaldığım yere getiriyorum aynı hatayı verene kadar seyrediyorum ki bir filmi rahatlıkla bitire biliyorsun. film izlediğiniz internet adreslerinin hızlı ve kullanışlı olanlarını seçerseniz çok problem çıkmıyor rahatlıkla izleye biliyorsunuz. http://www.hdfilmsitesi.com/http://www.dizi-mag.com/ gibi vk dan yayın yapmayan yerleri tercih etmelisiniz.

 187. Abdullah dedi ki:

  Merhabalar… Öncelikle paylaşimlar çok güZel herkeSe teşekkürler… 47660s televizyonum 1hafta önce kuruldu ancak kullanmak bugüne nasip oldu. Bir kaç sorum olacak.
  Öncelikle kurulum esnasında piksel testi yapılmadi, bu durumda benim önlem olarak ne yapmam gerekir servisten böyle bir talebim olabilir mi? Bazi forum sitelerinde bulutlanma ve ışık sıZması sorunlarından bahsedildiğini gördüm karanlik bi ortamda denediğimde azda olsa bulutlanma ve kenarlardan aZda olsa sızma oldugunu gördüm ancak bunlarin hangi limitlerde olmasi gerektiğini bilmiyorum. Son olarak ps3 ile oyun oynarken topun bazen flü ve titrek bir hal aldiğini farkettim sıkıntı neden olabilir normal maçlarda da yaşarmiyim ki maç izlemeyi çok severim rahatsiz edici bir durum ve yeni aldığım tv de nelere özellikle dikkat edeyim ne tür denemeler yapayım ki ileride büyük sıkıntılar yaşamayım??? Bira uUn oldu ama samimi bir ortam olduğundan;)) teşekkürler

  1. Abdullah dedi ki:

   Özellikle bulutlanma ve piksel konusu çok önemli lütfen değerli görüşlerinizi paylaşin…

  2. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Abdullah Bey,

   Öncelikle yeni televizyonunuz hayırlı olsun. Piksel testini siz de yapabilirsiniz. Bunun için internette bir çok döküman mevcut ancak yine de yardımcı olmamı isterseniz seve seve yardım ederim. Işık sızması konusunda ise, eğer televizyon kullanılmayacak durumdaysa mutlaka servisi çağırın. Ancak sizi rahatsız etmeyecek düzeydeyse, gözünüze batmıyorsa ya da televizyon izlemeyi engellemiyorsa bence büyütmeye gerek yok.

   TV’nin panel hızı kağıtta yazdığı gibi mükemmel değil malesef. Bu diğer marka akıllı televizyonlar için de geçerli. Top gibi hızlı hareket eden nesneleri düzgün görüntüleyebilmek maharet istiyor. LG LA serisi bu konuda iyi iş çıkartıyor ancak nedeninin anlamadığımız bir şekilde ara sıra bahsettiğiniz titrek hale geçebiliyor. Biz buna ‘patates cipsi hatası’ diyoruz. Aynı hata ben de de oluyor ancak çok nadir. O yüzden rahatsız etmiyor.

   Tv’nizin 3D, Full HD performansını kaliteli formatlarda deneyerek ölçebilirsiniz. Wifi ağını, kablolu ağı ve dahili alıcıyı da mutlaka deneyin. Herhangi bir aksaklıkta hemen servise başvurarak değişim talep edin.

   Bir sorun da çıkacağını sanmıyorum.
   İyi günlerde kullanın 🙂

 188. Mehmet dedi ki:

  Herkese Merhabalar, Abdullah bey hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Ben 20 gündür kullanıyorum mükemmel hiç bir sorun çıkmadı, yani bugüne kadar tv izlemiyormuşum o derece güzel.
  Tolga bey siz harici uydu alıcısı kullanıyordunuz galiba, Kaliteli bir HD uydu alıcısı olarak (IP TV uyumlu,vb.gibi)hangi markayı tavsiye edersiniz? Android markette bulunan kumanda uygulamasını kullanmak için neler gerekli?
  Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.
  Saygılar iyi çalışmalar

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhmet Bey uydu konusunda fazla bilgili olmadığım için sizi yanlış yönlendirmek istemem :/ Televizyonla pek aram olmadığı için, uydu alıcıları konusunda zayıf kalmışım 🙂

 189. ozan turhan dedi ki:

  Tekrar merhaba abdullah beyın ps3 ıle ılgılı olarak dedklerıne bı kac bısı eklemek ıstıorum bende ps3 kulnacısyım ozelıkle oyundan oyuna ekrann kalıtesı degısebılıo mesela ekrandakı flu ve tırtıklı goruntu pes oyununda daha barız ama fıfa oyununda bole bır sıkıntı goremedım ayrıyetten kulanıcı modunu oyuna almanız tavsıye ederım

 190. Abdullah dedi ki:

  Değerli yorumlariniz için teşekkürler. Ozan bey birde oyun modunda denesem iyi olacak sanırım. İnternette okadar çok bilgi kirliliği var ki ışık sıZması ve bulutlanma ile ilğili insanın kafası karışıyor. Ne oranda normal merak ediyor. Bi kaç görüntüyle açıklanırsa çok memnun olurum.

 191. Abdullah dedi ki:

  Oyun modunda “tırtıklı patates ” olayı kayboldu bilgi.

  1. ozan turhan dedi ki:

   oyun modu ozel olarak ps3 tasarlanmıs gıbı bısı en ıyı goruntuyu ve perfonmansı ordan alablıoruz duzeldgne bende sevındım .Bu bulutlanma sorunu lgnın genel olarak bı sorunu hemen hemen her tv de olabılıo ama tolga beyın dedgı gıbı cok barız bı seklde gorunmuosa ve rahatsız etmıosa pek dert etmeye gerekı yok.bazen bende de sıyah ortamlarsa hafıf beyazlık gıbı bısıler gozukuo 🙂

 192. GOKHAN OZMEN dedi ki:

  Çok güzel bilgiler paylaşımlar LG almamda katkılarınız var 🙂 Bugün 42LA660S siparişini verdim yarın kargo ile geliyor. yazılardan okudugum kadarıyla ışık sızmasına pixel durumuna dikkat etmem gerekiyor.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Hayırlı olsun. Evet bunlara dikkat etmeniz o an için yeterli olur. Piksel testini mutlaka yaptırın, ne olur ne olmaz.

 193. Tuğba dedi ki:

  merhabalar tolga bey güzel bilgileriniz için teşekkürler. benim soracağım soru sizin anlattıklarınızın yanında çok komik kalır ama napayım teknolojiyle aram pek yoktur :)bizde LA620S modelinden aldık kanalları uydudan her taradığımda ya birileri kayboluyor ya ekleniyor vs. (hiç bi zman bu konuda sevgili babamı memnun edemedim.) bir de kanalları 1’den 9’a kadar kendi isteğime göre sıralamak istiyorum, her yerini kurcaladım nerdeyse bunun için herşeyini öğrendim tvnin ama başarıya ulaşamadım yardımcı olursanız çok memnun kalıcam. teşekkürler

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Tuğba Hanım,
   Öncelikle hayırlı olsun.
   Kanal düzenlemesi için, smart menu/Soldaki uydu simgesi/ kanal düzenleme menüsüne girmeniz yeterlidir. En doğru uydu ayarlarını yapıp bir kez kör tarama yaptırdıktan sonra, gereksiz kaanalları silerseniz (- ki bu aşamada size gerçekten sabır diliyorum) istediğiniz kanallar tv de kayıtlı kalır. Böylelikle sürekli tarama yaptırmanız gerekmez.

   Umarım yardımcı olabilmişimdir. Herhangi bir sorun olursa lütfen yazın, yardımcı olmaya çalışıyorum.

   1. Tuğba dedi ki:

    çok teşk ederim çok sağolun 🙂

 194. zafer dedi ki:

  Selamlar.

  Bu model hakkinda burada bilgiler bulmak cok güzel.
  Gecen senenin LM modellerinde özellikle bulutlanma isik sizmasi gibi sikintilar oldukca fazlaydi sanirim..
  Bu yil iyilesme var gibi görünüyor, en azindan cesitli sitelerde gördügüm yorumlarda cok az sikayet olmasindan.

  Aklimda iki model var karar vermekte zorlaniyorum.
  LA660S bir digeri Samsung F6500.
  LG 50 Hz ve pasif 3D, F6500 100 Hz aktif 3D kullaniyor. Bu her iki model hakkinda olumlu kullanici yorumlari okuyorum ancak pasif 3D kullanma niyetindeyim sirf bu yüzden Hz olayini göz ardi etmem dogru bir karar olurmu ?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Zafer Bey,

   F6500 hakkında en iyi fikirleri kullanıcılarından alırsınız. Ben LG tarafından yorumlamaya çalışayım. 660S serisinde 3D performansı muazzam. Pasif olduğu için gözü de çok yormuyor. Filmin görüntü kalitesi, 3D desteği güzelse, TV bu teknolojinin hakkını fazlasıyla veriyor. 3D peformansı iyi derecede olunca panel hızı da beni endişelendirmiyor. Belki çok hızlı görüntülerde sorunlar olabilir ama oda çok nadir gerçekleşir.

   İyi düşünün, son kararı siz vereceksiniz 🙂 Ben olsam yine LG alırdım. Ancak tekrar söyleyeyim, Samsung TV hiç kullanmadım.

   1. zafer dedi ki:

    Tesekkürler hocam yorumunuz icin..

    Benim bir cok insan da olan cok kötü bir huyum var, Almayi düsündügüm herhangi birsey de secici ve kararsiz kaliyorum 🙂

    Suan ikna olmus bile olsam almak icin gittigim sirada kendimi bundan vazgecirmek icin bir mazeret de bulabilirim böyle yaptiklarim da oldu. Cercevesi isinmis diye güzelim TV’den vazgectim daha önce .)

    Hayirlisi bakalim hangisi nasip olacaksa bir an evvel olsa da kurtulsam..
    Degerli zamaninizi aldik hocam düsünce ve yorumunuz icin tekrar Tesekkürler.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Teknoloji biraz da şans işi olduğundan ne kadar ince eleyip sık dokusanız da şans size gülmeyebilir. O yüzden bence biraz da rahat davranmakta fayda var. Diğer türlü aldığınız maldan da keyif alamazsınız gibi geliyor 🙂 Bütçeniz çok daha fazlasını vermeye müsaade etmiyorsa, LG LA660S bu fiyata iyi bir televizyon.

