webokur2013fifa3

FIFA 13 Sorunları ve Çözümleri

Yaklaşık 15 gün önce çıkan FIFA 13’ü orjinal alanların bir çoğu oyunu sorunsuz oynasa da problem yaşayan ‘orjinal’ mağduru oyuncular da mevcut. Bunun yanında oyunun Reloaded, yani korsan sürümünün de çıkmasıyla, oyunu oynayan kullanıcı sayısı bir hayli arttı. Tabii sorunlar da beraberinde geldi…

Ben de bu sorunların olası çözüm önerilerini toparlamak için biraz araştırma yaptım. Topladığım bilgileri sizlere farklı sorun başlıkları altında aktarmaya çalışacağım…

Tüm sorunları irdelemeden önce lütfen aşağıdakileri yaptığınızdan emin olun…

 • Bilgisayarınızdaki tüm sürücüleri güncelleyin. Güncel sürücüleri firmaların resmi sitelerinden bulabilirsiniz.
 • Windows Update’i çalıştırıp tüm windows güncellemelerini yapın.
 • FIFA 13 DVD’sinden ya da Microsoft’un sitesinden güncel DirectX yazılımını indirin. [İndirmek için tıklayın.]
 • Klavye dışındaki tüm kontrol cihazlarını söküp, sorunların devam edip etmediğini test edin.
 • FIFA 13; Vista, Windows 7 ve Windows 8 için geliştirilmiştir. Ea Sports Xp’de sorun yaşamayacağınızı garanti etmiyor ve işinizin şansa bağlı olduğunu söylüyor.

Gelelim en çok sorulan ve haliyle en çok karşılaşılan sorunlara…

1. FIFA 13 Çöküyor/Takılıyor/Kapanıyor :
Size biraz garip gelecek ama FIFA 13’ün düzgün çalışması için sisteminizde Windows Media Player’ın kurulu olması gerekiyor. WMP’de ki herhangi bir eksiklik genellikle dil ekranında hata alınmasına ve oyunun kapanmasına sebep oluyor. Bu hatayı gidermek için Program Ekle Kaldır menüsüne girip sol taraftaki Windows Özelliklerini Aç veya Kapat‘a tıklatıyoruz. Ardından minik bir pencere açılıyor ve bu pencereden ‘Medya Özellikleri’ kısmını genişletiyoruz. Karşımıza Windows Media Player çıkacak. WMP’ye ait tiki (yalnızca onunkini) kaldırıp çıkan soruya evet diyerek bilgisayarımızı resetliyoruz. Windows açılınca aynı menüden tiki tekrar atıyoruz (WMP’yi tekrar seçiyoruz) ve 2. resetin ardından oyunu tekrar açıp sorunun giderilip giderilmediğini görüyoruz. Yaptığımız bu işlem WMP ayarlarına reset atmamızı sağlamaktadır.

2.FIFA 13 Free-Kick (Serbest Vuruş) Problemi : Serbest atış sırasında oyuncu dizilimleri, çarpışmaları ya da takılıp kalmalarına yönelik bir sorun yaşadıysanız EA SPORTS’un yama çıkartmasını beklemek zorundasınız. Şu an için geliştiricilerin sunduğu herhangi bir çözüm önerisi yok

3. Serbest Vuruşda Görünmeyen Adam Hatası: Bu sorun sadece oyunun demo versiyonunda olup, tam sürümde giderilmiştir.

4. FIFA 13 EA Logosu Gelince Kitleniyor / Takılıyor / Oyun Açılmıyor: Bilgisayara bağladığınız oyun kumandalarından kaynaklanan bir sorun olabilir. XBOX 360 (Windows için) kumandanızı bilgisayardan çıkarttıktan sonra oyuna girmeyi deneyiniz. Hata ortadan kalkarsa, oyun menüsünde kumandanızı tekrar bağlayabilirsiniz. Eğer hata ortadan kalkmazsa şunu deneyin:
Belgelerim’e girin ve FIFA 13 klasörünü açın. fifasetup dosyasını not defterinde açın ve ‘aspect ratio’ değerini 1’den 1.33336 ya çıkartın.
Güncelleme: Yine olmazsa şunu deneyin,

[box type=”info”]

C:\ ‘ ye Belgelerim adında yeni bir klasör oluşturun.

 Daha sonra Windows 7 kullanıcılarının profil klasöründeki Belgelerim klasörünü bulsunlar XP Kullanıcılarının işini masaüstündeki Belgelerim klasörü görecektir

  Burada bulunan “Belgelerim” klasörünün üzerinde sağa tıklayıp, “Özellikler” deyin.

 Özellikler menüsünden üstteki butonlardan “Konum” butonuna tıklayın.

Gelen ekrandan “Taşı” butonuna tiklayin ve gelen ekranda daha önceden “C:\” de oluşturduğunuz Belgelerim” klasörünü seçin ve “Klasörü Seç” seçeneğini iki defa üst üste seçin.

Son olarak “Uygula -> Tamam” deyin. Oyun açılacaktır. (kaynak)[/box]

[button link=”http://www.birsaniye.net/fifa-13-acilmama-oyundan-atma-sorunu-cozum.html” color=”silver” newwindow=”yes”] Kaynak[/button]

5. Oyunda Play Match dedikten sonra Windows’a dönüyor / Oyun Kapanıyor : Oyunu yönetici olarak başlatmak bu sorunu genelde çözse de, sonuç alamazsanız, 4. kısımda yazanları deneyiniz.

6. XBOX 360’da Kariyer Yüklerken Oyun Çöküyor: Oyunu sabit diske yükledikten sonra, kayıtlarınızı tekrar yüklemeyi deneyin.

7.Bağlantı hataları yaşıyorum. FIFA 13 Bağlantı Hatalarından Artık Çok Sıkıldım: Bunun için yapılacak hiç bir şey yok maalesef. EA forumlarında sırf bu yüzden onlarca sayfa açıldı. Eğer bağlantılardan dolayı aşırı problem yaşıyorsanız, Port açmayı deneyebilirsiniz. FIFA 13 Portlarına ulaşmak için tıklayınız  [Ayrıca oyunu oynarken torrent vb programlarınızı kapatmayı unutmayın.)

8. FIFA 13 Loading / Yüklenme Ekranında Takılıyor / Kitleniyor :  EA Central App kullanıyorsanız, silin ve tekrar deneyin.

9. FIFA 13 Hesap Kilitlendi / Account Locked Hatası Alıyorum :Bunun için net bir çözüm yok. Araştırmalarım devam ediyor. Bir kaç tane çözüm önerisi var ancak kesin çalıştıklarından emin değilim. Araştırmalarım sonuçlandığı zaman bu sayfayı güncelleyeceğim.

10. FIFA 13 Spiker Hatası : Oyunu stereo modunda açın. Bunun için oyunu açarken (windows’ta) Play demeden önce Game Settings’e girin ve Audio sekmesinden ayarları Stereo yapın. Oyun kendiliğinden 5.1 seçmiş olabilir.

11. Oyunda Sağ Analog / Sol Analog / Vb Tuşlar Çalışmıyor / Çalışanlarda Doğru İşleri Yapmıyorlar: Tıklayın ve dikkatlice okuyup uygulayın. (Anlamadığınız kısımları o konunun altına yorum olarak bırakın. Bir kaç saat içersinde cevap veriyorum.)

12. Oyunda beyaz beyaz grafik çökmeleri yaşıyorum. Özellikle duran toplarda ve maç başlarında bu sorun sıklaşıyor: Nvidia grafik kontrol panelini açın ve Anti-Alising (Kenar Yumuşatma) ayarını Application Controlled (Uygulama Kontrolünde) olarak değiştirin. Ekran kartınız ATI ise aynı çözümü Catalyst için de deneyebilirsiniz. Sorun muhtemelen ortadan kalkacaktır. (Güncelleme – Geri bildirim için orcdnz’ye teşekkürler.)

13. Gri ekran sorunu için fifa13 dosyasını indirin ve oyunun kurulu olduğu dizine atın. (Orjinal oyun sahipleri içindir.)

14. Genel Çözümler: Herhangi bir sorununuz için hiç bir çözüm önerisi işe yaramadıysa şunları da deneyebilirsiniz,

– Belgelerim/FIFA 13 klasöründeki instance0 ve replays0.bin dosyalarını salt okunur yapın. ( Sağ tık/ özellikler/Salt Okunur/Uygula)

-Eğer oyunu Origin’den indirdiyseniz Origin’e girip FIFA 13’e sağ tık yaptıktan sonra Repair Install diyerek dosyaları onarabilirsiniz. DVD sürümünü kullanıyorsanız oyunun tüm dosyalarını (regedit dahil) silip tekrar kurmayı deneyebilirsiniz. Çünkü bazı dosyalar hasarlı yüklenmiş olabilir.

-FIFA 13 oynamak için Origin’e ihtiyacınız yok. Origin sadece oyunu daha sosyal yapmak için var. Origini indirip kurun. Giriş/Login penceresini görünce hiç bir şey yapmadan bırakın. Arkada dursun boş boş.

-Oyunun çözünürlük ayarlarıyla oynamak bazı laptop kullanıcılarının görüntü problemlerini ortadan kaldırabilir.

-Fifa.exe’yi yönetici olarak çalıştırın.

-XP kullanıyorsanız, rica ediyorum artık Windows 7’ye geçin.

(Güncelleme 11.10.2012):

EA Sports tüm eleştirilere kulak verip, raporladığı hatalara ilişkin beklenen yamayı çıkarttı. Yaklaşık 200 mb boyutundaki yama şu yenilikleri getiriyor:

-Online Season maçlarındaki rakip bulma sorunu giderildi. Artık rakip bulurken bağlantı sorunlarıyla karşılaşmayacakmışız.
-Kariyer Modunda yeni kariyer oluştururken oyundaki donmalar giderildi.
-Kariyer Modunda futbolcuların kiralık olarak geri alınması ya da emekli olunması sırasında yaşanan hatalar giderildi.
-PS3 de FUT Online Tournament hataları giderildi.
-Fifa ve Fifa Ultimate Team ‘de Napoli formaları güncellendi. Artık daha gerçekçiler
-Pro Clubs’dan Legacy defans seçeneği ve pas asistanı seçenekleri kaldırıldı.
-Pro Clubs Results ekranı hataları giderildi
– Hospitality Ayarları sırasında yaşanan hatalar giderildi (Sadece PC)

(Güncelleme01.11.2012) :

15. Spikerde bozukluk var. İngilizce seçiyorum başka dil çıkıyor.

Origin üzerinden FIFA 13 simgesine sağ tıklatıp ‘Check for Updates’ e tıklayarak gerekli güncellemeleri indirdikten sonra Belgelerim klasöründeki FIFA 13’e ait bütün profil dosyalarınızı silin. Oyunu açın ve yeni profil oluşturup İngilizce’yi seçin.

Sorun düzelmediyse,

1.Origingames/FIFA 13/Game klasöründen data7 isimli tüm dosyaların yedeğini alın.

2. Oyunun korsan sürümünden data7 isimli dosyaları Origingames/FIFA 13/Game dizinine atın. Değiştirilsin mi sorusunu onaylayın. Oyuna girin ve mutlaka yeni profil açın.

Sorun yine çözülmezse buraya geri bildirim yapabilirsiniz.

Güncelleme (05.11.12):

16. Menajer / Kariyer modunda oyundan atıyor. Hata vermeden oyun kapanıyor.

Oyununuz muhtemelen korsan. Öncelikle oyunun tüm dosyalarını kaldırın. (Belgelerim/FIFA 13 dahil) Regedit kayıtlarını temizleyin. Program files vs de hiç bir şey kalmasın.

[button link=”http://www.dm.origin.com/download” color=”orange” newwindow=”yes”] Origin İndirin[/button]

Programı kurun. Üye olmanız, giriş yapmanız istenirse, üye olmayıp giriş yapmayın.

Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra Fifa 13 ü,  Programfiles/Origingames/FIFA13 dizinine kurun. FIFA 13 klasörü ilk etapta çıkmayacaktır. Kendiniz oluşturup oyun dosyalarını bu dizine çıkartacaksınız.  Oyunu çalıştırıp keyfinize bakın.  (Sorun çözülmezse ya da oyununuz orjinal olmasına rağmen atıyorsa lütfen bildirin.)

Güncelleme (12.12.12) : 

Orhun Balcı isimli arkadaşımız bizler için çözüm önerisinde bulunmuş. Aynen aktarıyorum :

Sorun Adı: Fifa13 Reloaded v1.5 Sürüm Kariyer mod oyundan atma hatası

Çözüm: Belgerim>Fifa13 içindeki ayarları tamamen sildim ve oyuna girişte bütün ayarları tekrar yaptım, ve crash dump hatası veren save dosyasını geri yükledim, oradaki ayarlarım da sıfırlanmıştı, herneyse çözüldü ve buraya yazdım. Ha ne kadar idare eder bilmiyorum ama verdiğim emeği kaybetmeme yolunu buldum.

_________________

Yenilikler bu şekilde. Eğer yukarıda sıralanan hatalardan birisini alıyorsanız, Origin’den FIFA’yı güncelleyerek (-ki büyük ihtimal otomatik güncellenir.) hatalardan kurtulmanız mümkün. (Orjinal oyun sahipleri için geçerli.)

Şimdilik bu kadar. Eğer bu çözüm önerileri işinizi görmediyse bana iletişim sayfamdan ulaşabilir, uğraşamam derseniz bu konunun altında yorum atarak sorularınızı sorabilirsiniz. Söylediğim gibi, bir kaç saat içersinde cevap vermeye çalışıyorum.

Etkili çözüm yolları buldukça konu güncellenecektir.
Sorununuz çözülsün ya da çözülmesin bana geri bildirim yaparsanız bende bu sayfayı ona göre tekrar düzenleyeceğim. 

[box type=”info”] Bu arada destek vermek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey sağ bölümdeki google reklamına bir kez tıklamak ;)[/box]

Bir yorum ya da cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 • Comments (469)

 1. Anonymous diyor ki:

  we’re sorryi an error has occured

  Origin is not installed, and is required to play your game. Please reinstall Origin.

  bu hatayı alıyorum. forum sitelerinden sonuç yok , çözüm bulabilirseniz sevinirim

  1. Anonymous diyor ki:

   http://store.origin.com/store/eaemea/en_IE/home/ThemeID.850300/ccRef.en_US

   Sayfayı açın ve yukarıdaki ‘download Origin’ butonuna tıklatıp programı indirin. Ardından bilgisayarınıza kurun. Kurduktan sonra giriş için hesap isteyecek. Hesap falan almayın. Programı kurduktan sonra oyuna dair ne varsa silin. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp oyunu tekrar kurun.

   1. hayatbu diyor ki:

    dediklernizi yaptım ama oyuna girerken orgin üyelik istior bende oyunu siteden indirdiğim için bir sey yapamıorum yardım lütfen

 2. Anonymous diyor ki:

  Ya benımkı hala aynı. check for update dıyeorum oyun zaten güncel dıye yazı geliyo.. ama oynarken hala donuyo bazen gerı gelmıyo atıyo.kariyer modu hala bozuk hani update !

  1. Tolga Canatan diyor ki:

   Update yok diyorsa çoktan yapılmıştır. Bu sayfadaki çözüm önerileri işe yaramıyorsa aklıma başka bir şey gelmiyor. İnternette de çok farklı şeyler bulacağınızı sanmıyorum açıkçası. Eğer bulursanız da paylaşmanızı beklerim 🙂 Bİraz daha beklemek gerekecek sanırım. Yorumunuz için teşekkürler 🙂

 3. Anonymous diyor ki:

  cızırtı olayını çözemedim maç bulmaya çalışırken gri ekranda kalıyor ve cızırtılar geliyor.

  1. Tolga Canatan diyor ki:

   İlk defa duydum. Donanımsal bir sorun olmadığına emin misiniz ?

 4. Anonymous diyor ki:

  Merhaba. Play Match E Tıkladığımda Oyundan Atıyor. Orda Yazanları da Denedim. Olmuyor ?

  1. Tolga Canatan diyor ki:

   Araştırdığım kadarıyla daha farklı çözüm önerileri yok. Çıkarsa güncelleyeceğim konuyu.

   Eğer siz sorunu çözerseniz, yöntemini paylaşabilirsiniz 🙂

 5. Anonymous diyor ki:

  Merhaba abi benim sorunum be a pro goalkeeper’da Sorunum Şöyle:Ben kaleciyken karşı takımdaki rakip kaleye yaklaşınca kaleci sol tarafa doğru kendiliğinden gidiyor.Sorunuma çare bulursanız sevinirim.

  1. Tolga Canatan diyor ki:

   Kontrollerle ilgili bir sorun. Onun dışında bir sorun olduğunu sanmıyorum ?

 6. Ahmet diyor ki:

  Abi kontrollerle ilgiliyse bana doğru bir kontrol yolu söylermisin ?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Doğru bir kontrol yolu derken neyi kastettiniz ? Gamepad ayarlarında ya da analog kumandasında bir problem olabilir. Demek istediğim daha önce böyle bir sorunla hiç karşılaşmamıştım.

 7. emo diyor ki:

  Bende oyun ekrana bile gelmiyo gamefiles die partlar var part 1 e tıklayıp hepsini kuruorm oyun game die bi klasörün içinde gelior sonra crack yapıyorum oyuna tıklıyorum hiç bişey olmuyor

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Oyunun çalışmayan dosyalarını tamamen silin. Origin programını indirip kurun. PC yi yeniden başlatın…

   Programfiles / Origingames/ dizinine FIFA 13 klasörü oluşturun. FIFA 13 dosyalarını Programfiles/Origingames/FIFA 13 klasörüne atın.(yani çıkartın.) crack yapın. .exe ye tıklatıp oyunu çalıştırın. Benzer problemleri bu şekilde çözmüştüm.