     Rica ederim 🙂

     1. Tayfun dedi ki:

      slm hocam sizlere bir sorum olacak bende 47LA660s serini aldım internete bağlantım harika kanallr süpper hd yayınlara diyecek laf yok .ee seste fena degil artı güncellemeleri yapmadım tek şikayetim kanal geçişleri çok ağır bunun bir çaresi yokmu bilen varmı acaba ?
      yardım ltfen…

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      Kanal geçiş hızını artırmak için bir çözüm bulunmuyor malesef. Dahili uydu alıcısının performansı harici alıcılar kadar iyi değil, bu yüzden kanal geçişlerin de kısa süre bekletiyor. :/

      Harici uydu alıcısı kullanırsanız sanki daha rahat edersiniz.

 195. teoman dedi ki:

  Tolga bey 42la660s tv ye harici disk ya da usb takarak kayıt yapabilmek mümkün mü ? eğer yapılırsa nasıl yapmak gerekiyor ?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Evet mümkün. HDD’yi tv ye bağladıktan sonra Smart Menu’den kayıt programını çalıştıracaksınız. Size HDD nin formatlanacağını bildirecek. TV üzerinden bu şekilde formatlayıp aynı programla kaydı başlatacaksınız. Aman dikkat, bu işlemle HDD’deki tüm bilgiler silinir.

 196. serkan dedi ki:

  tolga bey merhaba, yazınızın tamamını okudum, internette sizin incelemeniz kadar ayrıntılı ve bilgilendirici bir yazı daha yok, çok teşekkürler öncelikle.

  benim sormak istediğim şu, yazınızda da bahsetmişsiniz, altyazıda türkçe harflerde sıkıntı varsa altyazı dilini türkçe yaparak bunu düzeltebilirsiniz demişsiniz, ama benim altyazı dili türkçe olmasına rağmen altyazıda türkçe karakterler değişime uğruyor, bunun için başka bir ayar var mı acaba?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey,

   TV ayarlarından altyazı Türkçe yaptıktan sonra, altyazılarda Türkçe karakter olmaması gerekiyor. Ancak yine de oluyorsa, .srt dosyasını PC üzerinden UTF-8 olarak kaydedip tekrar TV’de dener misiniz ?

   Bu arada teşekkürler 🙂

 197. furkan dedi ki:

  tolga bey tekrar merahabalar :)akıllı telefonlar için kutudan çıkan ve televizyonun arkasına yapıştırdığımız sticker vardı nasıl kullanılır, ne işe yarar bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz?
  ayrıca akıllı telefonlar için cep telefonuna indirilebilin LG TV REMOTE adında uzaktan kumanda programı var gerçekten çok kullanışlı ve işe yarıyor tavsiye ederim telefonunuzu ikinci be kumanda gibi kullanabilirsiniz

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   O sticker NFC stickerı. Benim de kaybettiğim sticker olur kendisi 🙂 Onu istediğiniz bir yere yapıştırın. (TV’nin arkası olabilir.) Sonra NFC özellikli telefonunuzdan özelliğini aktif hale getirin. Telefonu bu stickerın üzerine götürdüğünüz zaman TV ile iletişime geçer. Bu sayede telefonunuzdaki medyaları kablosuz olarak TV’de gösterebilirsiniz. Uygulama tavsiyeniz için de teşekkür ederim. Bir kaç kişi daha hatırlatmıştı. En kısa zamanda yazıya ekleyeceğim. 🙂

 198. volkan dedi ki:

  Hareketli sahnelerde takılma sorunum vardı, servis yolu ile halledilir diye götürüp aldığım yere iade etmedim, bu aralar ilk aldığımda ise iade etmediğime ise çok pişmanım. Mahkeme yolu ile hakkımı arayacağım, bunca zamandır kendimin kullandığı ikinci LG tv olmasına rağmen, satış sonrası hizmetten memnun kalmadım, bayram sonrası yasal yollara başvuracağım, birde bilirkişi incelesin.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Hmm, işi mahkeme boyutuna taşıyacak kadar büyük bir sorun varsa en doğrusunu yapıyorsunuz. Mahkemeye intikal ettikten sonra tecrübelerinizi paylaşırsanız (tabii sorun olmayacaksa) yazıya eklemek isterim. Bana yine buradan ya da iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.
   Kolay gelsin.

   1. volkan dedi ki:

    Tabiki eklerim, öğrendiğim kadarıyla Kaymakamlık bünyesinde bulunan Tüketici Hakları Hakem Heyetlerinin 1100lira üzerinde olan ürünlerde verdiği kararlar ilgili firmalara direk yaptırım uygulamıyor, değişim ya da iade için bu rakamın üzerinde olanlar için adliyeye gidip mahkeme açmak gerekiyor. Kaymakamlığa gittiğimde, 4 servis fişi tuttur dedi, elimde 3 tane var, 1 tane daha bulup, tanıdık bir avukat vasıtasıyla bayramdan sonra mahkeme açacağım. Sorunu LG çözer diye ürünü iade etmemiştim ama demekki hata etmişim.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Anladım. Kolay gelsin size. Sonucu merakla bekliyorum.

     1. volkan dedi ki:

      En son çıkan güncellemeyi yaptım ve kendi eski uydumu taktım sorunum çözüldü. %99 uydu alıcısında sıkıntı vardı ama eşimin uğraşma demesinden ve uydu alıcımı taktıktan sonra çözülmesinden dolayı bıraktım ve uğraşmadım. Gerçi zamanımda yoktu. Kanal geçişleri tekrar hızlandı çok seviniyorum, bir ara daha iyi bir uydu alıcısı alacağım

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      O halde kutlayalım bunu 🙂

 199. HAKAN DEDE dedi ki:

  Tolga bey bu kadar kapsamlı bir bilgiyi inanın lg tv personeli bile veremezdi Çok teşekkür ediyorum size.Ben de ankaradayım ve tv kentpark lg magazasından almayı düşünüyorum.Şu an 2014 ödemeli 2000 verecekler sanırım sizce belmeli mi?Artı bu tv da genelde maç izlerken görüntünün çamur gibi olduğu söyleniyor.Ben de lig tv var .3boyutlu maçlarda mı yoksa 2 boyurlularda mı yada hd izlerken mi aydınlatır mısınız?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey,

   Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Size tavsiyem, full hd bir maç yayınını USB Flash diske atıp mağazaya gidin. Elinizdeki diski oradaki personelle birlikte deneyin. 5 Dakika kadar müsaade etsinler size. İkna olursanız alın. Olmazsanız almayın 🙂 Patates cipsi görünümü olursa bu sizi memnun etmeyebilir. ANlık olarak rastgele zamanlarda maç gibi hızlı geçişli görüntülerde patates cipsi gibi tırtıklanmalar olabiliyor. Ancak kısa sürede düzeliyor. Bu canınızı sıkabilir. Bunun dışında fiyatına göre iyi bir televizyon.

   Digiturk ile yaşadığım sorunlardan dolayı (kendilerinden nefret ediyorum artık ama tuttuğum takım için katlanıyorum) 3D maç yayınını test edemedim. Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlar size yardımcı olabilirler. ( evet bu bir yardım çağrısıdır 🙂 )

 200. mehmet dedi ki:

  tolga bey merhabalar kandiliniz mubarek olsun.bende 42la660s tv den aldım yorumlarınızı okuyarak.yanlız son surumde flash videoları acamıyorum (03.20.30) buna nasıl bi cozum bulabilirim.eski versiyonu varmıdır sizde?
  not : lg müsteri hizmetleri servis yonlendirdi gelen servis elemanları sagolsun hicbisey yapamayacaklarını soylediler ve bana calısır sekilde teslim edildi diye servis formu imzalatmak istediler imzalamadım.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey,
   Son sürümde sanıyorum performansı artırmak için flash üzerinde bazı kısıtlamalar yapılmış. Siz yine de tarayıcı ayarlarından flash’ın açık olup olmadığını kontrol edin. Kapalı olabilir. Cihazların yazılımını eski versiyona döndürmek çok risklidir. Eski yazılımı bulsanız bile yüklemeye çalışmayın. Hoş, cihaz eski yazılımı yüklemeyecektir de. Bunun yerine LG destek’e internet sitelerinden mail atıp flash ile ilgili sorununuzu iletebilirsiniz. Feedback çok önemli 🙂

 201. aytac dedi ki:

  arkadaşlar LG güncellemelerne dikkat edin benim bd 550 bluray vardı niye vardı diyom çünkü 1-2 filmi açmadı diye updete yapıyım dedim yapmaz olaydım updete yapınca cd rom bozuldu neyse dedim harici hard dics den film izliyom dedim 1 2 ay sonra nasıl cd okumaz dedim 1 updete daha yaptım bu seferde makine kitlenmeye başladı hiç bi şekilde film izlenmiyor her seferinde donuyor anlıcanız cöp oldu makine 1.5 senedir yatıyor o bana bakıyor ben ona DİKKAT UPDETE YAPARKEN BİDAHA DÜŞÜNÜ BEN YANDIM SİZDE YANMAYIN…

 202. HAKAN DEDE dedi ki:

  Arkadaşlar 660 s de internetten hiçbirşekilde 20 dk üzeri flim izleyemesmiyiz bu sorunu nasıl çözdünüz?Hard disk bağlayınca internetten izleyebiliyor muyuz ?Hep indirip izleyeceğiz.

  1. yusuf dedi ki:

   partlı flimleri izleyebilirsiniz. ancak çok kaliteli olması yine sorun yaratabilir.

  2. harun durak dedi ki:

   bu sorununuz ıp tv ile halledebilirsiniz

 203. seçkin ak dedi ki:

  TOLGA bey tekrar selamlar..anten kablosunu baglattım şuan için bi sorun yok gibi.yalnız bu kanal geçişleri cok yavaş,bazen 3 4 sanıye beklıo.guncellemeyle bu duzelırmı veya harıcı alsak ne tavsıye edersınız.malum 30tl yede var 200 tl yede var.seçimi neye göre yapmak lazım.bugun harici 1tb harddisk aldım 3 d fılm yukletecem tavsıyenız varmı fılm için.teş.yardımlarınız için.şimdiden cümleten İYİ BAYRAMLAR DİLİYORUM HERKESE.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Uydu alıcıları konusunda uzman değilim aslında. Sizi yanlış yönlendirmek istemem. Bütçeniz doğrultusunda özellikleri iyi olan bir harici uydu almalısınız. HD yayınları teklemeden gösterebilecek, internetten yazılım güncellemesi desteği alabilecek, linux tabanlu uydu alıcıları sizin için iyi bir seçim olabilir. Dahili uydu alıcısının kanal geçiş hızı ne yaparsak yapalım 1-2 saniyenin altına düşmeyecektir.

   3D film için hep söylüyorum. Kesinlikle Hobbit filminin 45 GB’lık sürümünü bulmalısınız. Çift MKV dosyası olan sürüm. 48fps. Sinemayı evinize getireceğine söz veriyorum 🙂

   Size de iyi bayramlar 🙂

 204. Recep dedi ki:

  la640s te bluray 3D veya 2D full hd mesela hızlı ve öfkeli gibi hareketli filmlerde bi sorun filan
  varmı acaba patates cipsi sorunu gibi, bu tv yi almayı düşünüyorum ama tek derdim bu konu ???

  bide blu ray player alsam bluray disk oynatabilirmiyim tv de ?

  Teşekkürler..

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Cevap yazmıştım aslında…

   1. Recep dedi ki:

    Ben göremedim bida yazdım cevap nerde acaba ?

    1. Recep dedi ki:

     Pardon pardon şimdi gördüm kusura bakmayın.

 205. HAKAN DEDE dedi ki:

  Facebook kendi programından bir türlü bağlamadım siz bağlanabildiniz mi?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Neden bağlanamadınız ? Yönlendirdiği adrese girip kodu almanız yeterli ? Problem nerede acaba ?
   (Son 4 gündür şehir dışında olduğumdan blog’la ilgilenemedim. Geç cevaplar için kusura bakmayın.)

 206. Mehmet Emin EĞE dedi ki:

  Ben de bağlanamadım kendi programından?

 207. Mustafa dedi ki:

  Tolga bey bir sorum olacaktı,
  Bu LA serisinde tv’deki yayını kaydetme özelliğini bulamıyorum
  Açıklarmısınız ? Şimdiden teşekkürler.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Hmm. TV kaydetme için ufak bir rehber hazırlayayım o halde 🙂 Ama zor değil TV’deki kaydedici uygulamadan yapıyorsunuz. HDD yi bağlayıp uygulamayı açın. HDD biçimlenecek (Tüm veriler de silinecek.) Ardından kanalı seçip kaydetmeye başlayabilirsiniz.

   (Son 4 gündür şehir dışında olduğumdan blog’la ilgilenemedim. Geç cevaplar için kusura bakmayın.)

 208. tuğrul dedi ki:

  öncelikle kolay gelsin. ben bu televizyonu aldım burdan okuduğum yorumlar sayesinde hiç tereddüt etmeden ve çok memnunum.
  bende lumia 820 var windows phone 8 işletim sistemi var nfc özelliği bulunuyor ve televizyondan çıkan etikete yaklaştırınca telefon bu dosya türünü tnımadı diyor . neden oluyor acaba bu etiket windows phone işletim sistemini kabul etmiyormu diye geldi aklıma ama bir sorayım dedim hocam .

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Tuğrul Bey,

   Öncelikle hayırlı olsun.
   WP işletim sistemlerinde deneme yapmadım. Dolayısıyla sizi de yanlış yönlendirmek istemiyorum :/ WP kullanan arkadaşlarımız size yardım edeceklerdir.

   (Son 4 gündür şehir dışında olduğumdan blog’la ilgilenemedim. Geç cevaplar için kusura bakmayın.)

 209. Kartal dedi ki:

  Yeni evime 1 ay sonra taşınacağım. Lg 47la660s almayı düşünüyorum. Digiturk Play abonesiyim. Web tarayıcı üzerinden maçları rahatlıkla izleyebilirmiyim acaba?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Digiturk Play uygulaması var televizyonda. Ancak Play üyesi olmadığım için deneme yapamadım. Digiturk Müşteri Hizmetlerinden en doğru bilgiyi alın derim.

   Şimdiden hayırlı olsun.

   (Son 4 gündür şehir dışında olduğumdan blog’la ilgilenemedim. Geç cevaplar için kusura bakmayın.)

 210. mustafa dedi ki:

  arkadaşlar bende lg 42la aldım bugun kuracaklar yorumlarınıza dayanarak aldım 1800tl işallah memnun kalırım

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Mustafa Bey hayırlı olsun. Güle güle kullanın 🙂

   (Son 4 gündür şehir dışında olduğumdan blog’la ilgilenemedim. Geç cevaplar için kusura bakmayın.)

 211. osman dedi ki:

  Selam, hdmi ile tvye vaio laptop’u ilk defa bağlamayı denedim. Biraz nazlansa da hdmı3 üzerinden görüntü aldım tv’de. Tam oturdum dizi izliyorum pat 7-8. dk tv sinyal yok demeye başlıyor. laptopdan hdmı çıkarıp tekrar takıyorum geri geliyor 7-8 dk sonra yine aynı. Forumları burayı filan araştırdım ama çözüm bulamadım, bir kişi daha yaşamış dek geldim ama cevap veren olmamış…Neden olabilir, çözümü hakkında bir fikriniz var mı ?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   İlk defa duyduğum bir sorun. Kabloyla alakalı bir sorun olabilir mi ? Farklı kablo denediniz mi ? Bir de TV’nin ayarlarına bakar mısınız, enerji modu vb özellikler aktif mi ?

   1. osman dedi ki:

    playstation’ı alırken aldığım altın uçlu hdmı, playstationı bağladığımda sorun çıkmıyor. Enerji tasarufuyla ilgili ayarlar için pc tarafında bakmıştım ama tv de var mı bir şey kontrol etmedim, ona da bakayım. Yalnız kablodan sorun olması zor gibi, sorun orada olsa görüntüyü hiç alamamam lazım sanki ? Bir de 3 tane hdmı girişi var tvnin arkasında siz laptopla bağlamak için hangisini kullanıyorsunuz, bir fark var mıdır acaba aralarında ? Diğer iki girişte hiç görüntü alamadığım için 3 ‘de duruyor benimki.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Evet kabloyla ilgisi yok gibi ama benim de aklıma o geldi ilk olarak. Ben masa üstü pc bağlamıştım ama hangi girişe bağladığımı hatırlamıyorum. Girişlerin arasında bildiğim kadarıyla bir fark yok. Deneme imkanınız varsa aynı kabloyla farklı ürün bağlayabilir misiniz ?

 212. ozan turhan dedi ki:

  merhaba tekrar kartal beyın sorusna cevap verım bende dıgıturk play uyesıyım uygulamayı ızlemek ıcın browserdan acmanz lazım butun kanalalları sorunszu bır sekılde ızlıyebılıosnz hd bır sekılde ,ozelıkle ntvspor ve lıg tv yı, lakın mac yayyınları sırasnd lıg tv yayın yontemnı degstrıo malesef ve goruntu bozuluo ve tam ekranda olmuo bende mac sırsdna mecbur olarak note ıkıden ızlıorum ve wıdı sayesnde ancak tv ye aktarıp sd ıle hd arasnda bır kalıtede ızlıyebılıorum

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Cevap için çok teşekkürler.

 213. Kartal dedi ki:

  dt playı tvden izlemek için bir arkadaş şöyle bir formul bulmuş
  “”Arkadaşlar merhaba;

  bilgisayar ekranınızı tv ye aktarmak için kendi bulduğum yöntemi sizlerle paylaşmak istedim.

  öncelikle samsung smart tv de denendiğini belirtmek isterim.

  Yapılması gerekenler:
  1- Smart tvmize app stordan skype yi indiriyoruz.
  2- Bilgisayarımıza da aynı programın uygun versiyonunu indirip kuruyoruz (pc dizüstü veya masa üstü olabilir fark etmez)
  3- 2 ayrı skype hesabı oluşturuyoruz gerekli adres: https://login.skype.com/account/signup-form (iki hesabın oluşturulmasını pc üzerinden yaparsanız daha kısa sürede halledersiniz) (açtığınız hesapların mail adreslerini bir kenara not alın lazım olacak)
  4- Hessapları açtıktan sonra bir hesabı pcden diğer hesabı tv den oturum açıyoruz.
  5- pc deki skype ile kişi ekle seçeneğini kullanarak tvden oturum açtığımız hesabı emaili ile ekliyoruz.
  6- tvden ekleme talebini kabul ediyoruz.
  7- artık temel bağlantıyı gerçekleştirdik şimdi pcden tv hesabımıza tıklayıp görüntülü arama başlat seçeneğini tıklıyoruz.
  8- Tv mizden gelen görüntülü arama isteğini video veya ses butonuna basarak kabul ediyoruz.
  9- Görüntülü aramamız başladı ise pc den görüntülü arama ekranının alt ortasında duran + artı işaretine tıklayıp ekranları paylaş a tıklıyoruz ve başlat diyoruz. ( artıp pc ekranımız canlı olarak tv ekranında…)
  10- Daha sonra tv jumandasından tam ekran yapma seçeneğine tıklıyoruz (smart tv lerde yeşil renkli B harfli tuş bu işlemi görmektedir.

  Extra detaylar: Pcdeki görüntülü arama ekranında altta bulunan iconlardan mikrofon iconu ve kamera iconuna tıklayıp deaktif yaparsak data transferi azalacağından pcnin ekran paylaşım kalitesi artacaktır. “”

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Paylaşımınız için teşekkürler 🙂

   Mantıklı bir yöntem ancak düşük internet hızında pek de keyifli olmayabilir. Dizüstü bilgisayarı olanlar HDMI kabloyla görüntüyü internet olmadan da TV’ye aktarabilirler. Masaüstü PC sahipleri için de denemekten zarar gelmez.

 214. Sadık dedi ki:

  Merhaba,

  GG deki HSBC nin 225 tl lik bonus kampanyası ile 42LA660S kullananlar arasına katıldım.

  Genel olarak gerçekten memnun kaldım. Sadece bir sorum olacak HDD deki videoları oynatırken oynatıp hızı bilgisayarda seyrettiğimden biraz daha hızlı geldi bana. Belli süre sonra göz alışıyor ama ilk başta garip geldi.

  Televizyonun ses kalitesini bu kadar beklemiyordum. Ses sitemi arayışlarımı biraz da olsa geciktirecek. 🙂

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Sadık Bey,

   Hayırlı olsun 🙂 Ses kalitesi konusunda size katılıyorum 🙂 Özellikle iyi ses kalitesine sahip filmler tadından yenmiyor.

 215. Selçuk dedi ki:

  Merhaba ben la640 alcamda 660 ile arasında ne gibi farklar var ? Daha doğrusu önemli bi fark varmı ? 640 iyimi ?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Yukarıda aynı ürünler için bir kıyaslama yapmıştım. CTRL + F yapıp ‘640S’ yazarak sayfa içinde arama yapabilir. Yorumlara hızlıca göz atabilirsiniz.

   Teşekkürler.

 216. Hatice dedi ki:

  Merhaba harika bilgiler için öncelikle teşekkürler bende LG 47″LA620S Grubuna katılanlardanım bugün kurulumunu yapacaklar inş 🙂 yukarıda bir arkadaşımız demiş 660s ile fark var mı diye bence yok akıllı kumanda ve 4 adet gözlük hediye olarak aldım ,sadece farklı olarak gelen bana ses çıkışları oldu oda ileride bir ses sitemi ile giderilebilir diye düşünüyorum.yalnız aklıma takılan en önemli nokta kaydetme yapabilecek miyim ben bu modelde?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Hayırlı olsun 🙂 Evet 660S’in ses sistemi daha iyi. Her şeyden önce subwoofer desteği var.