   Geri dönüş yaparsanız sevinirim 🙂

   Kolay gelsin.

  2. sanane diyor ki:

   arkdasaşım yapacağın şey şu fifa 13 ün kurulu oldugu yerden game dosyası var onu aç orada fifa 13 var oradan çalıştır öyle yaparsan bekle simge gelecek sonra gidecek oyun açılacak messinin resmi geri windows ekranı sonra geri bas simgeler var altta açık duruyor oyun bas çalıştır eğer serial isterse çıkabilirsin serial online oynattırır

 8. KrieG diyor ki:

  Öncelikle FIFA sorunlari ve cözümleri gibi can alici bi konu actiginiz icin tesekkürler. Bir cok kisiye faydaniz dokunmustur. Konuyu bastan sona kadar okudum fakat bana yardimci olabilecek tek spiker konusu idi onuda cözüme ulastiramadim. bütün ayarlar sterio fakat halen spikerim yok. EA games ide aradim onlarin dedigi sadece update yi kontrol edin install i tamir edin. Bunlari defalarca yaptim. Oyunu origin den indirmistim, daha sonra crack li full indirip cözmeye calistim. full internetten indirdiklerimde spiker sorunu yasamiyorum, fakat originle eslestirirken could daten de takiliyo. Eslestiremiyo hata veriyo. Oyunu 1 yada 2 defa actim. Almanca dil seciyorum fakat bu sefer spiker ingilizce konusuyor. Anlayacaginiz konu coook derin. Hepsini silip tekrar originden oyunu indirip kurdum bunu defalarca yaptim. dediklerinizi uyguladim. Su spiker sorunu bi cözüme ulastirirsaniz baya bi duaciniz olacagim. Saygilar.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Merhaba,

   Oyunun

   1. ‘game’ klasörünün
   2. c:\Program Files\………\FIFA 13\Game dizinindeki en_US ile başlayan 4 dosyanın

   boyutlarını gönderebilir misiniz ?

   Eğer bu dosyalar yoksa ayrıca bildiriniz.

   Teşekkürler.

   1. Krieg diyor ki:

    nasil gönderebilirim size boyutlari? Yanlarinda 1 kb yaziyo boyut olarak.

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     Dosyalar şu şekilde olmalı.

     http://c1210.hizliresim.com/12/y/fgbm8.jpg

     Kontrol edebilir misiniz ?

     1. KrieG diyor ki:

      fazlasi bile var bende 🙂
      english_gb.bh
      english_gb.big
      fazladan bunlar mevcut

 9. ilhan diyor ki:

  arkadaşlar ben giriyorum bayrak seçme yerinde bayrağı seçiyorum english oyundan atıyor. neden ?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yukarıdaki tüm çözüm önerilerini denediniz mi ?

 10. Tolga CANATAN diyor ki:

  @KrieG

  Kesinlikle oyun dosyalarında hata var. Korsanda çalışıp orjinalde çalışmıyorsa, üstelik Almanca seçince İngilizce çıkıyorsa dosyalarda hata var demektir.

  Spiker dosyalarını yüklemek biraz karışık. Şuan aklımdan yazamıyorum sırasını. Akşam en kolay yolunu buradan paylaşmaya çalışacağım.

  1. KrieG diyor ki:

   merakla beklemekteyim kardesim.

   1. Tolga CANATAN diyor ki:

    Tekrar Merhaba 🙂

    http://ketubanjiwa.blogspot.com/2012/10/fifa-13-language-commentary-files-14.html

    Bu linktekileri sırasıyla yapabilir misiniz ? İngilizceyi bu şekilde kurmayı deneyin. Daha basit bir yöntemi vardı ama açıkçası şuan toparlama fırsatım olmadı.

    Huyum değildir yarım yamalak iş yapmak ama malumunuz, iş güç …

    Lütfen linki inceleyin. İşe yaramazsa daha sonra ayrıntılı bakmaya çalışalım.

    (Not: Facebook adresimi eklerseniz daha kolay iletişim kurabiliriz.)
    Teşekkürler.

 11. ömer diyor ki:

  oyun açılıyo türkçeyi seçiyorum ilerliyo beyaz ekran geliyo daha sonra ilerlemiyo öle bekliyo lütfen çözüm söleyin

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Oyunda Türkçe yok, nasıl seçiyorsunuz? İngilizceyi kastediyorsanız yazıdaki 1. çözüm önerisini deneyin. (WMP ile ilgili olanı.)

 12. Ferhat Dağlı diyor ki:

  Slm. Ben bu akşam Fifa13 orijinal dvd’si aldım. Bu originden bi şey anlamadım. Hesap oluşturmama izin vermiyor. Oyunu nasıl kurarım? Ayrıca iki bilgisayarım var ikisine de kuramaz mıyım?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Merhaba,

   Kurabilirsiniz. Ancak aynı anda sadece bir bilgisayarda oynayabilirsiniz.
   Neden hesap oluşturmanıza izin vermiyor ?
   Bu adresten kayıt olun –> http://store.origin.com/store/eaemea/en_IE/home/ThemeID.850300/ccRef.en_US
   Bu adresten de programı indirin –> http://www.origin.com/ie/download

   Kurulumu tamamlayınca bilgilerinizle giriş yapıp oyunu kurun.

   Nerede sorun yaşadınız ?

 13. Ferhat Dağlı diyor ki:

  origin i kuruyor. internet bağlantım olduğu halde, yeni hesap açmak istediğimde not connect diyor. o kadar para verip dvd aldık. korsan indirmeyen madur oluyor sanırım.

 14. Ferhat Dağlı diyor ki:

  origin olmadan kurma yolu yok mu bu dvd’yi Tolga Bey. Key yeterli değil mi?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   :S Sadece ‘Not Connect’ mi ?

   DNS ayarlarını otomatik yapın
   Host dosyasını kontrol edin engelleme varmı.

   Sadece EA’e girişte problem varsa mutlaka bir şeyler engelliyordur.

 15. Ferhat Dağlı diyor ki:

  Yeni hesap oluşturmaya çalıştığımda bu uyarıyı veriyor.

  NOT CONNECTED

  You are currently offline. Please reconnect to access the full range of Origin features.

 16. Ferhat Dağlı diyor ki:

  host dosyasındaki ea ve originle ilgili herşeyi kaldırdım ama durum yine aynı 🙁

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Başka bir bilgisayardan origin e kayıt olun. Origin hesabınız olmadan Multiplayer oynayamazsınız.

   Başka bilgisayara erişme imkanınız yoksa sizin için üye olabilirim.

   İsim, soyisim,doğumtarihi,mail adresi ve olmasını istediğiniz şifrenizi yukarıdaki iletişim adresine yazın. Sizin için üyelik alıp, mail ile bilgilendireyim. İletişim sayfası dışında bir yere yazmayın lütfen.
   Kolay gelsin.

 17. Ferhat Dağlı diyor ki:

  store.origin’e de girmiyor. Diğer origin sitesinden üyelik açtım. Ama oyun kurmak için origin programını açtığımda yine bağlantı yok diyor. Multi’den şimdilik vazgeçtim. Oyunu kursam yeter bana.

  fifa12 sahtesi yüklü. O yüzden olabilir mi acaba?

  xp olan bilgisayardan açıyor ama win7′den açmıyor. xp olan eski olmasa oyunu ona kurcam… Bağlantıyı engelleyen bir şey var ama nedir anlayamadım. Antivirüs programı yok. Güvenlik duvarını da kapattım. Yine olmuyor. DNS’i de 8.8.8.8-8.8.4.4 yaptım. Durum aynı

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Oyun için en iyi sistem Windows 7.
   DNS ayarlarını manuel girmeyip otomatik yapın demiştim.
   Korsan FIFA 13 ‘e dair ne varsa silin. (Belgelerimdeki FIFA 13 klasörünü de kaldırmayı unutmayın.)
   Oyunu DVD sinden kurun.
   Origin için aklıma başka bir şey gelmiyor.
   İyi oyunlar.

 18. Tolunay diyor ki:

  Arkadaşlar Lütfen Yardım Edin. Oyunu Bimeks’ten Orjinal Aldım Bilgisayarımda Logo Gelip Kapanıyordu. Format Atıp Sorunu Hallettim. Şimdiki Sorun İse Play Match Tusuna Basınca Oyundan Atıyor Bazen Play Match Tusuna Basmadan Önce Ekranda Kaymalar Oluyor Oyundan Atıyor. Windows Tuşuna Basmak Pek Konforlu Değil.Saygılar Lütfen Yardım Edin…
  Özellikler: W7 ultimate
  İşlemci: İntel(R) Core(TM)2 DUO CPU E7400 2.80GHZ
  RAM:2.00 GB
  Sistem Türü:32 Bit
  EKRAN KARTI: NVİDİA GeFORCE 9600GT(Microsoft Corparation – WDDM v1.1)

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yukarıda yazılı olan çözüm önerilerini denemişsinizdir umarım 🙂

 19. Selim Efe diyor ki:

  Merhaba,

  Ultimate Team’e daha önceden giriş yapıyordum ancak benden sonrasında hatırlatma şifresi istedi. 5 kez yanlış girince hesabımı kilitledi. İnternet’te araştırmam sonucu hiç bir çözüme ulaşamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   https://help.ea.com/contact-us adresine girinve LIVE CHAT den yardım isteyin. EA çalışanları dışında hiç kimse hesabınızı geri açamaz.

   Sizden güvenlik amaçlı FUT takımınızın ismini, tahminen kaç oyuncu bulunduğunu, oyuncu isimlerini, doğum tarihinizi isteyebilirler. Bu tip bilgileri yanlış verirseniz hesabınızı açmazlar.
   Kolay gelsin.

 20. ergün diyor ki:

  ya kardesımm bnm oyun arjınall yukledıımm sadece karıyer modunda ucunce sezon ortasında oyundan atıyoo lutfen yardımm edd

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Gamepad’lemi oynuyorsunuz ? Cevap evetse klavye hariç tüm kontrol cihazlarını söküp oyuna girer misiniz ?

   Sorun çözülmezse oyundan atmadan önce ( nerede attığını biliyorsunuzdur) alt+tab yapıp windowsa döndükten sonra tekrar oyunu açın. Can sıkıcı ama bu şekilde oyundan atmayabilir.

   Son çare, yukarıdaki tüm çözüm önerilerini dikkatle okuyup uygulayın.

 21. erencan diyor ki:

  abi manager mod atıyo benim pc de bi yardım et

 22. Ayberk diyor ki:

  Sorunum Fifa 2013 sağ analog . Sitenizde arattım ancak Windows 8 kullanıyorum. Wındows 8 için de anlatırsanız sevinirim.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   http://www.tlgcntn.com/2012/10/fifa-13-gamepad-sag-analog-sorunu-html/

   bağlantısında yazanları 2. adımdan itibaren uygulayın.

   Saitek P990 Pad

   yerine, game pad’inizin bilgisayarınızda kayıtlı olduğu isimi bulun ve onu yazın.

   (Not: Windows 8’e geçmedim henüz. Dolayısıyla 1. adımdaki regedit kayıtlarının yerini bilmiyorum. Ancak siz yinede regedit’i çalıştırıp 1. adımdaki değişiklikleri uyguladıktan sonra 2. adıma geçmeyi deneyin.)
   Teşekkürler.

 23. MEHMET diyor ki:

  bilgisayarımda bilgisayar programları dahıl hepsi c de d klasöründe 20 gblık bi hafıza var ve full dolu oyun install yaptıktan sonra c ye atıyo ve dısk dolu hatası veriyo ne yapabiliri yardım ederseniz sevinirim

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Origin/Application Settings/General sekmesine gelin. Downloaded Games konumunu D sürücüsünde istediğiniz bir klasöre yönlendirin. Oyunlar D sürücüsüne kurulacaktır.

   Alternatif olarak Origin’i tamamen silip D sürücüsüne kurarak oyunu indirmeyi deneyebilirsiniz.
   Not: Oyununuzun orjinal olduğunu varsayıyorum.
   İyi oyunlar.

   (Resim)

 24. serhat diyor ki:

  Tolga bey bendeki hata manager modda oyundan atmasıydı ve dediğiniz gibi origin programını kurdum.C program dosyaları x86 yada origingames\fifa13 diye klasörde açtım.Oyunu kurdum oraya ama şimdide oyun dil seçimine gri donuk ekranla geliyo ve dil seçiminde donuyor ve öylece kalıyor.
  Ayrıca origin daha kendini update yapıyor. origin açılmadan oyun da mı açılmıyor acaba?

  Ayrıca oyunumda original değil.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Oyunu çalıştırmadan önce Origini açın. Giriş yapmanızı isteyecek, yapmanıza gerek yok. Arkaplanda açık kalsın.

   Fifa13.exe yi çalıştırın. Sorun çözülmesse geri bildirin. Araştıralım beraber 😉

 25. serhat diyor ki:

  Teşekkür ederim oyun açıldı.Ancak oyunu güncelleme yapmadan da sorunsuz oynayabilir miyim? Yani FIFA nın yayınladığı hataları düzelten güncellemeyi.Birde nasıl yapılıyor bu güncelleme oyun üzerinden?

  Birde eski oyundan attığı kariyer dosyamı tekrar belgelerim fifa 13 klasörüne koydum ve yine oyundan attı.Yeni kariyerdede 3 veya 4. sezondan itibaren yine oyundan atar mı sizce?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Şimdi bunun garantisini veremem ben malesef 🙂 Ancak şunu söyleyebilirim. Sizin gibi bir kaç arkadaşın daha bu sorunlarını çözdük. Aralarından birisi ilk sezonun sonlarında olduğunu ama hiç bir problem yaşamadığını söyledi. Diğeri de buna benzer geri dönüşler yaptı. 3. 4. sezonda neler oluyor bilemiyorum.

   Size tavsiyem kayıtlı (bozuk) oyundan kalma tüm save dosyalarını kalıcı olarak silin. Kendinize yeni bir profil dosyası oluşturun ve yolunuza devam edin. Sorun oyun kayıtlarının bazı dosyalara ulaşamamasında. Dolayısıyla kayıt dosyaları bir şekilde zarar görüyor. Şu an için internette kalıcı çözümü yok. En azından araştırdığım kadarıyla yok. En kalıcı çözümü bu şimdilik.

   Blog’umu ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim.
   İlginizi çeken diğer konular varsa biraz vakit geçirebilirsiniz 🙂
   Sevgiler… Saygılar…

 26. esat diyor ki:

  [b]Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var.inşallah biri bir çözüm bulur.Orjinal olarak oyunu aldım.Oyunu originden indirdim hatta olamyınca baştan format attım full son driverlar vs..Oyun açılırken bu sorunu veriyor ve kapanıyor.Oyun orjinal.

  [url=http://****/c25MCx][img]http://f1211.hizliresim.com/13/5/fn0z3.jpg[/img][/url]

  Lütfen yardımcı olun ne yapabilirim.Bu sorun herhalde birtek bende olmamıştır..[/b]

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Merhaba,

   Gamepad’le mi oynuyorsunuz? Bilgisayardaki tüm kontrol cihazlarını sökün (klavye mause hariç) ve oyuna o şekilde girmeye çalışın bakalım ?

 27. slmn diyor ki:

  selam bnm sorunum bugün oluştu online seasons modda şuana kadar hiç bi sıkıntı yoktu ancak bugün search yaptıktan sonra takımı bulduktan sonra oyun aniden kapanıyor hiçbir hata varmeden yardımcı olursanız sevinirim acil 😀

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Update leri kontrol edin.
   Oyuna girişte yeni profil açın. Eski profil dosyalarını tamamen kaldırın.
   Durumu bildirin, ona göre alternatif arayalım 😉

   1. slmn diyor ki:

    oyunu silip tekrar yükledim o derece:D updatelerde yüklü düzelmedi :/

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     Yeni profil dosyası açmayı denemediniz mi ? Oyuna girdiğiniz zaman seçtiğiniz profilin dışında yeni bir profil açarak sorunu giderebilirdiniz ?

     1. slmn diyor ki:

      eet yeni profil işe yaradı teşekkürler yardım için…gerçi şimdide şey sorunu başladı maç kazandım az önce 3 puan vermedi 😀 nyse bu kendiliğinden çözülür herhalde 😀 bu yeni update sorunları çözdü gibi gözüküyor ama böle ufak şeyler çıkardı ortaya…

     2. Tolga CANATAN diyor ki:

      Nokta atışı :p

      Çözüldüğüne sevindim. Upadate candır ama update gelmeyince el kol bağlanıyor.
      İyi oyunlar 😉
      -Reklamlar-
      Blog’u takibe alırsanız sevinirim 🙂
      -/Reklamlar-

 28. slmn diyor ki:

  oke takipteyim

 29. Ahmet diyor ki:

  Merhaba ben bea pro goal keeper için size soru sormuştum.Bir düzgün gamepad dosyası varsa upload edebilirmisiniz ve nasıl kuracğımı söylermisiniz.Çünkü oyunu Diaron gamepadla oynuyorumda…Ve bea pro goal kepeer veya kalciyle bir maça çıktığımda klaci kendiliğinden sağ tarafa doğru gidiyor gamepadla oynarken.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Bir kaç yorum üstte ‘Güven’ arkadaşımızın paylaştığı dosya işinizi görebilir.