   Evet kaydetme yapabileceksiniz.

   Ben teşekkür ederim.

 217. can dedi ki:

  Merhaba…

  Benim bi sorum olcak ben LA660 dan oyun fln indiremiyorum.. 🙁

  yani kur diyorum oturum açmanız lazam diyor bende msnmi fln yazdım daha sonra msn ye bi ileti geldi tamamlamak için tıklayın diye …

  daha sonra ne yapacağımı bilmiyorum ….

  oturum açma yerine msnmi yazıyorum kabul etmiyo lütfen yardım edinn !!!!!

  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER 😀

  😀

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Msn ? Tam anlayamadım ama özet geçeyim 🙂

   Ekranın sağ üstündeki profil ikonuna tıklatıp kayıt ol diyeceksiniz. Kayıt olduğunuz bilgilerle aynı menüden giriş yapacaksınız.

   Bu kadar 🙂

 218. kenan kaan dedi ki:

  tolga bey lg 42la660s kliksa da axessin kampanyaları avantajix falan filan 1700 e geliyor bu fiyat için bile düşünceliyim çünkü aklım panasonic 42dt50e(1600 hz ve 1870 tl) de…Benim için smart tv falan filan hikaye asıl olan 3d,sd ve hd yayın kalitesi yani adının tv olmasını gerektirecek asıl bileşenler..lg ince panel kozmetik falan olarak iyi akıllı kumanda falan filan her şey çok hoş ama görüntüye güvenemiyorum siz epeydir kullanıyorsunuz panel hızının bazı rus sitelerde 50 hz falan yazıldığını da duymuşunuz hareketli sahnelerde nasıl sizce ? ya da bir japon üretimi tv ile kıyaslama sansınız oldu mu panasonic ve ya philips gibi…

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   1870 TL’ye 1600 hz mi ? Gerçekten 1600hz verebilecek bir tv’yi 1800 TL’ye alabilmek imkansız. Ayrıca o hızı kaldırabilecek işlemcinin fiyatı da dudak uçuklatır. Son olarak 1600 HZ veren yayın bile yok.
   Belli ki LG gibi gerçek panel hızını yazılımla bir iki adım öteye taşımışlar. Ama biraz abartmışlar 🙂

   Panasonic, LG’den daha çok tercih edilen bir televizyon. Kullanmadığım için ben de kullanıcı yorumlarını dikkate alarak fikir üretiyorum. LG’nin tasarımı sizin de bahsettiğiniz gibi çok daha güzel ancak tasarımdan önce dikkat etmemiz gereken şeyler var.

   LG 660S’in panel hızı yeterli seviyede (üst düzey değil) ancak bazı hızlı sahnelerde piksellerde dağılma oluyor. Ayrıca bu rastgele zamanlarda gerçekleşiyor. Yani aynı sahnede bir kez olurken başka zaman olmayabiliyor. Ben de bunu panelden çok işlemciye bağlıyorum. Sanıyorum aşırı yük bindiğinde anlık olarak bu tarz bir problem yaratıyor. 1 sn kadar bile sürmediği ve sürekli olmadığı için beni rahatsız etmedi ancak benden daha titiz kullanıcıları rahatsız edebilir.

   660S’de en ağır 3D filmleri seyrettim. Bir tanesi 48 FPS idi. İnanın hiç bir sorun yaşamadım. HD filmlerde (yayınlarda değil) bahsettiğim problemi yaşadım. SD görüntü performansı kanalın yayın kalitesine göre değişiyor. Görüntü kalitesi açısından kötü yayın yapan kanallarda bile görüntüde dağılma, bulanıklaşma ya da diğer sorunlar olmuyor.

   Son olarak çok maç seyreden biriyseniz yine rastgele zamanlarda yaşanan ‘patates cipsi’ hatasını belirteyim. Şöyleki, bir futbolcu hızlı koşmaya başladığında sanki ışınlanmaya başlıyormuş gibi futbolcunun olduğunu küçük bölümde ‘tırtıklanmalar’ oluşuyor. Çizgi çizgi olan bu görüntü insanın canını sıkabiliyor. İşte bu durum bence işlemci ya da diğer unsurlardan değil direk olarak panel hızından kaynaklanıyor. Ancak sürekli olmaması, rastgele zamanlarda olması da insanı başka unsurlardan olabilir mi sorusuna yöneltiyor.

   Bence bir USB diske yüksek görüntü kalitesiyle kaydedilmiş bir filmi ve maç kaydını alın. Teknoloji mağazasına gidin ve direk deneyip çıplak gözle gözlemleyin. En iyi test kendi yaptığınız testtir.

   Şimdiden hayırlı olsun 🙂

 219. sebahattin dedi ki:

  Merhaba ben 47 la 660s , 47 la 620s ile 55 la 620s , 55 la 640s arasında kaldım.

  47 la620s : 2300
  47 la660s : 2800

  55 la620s : 3000 + digiturk
  55 la660s : 3800 + digiturk

  değerli fikirlerinizi almak isterim kampanya bu ay sonuna uzamış bu hafta sonu alacağım.
  Can alıcı farkları nedir ses nasıl, görüntü farklılığı nasıl maçlarda, web browserden video izlerken atıomu, youtubedan direk izleyince bir şey olmuyor mu. dizileri filmleri.
  Browserden bi film sitesinden film izlesek atarmı çözümü varmı bi harddisk alsam nat tarzı yarar mı öneriniz varmı 4 tb lık bi haddisk falan nasıl olur.
  Sesli komut varmı. Değerli bilgileriniz için teşekkürler yazınızı en başından itibaren okuyorum. yarısına geldim 🙂 devam ediom okumaya. Şimdiden yardımlarınız için minnettarım.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Sebahattin Bey,

   47 / 55 den ziyade modellere odaklanalım.

   Yukarıda 640S ile 660S arasında bir karşılaştırma yapmıştım. Oradan da görebileceğiniz gibi iki model arasındaki en büyük fark hoparlör desteği. 660S 2+1 (subwoofer) desteğiyle gelirken 640S ve 620S de sadece iki hoparlör bulunuyor. Bir de panel hızları (ki bunlar kesinlikle yazılımla artırılmış değerlerdir) 660S’de 400hz iken 620S’de 200hz’ye düşüyor.

   Bana kalırsa çok büyüt boyuta ihtiyacınız yoksa 55LA620S almak yerine 200TL daha ucuza 47LA660S almalısınız. (Motion kumanda, 2 adet dual 3d gözlük de hediye.) Digiturk’e de kendiniz üye olursanız 200TL’den belki biraz fazlasını ödemiş olursunuz. Böylelikle daha yüksek modelli televizyonu yine Digiturk’lu alırsınız. Ancak ekran boyutu tabii ki daha düşük olur.

   Görüntü kalitesi açısından bu modeller arasında bir fark yok. Sadece 620S’in daha düşük panel hızı hızlı sahnelerde sorun çıkartabilir.

   Web browser’a ‘bel bağlamayın’. İnternetten browser üzerinden film izlemek sorun çıkartır. Ancak Youtube’u programı ile saatlerce izleyebilirsiniz.

   4TB Hdd’yi TV okuyamayabilir. Denemediğim için bir şey söyleyemem ama en fazla 2TB HDD kullanmanızı öneririm.

   Sesli komut var. Ancak standart kumanda da sanıyorum mikrofon yok. 660S’de kumandadaki mikrofona konuşuyorsunuz.

   Umarım yardımcı olabilmişimdir. Şimdiden hayırlı olsun.

   1. sebahattin dedi ki:

    Çok teşekkür ederim. Büyük ekran olsun istiyorum. aslında maç izlicez. sonuçta salonda büyük.
    gözlük okadar problem değil bide kumanda 135 tl imiş onuda alırım yanında teknosada turuncu kart var ordan birikmiş paramla onu hallederim.
    3800 tl olan nasıl değer mi 🙂 12 taksit öderiz yani. ama dediğim gibi. Hızlı ataklarda falan keyif almak lazım tvden sorun olur mu dersiniz? 3000 tl likte

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Bütçe sıkıntısı yoksa 55660S iyidir 🙂 Ancak maç görüntülerinde patates cipsi gibi tırtıklanma olursa bunu kafanıza takacağınızdan korktum. Mağazada maç görüntülerini 5-10 dk test etmeye çalışın.

 220. kenan kaan dedi ki:

  Peki tolga bey en iyisi öyle yapmak birde bu ölü piksel testi için jpg formatında tek Renk resim atmayı düşünüyorum bizim burdaki servis yetkilileri cok bilgisiz Doğu olduğu için ilgisiz alakasız adamlar geliyor sizde gelen servis ölü pixel testini kendi mi yaptı ? Birde servis kkuruluma gelmeden ne hazırlık yapmalıyım ya da nelere dikkat edeceğim kurulurken…büyük ihtimal işten anlamayan iki adam yollayacaklar yani tüm iş bende bitecek servis yanimdayken varsa hataları farketmem lazım bulutlanma falan gibi

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Servislerin çoğu piksel testi yapmıyor. Acele acele montajlayıp kaçmaya çalışıyorlar. Normalde tüm testleri tek tek yapmak zorundalar.

   Siz piksel tesi istiyorum derseniz büyük bir ihtimal yaparlar. Yapmayı bilmiyorlarsa servis kumandasından servis menüsüne girdirin, oradaki menülerden bulursunuz 🙂 Yoksa piksel testi için tek renk görseller indirip flash diske atın ve tv den o görselleri açın. Alın size piksel testi 🙂

   Dikkat etmeniz gereken şeyler, 3D’nin düzgün çalışması, panelde herhangi bir açıklık olmaması, uydu ayarlarının çalışır şekilde teslim edilmesi ( herhangi bir aksilikte suçu kabloya atabilirler.), piksel testi, internet bağlantı testi (ayarları yapıp tarayıcıdan bağlanın yeterli.)…

   Aklıma gelenler bunlar. Kısacası TV’nin fonksiyonlarını test ettirin kafidir.

   Kolay gelsin 🙂

 221. Sebahattin dedi ki:

  Ya sanki ben 55 la 660 yöneliorum nedenide kenar çıta yok
  hz daha ii akıllı kumanda
  bide webde kontrast ayarlıyıcı 660s de var yazıyor ama 640 larda bişey yazmıyor bu nedir.
  bide hızlı öfkeliyi 640 da takılma oldu demişiniz. 660 da oldumu. hdd bende blueray filmler var ps3 den izlerim dimi bunları 3 boyutlu sıkıntı olmaz sanırsam.
  tvden izlemek istersmde youtubun kendi programında ki videoları izlerim.
  Milliyete girip oradaki videolar izlenebiliyor mu sorun olurmu ? düşündüm de taksit birinde 260 diğerinde 310 oluo nediim 🙂 bide digiturkum var zaten ama bunu iptal edip bununla devam ederim belki 🙂 yorumlarınız için çok sağolun valla sizi bulduğum süper oldu:)

  1. Yakup dedi ki:

   Ben 640 la 660 arasında görüntü açısından bi fark olduğunu sanmıyorum sadece ses farkı var galiba.

   1. Tolga CANATAN dedi ki:

    Ses sistemi ve panel hız farkı var. Aksesuar olarak da 640S de Dual Play gözlük vermiyorlar..

  2. Tolga CANATAN dedi ki:

   Bu yorumunuzu sonradan gördüm.

   PS3 vb her türlü medya aygıtından HDMI ile rahatlıkla bağlantı kurabilirsiniz. Sorun çıkmaz. 3 Boyut, normal HD hiç farketmez…

   Milliyet vs’nin bir önemi yok. Hangi site olursa olsun tarayıcı üzerinden video izlemek sorun yaratabilir. 15-20 dk izledikten sonra bellek problemlerinden dolayı tarayıcı kendini kapatabilir. Kaldı ki son güncellemelerle flash desteğini bir hayli kısıtlamışlar, ağırlaşma olmasın diye.

   Digiturk’ü iptal etmeyin. Dahili alıcısı harici alıcılar kadar performanslı değil. Onun yerine Digiturk’un HD hizmetine terfi edebilirsiniz.

   Siz sağolun 🙂

 222. Mehmet Emin EĞE dedi ki:

  Tolga bey 3d film indirmek için bildiğiniz önerdiğiniz bir site var mı? Çok teşekkürler kolay gelsin.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Gönül isterki Bluray filmlere gücümüz yetsin. Ancak maalesef 🙂

   Torrentten indirmiştim 🙂

 223. Onur Çakırer dedi ki:

  Merhabalar;

  Bende LA660 kullanıcısıyım. Oturumum da açık olmasına rağmen IPTV hakkında Yazmış olduklarınızı harfiyen yapıyorum. Fakat USB taktığım zaman (deneme yanılma yoluyla da yapıyorum ) uygulamalarımda sağ üst köşede sadece tv işareti çıkıyor usb işareti yok. Bu yüzden bir yükleme yapamıyorum. Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.
  TEŞEKKÜRLER…

 224. Alpi dedi ki:

  Merhabalar.Öncelikle çok faydalı bir sayfa olduğunu belirtmek isterim.Tolga Bey’e bu sayfa için teşekkürler.
  Benim sorum LG 42LA660S ile LG 42LA690S arasında +/- olarak ne gibi bir farklılık vardır?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Tasarım farkı var 🙂
   Ses çıkış gücü, panel kalitesi ve aksesuarları aynı.
   Ben teşekkür ederim.

 225. Kerem dedi ki:

  la640 ta da kaydetme yapılabiliyomu acaba Tolga Bey ?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Evet yapılabiliyor Kerem Bey.

 226. SEYHUN YILMAZ dedi ki:

  ÇOK TEŞEKKÜRLER AYDINLATICI BİLGİLERİNİZ İÇİN.
  15.08.2013 DE GELEN GÜNCELLEME İÇERİĞİ HAKKINDA BİLGİNİZ VAR MI?
  BİRDE BEN GÜNCELLEME YAPARKEN UYDU KANALLARINIDA GÜNCELLİYOR VE ÇOK AMA ÇOK UZUN SÜRÜYOR.BUNU DEĞİŞTİRME ŞANSIMIZ VAR MI ACABA.SADECE YAZILIMA GÜNCELLEME ATMAK İÇİN NE YAPMALIYIM.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Rica ederim 🙂

   Hayır güncelleme içeriği hakkında bir bilgim yok. Zaten bu gidişile LG müşteri hizmetleriyle ahbap olacağım 🙂 İsmimi söyleyince direk ‘changelog’u okuyacaklar bana 🙂
   Muhtemelen performans artışı olur ya da arkaplanda yer alan hataları gidermişlerdir.

   Uydu kanallarını güncelliyor derken neyi kastettiğinizi anlamadım. Kanal listeniz siliniyorsa, listeyi yedekleyemiyorsunuz. Yedeklemek için servis kumandanız olması gerekiyor. Halbuki basit bir işlem…

 227. Taner dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey 2013 la serisinde hangi modeller DVB-T2 yi destekliyor ? Teşekkürler..

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Bu konuda LG çalışanları da dahil kimse net bir şey söylemiyor. Ben de bir taraftan ‘eğer olsaydı LG bunu TV özelliklerine büyük puntolarla yazardı’ diye düşünürken, diğer taraftan ‘neden olmasın ki ?’ diye düşünüyorum.

   Anlayacağınız net bir şey yok 🙁

 228. Sebahattin dedi ki:

  Merhaba Tolga Bey,
  660s DVB-T2 yi destekliyor. diye bilgi aldığımı söylemek isterim.
  Soruma gelecek olursak ben airties 5453 ve ap 4400 alacam 4400 apyi 55la660s i aldığımda kablo ile direk mi bağlıyım. yoksa kablosuzmu olsun daha hızlı bağlantı için.

  1. Taner dedi ki:

   Bende bugün sadece 860v lerin DVB-T2 desteklediği bilgisini aldım. Hangisi doğru ? Hiç biyerde kesin bilgi yokmu bu konu ile ilgili.

  2. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   DVB-T2 konusunda inanın net bir şey yok.

   Kablo yada kablosuz bağlantı tercihinde dikkat etmeniz gereken konu duvarlar. Modemi TV’den çok uzakta, duvarların ardında, mobilyaların iç kısımlarında saklarsanız elbette kablosuz performansı düşecektir. Modemi TV’ye yakın bir yerde tutarsanız kablolu arasında çok da bir fark olmaz. Sonuçta yüklü indirmeler yapmayacaksınız.

   Sözün özü, eğer modeminiz TV’den uzakta ise ve kablosuz bağlantı sık sık kopuyorsa TV’ye kablo çekin rahat edin. Ancak bağlantıda sorun yaşanmıyorsa kablo kalabalığına hiç gerek yok diye düşünüyorum. (Kablolu bağlantının her zaman en hızlı bağlantı olacağınıda unutmayalım)

   Teşekkürler.

 229. Selam Tolga dedi ki:

  Sence 55 la 660s için hangisini almalıyım ve kaç tb almalıyım max.
  My Book AV-TV
  seagete Central mi
  tv deki kaydı hangisine daha kolay olur. Bunun içine ayrıca pcden film atıp tvden izleme resim bakma ve sony kameramdaki hd kayıtlarımı atıp izleme açısından ne önerirsin. değerli fikirlerin için şimdiden teşekkürler.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Bence WD daha iyi bir seçim olur. Central, Seagate’in daha modern ve yenilikçi bir modeli ama bu kadar kablosuz bağlantının pek de gerekli olmadığı düşüncesindeyim. 2TB My Book işinizi görür.

   Bir de TV’den kayıt yaparken TV’nin diski formatladığını ve içindeki tüm verilerin silindiğini belirteyim. Diski TV’den formatlamadan kayıt yapamıyorsunuz. Dolayısıyla sürekli kullanım için TV’ye özel bir disk almanız en iyisi olur.

   Umarım yardımcı olabilmişimdir.

 230. Kartal dedi ki:

  wi-fi yoksa modem ve tv ayrı odalarda ise home plug kullanın elektrik hattı üzerinden

 231. Sebahattin dedi ki:

  Sonunda aldım. 55 LA 860v yi aldım. Pazartesi kuruluma gelecekler. bakalım inş. kazasız belasız gelir.

  1. Sebahattin dedi ki:

   Birde tvden kayıt nasıl yaparım ayarı nasıl olur. bir yazın varsa bu konuda payaşırmısın bir de tv geldiğinde

  2. Tolga CANATAN dedi ki:

   Hayırlı olsun 🙂 Bir sorun olmaz merak etmeyin 🙂

 232. Kartal dedi ki:

  Hayırlı olsun. İzlenimlerini yazarsan seviniriz. ben de 47la860v almayı düşünüyorum

 233. seyhun dedi ki:

  uydu kanallarını taratıyor güncelleme yaparken.yani önce yazılımarıyor sonrada dtv güncelleme yapıp 1 saate yakın anca doluyor %100 göstergesi.sizde de güncelleme aynı yollamı yapılıyor.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   USB Flash Disk ile güncelliyorum. Böyle bir şeyle hiç karşılaşmadım. Siz de USB Flash Disk ile güncelleyin isterseniz ?

 234. İbrahim ÇELİK dedi ki:

  Samsung UE-55ES6340 ile Lg 47LA660S arasında kaldım.

  Büyük olsun istiyorum Samsung’a gidiyor aklım, ama 200 hz olması ve diğer özellikleriyle beraber sizin incelemeniz LG dedirtiyor. Fiyatları aynı gibi 100 TL oynuyor(Gold fiyatları).

  Siz hangisi seçerdiniz veya tavsiye edersiniz. Nedenleri de olursa çok şey istemiş olmam değil mi? 🙂

  Şimdiden teşekkürler…

  1. Ayhan dedi ki:

   İkiside birbirine yakın ürünler ama 3D izleyeceksen LG

 235. Sebahattin dedi ki:

  İbrahim Çelik,
  Gold dan almanı tavsiye etmem sıkıntılı bir firma. dışarıdan mal getiriyor lg garantisinde olmayan ve müşteriyi uyarmıyor.
  İkincisi tabiki lg derim. Ben Lg La860V modelini dün akşam aldım 2 tane tivibu 3 aylık hediye ve 1 yıllık digiturk aldım. şimdi modemlerimi değiştiricem. 270-280 tl arası air5453 + 4400 modeli alıcam bide seagete hdd almayı panlıyorum. içine hd film doldurucam tv içinde buyuk bi usb bellek alıcam format atıp onu takıcam.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Güzel planlar bunlar 😉

 236. Sebahattin dedi ki:

  Birde tvden kayıt nasıl yaparım ayarı nasıl olur. bir yazın varsa bu konuda payaşırmısın

  Kartal bir de tv geldiğinde bol bir pdf le döküman hazırlayamayı düşünüom internetteki tüm bilgiler ışığında olay paylaşım olsun. 🙂 halkımız yararlansın inan lgden şimdiden bir çok araştırma yaptım ve la 860 üstüne tv yok ancak geldiğinde fikrim netleşir bugune kadar tekno mağazalarda inceledim.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Umarım her şey yolunda gider. Elbette paylaşın, yardımcı olabilmek güzel bir şey 🙂

 237. Burak dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba,

  Ben de 47LA660S kullanıcısıyım. Fakat televizyonumda ilk defa film izleyeyim derken televizyonun kasasında bas seslerde zırıltı şeklinde çok rahatsız edici sesler geliyordu. Bu sorun için servise gönderdim televizyonu ve sorun yok diyip bana geri gönderdiler. Ben de tekrar incelediğim de aynı sorunun devam ettiğini gördüm ve 2. kez servise göndermek zorunda kaldım. 4. kez servise gönderdiğim zaman değişim ya da para iadesi seçeneklerine bakıcam. Gerçekten bu problem beni televizyonumdan soğuttu. Umarım sizlerde de böyle bir problem yoktur.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Ben de böyle bir problem olmadı. Bir başkasından da hiç duymadım. Belliki bir arıza var, servis neden reddetti acaba ?