 30. Ahmet diyor ki:

  Abi sanada fazla sordum ama bi sorun daha vra ben yada rakip takım kaleye yaklaşırken oyun kasıyor ama orta sahaya gelince düzeliyor bu nasıl bir sorun ?

 31. Samet diyor ki:

  origini indirdim. fifa 13 ü kaldırdım. sonra origini kurdum. ama d ye kurdum. sonra içine fifa 13 klasoru actım. oyunu oraya yukledım.kurulumu bıtırdım. sonra orıgını acıp oyuna gırdım. bu arada 4fif 13 4 büyükler yamam da var. herneyse karıyer moduna gırdm takım seccem ileri yaparken hep fransaya gelınce atıyoo 🙁 dedıklerını yaptım yıne atıyo

 32. Turgay diyor ki:

  Merhaba,

  Orijinal FIFA 13 kullanıyorum. Tüm güncellemeler yapılmış durumda. Daha önce La Liga’da birkaç sezon bitirdikten sonra PSG ile Fransa ligine başlamak istedim. İlk sezonumu bitirdim fakat yeni sezon yüklenirken hiçbir hata vermeden oyundan atıyor. Bu sorunun çözümü nedir?

 33. Samet diyor ki:

  normal maçta oyundan atmıyo ama managerde atıyo. dedıklerınıde yaptım yıne atıyo

 34. Tolga CANATAN diyor ki:

  Samet ve Turgay arkadaşlarım,
  Menajer modda oyundan atması rastgele bir çok kişide olan bir hata. Doalyısıyla genelgeçer bir çözümü yok.

  Ancak diğer arkadaşların sorunlarını genelde yeni profil açarak çözdük. Size tavsiyem oyuna girerken seçtiğiniz profili silip yeni profil açmanız.

  Ayrıca Origin berbat bir program olduğu için normalde zor açan oyunu D-E vb sürücülerde açarken çeşitli hatalar verebilir. (Çok düşük bir ihtimal de olsa…).
  Oyunu kesinlikle sistemin kurulu olduğu klasöre kurmanızı öneririm.

 35. Samet diyor ki:

  tolga abi yeni profil kurdum ama yınede atıyo. acaba kurduğum yama yüzünden olabılırmı dıye dusundum ama mılanda gorev yaparken yamam yoktu ozamda attı 🙁

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yamadan değil.
   Yukarıdaki çözüm önerileri fayda etmediyse, aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef.
   Üzgünüm

 36. Samet diyor ki:

  abi yukarı dıkkatlıce okuyunca Regedit kayıtlarını temizleyin yazını gordum. ben bunu yapmadım. bu nasıl yapılıyo

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Başlat’a regedit yazıp enterlayın. Hkey_local_machine açın ve SOFTWARE e girin. Ea Sports yazan klasör varsa silin. YOksa hiçbir ayara dokunmadan çıkın.

 37. Samet diyor ki:

  saol abi vardı sildim. şimdi tekrar orgini kuruyom ama bu sefer c ye. fifayıda c ye orgingames e kurcam. d yaptımda regediti silmemiştim. şimdi c ye kurcam ya d deki fifa 13 bunu etkıler mı

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Tüm Fifa dosyalarını kaldırıp temiz kurun bakalım…

 38. Turgay diyor ki:

  Yeni profil ile denedim ama gene olmadı Tolga. Niye halen düzeltmemiş EA bu hatayı…

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   EA forumlarında tüm kullanıcılar köpürüyor. Çözmek isterdim ama söylediğim gibi bunun bir standardı yok. Önerdiğim bir çözüm başkasında tutmuyor :/

 39. Ömer Göl diyor ki:

  Oyuna tıklıyorum sonra küçük kutucuk geliyor play diyorum.Messi görünüyor ekranda sonra pat diye oyun kapanıyor.Oyunu yolladık bozuk değil dediler.Dünde kuzenimde oyun çalıştı.DirectX’i indirdim denedim yine olmadı.Sorun nedir acaba? Bide mümkünse oyunu kurarken lazım olan programlar yazıyodu onları yazabilirmisiniz? Teşekkürler :))

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Oyun bozuk değil. Bu sorunun standart bir çözüm önerisi olmamakla beraber, yukarıdaki çözüm önerilerini uyguladığınız takdirde rahatlıkla oynayabileceğinizi düşünüyorum.

 40. Turgay diyor ki:

  Bu kariyerdeki sorunlar belli liglerde mi oluyor peki? Yani gerekirse sorunlu ligleri oynamayalım. Bu arada hala EA bu problemi düzeltecek bir yama yayınlamadı.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yamayı unutun 🙂 Hayır belirli bir lig de olmuyor.

 41. Turgay diyor ki:

  Ama bunun düzeltilmesi şart, oynanmıyor ki böyle. Ayrıca sorun benim sistemimde değil, oyunda. Mutlaka yama gelecektir diye tahmin ediyorum.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Sorun oyunda zaten. Profil değiştirme vb çözüm önerilerini denediniz mi ? Bir çok arkadaşın sorununu hallettik sizinkini de çözelim 🙂

 42. Vedat diyor ki:

  Fifa 2013’ü windows xp ile açmaya çalışıyorum fakat oyunu çalıştırmak için tıkladığımda hiç bir hareket olmuyor ekranda.Güvenlik durumuyla ilgili bir kaç ayar gerekiyor sanırım fakat windows xp olduğu için ayar yapılamıyor.Yardımcı olursanız sevinirim

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Sayfadaki çözüm önerilerini denediniz mi?
   Güvenlik ayarlarıyla pek ilgisi olduğunu sanmıyorum.

 43. Turgay diyor ki:

  Teşekkür ederim. Kopya bir FIFA 13 kurdum, save dosyasını (Profil dosyasını almadım) ona attım. Oyunu çalıştırdım, yeni profil yarattım ama olmadı maalesef. Başka bir öneriniz var mı?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Eski save dosyasını da silerek dener misiniz ?

 44. Turgay diyor ki:

  Benim problemim ilk sezonu bitirdim, ikinci sezon başlamıyor. Save dosyamı silersem bir sezon daha oynamam gerekir. Ben o sezonu kurtarmak istiyorum aslında.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Hmm. Eğer save dosyası zarar gördüyse, ya da bir önceki versiyona ait dosyaysa sorun çıkartabilir. Bu konuda yardımcı olamayacağım galiba 🙁

 45. Arda diyor ki:

  ALLAH AŞKINA yardım edin Bu sorunun bir çözümü yok mudur yaa 🙁 Play match dediğimde oyundan atıyor deli oluyorum fifayı oynamayı çok istiyorum ama oynayamıyorum her yolu denedim nolur kesin bir çözümünü yazın 🙁

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Play Match sorununa kesin çözüm bulamadım. Üzgünüm 🙁

 46. Emre diyor ki:

  Oyuna girerken ilk başta kayıt filan oluyoruz.Cıkıp bir daha girmeye çalışınca direk hatasız oyundan atıyor.Herşeyi denedim bilgisiyar ismini vs vs olmuyor.Her girmeye çalıştığım zaman yeni bir kayıt mı açmam lazım.. :/

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Oyunu tamamen silin. Origin indirip kurun. Ardından Oyunu …./Program Files/ Origingames/FIFA 13 klasörüne kurun. (FIFA 13 klasörünün içinde bir tane daha FIFA 13 klasörü olmasın. Dikkat edin.)

   Oyun orjinalse tamamen kaldırıp bilgisayarı resetledikten sonra tekrar indirin.

 47. hagop diyor ki:

  merhabalar;

  “play match” sorununa ben fifa12’de manager mod’da sık sık rastlıyodum. O maçı simulate oynadığımda bir sonraki maç sorunsuz oynayabiliyordum. Sezonda bir-iki maç feda ediyodum ama hiç olmazsa bütün kariyeri heba etmiyodum 🙂 belki işinize yarar diye yazdım.

  Benim sorunum: Tuş kombinasyonlarını bir başkasının ayarlarını download edip belgelerime atmadan sabitleyebilme yöntemini bilen var mı?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Merhaba,

   Çözüm önerisi için teşekkürler. İlk fırsatta yazıya ekleyeceğim.

   Tuş ayarları için,

   İstediğiniz ayarları yaptıktan sonra ilgili dosyaları yedeklemeniz her defa ayar yapmanızı engeller. Bununla birlikte Origin den oynarken Senkronizasyon özelliğini açarsanız oyun her açıldığında en son ayarları bulut sistemine kaydeder bildiğiniz gibi. Bu özelliği de kullanabilirsiniz ancak bulut sisteminin tuş ayarlarını sağlıklı saklayabileceğinden şüpheliyim.

 48. Furkan diyor ki:

  tolga abi oyunum orjinal 2 sorum var
  1.game settingten ayarlamalar yapıyorum fakat hiç biri oyuna etki etmiyor
  2.profil seçme ekranına gelip profili seçiyorum daha sonra klavyeyi tanımıyor klavyeyle hiç bişey yapamıyorum o andan sonra

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   1. Ne gibi ayarlamalar yapıyorsun ?
   2. Oyun kumandalarını söküp oyuna gir. Eski profili sil. Yeni profil açarak girmeyi dene.

 49. ertuğrul diyor ki:

  bunların hepsini yaptım ama olmadı

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Sorun nedir acaba ?

 50. Furkan diyor ki:

  tolga abi mesela çözünürülük felan değiştiriyorum ordaki ayarların hepsini değişiyorum ama değişen bişey yok 2. dedğinini yaptım olmadı gen klavye tanımıyor

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   http://s2.dosya.tc/server21/unG0CK/Desktop.rar.html

   Dosyaları indirip belirtilen yerlere atar mısın

 51. Furkan diyor ki:

  maalesef olmadı tolga abi başka neler yapabilirim biliyomusun

  1. İsim* diyor ki:

   tolga abi eğer yapabilirsen originden live chat yaparmısın ben yaptım ama ing pek yokta bende bişey anlamadım

  2. Tolga CANATAN diyor ki:

   Belgelerim / FIFA 13 klasörünü silip girer misin ?

 52. Furkan diyor ki:

  dediğini yaptım tolga abi ama böyle bi hata aldım
  http://g1212.hizliresim.com/14/5/glxj7.png

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   İnterneti kapatıp girmeyi dener misin ?

   1. Furkan diyor ki:

    maalasef olmadı tolga abi bu gidişle orjinal oyun felan bi da almayacağım fıfa 13 aldığım ilk ve tek orjinal oyundu

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     Yo yo… Böyle düşünmemelisin. FIFA 13 sorunlarıyla bizlerin canını sıkabilir ama bu tüm oyunlar için geçerli değil. Sana tavsiyem oyunu tamamen düzgün bir şekilde kaldırman. Oyuna ait save dosyaları, ayarlamalar, sildikten sonra kalan klasörler ne varsa silin. Bilgisayarı yeniden başlatıp Origin’den tekrar indirip dener misin?

     1. Furkan diyor ki:

      yaptım zaten tolga abi 2 kere tüm dosyaları silip yükledim ama hiç bişey olmadı

 53. chest diyor ki:

  orjınal oyun da play dedıgım zaman oyuna gırıyor messiden sonra press shift + f1 gıbı bı yazı cıkıyor daha sonra basa donuyor. yardımcı olabılırsenız sevınırım.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Shift+F1 Origin portalını açmak için. Orada sorun yok. Ancak Messi ekranında oyunun kapanması probleminin standart bir çözümü olmadığını da belirteyim. Oyuna sağ tık Check For Updates diyerek -eğer varsa- güncellemeleri yükleyebilirsiniz.

 54. esat diyor ki:

  Dostum bu yukarıda bahsettiklerinin hepsini yaptım ama fifa açıldığı anda messi ekranında takılıyor.Oyun birde orjinal aldık originden en baştan indirip kaç defa kurudm.Kaç defa format attım.Kafayı yememek elde değil oyuna birton para veriyoruz olaylara bak.Hiç aklına bir alternatif geliyormu.Nasıl açacaz bu oyunu daha başka türlü..Ne yapabiliriz

 55. Orhun Balci diyor ki:

  merhaba, sorunum; daha önceden kullandığım Fifa13 v1.0 kariyer modda oyundan atma sorunu vardı ve v1.5 güncellemesini yaptım, Reloaded yani korsan sürüm kullanıyorum ayrıca. Bir süre herşey normal gibiydi fakat şu an tekrar kariyer modda oyundan atma sorunuyla karşılaşıyorum.
  Belgelerimi C’ye taşıdım, driverlarım güncel, Türkçe karakter söz konusu değil. WMP’yle ilgili gerekli talimatları da denedim. Oyundan attıktan sonra Fifa13/Games klasöründe Crash dumps dosyaları oluşuyor, appdata üzerinden arıyorum fakat bulamıyorum fifa13’ün gizli dosyalarını. Sizce bir çözümü var mı ?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Profil dosyalarınızı silin. Oyuna girerken yeni bir tane profil açıp deneyin bakalım.

   1. Orhun Balci diyor ki:

    belgelerim fifa13 klasörünü komple sildim, bütün ayarları sildim, hiçbir kayıtlı bilgim ayarım kalmadı, sıfırdan 2 gün de 2015’e kadar geldim ve yine verdi o hatayı. ayarları değiştirdim, eski save dosyası üzerine yeni oyun kaydettim vs. ama olmadı 🙂

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     Hmm. Yeterli 2015 sevgili Orhun :p
     Şaka bir yana bunlardan başka bir şey öneremiyorum, üzgünüm.

     1. Orhun Balci diyor ki:

      Çözümünü kendi çabalarımla buldum, belki geçici ama çözdüm 😛

      Belgerim>Fifa13 içindeki ayarları tamamen sildim ve oyuna girişte bütün ayarları tekrar yaptım, ve crash dump hatası veren save dosyasını geri yükledim, oradaki ayarlarım da sıfırlanmıştı, herneyse çözüldü ve buraya yazdım. Ha ne kadar idare eder bilmiyorum ama verdiğim emeği kaybetmeme yolunu buldum.

      Sorun Adı: Fifa13 Reloaded v1.5 Sürüm Kariyer mod oyundan atma hatası
      Çözümü: Yukarıda…

      Başlıkta çözümler arasında bulundurmanız dileğiyle başbaş iyi eğlenceler.

 56. Tolga CANATAN diyor ki:

  @Orhun Balcı.

  Teşekkür olarak şu yazılarımı kabul edin lütfen :))

  http://www.tlgcntn.com/category/screenshot-stories/

  http://www.tlgcntn.com/category/tavsiye/

  Takipte kalın !

 57. Gökhan Durgun diyor ki:

  merhaba,
  yazdıklarını uyguladım ama oyuna girdiğimde hala fıfa 13 logosu geldiğinde donup kalıyor 1-2 dk bekleyince dil seçimi geliyor orda takılıyor. Oyunu kurduğumdam beri yaptığım tek şey Origin yüklemek oldu. Ondan sonra böyle bi sorunla karşılaştım. Oyunum orjinal değil.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Oyunu tamamen kaldırın. Profil dosyalarını dahi silin. Origin kalsın.
   Oyunu tekrar kurarken Program Files/Origingames/ dizinine kurun.
   Origingames klasöründe FIFA 13 klasörü olsun ve oyun dosyaları o klasör için de bulunsun.

   PF/Origingames/FIFA13/FIFA13/…
   PF/Origingames/Bin+DAta+Setup vs vs
   Şeklinde olmasın…

 58. Çağrı diyor ki:

  Abicim ben oyunu torrenten indirdim oyunu kurdum. Ubisoft fremework ve directx de kurdum ancak oyuna tıkladığımda sadece mouse dönüyor yada oyuna girip giriş ekranında kalıyor. Ayrıca oyunu ilk indirdiğimde crack yoktu oyun dosyasının içinde :S şimdide orign indirdim ama olacağını sanmıyorum yardımcı olursan çok sevinirim abi

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Ubisoft? Oyunun Ubisoftla bir ilgisi yokki…

   Oyun korsansa crack olmadan açılmayacağını siz de biliyorsunuz 🙂 Oyunun orjinalini alıp online keyfini sürmenizi öneririm. Zira FIFA 13’ü online desteğinden yoksun oynamak çok sıkıcı olabilir.

 59. Yunus Emre diyor ki:

  Merhaba benim sorunum kimsede yok herhalde..ben Windows 7 de sorunsuz tüm özellikler full ayarda oynuyordum sonra win 8 kurdum pc ye..Sonra fifa 13 ü açtım ilk açılışta sorun yoktu sonra oyunu kapatıp daha sonraki her açışımda takılmalar oluştu ve hiç geçmiyor takılmalar.ekran kartı sürücüsünü güncelledim directx son sürüm net framework vs. hepsi kurulu win7 kullanırken nasılsa şimdi de öyle fakat takılmalar bir türlü geçmiyor sizce nasıl çözüm bulabilirim win 7 ye dönmek istemiyorum 😀

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Windows 8’in FIFA 13 ile ilgili hiç bir sorunu yok.

   Takılmaların yaşandığı sırada ekran kartı sıcaklığınızı kontrol edip buraya yazabilir misiniz ?