 238. Naim dedi ki:

  Tolga Bey merhaba 42 inc izleme mesafeniz kaç acaba ?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba Naim Bey,

   Ben biraz yakından seyretmeyi sevdiğim için yaklaşık 2 metreden seyrediyorum.. Sanıyorum 3-4 metreden de rahat seyredilir.

 239. Naim dedi ki:

  Merhaba 42 inc tv izleme mesafesi kaç olmalı ?

 240. Sebahattin dedi ki:

  Evet 279 tl ye air5453+4400 modem ve ap ev setini aldım.
  valla nediim 80 tl finansdan bonus. 25 tl bankasyadan bonus ve tekno karttan 30 tl bonus indirimi ile 144 tl ye 3 taksit yaparakdan aldım kurulumları yaklaşık olarak 4 dakikamı aldı. şimdi pazartesi yi bekliom yarın arkadaşa gidip benim evdeki wd 1 tb hdd 3d ve bluray film attırıcam. 🙂 buarada tekno marketlerden forumda hiçbirinde seagete central yok 🙂

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Hayırlı olsun 🙂

  2. Enes dedi ki:

   Banada mkv lazım bi sitede 1 tb hdd ye 90 liraya atıyolar ordan almayı düşünüyorum.

 241. SEYHUN YILMAZ dedi ki:

  kanal editörü için menüyü servis kumandası olmadan nasıl çıkarırız?çok acil yardım lağzım.2000 kanal nasıl dizilir başka türlü bilmiyorum.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Maalesef bunun bir yolu yok :/

 242. mustafa dedi ki:

  47la660s aldım ve ik gündür kullanıyorum çok ağır bir elektronik devre kokusu geliyor. sizde de böyle sir koku geldimi ? yukarda bir kisi daha aynı sıkıntıdan bahsetmis bu normalmi yoksa çaresine bakmakmı lazım

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Ben de böyle bir sorun olmadı. Cİhazın yeni olmasından kaynaklanıyor olabilir mi ? Zamanla kaybolmazsa bu soru için servisi çağırabilirsiniz.

 243. Mustafa Çotur dedi ki:

  Lig Tv de Mac yayını sırasında hızlı görüntülerde patates cipsi kıvamında futbolcu görüntüleri benim tv mde de oldu … Fakat bence bu sıkıntı Tv ile alakalı değil yayıncı ile alakalı Çünkü Ligtv 3 de İngiltere Priemiere Lig ve Ntv Spor da İspanya ligi veya Trt Hd de Almanya liglerini de izledim bu tarz bir görüntü oluşmadı Yerel Yayıncı Lig tv nin düşük yayın teknolojisi ile yayın yapması ile alakalı olabilir mi?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Evet ben de o yüzden olduğunu düşünüyorum. Ancak diğer TV’lerde olmaması da insanı şüphelendiriyor.

   HD filmlerde ya da HD maç görüntülerinde hiç bir sorun yok. Kaldı ki sizin de söylediğiniz gibi kaliteli SD yayınlarda bile sorun yaşanmıyor.

  2. harun durak dedi ki:

   bana da öyle geliyor düşük kalite yayın yapan kanllarda bu sorun oluşuyor yüksek yayın kalitesine sahip kanallarda ben rastlamadım bu hataya

 244. Sebahattin dedi ki:

  Evet şuanda dün akşam itibari ile 55 LA860V kurulumu yapıldı.
  Kutu içeriği; 4 3d gözlük, 2 DualPlay gözlük, Tag on kartı, Sihirli kumanda, bi kaç değişik kablo 🙂
  renk ayarı

  ____

  Renk ayarı ;
  arka ışık : 100
  kontrast : 100
  Parlaklık : 50
  Keskinlik : 30
  Renk : 70
  Ton : 0
  Resim : orta
  siyah… : düşük
  Gerçek sineam açık
  True motion : pürüzsüz

  ____

  Digiturk üyeliği için servis onayı olacak oradan Lg telefonuma onay kodu gönderecek o da bugün yarın gelir.

  Digiturk kurulum hakkında sıfır bilgisi var.
  Bende digi var ama şubatta iptal edicem 70 tl
  süperlig paketi hd eutosattan ödüom şampion paketi bir yıl ücretsiz izlerim. üyeliği ayın 10 nunda başlatıcam son tarih 23.10 çünkü.
  diğer ayrıntılar lg.com/tr de mevcut

  ___

  Akşam fazla vaktim olmadı. Bu gece de nekadar olur bilmem tag on olayını denicem. onu denemeden. youtube açılış yapıp samsung note 2 ile bağlantı yaptım. çok düşük bi format video açıldı. ancak diğer videolarda bekleme yaptı. açılmadı. normal web den gezinti iyi idi hatta oradan borsalino çetesin alain delon filmini 30 dakka falan izledim. görüntü ii di ama youtubedan direk izlemeyi çözemedim. video açamadım oradan hız dan kaynaklı olabilir. bizim burada 8 mbit hız var ama tam randıman yok bakalım farklı olaylar deneyebilirim. modem alt katta. ap üst katta ve full çekior smart tv ap tvnin üstünde duruor. çekim gücü full demiştim zaten. bilmiom neden olduğunu kurcalıcam bu akşamda.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Hayırlı olsun. Tadını çıkartın 🙂

   Bilgiler için de teşekkürler.

 245. eminbzn dedi ki:

  merhabalar. bu televızyonla ılgılı yorumlarınız cok aydınlatıcı bende bugun 47 la660s aldım. buradakı yorumları gorunce bu tv bana fazla .. bı cok ozellıgını kullanmayacagım gıbı (ılk etapta)..3d fılmlerı nasıl ındırecegımı ogrenmem lazım once.. ındırmeden de ızlenebılıyormu acaba bu tıp fılmler..

 246. SEYHUN YILMAZ dedi ki:

  servis kumandası olmadan normal kumanda ile servis menüsünü açmanın yolunu bilen-gören varsa burada yazarsa sevinirim.

 247. harun durak dedi ki:

  yeni güncelleme gelmiş bugün yükledim ancak herhangi bir değişiklik göremedim yükleyen ya da gören var mı

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Evet, ben de haftasonu yükleyeceğim.

 248. Ömer ŞANDA dedi ki:

  Merhaba 47LA660s kullanıyorum yeni güncelleme gelmiş ver.04.00.13 şu anda yüklüyorum sürüm notları hakkında bilgivereceğim buradan

  1. Ömer ŞANDA dedi ki:

   Yükleme tamamladım. sürüm notlarını bulamadım ama bir fark göremedim şimdilik. sanki kanal geçişleri biraz daha kısa sürede oluyor gibime geldi. bir değişiklikde samart ekranında iken sol üstteki küçük tv ekranı biraz duruyor sonra tekrar açılıyor daha önce yoktu bu.

 249. SEYHUN YILMAZ dedi ki:

  KANAL EDİTÖRÜ İÇİNDE BİR BİLGİ ALABİLİRSEK ÇOK İYİ OLACAK.
  TEK TEK UĞRAŞILMAZ 2000 KANALLA…

  1. Ömer ŞANDA dedi ki:

   Kanalların düzenlemesi çok kolay geldi bana ben şöyle yaptım program düzenleme kısmında mesela istediğim kanallar seçerek üst sıralara taşıdım birden fazla kanal seçerek aynı anda taşımada yapabiliyorsunuz.

  2. Tolga CANATAN dedi ki:

   Maalesef uğraşılıyor 🙂 TV’ye mouse bağlarak da düzenleyebilirsiniz.

 250. mustafa dedi ki:

  azizim sonunda karar verdim ve vatan bilgisayardan 42la691s aldım 1999TLye. sanki kasa plastik kalitesi daha iyi geldi ama içerik olarak bir fark var mıdır 660s’den?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Hayırlı olsun.

   Tasarımdan başka pek de bir farkı olduğu söylenemez.

 251. SEYHUN YILMAZ dedi ki:

  tv de kanal loader menüsünü açmak için ır-led ve kulaklık jakıyla birşeyler yapıp çıkarıyorlarmış lm serisinde ama la da yemedi denediğimde.

 252. yusuf dedi ki:

  merhabalar
  la 660s de trthd ntvspor trthaber gibi kanallarda mac yayını sırasında yayın gidiyor ve ci modulu yok uyarısı vermektedir.bunun cozumu nedir?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Neden olduğu hakkında bir fikrim yok. Uydu kablosunda bir sorun olabilir mi? Sinyal gidiyor gibi geldi bana…

   1. yusuf dedi ki:

    sinyalde veya kabloda sıkıntı yok.verilen cevap aynen şu….. Cihazlarımızda biss key desteği mevcut değildir. Bu nedenle biss key içerikli yayınlarda CI modul yok hatası mevcuttur. Bununla alakalı cihaz üzerinden işlem yapılamamaktadır….

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Ben şifresiz bir kanalda bu tarz bir hata aldığınızı anladım. Yoksa aldığınız uyarı normal tabii ki 🙂

 253. İbrahim ÇELİK dedi ki:

  Vatandan 1999 TL /10 taksite 42LA691S EXC siparişini verdim. Tahminen salı gelecek(pazar kargo çalışmıyormuş).

  Yetkili servisi çağırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyim. Ölü piksel, bulutlanma, vs. deniliyor ama servis söylüyormu? yoksa benim mi farketmem gerek? Tokatta servisinde kim olduğuda belli değil zaten.

  ikincisi aldıktan sonra farkettim ama EXC ne demekki? bilen varmı?

  1. İbrahim ÇELİK dedi ki:

   Ayrıca Lg sitesinde 691s göstermiyor. 690s modeli var? Bu ne anlama geliyor.