   1. Yunus Emre diyor ki:

    takılmalar oyunu açar açmaz başlıyor maç içinde de devam ediyor.Sıcaklığı kontrol ettim en fazla 55-56 dereceye çıkıyor normal olması lazım.Dediğim gibi aynı ayarlarda Windows 7 de 0 takılma var test ettim.Ama hala win 8 de niye takılıyor çözemedim.Ekstra bir program ya da eksik program da yok :S

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     Enteresan bir durum. Windows 8’den kaynaklanmadığı kesin.
     Sistem özellikleriniz nedir ? RAM yetmeme ihtimali var mıdır acaba?
     Ayrıca FIFA 13’ün bu konuda çok tutarsız olduğunu da unutmamak gerekiyor. Windows 8 in her hangi bir sorun yarattığını sanmıyorum. En fazla sürücüler uyumsuzluk yaratabilir ki bildiğiniz gibi Windows 7 sürücüleri bile Windows 8 üzerinde düzgün çalışıyor.

     1. Yunus Emre diyor ki:

      sistem: işlemci amd phenom x2550 3.10 GHz
      ati radeon hd 5670 1 gb 128 bit ekran kartı 4 gb ddr3 1333 Mhz ram var. sistemden kaynaklansa özellikleri düşürdüğümde takılmaların geçmesi lazım fakat geçmiyor belki win 8 daha fazla ram kullanıyor olabilir yada donanımı daha fazla kullanıyordur win 7 ye göre en mantıklı açıklaması bu ama aynı miktarda kullanıyor diye biliyorum..

     2. Tolga CANATAN diyor ki:

      Windows 8 en az 7 kadar kararlı bir sistem. Sorun bir çok şeyden kaynaklanıyor olabilir. Windows 8’den de kaynaklanıyor olabilir tabii. Oyunu tamamen kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi. Bu çözüm bir klasiktir biliyorsunuz.

      Ayrıca, Amd Catalyst programına girip menülerden yeni profil oluştur diyerek, FIFA 13’ü çalıştırdığınız .exe yi tanımlayın. İnce ayarlar kısmında tüm ayarları kökleyin. Kaydedip FIFA 13’ü çalıştırın bakalım sonuç ne olacak. (Oyunun kendine ait grafik ayarlarını da en sonda tutmamanızı öneririm. Ayrıca ayarlar kısmında (FIFA’nın Game Settings’i) AMD ile ilgili bir seçenek olması lazım. Onu da seçmelisiniz.

 60. Yunus Emre diyor ki:

  Dediklerinizi yaptım takılmalar büyük oranda geçti fakat hala oluyor sık sık bi de görüntü kalitesi daha kötü oldu sanki aa hiç açık değilmiş gibi..Oyunu silip kurunca da bir şey değişmiyor.Sadece win 8 de oyunu ilk kurup ilk açışımda hiç kasmadı sonra her açışımda böyle kasıyor.

  1. Yunus Emre diyor ki:

   Az önce acaba özelliklerin hepsini birden düşürsem düzelir mi diye baktım 800 * 600 çözünürlükte rendering quality very low da msaa kapalı olarak açtım takılmalar aynı şekilde devam ediyor.. sistemden kaynaklanmadığı kesin bir gerçek..

   1. Tolga CANATAN diyor ki:

    Catalyst üzerinden ayarlarla oynayın. Sorunu oradan çözeceğiz gibi geliyor bana. Aklıma da başka bir şey gelmiyor maalesef.

 61. Anonymus diyor ki:

  Nasıl bi şey arkadaş 16. yönergeyi baştan sona kadar yaptım setup yaparken 2. cd de hata alıyorum %71.2 gibi bir bölümde hata alıp setup ı kapatıyor.Nedir bunun çözümü bi oyun oynayalım dedik suçlu çıktık arkadaş EA abartmış iyice yok güvenlik yok saçma saçma hatalar.kaç senedir hata birini düzeltiyolar biri geliyo yardımcı olurmusunuz bi?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Selamlar,
   Öncelikle CD den başlayalım. Hangi CD den bahsediyorsunuz ?
   Kurulum yaparken hata veriyorsa ne gibi bir hata alıyorsunuz ? Ekran görüntüsü, tam açıklama vs…

 62. Anonymus diyor ki:

  Kurulum yapıyorum şu anda tekrar deniyorum ve o hatanın bi daha gelmesini bekliyorum .

 63. Anonymus diyor ki:

  ”ISdone.dll An error accured while unpacking:Unable to read data Unarc.dll returned an error code: -6 ERROR:File read operation failed ” ŞEKLİNDE BİR YAZI İLE KARŞI KARŞIYA GELİYORUM VE SETUP KAPANIYOR.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Kurulum dosyalarınız zarar görmüş. Muhtemelen korsan kullanıyorsunuz. Eğer indirdiyseniz indirme sırasında dosyalar zarar görmüş olabilir.
   Oyunu tamamen kaldırıp tekrar kurun. Kurarken karşınıza ‘DirectX’ yüklemesine ilişkin bir soru çıkarsa reddedin. Yani DirectX kurulumuna hayır diyerek yüklemeye devam edin bakalım. Hasarlı dosyalar DirectX’de olabilir.

 64. Anonymus diyor ki:

  Sağol bi deneyim Isdone.dll indirip system 32 ye attım sonra setubı başlattım bakalım

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Sonucu merak ettim ? DirectX yüklemesini onaylamayarak kurulum yaptınız mı ?

 65. Furkan diyor ki:

  tolga abi nvidia ekran kartları için kenar yumuşatma felan anlatmışın da benim ekran kartı ati, control catalsy de bu http://b1212.hizliresim.com/14/t/h8zzv.png ben burdan ne yapmam lazım kenarları yumuşaklaştırmak için

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Akşam bu mesajı düzenleyip seni bilgilendireceğim 🙂

 66. Çağatay diyor ki:

  FIFA 2013’ü Origin’den lisanslı olarak satın aldım. Problemim şu, oyunu açtıktan 5-10 dakika sonra oyun, donup 5-10 saniye içinde kapanıyor. Problemin bilgisayarımdan kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü en düşük ayarda da en yüksek ayarda da oyundan atana kadar takılmadan oynayabiliyorum. Özellikle oyunun kapandığı bir yer de yok. Tuşları ayarlarken, kadromu ayarlarken, maçtayken veya menüde gezerken önce görüntü donuyor(ses donmuyor, örneğin maçtaysam spikerin sesi gelmeye devam ediyor) 5-10 saniye sonrada hiçbir hata vermeden kapanıyor. Luncher’daki tüm ayarlarla oynadım hiç biri işe yaramadı.

  Sürücülerim ve direktX güncel, windows update’i de yaptım. Aklıma gelen sadece şu daha önce oyunun demosunu kurup, silmiştim belki onla alakalı bir durum olabilir. sizin bir fikriniz var mı?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Enteresan. İlk defa böyle bir şey duydum. Ben de grafik ayarlarıyla alakalı olduğunu sanmıyorum. Dosyalarla ilgili bir problem mi var acaba. Demo kurulan sistemlerde tam sürüm çeşitli sorunlar çıkartıyordu ama aralarında bu tarz bir şey geçmemişti hiç.

   Siz yine de DEMO ve TAM SÜRÜM dosyalarını tamamen kaldırın. Program ekle kaldırdan sildikten sonra Program Files da dosya kaldıysa onları da silin.(Oyun orjinal ise söz konusu dosyalar OriginGames klasöründedir.) Bilgisayarı yeniden başlatın. Ccleaner ile kayıt defterindeki hataları giderin. Bozuk kayıtları silsin bir güzel. Tekrar reset atıp Origin’den FIFA 2013’ü tekrar indirin.

   Merakla bekliyorum.
   İyi oyunlar.

 67. Mert diyor ki:

  Tolgahan bey benim fifa 13 kurulumunu yaparkene %65 Donuyor ve hata veriyor Unarc.dll hatası alıyorum Bana Yardım Edersen Sevinirim.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Bir üstte yazdığım yorumu okuyabilir misiniz ?
   Bu arada ismim sadece Tolga 🙂

 68. Mert diyor ki:

  tolga 😀 bana fifayı13 indirebilecegim Güvenilir Link Verebilirmisn Tekrar İndireyim…

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Sorunlara elimden geldiğince yardım ediyorum ancak link paylaşımı vs yapmıyorum.
   FIFA 13 Origin CD Key (Orjinal Dijital İndirme Hakkı) 17 dolardan satılmıştı dün. Buna benzer kampanyalar yapılırsa mail ile bilgilendirme yapabilirim.

 69. Furkan diyor ki:

  tolga abi yukarda akşam mesajı düzenleyip seni bilgilendireceğim yazdın ne oldu anlatırmısın ne yapıcam kenar yumuşatma yapmak için

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Catalyst/Oyun/Uygulama ayarlarından tüm ayarı sona çekin.Kaydet tıklatıp oyuna girin bakalım.

 70. burak diyor ki:

  belgelerim klasörü oluşturulamıyor diyor

 71. Yusuf diyor ki:

  Ben oyunu kurdum içindeki programlarıda kurdum(DritX falan) crackdan oyuna tıklıyorum siyah ekran geliyor ama açılmıyor. Sadece siyah ekran hiçbir şey olmuyor ve ayrıca tam ekran değil…

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   İlk defa duydum doğrusu. Üzgünüm yardımcı olamayacağım.

 72. kerem diyor ki:

  selamun aleykum
  benim bir sorunum oyuna girmesinde sorun yok atmıyoda ama sorun mac yapmak istediğimde saha siyah ekran oluyor kariyer dede aynı
  yardım lütfen

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Sisteminiz nedir ? Ekran kartınız nedir ? Sürücüleriniz güncel mi ?

 73. Gökhan diyor ki:

  eline, emeğine sağlık kardeşim 4.adım kesinlikle işe yarıyor. sabahtan beri denemedigim yol kalmadı senin paylaştığın 4.adım sayesinde sorunu çözdüm emeğine sağlık dostum…

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   İşe yaramasına sevindim 🙂
   Blogdaki diğer yazıların da hoşunuza gitmesi umuduyla,
   iyi oyunlar.

 74. Gökhan diyor ki:

  Kardeşim 4.adımı yaptım oyun acılıyor hehangi bir sorun yok. Ancak start mach dediğimde windowsa atıyor. Oyunu yönetici olarakta actım sorun tekrarlıyor. Nasıl çözerim Yardımcı olurmusun.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Oyunun tüm profil dosyalarını silin. Belgelerimde ki Fifa 13 klasöründe adınıza kayıtlı hiçbir profil dosyası kalmasın. Ardından oyunu açın ve tekrar profil oluşturun bakalım.
   Geri bildirim yaparsanız sevinirim.

   1. Gökhan diyor ki:

    eyw kardeşim saol. Sorun şuan çözüldü profil ayaralrı sildim + yönetici olarak çalıştırınca düzeldi

    Edit (11:50): Yok aga olmuyor… kafayı yicem maç ortası görüntü kayıyor atıyor oyundan tekrar..

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     Olmaması gerekiyordu. Sezon vs mi açtınız acaba ? Eğer öyleyse Belgelerim deki FIFA 13’ü tamamen masaüstüne atın.(Kes-Yapıştır). Oyunu açın. İlk defa açmışsınız gibi ayarları yaparak deneyim bakalım.

     1. Gökhan diyor ki:

      Yok kardeşim olmuyo start match diyince atıyo hemen oyundan deliricem vallahi ya bu nedir .s

     2. Tolga CANATAN diyor ki:

      :S Başka çözüm yolları bulursam, mail ile bilgilendiririm.

 75. Murat diyor ki:

  Kariyer Modunda Fransa 2 Liginde Nantesle Şampiyon Oldum Ancak Yeni Sezona Başlarken 1 Ağustosta Kendiliğinden kapanıyor İngiltere Championshipte Peterbroughla Şampiyon Oldum Yeni Sezonda Premier Ligden Devam Ediyor Sıkıntı Yok Fransa 1 Ligi Neden Açılmıyor Acaba Defalarca Kurulumu Baştan Yaptım Vs.. Ama Düzelmedi ?

 76. Gökhan diyor ki:

  Dostum Benim Sorunum Ekran Kartındanmış. Güncelledim Sorun Tamamen Düzeldi Tıkı Tıkır Oynuyorum Artık.

  Edit: Murat Kardeşim Ekran Kartını Güncellemeyi Bir Dene.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   E yani, kart güncellemeden olur mu hiç 🙂 Yazının başında,
   Bilgisayarınızdaki tüm sürücüleri güncelleyin. Güncel sürücüleri firmaların resmi sitelerinden bulabilirsiniz.
   yazıyor 🙂
   Düzeldiğine sevindim. Geçmiş olsun.

 77. Murat diyor ki:

  Ekran Kartım Güncel Olmasına Rağmen Tekrar Güncelledim Ayrıca Pcde Güncel Olmayan Bir Program Vs.. Yok İngiltere Ligi Yeni Sezona BaşLıyor Alt Ligden Üst Lige Geçişte Sıkıntı Yok Fransa Neden 1 Ağustosta Sebepsiz Kapanıp Masaüstüne Dönüyor Anlayamadım Yapmadığım Şey Kalmadı Sıkıntı Fransa Ligindemi Acaba ? Seri B Deniyeceğim İlerki Zamanda Bakalım Eğer Hata Fifadaysa Yazık Bu Kadar Şatafata …

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   FIFA 12 ‘de bu tip problemler yoktu. 13’le başladı. EA GAMES bu tip sorunları patch çıkartarak pek çözmüyor, genelde yeni oyun çıkartıyorlar. O yüzden FIFA 14 ü bekleyeceğiz 🙂
   Fransa liginden değil. Rastgele olan bir durum. Tahminimce profil dosyalarında sıkıntı oluyor. Belgelerim/FIFA 13 klasörünü toptan silip yeni profil açarak deneyebilir misiniz ?

 78. Emre diyor ki:

  Kardeşim banada bir çözüm bulurmusun benim oyuna girdiğim zaman dil seçiminde atıyor lütfen yardım et

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Güncelleme (05.11.12)

   Başlığını uygulayın bakalım. Sonucu bildirirseniz sevinirim.

 79. onur cem diyor ki:

  merhaba tolga bey;
  öncelikle yardım etmeye çalıştığınız için teşekkürler. ben orjinal fifa13 aldım. herhangi bir sıkıntım yok. ama artık bilgisayarı yenilemem lazım. yeni alacağım bilgisayarda oynayabilir miyim veya oynuyabiliyorsam bunu nasıl yapmam gerekir anlatabilir misiniz? son olarak alacağım bilgisayar windows8 olacak. sorunsuz oynar mıyım? tavsiye eder misiniz? tekrar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Merhabalar,

   Eski bilgisayarınızda Program ekle kaldır menüsünü kullanarak FIFA 13 ü silin. Şimdi değil yeni bilgisayarda, dünyanın diğer ucunda bile oynayabilirsiniz. Oyunu silmeye de gerek yok ancak işinizi garantiye alın 😉
   Windows 8, en az Windows 7 kadar kararlı bir işletim sistemidir. Fazlası var, eksiği yoktur. Gönlünüz rahat olsun.

   Bilgisayarınız da hayırlı olsun bu arada.
   İyi oyunlar

 80. Emre Akkoyun diyor ki:

  Merhaba özellikle böyle bir konu açıp yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.Benim sıkıntım şu ; Fifa 13’de gol attıktan sonra kamera zoom yapmıyor.Sadece bende değil herkesin böyle biliyorum ama sizin bildiğiniz bir patch yada ayarlama var mı ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Hayır bununla ilgili bir patch yok maalesef.

 81. Yusuf diyor ki:

  Merhaba,
  Benim sorunum Fifa 13’ü kol ile oynayamıyor olmam. Tuş ayarlarına geliyorum sadece klavye ve klavye + mouse var. Kol ile nasıl oynayabilirm. Laptop kolu görüyor.

  1. Yusuf diyor ki:

   Tamam sorunu çözdüm ama bu defa da şut ile orta tuşları’nın yerleri değişti. Oyun içinde de uğraştım olmuyor. controllerden değişmiyor.

   1. Tolga CANATAN diyor ki:

    Oyun içinden değişiyor ama markasız gamepadlerde (Snopy, Kontorland vb) kayıt işlemi sorun yaratabiliyor. Maç sırasında button settings menüsünden ayarlarınızı yapıp defalarca kayıt etmeyi deneyin.

 82. onur cem diyor ki:

  Tolga Bey;
  bilgilendirmeniz ve iyi temennileriniz için teşekkür ederim.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu…

 83. Zeynel diyor ki:

  Bu origin sorunu için hala crack çıkmadımı?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Hayır çıkmadı.

 84. barış diyor ki:

  tam menuye girerken ayarlar seçeneklerinde 2 seçenektede çıkıyo masaüstüne geridönüyo.

  yes, use these sttıngs
  no ,ı wont to choose my …
  iki seçenekte de masaüstüne atıyo.

 85. barış diyor ki:

  yes, use these sttıngs
  no ,ı wont to choose my …
  iki seçenekte de masaüstüne atıyo.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Belgelerimden kayıt dosyalarını silip oyuna tekrar girin.

 86. Benil diyor ki:

  Tolga bey ben klavyeden oynadığımsa sağ ve aşağı basıp çapraz pas atınca gitmiyor, sol yukarı basınca şut gitmiyor o yöne gidiyor ancak şut veya pas atıyor belirli çapraz yönlere. Bunu nasıl çözebilirim?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Ayarlardan klavye tuşlarını değiştirmeyi denediniz mi ?

 87. ozzie diyor ki:

  merhaba arkadaşlar orjinal bir cd aldım oyunda sıkıntı yok ama spiker seçimine izin vermiyor sadece ingilizce spiker dil seçeneğini yapabiliyorum diğer dil seçeneklerini yapamıyorum sıkıntıma yardımcı olursanız sevinirim..