  2. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   İki cihazında özellikleri aynıdır. Sadece tasarımları farklıdır. EXC’e takılmayın. O da model uzantısı.

 254. uğur dedi ki:

  merhabalar.. 42la660s aldım. ben kanal düzenlemesiyle ilgili sorun yaşıyorum. servis geldiğinde flashtan kanalları yükledi ama bazı kanalların eksik olduğunu fark ettim, daha sonra oto arama ile kanalları buluyorum sıralamasını ayarlıyorum, ama tv’yi her kapatıp açtığımda kanalların çoğu siliniyor bazen de 200lerden başlıyor sıralama ve gene kanalların çoğu gözükmüyor. tekrar tarama sonucunda kanalları tekrar sıraladığımda o an nasıl kaydedebilirim? usb kanal yedeklemesi yapmadan yapabilirmiyim? bir çözemedim şu sorunu 🙂

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Kanal sıralamasının kesinlikle değişmemesi gerekiyor. Kanallarınızı sıraladıktan sonra sağ üstte bulunan geri butonuna tıklatın. Otomatik kaydoluyor zaten.

   Böyle bir sorununuz varsa servisle görüşmelisiniz. Her kapanıp açıldığında kanal sıralaması bozulmaz.

 255. Sabit Boran dedi ki:

  lg 42la660s tv aldım 10 gün önce kullanmaya başladım. Sorunlarım şu:
  1. tv üzerinden internete bağlanarak digitürkplay sitesinden maç izleyemiyorum.
  2. Lenova laptop kullanıyorum, bilgisayardan tvye görüntü aktaramıyorum. Bu konuda yardım bekliyorum.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Öncelikle hayırlı olsun. Tarayıcı üzerinden Digiturk Play’de dahil video izlenmiyor. Tad vermiyor, hata veriyor 🙂
   Neden görüntü aktaramıyorsunuz. Görüntü aktarırırken nasıl bir yol izliyorsunuz ?

 256. erdoğan dedi ki:

  Tolga Bey merhaba ;

  Aydınlatmalar için çok teşekkürler.
  Lg 47La660s almayı düşünüyoruz.Tavsiye eder misiniz?Genel anlamda sıkınıtıları okudum ama Samsung’ta bunun muadili bir tv var mıdır?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Tavsiye ederim evet ama yazdığım onca şeyi okuyup kendinize göre karar vermelisiniz. Ben TV’den pişman olmadım, sevdiklerime de öneriyorum. Samsung’da elbette muadili modeller var ancak ben LG’den keyif aldım. İstediğim her şeyi yapıyor. Size de öneririm ancak söylediğim gibi yazdıklarımı okuyarak karar vermelisiniz çünkü bu konuda çok yazıp çizdik 🙂

 257. Teoman dedi ki:

  http://www.filmarsivimiz.com

  bu siteden nasıl film izleniyor birisi bana tarif ederse mutlu olurum 🙂

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   TV tarayıcısı üzerinden film izlemek güç. Çok defa söyledim 🙂

 258. İsmail dedi ki:

  Tolga Bey merhabalar,

  Lg 42la660s modelini h.sonu alıp bugun kurdurdum tv de herhangi bir problem çıkmadı ( ölü piksel vs.). Youtube üzerinden yarım saatlik video da izleyebildm bellek sorunu yaşamadan fakat 3d yi denemek için smart menude bahsettiğiniz online ufak 3d filmlere ulaşamadım, izlemem gereken adımları söylerseniz sevinirim…

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Öncelikle hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

   O 3D filmler tanıtım amaçlı pek de kaliteli olmayan filmlerdi. İzlemeseniz de olur. Siz internetten 3D film indirip denemelisiniz.

 259. Sedaberk dedi ki:

  merhabalar. Ps3 kurmak istedim yeni aldık tw lg 42la660s modeline fakat av1 açınca engellendi diye bir yazı çıkıyor ne yaptıysak olmadı sorun ne olabilir???

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   HDMI girişini değiştirmeyi denediniz mi ? AV1’den değil HDMI girişinden bağlanmanız gerekiyor ?

   1. Sedaberk dedi ki:

    hdm kablosu yok ps nin ama diğer girişten neden olmuyor acaba

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Aldığınız hatanın sebebini bilmiyorum ama PS3’ü HDMI olmadan kullanmak pek de mantıklı değil. Bence en kısa zamanda HDMI kablosu alıp o şekilde bağlayın.

     1. Sedaberk dedi ki:

      k.bakmayın kullandığımız ps2 miş hdm kablosu yok bunun scard girişli kablo onuda takınca engellendi diye hata alıyoruz çözümü yok mu acaba

     2. Tolga CANATAN dedi ki:

      Maalesef hatanın nereden kaynaklandığı hakkında en ufak bir fikrim yok. :S

 260. selim danacı dedi ki:

  bende lg42lm660s var.ses si,stemi almak istiyorum.anladıgım kadarıyla dts formatını destekliyor.ben filmleride tv hardisk bağlayarak seyrediyorum.(dts-hd,trulhd de destekliyormu.normal bir 5.1 ses sistemi alsam işimi görürmü.yada tavsiye edceğiniz bir ses sistemi.

 261. bünyamin dedi ki:

  Dün teknosadan 47la660s aldım, bir gün sonra kurulum yapıld. kurulumu yapan arkadasa ekranda ışık sızması oldugunu soyledim cevap cok ilginçti; abi olur o sinema perdesi gibi düsün perdenin arasından nasıl gorunurse aynısı dedi 🙂 rapor tutmasını soyledim abi gerek yok biz onun için rapor tutmuyoruz 15 gün teknosada değitşrme hakkın var dediler. tekonsayı aradım bugun rapor yazdılarmı dedi yok dedim teknikservis yonlendirelim baksılar dedi. bakalım hic sevmediğim sürece girdik. sonumuz hayır olsun 🙂

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Bazı servis elemanları gerçekten çok şey biliyor 🙂 Bizi de bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

   1. Bünyamin dedi ki:

    Merhaba,
    bugün servisi ısrarla aramam dan dolayı ancak getirte bildim (ısrar etmesem aksam 9-10’a kadar sallayacaklardı)gelen arkadaş baktı abi bu normal dedi tüm led panellerde olur dedi.İki vurdu eliyle paneli itekledi baktı fotoğraf çekti, dedim bulutlanma ve ışık sızması var diye rapor tutup iade edelim. Sonuç; hüsran arkadaş bunun için yazamam bu olağan bişey ama dedi fotoları gösteririm eğer onay çıkarsa iade alırız dedi. benim pek iade konusunda umudum yok. Sadece karanlık ekranda çıkıyor film yada tv izlerken her hangi bir rahatsızlığı yok yinede insan o kadar parayı verince daha düzgün bir cihaz olsun sorun olmasın istiyor.He burada 1 adet ölü piksel var, 5 adet olası lazımmış iade için :)bu elektronik işi şans işi diyelim, aynı model 42 inç aldı komşum herhagi bir problem yok. Sizlere naçizane tavsiyem bir hata gördüğünüzde teslim formunu imzalamadan sonunu çözdürmeye çalışın aksi taktirde servisin keyfine kalırsa çok zor çözülür. Teknosada iade alması için kesinlikle sevisin raporunun olması gerekiyor diyor. Tolga bey ben nero mediahome 4 indirdim pc kurmaya çalıştığımda kurulum yarıdan sonra hata veriyor. Nero cleantool kurun temizleyin diyor fakat oda kurulmuyor. Benim Pc de kurulu olan nero 10, konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz teşekkürler. Not Plex Medya Server kurdum tv de çalışıyor. Ancak 3d ve büyük boyutlu dosyaları aktarırken tv ye uzun süreli bekletme yapıyor.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Merhaba,

     Ölü piksele üzüldüm açıkcası. Günümüzde çoğu firma 1 piksele bile değişimi onaylıyordu, LG neden yapmadı anlamadım.

     3D vb dosyalar yüksek boyulu olduğu için kablosuz aktarımda çok fazla takılırlar. Bu normal. 700mb’lık .avi filmlerde sorun yaşamazsınız. Sonuçta kablosuz veri aktarım hızı da bir yere kadar…

     Nere Smart Share için blogdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

     Teşekkürler.

 262. Gökhan dedi ki:

  Tolga bey selamlar :))
  ben 42la yı alalı 2. ayıma girdim fakat bu renk ayarlama olaylarını bir türlü çözüme ulaşamadım. Her kanalda renkler farklılık gösterdiği için cins oluyorum kurcalıyorum. Pipirikli biriyim bide :)) sizce aşağıdaki ayarlar nasıl ? Arka ışığın %100 olmasının zararı varmıdır ?

  Arka Isık : 100
  Kontrast : 100
  Parlaklık: 55
  Keskinlik : 50
  Renk: 90
  Ton : 0
  Renk: 0

  normalmidir sizce ?

  Mesela ATV HD di kanalındaki logoyu baz aldığımda logo turuncu, ama bu ayarlardan sonra hafif sarı gibi. ama turuncuya göre ayarladığımdada film görüntüsü patlıyor 😀 kafayı sıyırcam :))

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Arka ışığın zararı yok ancak karanlıkta izlerseniz gözünüzü ağrıtabilir.GÖrüntü ayarları için ‘en iyisi’ sizin zevkinize göre değişir. O yüzden en çok hangi ayarlardan hoşlanıyorsanız onu yapın 🙂 Bir de bu kadar kafaya takmayın bence 🙂

 263. İbrahim ÇELİK dedi ki:

  42 LA691s Vatandan almıştım. Geldi kurdurmak için servisi bekledim ekstra. Neyse kuruldu. Ölü piksel, bulutlanma testi vs. dedim. Bunlarda olmaz abi. LED bunlar diyerek bakmadı bile. Sonrasında ben kontrol ettim(http://deadpixelbuddy.com/), ölü piksel bulamadım ama biraz bulutlanma var. internetten youtube filmlere baktım biraz. Bulutlanma gözükmüyor. Fakat siyah resimde ekranda 45-60 derece açılardan belli gibi. Ne yapmalıyım. Büyük bir sorun gibi gelmedi bana.
  1-2 saatlik smart tv kurcaladım çok hoşuma gitti tv. Bugün uydu çekilecek , tvsinide kurcalarız artık 🙂
  Kumanda var 40tl alın bence dedi servis, ama bu kumanda ile smart işi güzel, tvde görecez bide.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Öncelikle hayırlı olsun. Bulutlanma gerçekten rahatsız edecek seviyedeyse iade edin tabii ama o seviyede değilse bırakın kalsın.

   Güle güle kullanın 🙂

 264. Enes dedi ki:

  LG la660 ın yanında sadece sihirli kumanda veriyolar standart kendi üstünde numara olan kumandayı nerden bulabilirim teknosalarda varmıdır ?