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Spiker dosyaları satıldığı bölgeye göre değişiklik gösterebiliyor. Ayarları yapamıyorsanuz, istediğiniz dildeki spiker ses dosyalarını indirip oyuna eklemeniz gerekir.

 88. Melo diyor ki:

  Ben oyunu ilk açıtığımda rahatlıkla online maç veya FUT maçı yapabiliyorum ancak oyun kapandığı zaman yeniden oyunu açtığımda “Hospitality settings error” alıyorum, bazen kendi kendine EA sports’dan çıkış yapıyor ve aynı şekilde yine bağlantı sorunu yaşıyorum, bu hata yüzünden online hiç bir şey yapamıyorum.Ancak pc’yi açıp kapattığım zaman hata düzeliyor yani pc’de oyunu ilk açtığım zaman rahatlıkla online oynuyabiliyorum.Oyunum orjinal olduğu halde o kadar çok sorun yaşadım ki anlatamam.Bu hatanın bi çözümünü daha hiç bi forumda bulamadım 🙁

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   DNS ayarlarınızı otomatik yapıp dener misinizi ?
   Ayrıca Fifa 13 PC portlarını da açtığınızdan emin olun. Port numaralarını blogda arama yaparak bulabilirsiniz.

 89. ibrahim diyor ki:

  Merhaba
  Ben ınternetten oyunu ındırdım yukleıdm c ye crack yapıp actım fakat oyun ea sımgesınden snra sıyah ekran cıkıyo ve kapanıyo hemen. dedıgınız wmplayer ayarını yaptım fln olmadı.ne yapmam laızm?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Origin programını indirip kurun. Oyunu tamamen silin. Ardından oyunu tekrar kurun ancak kurulum dizinini

   Program Files/Origingames/Fifa13 olarak ayarlayın. Orjinal olmayan oyunlarda bu vb sorunları bu şekilde çözmüştüm. Korsan oyunlarda origin programına gerek duyulsa da Origin hesabı almaya gerek olmuyor.

   Ayrıca bir an önce oyunu orjinal almaya bakın.

 90. Barış diyor ki:

  Selam benimde bir sorunum var nasıl çözeceğimi bilemedim bi türlü. Oyunu aldığıma pişman oldum nerdeyse. Profil seçtikten sonra klavye kullanılamıyor.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Profil dosyasını silip yeni profil açmayı denediniz mi ?

   1. Barış diyor ki:

    Oyun içinden profili silip yeniden olusturdum ama oyun dışında bi profil dosyası bilmiyorum. Profil ekranına kadar klavyenin tüm tusları aktif profile giris yaptıgımda klavye kontrolüm gidiyor yeni profil açtığımdada öyle herneyse diyorum herşeyi mouse ile yapayım ama maçımı klavyeyle yapayım control ayarlarına geliyorum only keyboard yapıyorum sonra ayarlama islemine geciyorum hatta internet sitelerinde tarif ettikleri gibi yön tuslarını ayarlamaya felan çalısıyorum yön tusları atanamıyor ama harf tuşlarını felan değiştirebiliyorum herşeyi mouse ile yapmak ezziyet gibi görünüyo zaten klavyesiz olmaz ayrıca bendede messinin olduğu ilk ekranda takılma vardı hiçbişey olmuyordu, internetim olmasa araştırmasam instance0 içindeki replay0 ı salt okunur yapmazdım oyunada giremezdim nasıl bi oyun yapmışlar anlamadım bi sorunu hallediyorum başka bi sorun. 🙁

    1. Barış diyor ki:

     Bu sorunu yaşarken Windows 7 kullanıyordum (edit: Korsan Windows Linklerini Paylaşmıyorum – tlgcntn) bu linkteki Windows 8 i kurdum sorun kalmadı

     1. Tolga CANATAN diyor ki:

      Sorunun Windows 7 ile bir ilgisi yok. Belgelerimdeki save dosyalarını, profil ayarlarını silip oyuna girseydiniz yine düzelecekti. Neyse çözüldüğüne sevindim. İyi oyunlar 🙂

    2. Kürşat diyor ki:

     Merhabalar. Oyunu yeni kurdum. Arkadaşın yaşadığı problemleri aynen yaşadım açılma problemini replay0’ı salt okunur yaparak çözdüm. Ancak bu mouse olayını çözemedim kafayı yiyeceğim en sonunda. Sizin söylediğinizi yaptım bu arada Tolga bey sildim falan ayarları profili olmadı. Oyunu kaldırdım tekrar kurdum yine olmadı. Aynı oyunu arkadaşın bilgisayara yükledim bugün bir sıkıntı yok. Lütfen yardım edin.

     1. Tolga CANATAN diyor ki:

      Merhaba,

      Fifa’nın bu saçmalıkları insanları bezdirdi. Ben problemin yine save dosyalarında olduğunu düşünüyorum. Oyun orjinalse Origin’den Fifa senkronizasyonunu kapatın, saveleri tamamen silip tekrar girin bakalım.

     2. Kürşat diyor ki:

      Yok malesef orijinal değil.Fifa dosyasını ayrı sildim bi denedim olmadı. İçindeki dosyaları sildim olmadı. Kendi ellerimle yükledim arkadaşa bendeki kurulumu atıp, adam başladı oynamaya sinir oldum. İşin kötü tarafı maça başladıktan sonra bu antreman kısmında da onaylamam gereken bir şey çıkıyor. orda mouse da aktif olmuyor sonrası Alt+F4

     3. Tolga CANATAN diyor ki:

      Yazıyı okuyun. Origin kurun yazıda belirtilen şekilde ORigin Games klasörüne oyunu kurun bakalım.

 91. tufan diyor ki:

  bana yardım edersen sevinirim bnm oynama tarzım ne klavye nede anolog ile b3n klavye orya getirip izlemeyi seviyorum ama buda olmuyor bu konuda yardımın olabilirmi

   1. tunahan diyor ki:

    abi ben internetten indirdim torrent olarak ama origin istiyo yükledim sonra oyunda herşeyi sildim yeniden yükledim ama origin ıd şifre flan istiyo hala napa bilirim

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     Orjinal alabilirsin :p

 92. Uğur diyor ki:

  mrb herkeze ultimate team e başladım seasons 5 teyim oyunun verdiği bronze kadrom var neden devamlı böyle rakiplerle karşılaşıyorum? hiçbir şansım olmuyor.
  http://f1302.hizliresim.com/16/6/ju6x6.jpg

 93. murat diyor ki:

  selam…fifultimate team oynarken futbolcularım agır kalıyor …oyle cok belirgin bir agırlık degil sanki hersey normal gibi gozukuyor ama rakip takımın oyuncularından 3 gomlek ustun oyunculara sahibim ama rakibin oyuncuları daha hızlı hareket ediyor…ekran kartı guncellemesi yaptım internet baglantı hızımda normal…ilk kurdugumda boyle bir problem yasamamıstım sonradan cıktı…oyunu silip tekrar kurdum duzelir umuduyla ama sorun oyunun kurulumunda da degil update ne varsa yaptım cozum bulamıyorum …yardımcı olursanız sevinirim önerilerinizi bekliyorum…

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Tam olarak anlayamadım. Oyun mu kasıyor yoksa oyuncular güçsüz olduğu için mi yavaş :/

   1. karatas50 diyor ki:

    oyun kasmıyor oyuncularda cok kaliteli oyuncular …rakipte 80 pace 76 overall bir oyuncu bendeki aguerodan tevezden di nataleden daha hizli kosuyor…bu her mac boyle…ultimate team e her girisimde update yapıyor bunu da anlamıs degilim bu da ayrı bir problem…

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     Ultimate Team dinamikleri Single Player’a göre biraz daha farklı. Ayrıca rakibiniz oyuncularını güçlendirmek için oyuncu kartlarından (+5 Pace gibi) kullanmış olabilir.

 94. Yiğit diyor ki:

  Merhaba benim tam anlamıyla denemediğim hiçbir şey kalmadı crash dump hatasını almamak için.Kariyer modunda 3. sezondayım advancee bastığımda tam olarak 14 aralıkta oyun hiçbir hata vermiyo ve kendimi direkt masaüstünde buluyorum fifa 13/game klasörüne de FIFACrashDump_CL1199158_2013.02.07_06.57.07.dmp diye bir dosya geliyo.Oyunum korsan reloaded sürüm ancak bu hatanın korsanlıkla herhangi bir alakasının olmadığını biliyorum ea forumlarında sayfalarca yazı okudum ancak kesin bir çözüme rastlayamadım 🙁

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Çünkü kesin bir çözümü yok. Kariyer kayıt dosyasının yedeğini alın. Belgelerimdeki Fifa 13 klasörünü silin. Oyuna girin profil oluşturun. Çıkın. Yedeğini aldığınız dosyayı eski yerine ekleyip kariyerden load yapın. Çözülmeyedebilir. Kesin bir çözümü yok çünkü.

 95. Qwer diyor ki:

  Selamun aleykum ya ben dediklerinizi teker teker denedim ama Fifa logosunu tikladiktan sonra tam ekran olmayan siyah bir ekran geliyor ve tekrr masaüstüne donüyor sorun n olabilir win8 kullanıyorum acaba ekran kartından olabilir mı ama güncel ekran kartı

 96. muharrem diyor ki:

  Merhabalar benim bi sorum var ve bu sorunuma hicbiyerde aciklama bulamadim.bu hafta guncelleme geldi kramponlar flan.dun aksam pcyi actim origin otomatik guncelleme yapti oyuna girdim fakat eas fc de hala yeni ayakkabilari goremiyorum.bunu nasil halledebilirim yardimci olursaniz sevinirim.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Hmm bu konuda bir fikrim yok maalesef :/ Update de bir sorun olabilir. Ya da oyundaki puanlarla alınıyor olabilir. Bilemedim 🙂

 97. Atacan diyor ki:

  benim bir sorunum var oyunu yüklerken &74 olduğunda unarc.dll diyip error veriyo sonra bütün dosyalar siliniyo ama babamın bilgisayarında sorunsuz yükleniyo

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Oyun orjinal mi ? Orjinal ise Origine ait tüm dosyaları kaldırıp tekrar kurar mısınız ?

   1. adem diyor ki:

    origin dosyalarını nerden bulacaz?

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     Program Files/Origingames e yüklenir oyunlar. İndirme bağlantısını soruyorsanız yazının içinde mevcut.

 98. Atacan diyor ki:

  Orjinal değil

 99. Atacan diyor ki:

  oyun orjinal değil ne önerirsin

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Bu konuda bir fikrim yok maalesef.

 100. Ali Rıza diyor ki:

  Merhaba kardeşim benim de bir sıkıntım var oyuna 2.girişimde bütün ayarlar silinmiş kariyerim hala duruyor ama ekran kararıktı ve tuş ayarları da silinmiş , ayarları tekrar yüklemek mi gerekiyor ?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Dosyalar zarar görmüş olabilir. Belgelerim Fifa 13 klasöründe ayarlarla ilgili eski dosyalarınız yoksa, ayarları tekrar yüklemekten başka çaremiz yok.

 101. muharrem diyor ki:

  Selam ben 1 hafta once eas fcde yeni guncellemedeki ayakkabilar vs icin guncelleme yapamamistim hala ugrasiyom ama yapamadim.bu konudayardimini rica ediyorum.benim icin bunu arastirirmisin.oyunu sildim tekrar yukledim ama hala olmadi.update ettim originide ama hala eski ayakkabilar

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Sorunu tam anlayamadım maalesef. EASFC den ayakkabı açtınız ve oyuncunuzda bu ayakkabı mı gözükmüyor ?

   1. muharrem diyor ki:

    Ayakkabilirin gorunusuyla ilgili bi skinti yok sorun yeni gelen guncellemede ki yeni ayakkabilar bennde cikmiyor.ea fc de ayakkabi alinan kisimda hala eskileri var guncel degil yani.pc kullanicisiyim ben pc ye guncellemesi gelmemis olabilirmi

 102. adem diyor ki:

  Ya ben şöyle bir hatayla karşılaşıyorum oyunu yüklerken
  http://i.imgur.com/zYAVE7B.jpg

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Black Box oyunun korsan sürümünün sıkıştırılmış versiyonudur. Oyunu indirirken eksik indirmiş olabilirsiniz. Yükleme sırasında paketli dosyayı açarken sorun yaşanmış.

   Fifa 13 orjinal alınmalıdır. EA sunucularıyla sürekli irtibatta olan bir oyunu korsan/çevrimdışı oynamak çok zevksiz. İndirim dönemlerinde 20TL ye kadar düşen bir oyunu korsan oynayıp bu tarz problemlerle uğraşmanın pek bir anlamı yok maalesef.

 103. Furkan diyor ki:

  tolga abi benim oyunum orjinal oyunu ilk indirdiğimde ea serverlarına bağlandım ama son 2-3 gündür bağlanamıyorum live chat de yaptım bana dediklerini yaptım ama genede bişi olmadı bana bi yardım edermisin tolga abi

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   DNS ayarlarını otomatik yapıp dener misin? Ayrıca Fifa 13 portlarını da açmayı denemelisin. Blog da ilgili yazı mevcut.

 104. Ahmet diyor ki:

  http://imgim.com/fut13.jpg
  sorun bu bi zahmet ilgilenirmisin

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   DNS ayarlınızı otomatik yapıp dener misiniz ?

   1. Ahmet diyor ki:

    bu denemiş halim
    denemeden önce bu ekran bile açılmıyordu loading yazısında kalıyordu

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     O halde EA Live Chat’den destek almalısınız. Ya da şunu deneyebilirsiniz,

     Farklı bir PC den girmeyi deneyerek sorunun hesaptan mı yoksa PC den mi kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.
     Sorun yaşadığınız PC deki tarayıcının tüm çerezlerini temizleyip deneyebilirsiniz.
     Farklı bir tarayıcıdan girmeyi deneyebilirsiniz.

     1. Ahmet diyor ki:

      Hamachiyi devre dısı bırakarak girmeyi denedim oldu da yardım etmeye çalıştıgın için teşekkür ederim

     2. Tolga CANATAN diyor ki:

      Sevindim 🙂 İyi oyunlar

 105. Furkan diyor ki:

  tolga abi yukarda bana port aç dedin de dediğin sayfayı da buldum ama nasıl port açıcam onu bi kısaca anlatırmısın

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Modemden modeme değişir o. Çevrenizde bilen birileri varsa yardım alabilirsiniz.

 106. AHMET diyor ki:

  merhaba tolga abı,ben 3 gun once orjınal cd key aldım ama bı turlu onlıne oynayamadım.oyunu orıgınden ındırdım kurdum yıne olmuyor.bılgısayara format attım kurdum yıne olmuyor.cd keyımı kabul etmıs gorunuyorlar fakat onlıne oynayamıyorm.hep ‘thank you for your interest. you are not eligible to use this online feature’ yazısı cıkıyor onlıne oynamak ısterken..lutfen yardımcı olun..

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Merhaba Ahmet,

   Fifa 13 Online oynayabilmen için 13 yaşından büyük olmalısın. Giriş yaptığın herhangi bir hesabın bilgilerini girerken 13 yaşından küçük gösteren bir yıl işaretlediysen bu tarz bir problem yaşarsın. Hesap bilgilerini düzenlemeye çalış ve mümkünse 13 de değil, 18 yaşından büyük gösterecek bir yıl gir.
   Sonucu bildirirsen sevinirim.

 107. AHMET diyor ki:

  bılgılendırmelerın ıcın cok tesekkur ederım abı.fakat soyle bı sorun var ben normal orıgın programından gırıs yapabılıyorum ama orıgının sayfasında emaıl adresı ıle gırıs yap dıyo yapıyorum kabul etmıyo bılgılerımın dogruluguna emınım..ne yapabılırım farklı bı profıl acıp cdkeyı kaydetmeye calıstım ama kabul etmıyo?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Origin sayfasında da programda da sorun olmaması gerekiyor. DNS ayarlarını otomatik yapmadıysan, otomatik yapıp tekrar dene siteden.

 108. AHMET diyor ki:

  dns ayarları otomatık ben kendı profılıme ulasamıyorum.programdan ıd adım ve sıfrem ıle gırebılıyorum ama orıgının sıtesınde gırıs yapamıyorum.programda ısmımın uzerınde bılgı duzenlemesı yok ama farklı profıllerde oluyo bılmem anlatabıldım mı yardımlarınız ıcın cok tesekkur ederım..

 109. HASAN diyor ki:

  Öncelikle Tolga CANATAN a teşekkür etmek istiyorum bu kadar kişinin sorusunu cevapladığı için benim durum yalnız biraz daha farklı ümit ediyorum bir çözümü vardır.Ps3 yandığı için artık pc ye yöneldim ve pişmanım ama yapacak bir şey yok.Fifa 13 aldığım gün inanılmazdı hiç takılma oyundan atma gibi problemler yoktu hatta ilk kez ps3 ün hantal bir makine olduğunu anladım neyse.Oyunu aldığım günden sonra oyun artık hata vermeye başladı play match a basınca açmama kariyer moda takılma gibi artık öyle bir duruma geldiki oyun ne maç yapabiliyorum nede kariyer mod oyun aılıyo check connection diyo kapanıyor.Ayrıca belirtiyim bilgiyasarın virüs tarama programından tutun da java update ine kadar herbir şeyi teker teker güncelledim ekran kartı ve oyunda dahil ama oyun daha kötü bir duruma geldi cevabını bekliyorum pc özellikleri çok rahat kaldırıyor oyunu bunuda belirtiyim

 110. cengiz diyor ki:

  her seyi herseyi denedim hersey güncel ne var ne yok denedim halen açılmıyor fifa windows 8 pro var cdden yükledim 50 tane crack denedim arkadaşların hepsi aynı cdden yükledi takır takır çalışıyor w7 onlar ama bende fare imleci dönüyo görev yöneticisinde açıldığı görülüyor 2 saniye duruyo orda logo filan hiçbirşey açılmıyor geri kapanıyor sonra origin filan hepsi yüklü aspect ratio şu bu o belgelerim pc adı filan hepsini yaptım halen aynı bir yardımcı olur musun daha ne yapabilirim

 111. Furkan SAĞLAM diyor ki:

  Merhaba,
  Oyunum korsan ve kadro güncellemesi yapmak istedim..
  FIFA’nın çıkarmış olduğu güncellemeleri indirip kurdum.
  İndirdiğim kaynaklarda güncellemelerin sadece Reloaded’ın cracklediği oyunlarda çalışacağını belirtmişler.
  Zaten bende de çalışmamıştı.. Reloaded’ı crackledim yine çalışmadı.
  Korsan oyunlara güncelleme yükleme hakkında bilgi verebilir misiniz? 1.5 1.6 1.7 sürümleri şu an bende mevcut. Oyun RAR olarak mevcut.. En baştan kurma imkanım var.. Yönlendirebilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

  Furkan SAĞLAM

 112. Enes diyor ki:

  Oyuncu değişiklik hakkı 3. Bunu artırma şansımız varmı varsa nasıl yapılıyor ?

 113. FfiaKullanıcısı diyor ki:

  fifa 13 den unarc.dll hatası geliyor ama oyunu kurarken onu hemen cevaplarmısınız ?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yukarıda yazmıştım aslında 😉

   ‘Kurulum dosyalarınız zarar görmüş. Muhtemelen korsan kullanıyorsunuz. Eğer indirdiyseniz indirme sırasında dosyalar zarar görmüş olabilir.
   Oyunu tamamen kaldırıp tekrar kurun. Kurarken karşınıza ‘DirectX’ yüklemesine ilişkin bir soru çıkarsa reddedin. Yani DirectX kurulumuna hayır diyerek yüklemeye devam edin bakalım. Hasarlı dosyalar DirectX’de olabilir.’

 114. Enes diyor ki:

  Merhaba.Benim sorunum oyun hiç açılmıyo cd de setup yok rar şeklinde hepsi.logo bile gelmiyo lütfen yardım edin :S

 115. Ens diyor ki:

  abicim origin games e kurdum çıkarttım yani gene olmadı :S yardım et

 116. acagdas diyor ki:

  Fifa 13 yüklerken origin hesabıma bir türlü giriş yapamıyorum.Origin e girdigimde üstte turuncu bir şekilde “you must be online when logging in for the first time” yazısı cıkıyor..Ne yapmam gerek yardımcı olabilir misiniz?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yukarıda cevapladım 🙂

 117. Onur Aşıcı diyor ki:

  Tolga bey merhabalar bu sorunun tam çözümü olmadığını çok kez söylemişsiniz ancak yine de tekrarlamak istiyorum kariyer modundaki kayıtlı oyun sorununu düzeltmemizin bir yolu var mı saygılar…

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Kesin bir çözümü yok maalesef. Yazıda bahsedilenler var sadece. Bir çözüm her bilgisayarda geçerli olamayabiliyor.

 118. fifaci diyor ki:

  Career Mode crashes fixes:
  Move the save file to the cloud and open it from there.
  Delete your gameface.
  Create a new save file, save to it, delete that save file and re open the original.
  Remove free agents from your customized squad in Career Mode.

  bu metni uygulayın arkadaşlar çözülüyor kariyer moddaki problem

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Teşekkürler.
   Bir çok kişiye yardımı dokunabilir.

 119. fifasever diyor ki:

  origin’ girmeye çalışırken ‘you must be online when logging in for the first time’ uyarısı çakıyor ve giriş yapamıyorum. bunun bir çözümü var mı acaba?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   PC tarihinde bir yanlışlık olabilir mi acaba?
   Bir de DNS otomatik yapıp girmeyi dener misiniz ?

   1. fifasever diyor ki:

    dns ayarları otomatik, pc tarihi de doğru gözüküyor.

 120. tunahan diyor ki:

  daha öncede yazdım ben sadece takım kurup oynamak istiyorum lütfen bir araştırsan fifa13 çokda güzel olmuş ama ben oynamayı değil sedece takım kurup izlemek istiyorum ne olur bu konuda yardım etsen

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Takım kurup izlemek istiyorsanız Football Manager oynamalısınız 🙂

 121. Faruk diyor ki:

  Oyunun simgesine tıklıyorum fakat oyun açılmıyor
  Fare işaretinin yanında dönen şey çıkıyor 2saniye sonra oda yok oluyor lütfen acil yardım.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yazıyı okudunuz mu 🙂

 122. memo diyor ki:

  tolga merhaba öncelikle teşekkürler tüm sıkıntılarla ilgili müthiş detaylar vererek yardımcı oluyorsun…
  fakat ben bilgisayarımı kırmak üzereyim .. fifa 2013 oynarken bazen 1. maçta bazen 2 maçta bilgisayarım tamamen kapanıyor çok daha kasan oyunlar oynadım ama ısınmadan olduğunu zannetmiyorum oyundan atsa bi derece ama makinanın tamamen kapanması beni deli edecek…lütfen yardım..

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Rica ederim, yardımcı olmaya çalışıyorum bir şekilde… Soruna gelince, sizin de tahmin ettiğiniz gibi sorun kesinlikle FIFA’dan kaynaklanmıyor.

   Windows Update’lerinizin tamamı yapıldı mı?
   Origin güncel mi ?
   Oyun güncel mi ?

   Isınmadan olmayabilir tabii ama siz yinede oyun açıkken bir sıcaklık ayarlarını kontrol edin.
   Görüşmek üzere.

 123. mustafa diyor ki:

  iyi günler dün fifa2013 ü işyerindeki bilgisayara kurdum sorunsuz bir şekilde çalıştı ama akşam yiğenimin bilgisayarına kurdum orda çalışmadı EA simgesi geliyor ondan sonra siyah ekran geliyor çıkıyor oyundan dirext güncel .Net feramwork onu yüklememiştim ondan olabilirmi interneti yok çünkü yiğenin pc de çözümlerinizi bekliyorum iyi günler

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Merhaba,
   Sayfadaki yazıları okudunuz mu acaba?

 124. Hasan diyor ki:

  benim tıklıyorum üstüne fifanın yüklüyor açılmıyor sorunu nasıl çözebilirim windows 8 bilgisayarım

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Oyun orjinal mi acaba? Değilse bile oyunu tamamen kaldırıp Origin kurduktan sonra oyunu tekrar kurun. Ancak yükleme dizini olarak …//Program Files // Origin/ Origin Games i seçin.
   Olacak mı bakalım.

 125. Hasan diyor ki:

  şimdide mağazadan uygulama ara yazısı çıkıyor çözümmm

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Biraz daha açar mısınız ? Varsa ekran görüntüsü çok iyi olur.

 126. deniz diyor ki:

  artık adına ne dersiniz bilmiyorum. ben bu oyunu oynarken arada takılmalar, titremeler görüyorum. uzun pasları attığımda kendini gösteriyor daha çok. ya da adamların bol olduğu yerde hızlı paslaşmak istediğimde meydana çıkıyor.

  ayarlarım hepsi fulldür. ekran kartı günceldir, driverlar günceldir. yineleme hızı 60 h dir.

  işin ilginç yanı ben full ayarlarda formattan önce oynayabiliyordum. takılma sorunu da çok nadirdi.olmazdı hatta.

  fifa 13 başka yerden indirdiğim için mi oldu yoksa sistem kaynaklarından oluşan bir sorun mu var?formattan sonra setup gitmişti de…

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Başka yerden indirdiğiniz için olmadı bence. Sorunu tam olarak anlayamadım. Biraz daha açarmısınız ? Ekran yenilenme hızıyla ilgili (dalgalanma gibi) bir şey değil sanırım. Fifa’da bazen saçma şekilde takılmalar yaşanabiliyor ancak bun oyun optimizasyonundan ya da online maçlardaki sunucu sorunlarından kaynaklanıyor.

   Ekran kartınız ATI mi NVDIA mı acaba ?

   1. deniz diyor ki:

    ben 2 gün önce bilgisayara recover yaptım. eski yedeğimi geri yükledim. haliyle yeni fifa 13 reloaded indirdim. ama gel gelelim yüklemeyi yapıp oyunu oynadığımda feci şekilde yavaşlık var. ayarların hepsini değiştirdim low yaptım 2 x bilmem ne , değişen bir şey yok. az önce açtım daha da abartmış bir şekilde donuyor.

    ekran kartım ati hd 4830. 1 gb bellek 250 bit veri hızı.

    kafayı yiyeceğim. daha önce yoktu bu sorun.

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     Fifa’daki takılmaların sebebi sisteminizin yetersizliğinden değil.

     AMD Catalyst’i açın.(Saatin oradaki AMD programı.) Oyun/3d Ayarlarına gelin. Burada standart ekran kartı ayarlarını göreceksiniz. Şimdi yeni profil eklemeye çalışın, ezberden butonların yerini söleyemiyorum maalesef. Yeni profil açarken sizden bir .exe işaretlemenizi isteyecek. Fifa 13’ü çalıştırdığınız (kendi klasöründeki) FIFA13.exe yi işaretleyin. Yeni açtığınız profil ayarlarını olabildiğince yükseltmeye çalışın. Ancak şüphelendiğiniz ayarlar varsa yükseltmeyin. Ayarlarınızı yükselttikten sonra kaydedip FIFA13’ü açın bakalım. Sonucu bildirirseniz sevinirim.

     Kolay gelsin 🙂

     1. deniz diyor ki:

      sorunu yaşayanlara tavsiyem olsun:
      ilk önce en güncel update i kurdum. fifa 13 update 1.7 i
      sonra da ayarlardan frame 60a çektim kaymak gibi oldu. hiç takılma yok. eski haline döndü.
      senin önerdiğini eklememle birlikte cam gibi oldu.

      benim anlamadığım bunu daha önce yaptım, olmamıştı şimdi oldu.

      çok teşekkürler kardeş 😉

      ____

      olmadı be kardeş. kale atşında falan donma oluyor. arada nadiren oluyor.
      gene olmadı bu 🙁

     2. Tolga CANATAN diyor ki:

      Arada nadiren oluyorsa büyük bir problem olmasa gerek ?

 127. ateş diyor ki:

  kardeşim yaptığın şeyleri tek tek denedim olmuyor play match anında atıyor oyundan salt okuma C’den D’ye transfer sanırım ekran ayarlarında bozukluklar var ama game settingsten ayar yapamıyorum çünkü ekran ayarlarına tıklayınca görüntü değişiyor sürekli butonlar falan görünmüyor yardımcı olursan sevinirim oyunu utorrent programıyla indirdim şimdiden teşekkürler herşeyi denedim dipnot

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Ekran ayarlarına tıklayınca görüntü nasıl değişiyor anlamadım ?

   1. ateş diyor ki:

    yani bozukluk oluyor ekranda hani ekran ayarlarını tam ayarlayamıyorum bazı forumlarda 60 fps fln diyorlar onu ayarlayamıyorum yani ekran ayarlarına gelince ekran bozuluyor faceden takipçin oldum ateş m emin diye eklersen daha rahat anlatayım abime 3 gündür düzeltemiyorum kanser olacam:)

 128. yiğit diyor ki:

  4.maddenin 2. çözümü işe yaradı çok teşşekkürler ;).Diğerlerinin hiç biri çözüm olmadı:(

 129. burak diyor ki:

  kardeş ne dediysen harfiylen yaptım fakat ben bu oyundan atmasından kurtulamadım play match diyorum atıyor bıktım artık

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   O zaman yapacak bir şey yok gibi 🙂

 130. ahmet diyor ki:

  oyun yüklenirken installer düzgün çalışmadı hatası veriyor ne yapmam gerekir ?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Oyun orjinal mi?

   1. ahmet diyor ki:

    hayır değil

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     O yüzden hata veriyor. Dosyalar bozuk inmiş, ya da inen dosyaların kendisi bozuk olabilir.

 131. deniz diyor ki:

  merhaa dostum yine ben.

  bu illet geçmedi ya. gene takılıyor titriyor. üstelik ayarları low yapsam bile titriyor. işlemci fanını ekran kartını hepsini kontrol ettim arkaplanda çalışan uygulamaları kapattım oyunu farklı yerlerden silip kurdum pc ye format attım driverları güncelledim her şeyi yaptım geçmedi bir türlü.
  bir el at şuna gözünü seviyim

 132. benbenben diyor ki:

  Kariyerde 2015’te oyuncuyu kiralık olarak göndermek istiyorum ama oyuncunun üstüne gelip entere basınca oyundan atıyor.Yeni açtığım kariyerde böyle bir hata yok.

  oyun korsan.

  ___

  kariyer modunda barcelona’yı aldım.2015′e geldim. Sezon başında oyuncuları kiralamak/satmak için sell bölümüne geldim oyuncunun üstüne gelip entere basınca oyundan attı.Sadece bu kariyerde oldu yeni açtığım kariyerde olmadı.

  (oyun korsan) acil yardım bekliyorum.

  (blogun dili ingilizce galiba, göz yoruyor yazıları yazarken haberiniz olsun)

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Korsan olmasıyla ilgili bir problem değil. Oyunun kronik sorunu bu. Kalıcı bir çözümü yok maalesef 🙁

   Yazı hakkındaki uyarınız için teşekkürler ancak dil Türkçe 🙂

 133. İsim * diyor ki:

  S.a benim pc windows 8 di fifa 13 ona uymuyordu bnde windows 7’ye çevirdim. yine olmadı meğer windows 7 nin 64bin varmış bnde onda oyunların çoğu olmuyormuş kafayı yicem….

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   64 Bit, Windows 8, ve Windows 7 ile Fifa 13’ün hiç bir alakası yok. 64 Bit le uyumsuz oyun yok şuan piyasada. Kim söyledi size bilmiyorum ama çok yanlış bir bilgi.

 134. Melih diyor ki:

  Güncellemeleri kurdum; fakat oyun eski exe ile çalışıyor, hâlâ.

 135. Furkan Özbek diyor ki:

  Öncelikle herkese merhabalar..
  Benim oyunla ilgili hiç bir problemim yok.Oyunda orjinal değil.

  Fakat oyunu açıyorum herşey normal giderken laptopum ısınıyor haliyle laptopun soğutma işlemi başlıyor..
  Fan çalıştığı anda oyun kasmaya başlıyor ta ki fan durana kadar..

  Bi çözümü varsa çok memnun olurum teşekkürler..

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Sadece Fifa’da mı oluyor bu durum ?

   Ekran kartının ısınma problemi olabilir. Oyun sırasında ekran kartının sıcaklık değerlerini gözlemleyin, durumu göre bir önlem alırız.

 136. Fatih diyor ki:

  abi bendede ınvalid or missing .par file error diyor ne yapmalıyım ?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Oyunu kurarken mi hata veriyor ?

 137. muhammed diyor ki:

  Benim fifa 13 de ses gitti daha önce vardı sistemde sıkıntı yok oyun içinde ses açık ama yok yardım lütfen..

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   ses mi gitti 🙂 Yahu böyle hata mı olur

   1. muhammed diyor ki:

    Valla admin bende şaşkınım ama böyle bi hata demeyelimde bi yerde sıkıntı var valla gezmedigim site kalmadı etsen etsen sen yardım edersin oyunun sessiz hiç bir zevki yok :(((.

 138. Süleyman diyor ki:

  S.A kardeşim oyunu İKİ gün önce yükledim oyun çok güzel bi şekilde oynuyordum bu sabah kalktım oyuna tıkladım messi resmi geliyor dil seçiminden önce messi resminde atıyor lütfen nette çok arştırdım belki sen çözersin eywallah

 139. Turgay diyor ki:

  Merhaba,

  Bende GTX 560, 4 GB RAM ve Core i7 2.9 GHz işlemci var. Gün geçtikçe FIFA 13’de takılmalar artıyor sanki. Artık çok sinirimi bozuyor. Bu konu hakkında bir çözümünüz var mı acaba?

  Not: Anti Aliasing kapalı, Wait for Sync açık, Disable Windows Aero açık…

 140. Furkan Özbek diyor ki:

  Evet sadece fifa da kasmaya başlıyor..

 141. muhammed diyor ki:

  Arkadaşlar Aynı sorunu bende yaşıyordum öyle bir kasmalar oluyordu li pc yi parçalayasım var ama birazdan verecegim çözümü uygularsanız kasma felan kalmaz ayrıca çözüm alıntıdır yanlış anlaşılma olmasın buyrun denedm şaşırıdm sorunsuz oynuyorum tabi şu ses olayı kapa çok takıldı 🙂

  http://www.turkcespiker.com/forum/fifa_13_kasma_sorununa_son_100_cozum-t121225.html

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Bunun yerine ekran kartı ayarlarınızdan oyuna profil ekleyip tüm seçenekleri en üste çıkarabilirsiniz. Linkteki 3.parti yazılım da anladığım kadarıyla bunu yapıyor.