  1. nevzat dedi ki:

   servisten temin edebilirsin. ben oradan aldım.

  2. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,
   Normal kumandaları büyük teknosalarda ya da gittigidiyorda bulabilirsiniz. LG mağazalarına da göz atın, orada da vardır.

   1. Zekeriya dedi ki:

    Ben servisten 20 TL.ye aldım. Yalnız dikkat etmeniz gerekiyor, bazı servisler 40-50 hatta 60 TL. bile diyenler var.

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Doğru söylüyorsunuz.

   2. HASAN AYDIN dedi ki:

    Kendi ilime ait olan servis 50 tl dedi başka bir ilden 30 tlye üstelik 3D tuşlusunu aldım..

    1. Tolga CANATAN dedi ki:

     Piyuu… Tutturduklarına satıyorlar demekki…

 265. nevzat dedi ki:

  merhaba. bende lg 42la660s aldım. servis kurulumu yaptı veusb ile kanal yüklemesi yaptı gittiler. bazı kanallarda (show stv cnttürkün frekansında yayın yapan kanallar) sinyal yok mesajı verdi. oysa frekansı girmeme rağmen frekansı kabul etmiyordu bu frekans kayıtlı mesajı ekranda çıkıyordu. bende servisi arayarak fabrika ayarlarına döndüm ve yeniden tarama yaparak sorun giderildi.ancak daha önceki görüntü kalitesi ile şimdiki görüntü kalitesi aynı değil. önceki daha iyiydi.neden kaynaklanır. tekrar yazılım yükletmem mi gerekir. yükleme işlemini ben yapabilirmiyim.yada nasıl yapabilirim. bir açıklamada bulunurmusunuz.şimdiki yazılım 3.10.74 lg nin kendi sitesindeki hangi yazılımı yüklememiz gerekiyor. çünkü orada birkaç tane değişik yazılım görünüyor.

 266. Onur Sener dedi ki:

  Bir televizyon ile ilgili ancak bu kadar guzel inceleme yazisi yazilabilir ve bilgi paylasimi yapilabilir. Tesekkurler.

  Gectigimiz hafta 55″LG_LA660 alarak araniza katildimç
  Benim sorunum, RJ45 kablo baglantisi ile ev agima bagladigim TV’nin ag uzerindeki NAS server’imi gormemesi.
  NAS server’in DLNA destegi sayesinde paylasimda olan resim/muzik/video dosyalari TV tarafindan Smart Share programi ile goruluyor, tabi NAS HDD’min icinde 1000’e yakin film dosyasi olunca bunlari tek bir klasorde gormek (veya tarihe gore dosyalama vb. sacma gruplamalar ile gormek)cok cok problem oluyor. Benim istedigim normal “File Explorer” seklinde NAS HDD’deki tum dosyalarimin gorunmesi. Nasil bilgisayarimda tum dosyalari tek tek goruyor ve iclerine girebiliyor isem, TV’den de bu dosyalari gormek ve izleyecegim filmi istedigim klasorun altindan dogru sekilde bulmak istiyorum.
  TV uzerinde “Smart Share” programi disinda agimdaki cihazlarin dosya iceriklerini inceleyebilecegim ve izleyebilecegim baska bir program vs. var midir?

  TV’yi alirken “Network File Browser” ozelligi olmasi sebebi ile karar verip almistim ancak bu file browser olayini bir turlu cozemedim…. 🙁

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Kablosuz paylaşımın bildiğim kadarıyla bahsettiğiniz gibi ‘düzenli klasörleme’ gibi bir kullanım şekli yok. En azından TV Browser’ı bunu desteklemiyor. Ama söylediğim gibi ‘bildiğim kadarıyla’… Herhangi bir şey öğrenirsem zaten paylaşırım 😉

  2. Bünyamin dedi ki:

   onur bey,

   plex media server (kablosuz bağlantı) işinizi görecektir. programı pc kurduktan sonra tv de görmek istediğiniz dosya veya klasörleri seçerek adlandırabilirsiniz böylece sectiğiniz sürücü veya dosyadaki alt klasörleri görmeniz mümkün olacaktır. Kötü tarafı 3d filmleri izlerken çok donma yapması. diğer hd filmlerde çok sorun çıkmıyor. Nero Medya Home 4 var fakat onu pc kuramadım (kurulum hatası veriyor)bu programın daha hızlı olduğu 3d filmlerde sorun çıkmadığını okumuştum.

 267. ALİ dedi ki:

  Herkese Merhaba
  1 aydır bu tv’yi inceliyorum 47″lik modelini almayı düşünüyorum. 860v bütçemin dışına çıkıyor ne yazık ki

  ancak la660s ‘ in browser üzerinden video ooynatırken zorluk yaşaması aklımı karışıtıyor. bu bağlamda browser sorununu 740s alarak çözebilir miyim? 660s ve 740s arasında ki fark sadece dizayn mı yoksa işlemci vs’de de fark var mı?
  teşekkür ederim

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   740S daha üstün bir televizyon ancak işlemci gücünün bariz bir fark yaratacağını sanmıyorum. Smart kumanda üzerinden tarayıcıda flash oyun oynamanın tad vereceğini de sanmıyorum açıkcası 🙂

 268. ALİ dedi ki:

  Birde input lag olayını sormak istiyorum
  cnet incelemesinde input lag’ın çok yüksek 68ms olduğunu belirtmiş
  oldukça sıkı bir konsol oyuncusuyum bu yüzden benim için önemli bir husus la660s kullanan arkadaşlar konsollara bağlı denediler mi acaba deneyimlerini paylaşabilirseniz çok sevinirim

 269. SEYHUN YILMAZ dedi ki:

  uydu modunda manuel aramada uydu-1 de iken frekans yerine girince tv kapanıp açılıyor.uydu-2 de bir sıkıntı yok.sizde de aynı sorun var mı acaba?güncelleme ile ilgili bir problem mi acaba.en son sürüm yüklü cihazda ve açıkcası daha önce yapıyormuydu hiç denememiştim.dsmart yeni kanal yüklüycem (foxlife)ama manuel oarak giremiyorum.transporter ayarlarına girerkende aynı problem yani tv kapanma sorunu var.aynı sıkıntıları olan var mı acaba…..

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Ben de kapanıp açılmıyor ? Akşam tekrar bir deneme yapacağım.

 270. kemal dedi ki:

  Tolga bey yazılarınız takdire şayan. tamamını okudum, yaklaşık 5 gündür bende 42la660s serisi kullanmaya başladım, ancak flash disk (4gb) tv tarafından görünmesine rağmen time machine aktif hale gelmiyor, daha doğrusu usb’ye format atacak bölüm çıkmıyor, usb’yi hdd ın 1 ve usb ın 2-3 hepsine taktım ancak kayıt için yukarıda belirtmiş olduğunuz formatlama kısmına dahi ulaşamadım, ayrıca bir sorum daha olacak istemediğimiz kanalları listeden nasıl tamamen silebiliriz, transponder düzenleme diye bir yer var, orayı seçtiğimde tv kilitleniyor, kumandadan kapatıp açmam gerekiyor, bu arada hiç güncelleme yapmadım. cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Seyhun Bey gerekli açıklamayı yapmış 🙂

 271. SEYHUN YILMAZ dedi ki:

  KEMAL BEY 4GB LIK FLASHLA TIME MACHINE ÖZELLİĞİNİ KULLANAMAZSINIZ.ÇÜNKÜ KAYIT İÇİN ÇOK AZ BİR BELLEKTİR.EN AZ 256 GB LIK HARİCİ OLMASI LAĞZIM.KANAL SİLME OLAYIDA YOK.SADECE KANALLARI TAŞIYABİLİYORSUNUZ.TRANSPORTER A GİRİNCE BENİM CİHAZIMDA KİLİTLENİYOR.YAZILIM EN SON SÜRÜM.AMA NEDEN YAPTIĞINI ANLIYAMADIM HALA.

 272. Ayhan dedi ki:

  Merhabalar Tolga Bey,

  Sitenizi takip ederek hafta sonu aynı modelden ben de aldım. Şuan 3 günlük kullanım tecrübelerime dayanarak memnun olduğumu söyleyebilirim. Benim sormak istediği bir soru var. Acaba TV’ye smart store’dan yüklediğimiz bir uygulamayı nasıl kaldırabiliriz. Dart yüklemiştim ama beğenmedim ve kaldırmak istiyorum. Biraz kurcaladım ama bulamadım.

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhabalar,

   Uygulamalarım menüsünden kaldırabilirsiniz. Yani öyle hatırlıyorum 🙂

 273. Mücahit Gölcük dedi ki:

  Merhabalar .Blogunuzu çok büyük bir keyifle takip ediyorum.Öncelikle emeğinize sağlık her şey için.Benim bir problemim var .Daha önce LG 660 s tv için kayıt olmuş ve TV üzerinden giriş yapmıştım.Yanlışlıkla çıkış yaptım ve şu an tekrar giriş yapmak istediğimde hatalı kullanıcı adı veya parola diyor.ne yapmam gerek

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   Şifremi unuttum butonu ile şifrenizi yenileyebilirsiniz.

   Ayrıca teşekkür ederim 🙂

 274. yusuf dedi ki:

  son sürümü yükleyen var mı? problem yaşamadıysanız ben de yükleyeceğim. bazen sorun çıkıyor da önce sorayım dedim.

  1. volkan dedi ki:

   son sürümü ben yükledim ama çok az kullanıp tekrar uydu alıcım ile kullanmaya başladım, dünya varmış, dahili uydunun kanal geçişleri çok yavaş

 275. Fatih dedi ki:

  Merhaba la660s 50 hz mi 100 hz mi tv alıcamda araştırırken bikaç kişi 50 hz diyodu doğrumu acaba ?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   Merhaba,

   660S 50hz diyenler çoğunlukta. Bazı Rus sitelerinde de 50 Hz olarak onaylanmış. Ancak kesin bir bilgi yok.

 276. SEYHUN YILMAZ dedi ki:

  tolga bey transporter ayarlarına giriş yapmayı denediniz mi?herhangi bir sorun var mı?

  1. Tolga CANATAN dedi ki:

   İnanın vaktim olmadı 🙁 Sizi de bekletiyorum ama…

 277. İbrahim ÇELİK dedi ki:

  Bir sorunum var. 42la691s Kablosuz İnternet bağlantısını bağladım, rahat ve hızlı kullanıyorsun. Fakat tvyi kapatıp açınca bağlanmıyor. Yeniden ağ şifresini girsek bile bağlanmıyor.

  Modemi resetlersem bağlanıyor. Son yazılım sürümü yüklü, sizce sorun nedir?