 142. hagithegreat diyor ki:

  Merhaba,

  Career Mod’da oynuyorum. Ne oyun sırasında ne de main menulerde vs sorun yaşamıyorum. Oyunu donmadan akıcı oynayabiliyorum. Fakat oyun bitince “advance” yaptığım sırada oyun takılıp kalıyor. Ancak ctrl-f4 yapıp oyundan çıkabiliyorum. Haliyle oyunu kaydetmemiş oluyo ve tekrar o maçı yapmak zorunda kalıyorum. Birkaç maçta bir tekrarlıyor durum. Aynı sorunu yaşayan ya da bir çözüm önerisi olan var mı?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   İlk defa duydum. Bir fikrim yok açıkçası 🙁

  2. muhammed diyor ki:

   Bu Sorunu Bende Yaşıyorum Arkadaş Bunun Çözümünü Bende bulamadım Çözüm olmayabilir ama sen her maç sonrası oyunu kaydetmeye bak bende 20-30 maç sonrası oluyor genellikle..

 143. muhammed diyor ki:

  Arkadaşlar bir süre yaşadıgım ses sorununu çözdüm sizdede olura uygulayabilirsiniz fifa13 data loc klasörü içinde dosyların eksik oldugunu fark ettim.. bu şekilde sorunu çözdm.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Hmm tebrikler 🙂

   ve teşekkürler…

 144. EnsKr diyor ki:

  THigh Tolga Abicim Benim pcde FIFA 13 Highda Menüde Falan hiç Kasmıyo Ama Maça Girince Öyle Bir Kasıyorki Sanki bilgisayarlar yer degiştirmiş Low ayarıyla falan ilgisi yok bilmiyorum neden oluyo

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Kasma sorunu için ekran kartı ayarlarınızdan FIFA 13’e profil ekleyerek 3d, AA vb ayarları en sona getirin. Sorun düzelebilir.

   FIFA’da kasma sorunu kronik bir sorun. PC performansıyla bir ilgisi yok.

   1. EnsKr diyor ki:

    Ben AMD Kullanıyorum Nerden Ayarlıyabilirim

 145. Furkan Özbek diyor ki:

  Benim Ekran kartım intel.. Oyuna nasıl profil ekleyebilirim..

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Intel hakkında bir bilgim yok maalesef.

 146. Ünal ÜNSAL diyor ki:

  Ben easfc ye girmek online oynamak falan istiyorum yeni ayakkabılar yeni formalar toplar falan almak istiyorum kariyer yapıyorum para gelmiyor ne yapabilirim lütfen yardım edin 🙁 Oyunum korsan

  1. muhammed diyor ki:

   Oyunu online oynamak için orjinal olması lazım korsansa key almalısın ..

 147. murat diyor ki:

  ben rdl dil hatası verdi crak yaptım düzeldi ama sonra pasıyom bekliyom açılmıyo hiç bir şey çıkmıyor

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Artık bu tip sorulara cevap vermiyorum 🙂 Tersliğimi mazur görünüz ama aylardır aynı çözümleri yazıp duruyorum 🙂 Lütfen biraz okuyalım.

 148. muhammed yeşilyurt diyor ki:

  tolga abi oyunu yüklerken bu hatayı veriyor

  an error occurred while unpacking:unable to write data disk

  unarc.dll returned an error cod:-11

  error:file write operation failed

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yükleme dosyalarınız bozuk.

  2. Tolga CANATAN diyor ki:

   oyun korsan muhtemelen. Yeniden indirebilirsin. (Blackbox vs indirmemeyi dene.)

 149. muhammed yeşilyurt diyor ki:

  ne yapabilirim

 150. enes yaltır diyor ki:

  bendeki fps sınırı olmaması seçili olmasına rağmen 30 fps sınırlı halde. en azından fraps böyle görüyor. bu sorunu nasıl çözebilirim?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Ekran kartı ayarlarıyla ilgili olabilir mi acabA?

 151. Tolga diyor ki:

  Slm kardeşim ya fifa13 te fareyle ilerleye tıklıyorum ama normalde enterla yapılıyo enter işlemiyor oyunda nedendir?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Selam,
   enterla seçim yapılıyor mu ? Gamepad le oynamalısınız zaten 🙂

   1. berhan diyor ki:

    Hayır Tolga abi gamepad de de mauseyle menüyü kontrol ediyoruz bşi değişmiyo neden böle oluyor ya maç açıyorum maçdan önceki antremanda advice mi öle bi tuşa basmak gerekiyor ancak mause kayboluyor bu sefer de maç açılmıyor. off yaa

 152. yardımfifa diyor ki:

  abi ben herşeyi seçiyorum sonra hospitaly settings çıkıyor

  yes’e tıklıyorum sonra fifa 13 takılıyor

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yazıyı okuduğunuza emin misiniz?

 153. Anıl diyor ki:

  Oyunumu orjinal olarak overgameden aldım oyunu yükledim oyunu çalıştırıp messi ve fifa 13 yazısını görünce oyun donuyor daha sonrasında da oyun kendi kendini kapatıyor. Bu söylediğim play tuşuna basıp oyun açıldıktan sonra oluyor. şimdiden yardımınız için teşekkür ederim

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yazıyı okudunuz mu ?

 154. hseyin diyor ki:

  kardeşim origin üyelik şifre isito iptal diom gene cıkıyo yardm et

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   üye olun 🙂

 155. HEY diyor ki:

  bn oyuna giriom yuvarlak şey çıkıyo oyuna giriyo syah ekran oluyo ctrl+alt+delete yapıp görev yöneticisini açıyom sonra programı kapat falan diye yazı gelio dediğinize baktım BELGELER i özellikler yapıp açıyom taşı diye bir şey yok

  1. HEY diyor ki:

   FİFA 2013 ü oynayandan çok oynayamayan varmış nası bi oyun bu TOLGA abi daha cevap vermedin bnde BELGER özelliklerinde konum diye bişi yokkk ayrıca ORİGİN i kuramıyom nası kuruluyo

   1. Tolga CANATAN diyor ki:

    Yapmayın lütfen 🙂 Origini kurmayı da anlatırsak roman olur bu sayfalar 🙂 Normal bir program gibi kuracaksın.

   2. HEY diyor ki:

    SİSTEM BELİRTİLEN DOSYAYI BULAMIYOR diyor

   3. HEY diyor ki:

    origin le reloaded i karıştırışım

   4. HEY diyor ki:

    bnm sorunum 4-deki 4 deki çözüm önerilerinin hepsini yaptım hala aynı

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     O halde yapacak bir şey yok 🙂

 156. Oğultan diyor ki:

  Şuana kadar oyunu çok güzel oynadım hiç hata falan da vermedi oyun orjinal değil torrentten indirdim bugün durduk yere bir hata aldı oyunu açıyorum ea sports gri yuvarlak şey geliyor sonrasında A required security module cannot be activated.
  This program cannot be executed (6005). hatası alıyorum nolur yardım edin …

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Securom güvenlik uyarısı bu. Crack sorunlu.

   1. Oğultan diyor ki:

    düzgün crack yaptığım da bütün saveler gidicek mi ?

 157. Napcan diyor ki:

  fifaconfig.exeye girdim playa basıyorum oyun açılmıyor

 158. Serhat diyor ki:

  MRB öncelikle bende şöle bi sorun var ben ea için oturum açıcam ama basınca böle diyor (Devam etmek için origin oturum açmış durumdasnız emin olun) bi türlü yapamadım bi yardımcı olursan sevinirim ….

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Origin de oturum açtınız mı ?

 159. Serhat diyor ki:

  işte originde nerde oturum açıcam ben onlar hakında hiçbi bilgim yok link verebilirmisin rica etsem

 160. Serhat diyor ki:

  hocam dediğin origini biraz araştırdımda indirdim ve kayıt oldum şimdide oyun açtımda cd key istiyo ea için oturum aça tıkladığımda yine cd key istiyo

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yahu şu oyunu artık orjinal alınnn 🙂 25 TL ye cd keyini verdiler yani değmez mi sizce ?

 161. Serhat diyor ki:

  😀 :DDDDDDDDDDDDD cdkeye çare yokmu yani .DDD

 162. Jason diyor ki:

  Merhaba,
  PS3 ile ilgili bir sorum olucaktı..
  ps3 de fifa 13 kariyer modundaki save dosyasını usb ile alıp, başka bir ps3 makinesine kopyaladığımız zaman,oyun içinde kayıtlı save i göriyor ama açtığımız zaman bir hata oluştuğunu ve silmemizi istiyor..acaba sorunu nasıl halledebiliriz.
  teşekkürler.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   PS3 le ilgili bir bilgim yok ama oyun versiyonlarıyla ilgili bir sorun olabilir.

 163. eyup oğuz diyor ki:

  merhaba kardeş benım sorun karıyer modda 4.sezonda oyundan atıyor kesin ve farklı çözüm yooları var mı acaba

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yazının içersinde yok mu 🙂

 164. eyup oğuz diyor ki:

  yok kardeşim denedim olmuyo hiçbiri

 165. Şafak Taha diyor ki:

  ben oyunu sorunsuz kurdum ancak açtığımda ne logo geliyor ne bişey. Yardımcı olabilir misiniz?

 166. kemal diyor ki:

  benim kuzenim orjinal fifa 13 aldı yükledi baya oynadı sonra o sildi cd yide bana verdi acaba ben benim pcyr yükleyemezmiyim ????? acilll

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yükleyebilirsiniz.

 167. kemal diyor ki:

  NOT CONNECTED

  You are currently offline. Please reconnect to access the full range of Origin features.

  diyo ve online oynayamıyorum yardımmmmmmm

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   DNS ayarlarınızı otomatik yapmayı deneyin. Modeminizi kapatıp 10 sn sonra açın. Origin tamamen silip kurun ve öyle deneyin.

   Geri dönüşünüzü bekliyorum.
   Oyunun da otjinal olduğunu varsayıyorum.

 168. Aykut diyor ki:

  Oyunu açıyorum, şu profil açma ekranı geliyor, aynı ayarlarla seçeneğini tıklayınca(ayrı seçenekleride istesem olmuyor)oyun kapanıyor

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Oyun orjinal mi ? İşletim sistemi nedir ?

   1. Aykut diyor ki:

    Hayır,oyunum orjinal değil malum okuldan zaman kalmıyor daha yeni oynama fırsatı bulacağım. Artık Fifa 14’ü kendi ligimizle birlikte türkçe bir şekilde orjinal oynarız. İşletim sistemim windows 7 sürüm ultimate 64bit.

 169. Tolga Önder diyor ki:

  ben oyunu 2 kere kaldırdım tekrar yükledim ilkinde hemen crack yaptım messi bile gelmedi ikincisinde hemen crack yapmadım direk oyuna girdim origin die bir sorun cıkardı bende crack yaptım messide donuyor ne yapmam gerekli tolga abi

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Selamlar Tolga’cım 🙂

   Oyunu program ekle kaldırdan sil. Program Files’da kalan tüm dosyaları da sil. Restart yap. Bu yazıdaki Origin programını kur, restart yap. Oyunun setupını çalıştır. Kurulum yönergesi olarak C/Program Fİles/Origin Games/FIFA 13 klasörüne kur. Buradaki FIFA’ya crack yap.

   Sonucu paylaş, çözülmezse teamwiever ile bağlanıp beraber bakarız 😉

   Görüşmek üzere…

 170. ENSAR diyor ki:

  Ahmet Abi,

  Benim sorunum oyuna tıklıyorum açılıyomuş gibi oluyor açılmıyor fifasetup’dan da denedim nie olmuyoru bi yardım edermisin ?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Ahmet değil Tolga 🙂

   Orjinal mi oyun ?

 171. burak diyor ki:

  abi bn indirdiğimde key istio nerden bulcam onu

 172. kemal diyor ki:

  ben orjinal fifa 13 ü yükledim oynuyorum ama ultimate team a girmiyo nasış düzeltebilirim ..

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Neden girmiyor ? Hata vs veriyor mu ?

 173. kemal diyor ki:

  hayır uzun yazılar çıkıyo ok diyom çıkıyo girmiyo hata vermiyo ?????

 174. Fatih diyor ki:

  Her yolu denedim fakat bir türlü beceremedim. Logo çıkıyor ardından siyah ekran geliyor ardından 5 saniye sürmeden kapanıyor oyun. SONY VAİO kullanıcısıyım ondan kaynaklanan birşey olabilirmi bir fikriniz var mı acaba bu konuda ?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Sony ile bir ilgisi yok. Oyunu origin’in dizinine kurmayı denediniz mi ?

 175. Ata diyor ki:

  sizin alanınıza girermi bilmiyorum ama bende originden yüklerken ya yeniden başlatılıyor yada takılıyor bu konuda hiç bir yerden çözüm bulamadım ne olur yardım edın kafayı yıcem orgını 2 kere sıldım yenıden yukledım hep aynı seyler ya takılır yada restart atar kendı kendıne

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Bilgisayar mı restart atıyor ? Bunun başka bir sebebi olmalı. Bilgisayarın sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi ?

   1. ata diyor ki:

    bilgisayar değil origin restart atıyordu ama çözdüm teşşekür ederim

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     Nasıl çözdünüz ?

 176. Atacan diyor ki:

  Merhaba fifada kariyer modunda habire oyun takılıyor bende yardımcı olabilirmisiniz

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Olabilirim 🙂 Bilgisayar özellikleriniz nedir ? Fifayı oynadığınız ayarlar nedir ?

   Sistem oyun için yeterliyse oyunda problem vardır ki Fifa’nın kronik takılma problemi var.

 177. eyup oğuz diyor ki:

  başkan karıyer modda atma sorunu için origini indirip tekrar kursam elimdeki save manager dosyaları çalışr mı tekrar

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Eğer oyunun sürümü aynıysa çalışır. Aksi halde sıkıntı çıkabilir.

 178. TurkHackerz diyor ki:

  Merhaba Arkadaşlar.

  Ben Daha Öncede Paylaştığım Gibi Buradada Paylaşmak İstedim.

  Öncelikle FIFA13/fifasetup/fifasetup_default.ini Dosyasını Not Defteriyle Açıyoruz.

  RESOLUTIONWIDTH = 1024
  RESOLUTIONHEIGHT = 768
  ASPECTRATIO = 4:3
  RENDERINGQUALITY = 1
  WAITFORVSYNC = 1
  VOICECHAT = 0

  Şeklinde Ayarlıyoruz. Bazı Arkadaşların Sorununuda Çözecektir.

 179. Nuri diyor ki:

  Merhaba,

  Ben oyunu ilk açtığımda takım seçme klavye ayarları onları direk geçiyorum. sonra hospitality settings’e geldiğim anda futbol topunun ağlarda olduğu yere geliyor ve öylece kalıyor. hiçbir şey yazmıyor mecburen bende görev yöneticisinden kapatıyorum. ne yapmam gerekir ?

 180. Ahmet Atakan diyor ki:

  Ben oyunun simgesine tıkladım mı rldea.dll hatası veriyor.Ama Yaptım Ve Bir şey onu sildi hemde herşey kapalıyken ? Bunun nedeni nedir?

 181. Ahmet Atakan diyor ki:

  Çözdüm yinede teşekkürler.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Dosyayı system32’ye atıp antivirüs vb programlardan da izin vermeniz yeterliydi sanırım.

   Çözmüşsünüz zaten 🙂

 182. Ahmet Atakan diyor ki:

  Bu sefer Messi Yok Hatta Barcelona yok.Nasıl çözebilirim? 😀

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Nasıl yok yahu 🙂 Oyun belliki korsan. Crack’i değiştirin bakalım.

 183. Ahmet Atakan diyor ki:

  Yok İndirdim Torrentden crack baya yeniledim hatta yeniden bile yükleyesim geldi 🙂 😕

 184. Ahmet Atakan diyor ki:

  Bir yerden iletişime geçebilirmiyiz çünkü öbür oyunlar hakkındada başka sorularım var. 😀

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   facebook ekleyebilirsiniz.

 185. emir diyor ki:

  mrb admin ben fıfa 13 orjinal oyuna yeni krampon eklemek istiyorum online oynarken kramponlar hep aynı marketten satın alıyorum ama aynı kramponlar var sıkıldım onlardan yeni ekleyemezmiyiz veya farklı krampon alabilmem için ne yapmam gerekiyor,eklenebiliyorsa fıfa13’de hiçbir yama olmadan krampon ekleme şansım var mı? yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   EAS FC’da store bölümünde puanlarınızla alabiliyor olmanız gerekir. ?

 186. mehmet diyor ki:

  Oyunu pencere modunda açmazsam oyun takıla takıla oynanıyor
  tam ekran modunda açamıyorum acaba bu nedendir.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Selamlar,

   İlk defa duyduğum bir problem. Ekran kartınız ATI mi ? Oyun ayarlarından ATI için olan seçeneği işaretleyip, Disable Windows Aero’ya da tik atabilir misiniz ?

   Bu şekilde düzelecek mi bakalım…

 187. mehmet diyor ki:

  ekran karıtım nvidia fifa 13 ayarlarında disable windows aeroya tik attım yine olmadı fps 60 yaptım 30 yaptım ne denediysem olmadı driver güncel ama pencere modunda donma yok denecek kadar az acaba fifa 13 bir başka yerdenmi yüklesem teşekürler

 188. mehmet diyor ki:

  bide nvidia denetim masasından dikey senkronizasyon onu açığa getirince titreme biraz azalıyor.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Korsansa crackten kaynaklanıyor olabilir 😉

 189. mehmet diyor ki:

  korsan yinede sağol

 190. fatih diyor ki:

  oyunu ilk aldım kurdum gayet güzel oynadım sonra ne olduysa aradan 3 ay geçince oyundan atmalar baş gösterdi format attım burdaki adımları yaptım sadece ultimate team da oynar oldum bi format daha atayım dedim diğer bölümlerde de oynarım diye formatı atınca ultimate team da gitti 🙂 profil seçiminden sonra atmaya başladı ne lanet bi oyundurki bu böyle ilk kurulumda çalışıp sonradan oyundan atmalar oluyor orjinal oyuna bi dünya para verdik hiç oynayamıyoruz saçmalığın danişkası burdaki çözümlerde artık işe yaramıyor oynu silip atıcam sanırım.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Merhaba,

   Formattan sonra oyunu Origin üzerinden kurarken ‘Kayıt senkronizasyonu’nu kapatın. Önceki oyunun hasarlı kayıt dosyalarını siz farketmeden yüklüyor olabilir. Belgelerimdeki FIFA 13 klasörünü tamamen silin. Sıfır kurulum yapıp girin bakalım oyuna. Söylediğim gibi ilk açışta senkronizasyonu kapatın.

   1. fatih diyor ki:

    hocam ne kadar teşşekür etsem azdır dediğin gibi kendi ayarlarımda sorun varmış sanırım yeni ayarlarla açılışı yapınca hiç bi sorun kalmadı çoook ama çoook teşekkür ediyorum.

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     Rica ederim 🙂 Nokta atışını seviyorum 🙂
     İyi oyunlar.

 191. kemal diyor ki:

  tolga abi ben fifa 13 yükledim play a tıkladım simge geldi ama oyun açılmadı napabilirim help me please …..

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yazıyı okudun mu 🙂

 192. kemal diyor ki:

  hangi yazıyı 😀

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Yorum yazdığın yazıyı.

 193. kemal diyor ki:

  tolga abi ben o sorunu hallettimde şimdi süper ligi yamasını indirdim nereye atıcam acaba ???????

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Sevindim 🙂 Süper lig vb yamalar hakkında bir bilgim yok maalesef. Seni de oyalamayım şimdi :/

 194. kemal diyor ki:

  tolga abi baya yardımcı oldunda bi sorum daha olucak ben hiç ultimate team ma giremiyorum ???

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Neden 🙂 Hata vs veriyor mu ? Oyunun orjinal mi ?

 195. kemal diyor ki:

  oyun orjinal tıklıyorum uzun yazılar çıkıyo saonra ok tuşu oluyo çıkıyorum hataya benzemiyor …

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Hmm. Oyun şartlarını kabul etme ekranı mı acaba. Ekran görüntüsü alabilirsen şahane olur.

 196. kemal diyor ki:

  ya tolga abi başını ağrıtıyorum aama benim arkadaş orjinal fifa 13 aldı bendede var online onu nasıl ekleyip oynayabiliriz ????? 😀

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Origin kuracaksınız. Oradan birbirinizi ekleyeceksiniz. Fifa 13’e girip Online/Friendly menüsünden biriniz ötekini davet edecek ve bağlanıp oynayacaksınız 🙂

 197. kemal diyor ki:

  bide tolga abi benim online ismimi nerden görebiliyorum acaba her yerde isim var hangi si ? 😀

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Origin profilinde gözükür.

 198. ozan diyor ki:

  abi ben ps3’te oynuyorum yaptığım adamlar silindi yardım edermisin?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Nasıl silindi ? Anlamadımki 🙂

 199. Mustafa Zenger diyor ki:

  Arkadaşlar origin oturumu nasıl açılyo ?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Origin programını indirip kurun. Kurup çalıştırdıktan sonra karşınıza gelen küçük pencereden oturum açabilirsiniz. Tabii önce web sitesinden kayıt olmanız gerekiyor.

   Kolay gelsin.

 200. utku diyor ki:

  ps3 de fifa 13 güncellenmiyor indirme hatası yazıyor her seferinde ne yapabilirim

 201. yakuphan diyor ki:

  arkadaşlar fifa 13 dvd sinin boyutu ne kadar söyleyebilirmisiniz lütfen

 202. Merih Can Öcel diyor ki:

  Yahu play’e tıklıyorum başlıyor est şeyi geliyo sonra messi şeyi geliyo ve kapanıyo söylediklerinizi yaptım çalışmıyor lütfen yardım edin

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Profil dosyalarınızı tamamen silip oyunu çalıştırdınız mı ? Bir de oyun orjinal mi ?

   1. Merih Can Öcel diyor ki:

    Evet orjinal denedim herşeyi olmuyor

 203. Oguzhan diyor ki:

  Arkadaslar bende stsl var ben necatinin ve kamaranın yaşını cM 12 de azalttım ama kariyerimin 2.sezonunda 2 sinin gücü 63 yada 50 oluyor çözüm nedir

 204. utku diyor ki:

  tolga abi ben ne yapıyım?

 205. necip diyor ki:

  adminn Onlinemisinn Acil Cevapp Verr Çok önemlı soru soracam

 206. onrcn diyor ki:

  fifa 13 acildiginda seceneklerde de veya baska bi adim da surekli yukari cikiyo durmadan yardim eder misiniz ( sanki surekli yukari ok a basiyomus gibi)

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Merhaba,

   Gamepad ayarlarınızda bir sorun olabilir. Profil dosyalarını silip tekrar giriş yapar mısınız ?

 207. Bloodwater diyor ki:

  Win 8 Kullaniyorum. Yeni aldim Pc yi ve Fifa 13 hiz acilmiyor. Yardimci olursaniz coooook sevinirim..

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   hiz açılmıyor derken ?

   1. Bloodwater diyor ki:

    Hic acilmiyordu. bugun E0001 hatasi verdi sonra full screen i degistirdim ve windowed yaptim. simdide aciliyor gibi oluyor siyah ekran gelip kapaniyor

    1. Emre diyor ki:

     Oyunu kurdum oyuna giriyorum normal profil filan kurdum oyun açılıyor menu çıkıyor maça giriyorum tek oyuncular bide tribünler var saha sim siyah oluyor çözümü varmı allah rızası için kaç gündür oynayamıyorum

 208. harun diyor ki:

  fifa 14 kamera ve sut pas ayarları hakkında bilgi almak istiyorum

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Ne gibi bir bilgi ?

 209. iyi günler kardeş… dün gece reoladed sitesinden torrent ile fifa 2013 indirdim kurdum. açılırken messi nin geldiği ekranda bir süre takılı kalıyor sonra oyundan atıyor. dediğiniz yöntemleri uyguladım fakat gene aynısı oluyor. bilgisayar kaldırmadıqından olabilir mi acaba ? özellikleride veriyim ben size…

  İntel pentium dual-core inside e2160 1.6hz
  2 qb ram
  ge force 8500 gt ndivia ekran kartı var

  cevap verebilirseniz çok yardımcı olmus olursunuz teşekkürler şimdiden…! 🙂

 210. alakasizca diyor ki:

  Merhabalar.. Yaklaşık bir senedir oynuyordum Fifa 2013ü.. Sözü uzatmadan sorunumu yazayım.. Kariyer modda 3sene oynadım.. 2015 sezonu bittikten sonra transfer dönemine geldikten 5-6 gün sonra oyun atmaya başladı.. Bu zamana kadar hiç böyle bişi karşılaşmamıştım.. Bunun nedeni bilgisayarla mı alakalı, oyun mu çöktü dersiniz.. 🙁

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Merhaba,

   Sorun kesinlikle oyunla alakalı. Kariyer savelerinizi bir kenara ayırarak oyuna ait tüm kayıt dosyalarını silip tekrar giriş yapmayı dener misiniz ?

 211. Engin diyor ki:

  Tolga bey öncelikle selamlar, fifa 2014 ü bir türlü sindire sindire oynayamadım, sorunum şu şekilde, öyle kasma gibi falan bişey yok fakat yüksek çözünürlükte de oynamasam düşükte de oynasam oyuncularda böyle bir titreme hali var, anlamadım gitti, settingdeki bütün ayarları deniyorum olmuyor olmuyor, sistemimin özelliklerini aşağıya yazıyorum, bana settingten uygun bi ayar veya sistemimin yeterli yahut yetersiz olabileceği konusunda yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler…

  Sistemim;

  Time of this report: 2/16/2014, 17:39:56
  Machine name: ENGINPC
  Operating System: Windows 7 Professional 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.130828-1532)
  Language: Turkish (Regional Setting: Turkish)
  System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
  System Model: M61PME-S2P
  BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
  Processor: AMD Athlon(tm) 7850 Dual-Core Processor (2 CPUs), ~2.8GHz
  Memory: 3072MB RAM
  Available OS Memory: 3072MB RAM
  Page File: 2353MB used, 3789MB available
  Windows Dir: C:\Windows
  DirectX Version: DirectX 11
  DX Setup Parameters: Not found
  User DPI Setting: Using System DPI
  System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
  DWM DPI Scaling: Disabled
  DxDiag Version: 6.01.7601.17514 32bit Unicode
  Card name: AMD Radeon HD 6670
  Manufacturer: Advanced Micro Devices, Inc.
  Chip type: AMD Radeon Graphics Processor (0x6758)
  DAC type: Internal DAC(400MHz)
  Device Key: Enum\PCI\VEN_1002&DEV_6758&SUBSYS_E198174B&REV_00
  Display Memory: 2296 MB
  Dedicated Memory: 1016 MB
  Shared Memory: 1279 MB
  Current Mode: 1440 x 900 (32 bit) (60Hz)
  Monitor Name: Genel PnP Olmayan Monitör
  Monitor Model: unknown

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Anladığım kadarıyla paylaşımlı HD6670 ekran kartı kullanıyorsunuz. Oyunun optimizasyonunda zaten ufak sorunlar, bu sorunlar sizde daha da belirgin gözüküyor. EÖncelikle sorayım ekran kartınızı güncellediniz mi ? Ayrıca ram değeride 3GB’dan 2GB’a düşüyor, ekran kartı paylaşımından dolayı. BU da bir miktar sorun çıkartabilir.

 212. Engin diyor ki:

  evet ekran kartımı güncelledim, hatta daha eski sürümleri de denedim ama hep aynı sorun var, rahat rahat zevkle oyun oynayamadım malesef, evet ekran kartımı sonradan taktım ati 6670 HD, paylaşımcı ekran kartı şu anda, peki bunu nasıl halledebilirim, bios ayarları falan var, ne yapacağımı bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Ekran kartını taktıktan sonra eski paylaşımı kapatmazsanız pek bir anlamı olmaz. Bios ayarlarına girin (muhtemelen pc açılırken ‘DEL’ tuşuna basarsanız girer). Burada bilmediğiniz hiç bir ayarı değiştirmezseniz sorun yaşamazsınız. Bios ekranı farklı ana kart üreticilerine göre değiştiğinden ‘kesin’ bir yol tarif edemiyorum. Ancak ‘Onboard GPU) vb bir ayarı ‘disable’ yapmanız gerekiyor. Daha sonra ‘kaydet & çık’ derseniz paylaşımlı ekran kartınız deaktif olur. Daha sonra http://support.amd.com/en-us/download şu adresten mutlaka 6670HD için güncel driver’ı yükleyin. Sorununuz büyük bir ihtimalle çözülecektir.(6670’in de iyi bir kart olmadığını, yine ufak tefek sorunlar yaratabileceğini hatırlatayım.)

   Kolay gelsin.

 213. Engin diyor ki:

  Teşekkür ederim… Bişey daha sormak istiyorum, şimdi monitor kablosunu eski kartın olduğu yere taktığımda monitor hiç açılmıyor, bu paylaşımlı ekran kartının devre dışı olduğu anlamına mı geliyor? bios ayarlarına girdiğimde onboard GPU ayarının karşısında always enable ve enable ıf no ext PEG seçeneklerinden enable ıf no ext PEG seçeneğini mi seçmeliyim? ve son olarak ise daha önceki mesajımda yazdığım sistem özelliklerine bakarak bana sistemimin çalıştırabileceği güzel bir ekran kartı önerebilirmisiniz? (AMD, Nvidia farketmez)

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Rica ederim. Monitör açılmıyorsa, sinyal almıyorsa, ekran kartından cevap alamıyor demektir. Yani evet, bu onboard kartın iptal olduğunu gösterir. Hoş, son dönemdeki bir çok harici kart anakarta bağlandığı anda onboard kartı biostan kendisi disabled yapar.

   Evet enable ıf no ext PEG seçeneğini seçmelisiniz. Bu seçenek, eğer harici bir kart varsa onboard’u disable yap, harici kart yoksa beni mahrum bırakma onboard kartı enable yap demektir.

   Sisteminiz en çok çıkan kartlar da dahil piyasadaki tüm ekran kartlarını sorunsuz çalıştırır. Burada size soracağım iki şey var. Birincisi güç kaynağınızın marka/model ve watt değeri. İkincisi ekran kartına ayıracağınız bütçe…

   Bence ilk olarak bios ayarlarını yapıp, güncel ekran kartı sürücünüzü kurup deneyin, sonrasına bakarız 🙂

   Kolay gelsin.

 214. Engin diyor ki:

  Evet Tolga Bey, ekran kartımı çıkartıp tekrar taktım, bütün sürücüleri kaldırdım ve tekrar son sürücüleri kurdum, sanki biraz daha iyi oldu gibi, biraz daha oynanabilir oldu oyun.
  Bu arada ekran kartımı alalı daha bir sene bile olmadı aslında, zaten fifadan başka oyun oynamayan birisi olan ben için bu kart fazlasıyla yeter, önceden pes oynadığım için böyle sıkıntılar çekmiyordum, fifa malumunuz grafik olarak daha ağır ve bir o kadarda daha zevkli bir oyun. o yüzden bu oyunu da en iyi şekilde oynamak istiyor işte insan, güç kaynağımı kontrol ettim faturamdan Aopen ES50a A37 300W yazıyor, maximum 300 TL ye kadar daha iyi performans alabileceğim bir kart önerebilirseniz sevinirim, bunu şimdi almasam bile, ileride değiştirmek istediğimde hemde fikir sahibi olmak istiyorum…

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Sevindim.

   Aslında Fifa’nın grafikleri günümüzün gerisinde. Optimizasyonu iyi yapamadıkları için yaşanıyor tüm bu sorunlar. 300w güç kaynağı ile yeni ekran kartlarından hiç birisini öneremem maalesef. 500W ve üzeri bir güç kaynağı satın almalısınız öncelikle. Üzgünüm.

 215. Engin diyor ki:

  Tolga bey fiyat aralığımı 500 TL ye çıkarttım 🙂 benim endişem iyi performanslı bir kartı bu işletim sistemimle tam anlamıyla verimli kullanıp kullanamayacağımdır. Arada fırsat olunca sitelerden bakıyorum bu Nvidia Geforce GTX 750 Tİ nasıl bir kart? ve benim sistem bu karta nasıl bir tepki verir sizce?

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Fiyat aralığı 500 Tl oldu ise, güç kaynağınızı http://www.vatanbilgisayar.com/zs-serisi-80plus-550w-guc-kaynagi.html bununla değiştirip kalan paranıza ekran kartı bakabilirsiniz. 340 TL kalıyor. http://www.vatanbilgisayar.com/hd7850-gddr5-1gb-256bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti-10605.html ile 500 TL’ye tamamlarız. Bu kart sizi Fifa 17’ye kadar oyalar. Tabii bütçeyi artırırsanız size sıfırdan bir sistem yaparız o ayrı :))

   GTX 750Tİ güzel bir karttır bu arada. Ancak parası da güzeldir 🙂 Sadece Fifa için de gereksiz …

   1. Engin diyor ki:

    Teşekkürler Tolga Bey önerileriniz için, sizi gelişmelerden haberdar edeceğim :)inşallah güç kaynağını kendim takabilirim, biraz kablolar falan karışık gibi duruyor 🙂 ileride sistemi de toptan değiştirmeyi düşünüyorum zaten, o zaman da sizden fikir alırım.

    1. Tolga CANATAN diyor ki:

     Sökerken her şeyi not alırsanız takarken zorluk çekmezsiniz. Belki bir fotoğraf bile kurtarır sizi.
     Kolay gelsin.

 216. Emirhan Altun diyor ki:

  Merhabalar Tolga bey,konu dışı ama fifa 2014 te maça başlarken oyundan atıyor 🙁

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Konu dışı değil. Yazıdakileri okuyun lütfen 🙂

 217. Engin diyor ki:

  Bir de Tolga Bey, bu fifa 2014 ün menüsünün tamamını türkçe yapan bir yama biliyormusunuz? bütün indirdiğim yamalar hep yarım yarım, kariyer modundan falan hiçbirşey anlaşılmıyor malesef…

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Türkçe yama bilmiyorum maalesef hiç aramadım. Tavsiye de etmem 🙂

 218. Hazar diyor ki:

  Oyun açılmıyor sadece yuvarlak mavı şey doluyor sımgeye tıkladığımda acıl yardım lutfen

 219. meto diyor ki:

  öncelıkle kolay gelsın.. oyun ile ilgili grafık felan hıc bı problemım yok cok sukurde.karıyer modundayım bı kac mac yaptıktan sonra mac bıtıyor menudeyım devam edıcem ne kol işlevini görüyor nede klavye .. yardımcı olursanız sevinirim..
  ,

  1. Tolga CANATAN diyor ki:

   Korsan mı kullanıyorsunuz ? Crackler bu tip sorunlara yol açabiliyor. Orjinal ise başka bir çözüm bulmaya çalışalım 🙂

 220. adsfrTA8s diyor ki:

  ben sesons oynamak istiyorum amma ea balanti kurun diyo

 221. adsfrTA8s diyor ki:

  nolur bana yardim edin

 222. dasdsa diyor ki:

  abicim aspecti 1 yaptım birşey değişmedi